Autor Wątek: Pato karpiarze na Uroczysku  (Przeczytany 4198 razy)

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 401
  • Reputacja: 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Pato karpiarze na Uroczysku
« dnia: 09.05.2023, 12:48 »
Widzieliście najnowszy post na https://www.facebook.com/uroczyskokarpiowe ?

Od siebie dodam, że bohaterami filmu są operatorzy tego kanału https://www.youtube.com/@mirek19771/videos

Cóż więcej dodać... Wielokrotnie mówiłem, że alkohol to zguba ludzkości, szczególnie na rybach. Niestety częsty obraz na większości łowisk. Przyjedzie zapijaczone bydło, gorzała leje się strumieniami a jedyny związek z "wędkarstwem" to zarzucone wędki do wody.

Osoby po skrajnym spożyciu powinny zostać wypraszane z łowisk bo stwarzają zagrożenie dla samych siebie i ryb.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Fisherman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 42
  • Lokalizacja: Garwolin
Odp: Pato karpiarze na Uroczysku
« Odpowiedź #1 dnia: 09.05.2023, 13:23 »
Masakra gdyby nie ROdo to powinno rozesłać się info do wszystkich właścicieli akwenów. TO podchodzi pod kłusownictwo takie traktowanie ryby. Ciekawe czy jakby tak jego potraktowali to by mu się podobało.
 >:O >:O >:O >:O >:O >:O >:O

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 016
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pato karpiarze na Uroczysku
« Odpowiedź #2 dnia: 09.05.2023, 14:22 »
Właśnie o co chodzi ? Że krew, sam zawsze się dziwie czemu większe karpie potrafią krwawić ze skrzeli ? Miałem kilka razy taką sytuację mimo, że karp nie upadł ani nic z tych rzeczy...

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 401
  • Reputacja: 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pato karpiarze na Uroczysku
« Odpowiedź #3 dnia: 09.05.2023, 14:27 »
Właśnie o co chodzi ? Że krew, sam zawsze się dziwie czemu większe karpie potrafią krwawić ze skrzeli ? Miałem kilka razy taką sytuację mimo, że karp nie upadł ani nic z tych rzeczy...

W poście jest zamieszczony filmik jak Ci ludzie nie potrafią zabezpieczyć ryby, która z impetem wpada w kamienie i się dłuższą chwilę w nich tarza - To byłą przyczyna krwawienia. Następnie jak gdy by nigdy nic, delikwent robi sobie fotę z sponiewieraną rybą. Generalnie polecam przejrzeć ich youtuba - Tego typu patologiczne obchodzenie się z rybą jest u nich standardem.

Z tego co mi wiadomo karp tego nie przeżył.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Fisherman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 42
  • Lokalizacja: Garwolin
Odp: Pato karpiarze na Uroczysku
« Odpowiedź #4 dnia: 09.05.2023, 14:28 »
Właśnie o co chodzi ? Że krew, sam zawsze się dziwie czemu większe karpie potrafią krwawić ze skrzeli ? Miałem kilka razy taką sytuację mimo, że karp nie upadł ani nic z tych rzeczy...
Kliknij link na FB i poniżej w komentarzu jest filmik jak karp jeszcze wypada z kołyski na żwir, jakieś chyba pseudozawody były....

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 016
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pato karpiarze na Uroczysku
« Odpowiedź #5 dnia: 09.05.2023, 14:33 »
:thumbup: fakt filmiku nie widziałem
ale ktos  dobrze napisał

Cytuj
1. Ryba wyjechała z maty bo miala za niskie ranty.
2. Ewidentną wina zawodników, brak wyobrazni i szybkiej reakcji.
3 sędziowie dali d..
a.bo po czyms takim albo dyskw. Zawodnika albo niezaliczenie ryby
b. Sędzia tez ma rece moze sie schylic.
c. Widac ze banerki ważniejsze od czasu trzymania ryby na macie
d. Jest kolyska to ryba w kołysce
e. Ryba w worku na stojaku rowniez nad kolyska.
f. Po czyms takim brak reakcji sędziego i jeszcze gratulacje "pieknie polowione" - tragedia.
4. Nie umiesz obchodzić sie z Ryba na brzegu rob to w wodzie.

Offline Mad Dog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pato karpiarze na Uroczysku
« Odpowiedź #6 dnia: 10.05.2023, 04:39 »
W zeszłym roku pojechałem sam na ryby. Na stanowisko obok przyjechała 4 osobowa ekipa. Po zrobieniu flaszki przyszli zaprosić mnie na głębszego. Gdy powiedziałem ze na rybach nie pije zrobili wielkie oczy i nie dowierzali. Tez dziwili się ze sam przyjechałem na ryby. To co sie dzieje na lowiskach to jakieś nieporozumienie. Czlowiek jedzie na ryby zrelaksować się odpocząć a tu dupa debile pół nocy drą ryje. Tego typu sytuacje zdążają się często.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pato karpiarze na Uroczysku
« Odpowiedź #7 dnia: 10.05.2023, 07:47 »
Masakra :facepalm: Zastanawia mnie dlaczego gość robi zdjęcie z tak krwawiącą rybą? Nachlał się czy taki inteligent? Bo wiadomo co za to grozi, nie dość, że sankcje u gospodarza łowiska, to jeszcze infamia.

Cóż więcej dodać... Wielokrotnie mówiłem, że alkohol to zguba ludzkości, szczególnie na rybach. Niestety częsty obraz na większości łowisk. Przyjedzie zapijaczone bydło, gorzała leje się strumieniami a jedyny związek z "wędkarstwem" to zarzucone wędki do wody.

Niestety, w Polsce jest bardzo popularne chlanie na rybach, propagują to najpopularniejsi youtuberzy, taki Lucio na przykład. Przynosi to potem takie owoce. Sam mam wrażenie, że wielu wybiera karpiarstwo, bo to najlepsza forma wędkowania aby się upijać, zarzuca się wędki i czeka na alarm, w międzyczasie można grillować, robić disco. Wg mnie na wielu łowiskach powinno wprowadzać się zakaz picia alkoholu lub jego rozsądną konsumpcję. Nie zapomnę łowienia na Ochabach w nocy, gdzie pijani 'karpiorze' robili imprezy, kłócili się między sobą i łowili z na maksa głośnymi alarmami, aby ich budziły. Jako, że można łowić tam na trzy wędki, by  to nieustanny koncert alarmów, wrzasków i orgia świateł, a jeden większy karp mógł robić rolę i zgarniać inne zestawy, co powodowało kakofonię. Koszmar.
Lucjan

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pato karpiarze na Uroczysku
« Odpowiedź #8 dnia: 10.05.2023, 08:57 »
Nad wodą nie można pić alkoholu i rozpalać ogniska oraz biwakować (namiot z podłogą).

Offline Imar

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 4
Odp: Pato karpiarze na Uroczysku
« Odpowiedź #9 dnia: 10.05.2023, 09:01 »
Ostatnio byłem świadkiem podbierania karpia 25kg.
Ryba była prawidłowo podebrana, podbierak umieszczony w worku do warzenia. Ryba w worku przetransportowana na kołyskę.
Zauważyłem że karp bardzo mocno krwawił. Zastanowił mnie fakt i zapytałem wędkarza skąd tyle krwi.
Odpowiedź troszkę mnie zaskoczyła. Ryba krwawiła z rany po haku. Wędkarz wytłumaczył mi że woli używać dużych i grubych haków żeby nie uszkadzać warg. 25 kg to ogromna świnia. Ukrwienie wargi też będzie zupełnie inne niż w karpikach które najczęściej się łowi na feeder. Ciekawe czy to jest prawda.
Jak tak to nie przejmowałbym się tym krwawieniem na zdjęciach. Na pierwszy rzut oka może to rzeczywiście wyglądać na masakrę.

Offline Fisherman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 42
  • Lokalizacja: Garwolin
Odp: Pato karpiarze na Uroczysku
« Odpowiedź #10 dnia: 10.05.2023, 09:09 »
Nad wodą nie można pić alkoholu i rozpalać ogniska oraz biwakować (namiot z podłogą).
U mnie ostatnio spotkałem jednego z zarządu koła i jasno powiedział: byleby syfu nie robić.
Nie będzie tworzyć wyznaczonych miejsc na ogniska i namioty, powiedział wręcz że można rozbijać. Nawet na zawodach wjeżdżają na groblę i stawiają namioty.

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 401
  • Reputacja: 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pato karpiarze na Uroczysku
« Odpowiedź #11 dnia: 10.05.2023, 09:36 »
Na łowiskach powinna być regularna kontrola, ew osoba do kontaktu 24/7, żeby w razie wu pijane towarzystwo pogonić. Alkohol tylko dla ludzi odpowiedzialnych.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Pato karpiarze na Uroczysku
« Odpowiedź #12 dnia: 10.05.2023, 09:41 »
Masakra :facepalm: Zastanawia mnie dlaczego gość robi zdjęcie z tak krwawiącą rybą? Nachlał się czy taki inteligent? Bo wiadomo co za to grozi, nie dość, że sankcje u gospodarza łowiska, to jeszcze infamia.

Cóż więcej dodać... Wielokrotnie mówiłem, że alkohol to zguba ludzkości, szczególnie na rybach. Niestety częsty obraz na większości łowisk. Przyjedzie zapijaczone bydło, gorzała leje się strumieniami a jedyny związek z "wędkarstwem" to zarzucone wędki do wody.

Niestety, w Polsce jest bardzo popularne chlanie na rybach, propagują to najpopularniejsi youtuberzy, taki Lucio na przykład. Przynosi to potem takie owoce. Sam mam wrażenie, że wielu wybiera karpiarstwo, bo to najlepsza forma wędkowania aby się upijać, zarzuca się wędki i czeka na alarm, w międzyczasie można grillować, robić disco. Wg mnie na wielu łowiskach powinno wprowadzać się zakaz picia alkoholu lub jego rozsądną konsumpcję. Nie zapomnę łowienia na Ochabach w nocy, gdzie pijani 'karpiorze' robili imprezy, kłócili się między sobą i łowili z na maksa głośnymi alarmami, aby ich budziły. Jako, że można łowić tam na trzy wędki, by  to nieustanny koncert alarmów, wrzasków i orgia świateł, a jeden większy karp mógł robić rolę i zgarniać inne zestawy, co powodowało kakofonię. Koszmar.
Niestety, ale to gorzka prawda. Bardzo gorzka.
Gdyby wprowadzono na łowiskach kategoryczny zakaz spożywania alkoholu podejrzewam, że z roku na rok popularność spadłaby o dobre 30-40%

Używam, spożywam i lubię alkohol i się tego absolutnie nie wypieram, ale wszystko jest dla ludzi z głową. Niestety zbydlęcenie ostatnio sięga zenitu a % potęguje ten efekt.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Offline Fisherman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 42
  • Lokalizacja: Garwolin
Odp: Pato karpiarze na Uroczysku
« Odpowiedź #13 dnia: 10.05.2023, 09:47 »
Ja nad wodą nigdy nie pije, chyba że urlop kilkunastodniowy. Ale gdybym był pod namiotem to nigdy, bo zawsze istnieje ryzyko że trzeba będzie szybciej wrócić albo coś innego a jestem kierowcą.
Ale to co oni robią to przegięcie.

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 401
  • Reputacja: 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pato karpiarze na Uroczysku
« Odpowiedź #14 dnia: 10.05.2023, 11:18 »
Również spożywam alkohol. Na nocce uwielbiam sobie wypić kilka piw. Jednak w żadnym wypadku nie doprowadzam się do skrajnego upojenia.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg