Autor Wątek: Feeder Bait  (Przeczytany 324007 razy)

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 611
  • Reputacja: 93
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1545 dnia: 27.07.2020, 18:31 »
Statystyka wymaga aby ilość danych nie była za mała, aby mogła być wiarygodna - to miałem na myśli.

W innym wypadku można wyobrazić sobie sytuację: dziś łowię na taniego Trapera i mam furę leszczy, jutro łowię na SB i schodzę o kiju i na tej podstawie Traper ogłaszam czołówką światową, a SB śmieciem. Tak nie wolno...

Ps: Nie znam Feeder Baita, w ogóle nie łowię na methodę, nie chodzi o to, że ich bronię.

Online fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 372
  • Reputacja: 799
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1546 dnia: 08.08.2020, 18:15 »
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1547 dnia: 11.08.2020, 20:35 »
Usunięto
Paweł

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1548 dnia: 11.08.2020, 21:18 »
.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1549 dnia: 11.08.2020, 21:48 »
Usunięto post.
Paweł

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1550 dnia: 11.08.2020, 23:25 »
Jeśli mimo rekomendowanego 3:1 wyszło ciasto to słabo. Te co ja stosowalem byly  grudki ale po przetarciu ok. Zanęta wydaje się sucha ale w podajniku trzymala się i brania były więc docierała gdzie powinna i wabiła.
Natomiast dzis lowilem na czinkersy i poprzednia paczka rzucona luzem w sensie przynęta toneła dziś niektóre smaki pływaly i były waftersem ale na 5 co do tej pory miałem co najmniej 2 nie więc serie mogą się różnić. Bodajże TT carp produkuje im i może nie do końca standardów się trzymają😀
Z drugiej strony Ania łowi na Prestige na zawodach i wyniki słabe nie są. Chyba to kwestia braku powtarzalności a przy klasie czy cenie premium to must be zawsze. Oczywiście odchylenia w górę czyli wzrost jakości ok  :)
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1551 dnia: 11.08.2020, 23:56 »
Policzyłem właśnie składniki. Zanęty opartej na CLS.
CLS w oparciu o sprzedawców z allegro wychodzi 1.70zł za kilogram plus koszt wysyłki - opakowanie 25kg. Całość będzie w graniach 24-25 zł, jeśli ktoś chciałby sobie samemu zrobić jeden kilogram. Tadam i wychodzi cena plagi.
Marcin

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1552 dnia: 12.08.2020, 06:43 »
Z drugiej strony Ania łowi na Prestige na zawodach i wyniki słabe nie są.

Kiedyś w naszym Klubie stosowaliśmy przez jakiś czas zanęty czołowego polskiego zawodnika. Mogliśmy porównać zanętę, którą nam dostarczał z zanętą, którą można było kupić w sklepie. To były całkiem różne zanęty choć w takim samym opakowaniu...więc ten tego 8)

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1553 dnia: 12.08.2020, 07:23 »
Oczywiście że zanęty dostarczane „teamom fabrycznym” są inne/lepsze niż te ogólnodostępne.
Sami zawodnicy się tym chwalą.

Co do Feeder Bait to są słabe na łowiskach na których łowiłem, zużyłem jako dodatki do lepszych zanęt i pożegnałem się z tą firmą na zawsze.
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline garowy

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1554 dnia: 12.08.2020, 07:46 »
Z autopsji;
dwa zestawy obok siebie +-4m. Jeden nabity DDGS+mielony aller aqua, drugi FB Epidemia. Na obu taki sam ringers. Zestaw pierwszy wyjęte 11ryb, zestaw drugi 2 :facepalm: W obu miejscach podobna głębokość i lekki muł

Offline STEV40

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 458
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię bo lubię
  • Lokalizacja: Koluszki
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1555 dnia: 12.08.2020, 08:00 »
Kolego a DGS... co to jest za zanęta można prosić konkrety :thumbup:
Dzieki!!!!!

Steven
Pozdrawiam Steven

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 748
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1556 dnia: 12.08.2020, 08:13 »
Oczywiście że zanęty dostarczane „teamom fabrycznym” są inne/lepsze niż te ogólnodostępne.
Sami zawodnicy się tym chwalą.

Ale chyba odnosi się to do zanęt polskich tylko, co? Bo nie rozumiem po co takim Angolom łowić na 'lepsze' zanęty? Tutaj 'teamów' sponsorowanych jest tak dużo, że tej zanęty 'specjalnej' musiano by robić bardzo dużo. Inna sprawa, że ja nie wiem jak można ulepszyć takiego Sonubaitsa czy Dynamite'a, bo one są maksymalne i jest tam takich ich wybór, że na każdą okazję jest coś ekstra. Do tego jest szeroki dostęp do wszelkiej maści dodatków. Więc sugerujesz, że firmy oszukują. Pytanie tylko po co?

I to właśnie mnie w Polsce dziwi. Dlaczego te firmy tak robią, po co? Przecież takie kłamstwo jak wyjdzie na jaw tylko im zaszkodzi. Nie lepiej jest zrobić zanętę bardzo dobrej jakości, której nie trzeba się wstydzić?
Lucjan

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1557 dnia: 12.08.2020, 08:38 »
Kolego a DGS... co to jest za zanęta można prosić konkrety :thumbup:
Dzieki!!!!!

Steven

Poczytaj  tu https://allegro.pl/oferta/ddgs-wywar-gorzelniany-suszony-kukurydziany-7463692898

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 274
  • Reputacja: 548
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1558 dnia: 12.08.2020, 09:00 »
Luk, bo Polskie firmy (w większości) patrzą tylko by robić klienta w balona a nie bronić się jakością. Lepiej zasypać Facebook albo "kupić" youtubera i robić piękne opakowanie dla... wiadomo czego, każdy się domyśli. Dziś na fali metody i komercji robią byle co, żeby tylko miało w nazwie method. A że potem jest wielkie rozczarowanie to już nikogo nie interesuje. Ważne że klient zostawi 40 zł a firma się wzbogaci.


Przykład z rodziny. Pojechał team rodzinny na dzierżno, połapali karpie nęcąc kukurydza i pociętymi kulkami.... Napisali do firmy kulek na Facebook, wysłali zdjęcia ryb, dodali +/- 20 karpii i jakieś 70 kg więcej niż w realu, a producent chwaląc się na swoim profilu napisał że pokosili tyle ryb na jednej ze Śląskich zaporówek. Oczywiście nie wspomni że to Dzierżno Duże bo choć wynik zacny to jak na tygodniowa zasiadkę i 8 wędek dupy nie urwał. Więc lepiej napisać że na jednej z zaporówek Śląskich, brzmi dumnie bo cała reszta poza DD to leszczyki i ploteczki, niż napisać że to eldorado jakim jest DD.

Takimi małymi kroczkami skutecznie mnie zniechęcili Polscy producenci, by nie wspomnieć skandalu na turnieju w Balatonie naszych karpiarzy firmowych...

Dlatego dziś mam głęboko w dupie Polskie wyroby, i złotówki ode mnie nie dostaną. Jestem wyczulony na małe i duże walki. Wolę sam pomielic albo kupić zachodnie produkty.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 515
  • Reputacja: 200
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1559 dnia: 12.08.2020, 10:24 »
Dziś na fali metody i komercji robią byle co, żeby tylko miało w nazwie method. A że potem jest wielkie rozczarowanie to już nikogo nie interesuje. Ważne że klient zostawi 40 zł a firma się wzbogaci.

Takie podejście to strzał w kolano. Każdy biznes chce mieć klientów którzy wracają i zostają im wierni. Zadowolony powie jednemu a niezadowolony dziesięciu.