Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2015  (Przeczytany 1169859 razy)

Offline michał1995

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 378
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #270 dnia: 15.02.2015, 13:06 »
Ja wczoraj wybrałem się w poszukiwaniu kleni,lecz nie połowiłem za długo nie dość że auto było całe w błocie to jeszcze podnosząca woda się na Odrze uniemożliwiła łowienie,a to przez to że niosła z sobą setki smieci,które co chwila się czepiały... Tyle mojego że zobaczyłem sarenki i chwile posiedziałem nad wodą ;D
Pozdrawiam
Michał ;)

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #271 dnia: 15.02.2015, 13:12 »
no nie było za przyjemnie ,gratki za chęci :thumbup: ja jeszcze nie byłem nad wodą ,dziś jest bardzo słonecznie 9c + :sun:
Pozdrawiam
Jacek

elvis77

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #272 dnia: 15.02.2015, 15:46 »
Właśnie wracam z ryb. Masakra. Dawno tak nie zmarzłem. Wieje,pochmurno,zimno. Tak wieje,że mało łba nie urwie. Siedziałem pod wiatr na Wiśle w Dęblinie. Miałem siedzieć do 17:00,ale wytrzymałem tylko godzinę. Zero brań. Brrrrrr
Żona się zdziwi,że już wróciłem,a mówiła żebym nie jechał. Dobrze że nie zabrałem dzieci,bo chciały ze mną jechać. Teraz gorące z sokiem i się zagrzać,żeby die nie rozchorować.

Offline michał1995

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 378
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #273 dnia: 15.02.2015, 15:50 »
Pachnie wiosną :) mam nadzieje,że zawita jak najszybciej już się nie mogę doczekać pierwszych wypadów z methodą;D
Pozdrawiam
Michał ;)

Offline ViS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kamil
    • Galeria
  • Lokalizacja: Sint-Truiden (Belgia)
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #274 dnia: 15.02.2015, 16:56 »
   Bylem wczoraj na rybach :) Pogoda dopisala, cale lowisko bylo puste sam siedzialem nad woda po poludni tylko
wpadl jakis karpiarz z wiaderkiem i proca podnecic miejscowke ktora szykuje sobie na koniec lutego na zasiadke.
Jak juz wychodzilem w "bramie" mijalem sie z spiningista. Sloneczko swiecilo i nawet nie bylo kaczek i gesi na szczescie :)
woda byla spokojna praktycznie "lustro"... I chociaz wszystko zapowiadalo sie wspaniale ryby nie chcialy wspolpracowac.

   Lowilem na feederka z metoda, zaneta 80/20   80% mixu (swim-stim method mix okolo 60% i zaneta mvde turbo black okolo 40%)
plus okolo 20% pellet carp 2mm bait-tech, za przynete biale robaki, czerwone, i mini  kulki 9mm
halibut, tuti-fruti, truskawka. Jaki i pelety 8mm kryl, spice, truskawka, fish.

Druga wedka karpiowka zestaw COG kordy prosty przypon hak nr 4 z wlosem necilem  woreczkami PVA  Kukurydza, konopiami,
 i przenica plus pelet 3 mm carp feed sensas i 8mm halibut sensas  plus do karzdego worka z osobna 3 skruszone kulki
ktore mialem na wlosie. W sumie nie bylo tego duzo w workach, wszystkiego po trochu, z racji ze jeszcze jest dosc zimno
i jak by nie patrzec to Luty jeszcze jest  i nie chcialem niecic duza iloscia towaru. Lapalem na kulki crab&krill  15mm
w roznych kombinacjach od tonacych, zbalansowanych "grzybkow" jak i kulki pol pop up i pol tonacej, calkiem plywajace
na okolo 2-3 cm nad dnem po laczenie kulek z kuku. Lowiem rowniez na sama kuku naturalna i w polaczeniach z plywajaca.
 
Na koniec feedera zamienilem na bata i zestaw ustawialem przy brzegu przy trzcinach necilem "malo i czesto" bialymi
i peletem 3mm a lowilem na biale .Splawik desque 4x14, haczyk 18.

   Srednia glebokosc na stanowisku na ktorym lowilem to okolo 5m. Feederem oblawialem podwodne gorki i dolki
na glebokosciach od 3 do 6m, w odleglosci okolo od 30-60m.
Karpiowka lowilem na glebokosi 5m  zaraz przy granicy poodwodnej wysepki w odleglosi okolo 50m.
W 2 polowie sesji takze karpiowka zaczolem oblawiac okolice i szukac ryby w roznych miejscach. Blizej i dalej od brzegu,
jak i na wyplyceniach i w dolkach.
Dla feedera byla przeznaczona cala lewa polowa a dla karpiowki cala prawa polowa mojego miejsca zeby wzajemnie
sobie nie przeszkadzaly...
Batem lapalem tylko przez ostatnie 2 godziny sesji na glebokosci okolo 1,5m przy brzegu za trzcinami
zaraz przed uskokiem na glebokosc 2,5-3m .
   
   Wyniki nie byly zadawalajace bo w sumie gdybym sie nie zdecydowal na bata pod koniec sesji to nic bym nie zlapal.
Na feedera nie bralo nic nie mialem nawet zadnych wskazan na szczytowce tak samo z karpiowka nic sie nie dzialo...
Na bata zlapalem 3 ploteczki takie od 10 do 15cm i niestety wybila godzina powrotu do domu... Chociaz nie polapalem
za duzo i praktycznie nic sie nie dzialo to i tak  przesiedziec nad woda caly dzien w ciszy i spokoju, w otoczeniu
natury jest dla mnie bezcenne i jakos bardzo nie jest mi szkoda ze za duzo nie zlapalem, jak to kiedys ktos ze znajomych
powiedzial "liczy sie relax". Byl to moj pierwszy wypad od grudnia, pierwszy w tym roku  a wiec jak by nie patrzec
otwarcie sezonu zaliczone. Nie wrucilem o kiju nawdychalem sie swierzego powietrza i to sie liczy.


Pozdrawiam
Kamil "ViS"
!Przepraszam za brak Polskich znakow!
:)
https://www.facebook.com/polishvikingscarp

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #275 dnia: 15.02.2015, 17:05 »
heh Dokładnie, tak jak piszesz, nie liczy sie czy sie złowi coś , ale też wybrać sie nad wode  i pooddychac swieżym powietrzem, odpocząć i zrelaksować się nad wodą :)
Krzysztof

Offline Maro81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 966
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drennan
  • Lokalizacja: Wroclaw
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #276 dnia: 15.02.2015, 17:42 »
Jak tylko puszcza lody na moich stawach,to zabieram ze soba tyczke,skrocona do 8m,zestaw to splawik 0,3g z ultraczula metalowa antenka,zylka 0,10mm,przypon 0,06mm,haczyk 24 Milo R305 z jedna ochotka.Mieszanka to 100g ploc black Z.Milewskiego na 1kg ziemi torfowej,150g joka w 1kg ziemi belchatowskiej.Nastawiam sie na ploc, na spowolniony metabolizm ryb nic narazie wiecej nie poradzimy,dopóki nie zrobi sie cieplej.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 289
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #277 dnia: 15.02.2015, 18:10 »
Maro zgadzam sie z toba zestawik startowy jak piszez plus zaneta z glina lub torfem plus delikatne wypelniacze i na start po lodzie dla mnie jak znalazl
Maciek

grzesiek76

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #278 dnia: 15.02.2015, 19:58 »
A to moje dzisiejsze klimaty znad wody. Zachód słońca mi nie wyszedł; aparat wszedł na wysokie iso...chyba muszę się pobawić w tryby manualne..

Wędkowałem od 12ej do zmierzchu. Około 16:30 zaciąłem ładnego klenia, około 1,5-1,8kg, którego straciłem pod brzegiem.
Kolejne branie miałem około godzinę później, ale tego nie zaciąłem.
Wyniki przeciętne. Myślę że głównym powodem była pogoda. Dzień co prawda ciepły i słoneczny, ale noce są zimne. W domu nad ranem od dwóch dni -6,-7st, więc przypuszczalnie nad wodą jest około -10. Temp wody o 12ej 2,5st, wieczorem 2,8st.

O zgrozo, na moim łowisku pojawiły się kormorany. Na poprzednim wędkowaniu widziałem jednego, a dzisiaj już 7 szt naliczyłem... ojej :)

Klenia zaciąłem na nową Lagunę. Fajny patyk :)

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #279 dnia: 15.02.2015, 20:34 »
Jak  LAGUNA się spisała , napisz coś więcej ;)
Pozdrawiam
Jacek

Offline JURI

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 2
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #280 dnia: 15.02.2015, 20:36 »
Trochę odmiennie bo dzisiaj próbowałem przechytrzyć pstrągi na Sanie. Woda czysta ale podniesiona i szybko płynęła ale jeden potok maly zlowiony, jeden spięty i jedno uderzenie w muche że mało mi wędki z ręki nie wyrwało:)

grzesiek76

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #281 dnia: 15.02.2015, 20:48 »
Jak  LAGUNA się spisała , napisz coś więcej ;)

Dobrze, hehe. Po zacięciu kleń odjechał na zaledwie około 0,5m. Na poprzednim York Devil, w wodzie o podobnej temperaturze byłoby to około 2-4m. Ładnie amortyzuje. Jednak jeżeli ktoś szuka typowo elastycznego kija do cienkich żyłek, to odradzam. Laguna  w moim odczuciu jest co najwyżej półparabolikiem. Ma spory zapas mocy w dolniku, który napewno przyda mi się w przyszłości do odciągania kleni od szuwarów. Kleń był wymęczony już po około 2,5min walki. Fakt, woda jest zimna, ale to i tak dobry wynik.
Przypon 0,12.

Offline ViS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kamil
    • Galeria
  • Lokalizacja: Sint-Truiden (Belgia)
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #282 dnia: 15.02.2015, 22:09 »
Zachód słońca mi nie wyszedł; aparat wszedł na wysokie iso...chyba muszę się pobawić w tryby manualne..
Fajne foto i karajobrazy ;) kadrowanie tez fajne nad  ekspozycja mozna by pokombinowac moze cos lepiej by wyszlo;D Jaki masz aparat? ;) Tez robie zdjecia w zasadzie tylko ptaki przewaznie i nie powiem bo cos tam kumam w tym temacie i moge pomoc. ;)
Jak dla mnie na tym zdjeciu iso by bylo ok tylko statyw bym zastosowal bo z reki zachod slonca strzelic jest cierzej szumy i drgania (przyslona, migawka) a tu obstawiam na oko ze miales iso  800 pewnie. Oczywiscie zalezy to od innych ustawien jak przeslona czy migawka ale  ponizej 400 bym nie schodzil. :)  Tak napisalem jak bys sie uczyl dopiero to pytaj  a jak juz wiesz co i jak to olej te wypociny :) Ja sie nie znam profesjonalnie szczegolnie na foto krajobrazow itd ja to z tele latam i ptaki strzelam  ale cos tam juz w zyciu wypstrykalem i moge doradzic jak cos ;)
I nie to zebym kogos pouczal czy co kolwiek innego! Ja wiem ze sam jeszcze mam wiele do nauki ale tez wiem ze dzieki podobnym radom opanowywalem podstawy wiec nie mysl sobie ze sie wywyrzszam czy cos poprostu chcialem pomuc! ;)
Pozdrawiam
!Przepraszam za brak Polskich znakow!
:)
https://www.facebook.com/polishvikingscarp

grzesiek76

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #283 dnia: 15.02.2015, 22:23 »
Dzięki, super.
W foto zupełny laik i amator jestem. Nawet lustra jeszcze nie mam...:) Niedawno wciągnąłem Panasonic Lumix LX3.
Ptaków zazdroszczę. Strasznie chciałbym pofocić żurawie i hajstry, no ale z moim sprzętem to misja prawie niemożliwa :)

Fakt, wszystkie fotki z ręki, choć kurde statyw mam w samochodzie :)

Offline ViS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kamil
    • Galeria
  • Lokalizacja: Sint-Truiden (Belgia)
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #284 dnia: 15.02.2015, 22:30 »
zurawie ciezka sprawa na poczatek  plochliwe sa naprzyklad ;) a u mnie bo jest ich malo bardzo malo na dodatek ;) no faktycznie na ptaki obiektyw 200 miniumu(i to tez z duzymi ograniczeniami bedziesz) i ze swiatlem nie zaduzym bo wtedy albo ciemne ci beda wychodzic albo rozmazane a jedyne wyjscie to statyw a z tym roznie bywa jak sie lata po krzakach ;) ja rzadko uzywam statywu chyba ze w czatowni ale to nie ten temat i dlugo by pisac... :D   Jak bys mial jakies pytania to wal smialo czy na priv czy jakis temat mozna zalozyc to i innym moze sie przyda ;) :P

Pozdrawiam Kamil "vis"
!Przepraszam za brak Polskich znakow!
:)
https://www.facebook.com/polishvikingscarp