Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2015  (Przeczytany 1170043 razy)

grzesiek76

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #780 dnia: 16.03.2015, 16:55 »
"Niby wschodni wiatr ale na drugim końcu zbiornika połapali więc ciężko szukać przyczyny."
Bo bardzo możliwe że drugi koniec zbiornika był nawietrzny. Wody stojące to czasem troszkę inny, szerszy temat...

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 290
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #781 dnia: 16.03.2015, 17:26 »
U mnie na południu w górach nie dymiło wczoraj
zreszta jak dymi wybieram burte lub zakole osloniete od wiatru jeszcze najlepiej kolo 1,5 do 2 m
z powolnieniem zauwazylem ze rybka stoi wtedy w takich spowolnieniach i wiatr ma w nosie
wiadomo nieraz trafia sie kicha w braniach i nic nie pomoze
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 290
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #782 dnia: 16.03.2015, 17:50 »
A u mnie dziś takie klimaty :)
Czyżbyś Gienku położył się na 'hołdzie' w celu zrobienia tego artystycznego zdjęcia? :)

Nie - siedzialem w takim mini kanionie wymytym w hołdzie przez wodę deszczową. Dobre miejsce bo w rogu zbiornika, szybko się tu woda nagrzewa. Ale nie nastawiałem sie na płotki czy leszczy8ki a może to był błąd. Woda jeszcze jak martwa - w tym miejscu w odległosci 7m od brzegu jest 6m głeboko. Mój spławik był zaraz za widocznymi na fotce irysami, jest tam około 1,5m. W każdym razie lin jeszcze nie żeruje

Gieniu to twój drugi opis wody straszne masz tam spady tak jak piszez 7m i glebokosc 6m hm to nawet jak lowisz blisko brzegu i jest 1,5 m  to woda jak dla mnie lodowka bedzie zaciagac z glebi zimna wode
nie masz innych miejsc niz takie spady  moze masz blaty z plytka woda ale nie przy takich mocnych spadach zeby woda miala wiecej czasu do ogrzania
trzine widzialem na zdjeciach fajne zarosla w wodzie moze nawed 1-1,5 m a przytym jakies oczko na wodzie splaw hm tak ja sobie mysle
ale kowala uczyc robic podkow nie bede tylko tak sobie mysle jak ja bym ugryzl takie trudne lowisko
Maciek

grzesiek76

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #783 dnia: 16.03.2015, 19:16 »
U mnie na południu w górach nie dymiło wczoraj
zreszta jak dymi wybieram burte lub zakole osloniete od wiatru jeszcze najlepiej kolo 1,5 do 2 m
z powolnieniem zauwazylem ze rybka stoi wtedy w takich spowolnieniach i wiatr ma w nosie
wiadomo nieraz trafia sie kicha w braniach i nic nie pomoze

Prawda. Tylko że teraz w ciągu 3 dni woda spadła dobre pól metra. Na większości moich ulubionych miejscówek pod burtami mam około 50cm wody. Raczej trzeba z główki łapać, ale wczoraj na główkach dmuchało strasznie.
Mam dwie super miejscówki, gdzie nawet przy niskim stanie wody mam pod burtami 1-1,5m wody. Tylko teraz tam błoto. Swoim autem nie dojadę. Musiałbym prawie kilometr z buta walić...

Zresztą może i warto spróbować łowienia na płytkiej półmetrowej wodzie...
Teraz przypominam sobie, że kiedyś mój kolega złowił karpia (około 4kg) pod koniec października na wodzie około 60-70cm. Przy gnijących grążelach. Zimno już było, wieczorami łapały przymrozki. Branie miał późno wieczorem około 21ej,. Na pewno był wtedy przymrozek. Gdybym tego nie widział, to bym nie uwierzył..
Fakt że nęcił tam od września jeszcze przy wyższej wodzie.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 290
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #784 dnia: 16.03.2015, 19:24 »
U mnie na południu w górach nie dymiło wczoraj
zreszta jak dymi wybieram burte lub zakole osloniete od wiatru jeszcze najlepiej kolo 1,5 do 2 m
z powolnieniem zauwazylem ze rybka stoi wtedy w takich spowolnieniach i wiatr ma w nosie
wiadomo nieraz trafia sie kicha w braniach i nic nie pomoze

Prawda. Tylko że teraz w ciągu 3 dni woda spadła dobre pól metra. Na większości moich ulubionych miejscówek pod burtami mam około 50cm wody. Raczej trzeba z główki łapać, ale wczoraj na główkach dmuchało strasznie.
Mam dwie super miejscówki, gdzie nawet przy niskim stanie wody mam pod burtami 1-1,5m wody. Tylko teraz tam błoto. Swoim autem nie dojadę. Musiałbym prawie kilometr z buta walić...

Zresztą może i warto spróbować łowienia na płytkiej półmetrowej wodzie...
Teraz przypominam sobie, że kiedyś mój kolega złowił karpia (około 4kg) pod koniec października na wodzie około 60-70cm. Przy gnijących grążelach. Zimno już było, wieczorami łapały przymrozki. Branie miał późno wieczorem około 21ej,. Na pewno był wtedy przymrozek. Gdybym tego nie widział, to bym nie uwierzył..
Fakt że nęcił tam od września jeszcze przy wyższej wodzie.

No to z tym poziomem faktycznie lipa
co do 0,5 m to jak dla mnie na, teraz za płytko wole głebiej
takie stanowiska 0,5 uwielbiam w cieplejsze pory roku
Maciek

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #785 dnia: 16.03.2015, 19:29 »
Dzisiejszy wynik po 4 godzinkach , to 5 płoci takich do 20cm i jeden krąpik. Na początku zestaw helikopterowy ( i tu w innym wątku więcej się rozpisze) potem zmiana na tradycyjny przelotowy  koszyk, łącznik , przypon. Przynęty jakie dziś podawałem to robaki wszelkiej maści białe, białe barwione,pinki, pinki fluo, ale także ochotka haczykowa.I to właśnie haczykowa spowodowała że  nie miałem zera, ryba tylko brała na haczykową. Błąd jaki popełniłem na samym początku to to że rozmroziłem zanętę i zrobiła się prawie papa:(, ale niestety dostrzegłem to dopiero na łowisku, pozostało mi tylko pchać w koszyk tą pape. Ale nic to, pogoda bardzo fajna, dowiedziałem się od tubylców że w sobotę padł tam pierwszy lin , więc to dobrze już wróży na kolejne dni i będzie można popróbować z methodą. Jutro myślę odwiedzić inne łowisko z tym że mam dylemat czy methoda i mix czy klasyczny koszyk :-\
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #786 dnia: 16.03.2015, 19:42 »
Hmm musze odwiedzić moje jeziorko, może tam coś też się już ruszyło :). Póki co mam zawody z Koła 28 Marca i muszę jakiś trening zrobić albo ze dwa :)
Krzysztof

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #787 dnia: 16.03.2015, 21:10 »


"Niby wschodni wiatr ale na drugim końcu zbiornika połapali więc ciężko szukać przyczyny."
Bo bardzo możliwe że drugi koniec zbiornika był nawietrzny. Wody stojące to czasem troszkę inny, szerszy temat...

Dokładnie drugi koniec był nawietrzny. Musze sobie nadrobić wiedzę z czytania wody i zachowania ryb... Jak ktoś ma jakiś artykuł o tym albo jakaś książkę to będę wdzieczny
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #788 dnia: 16.03.2015, 21:50 »
Mateo i to wszystko wystrzeliłeś do wody? Miałem wczoraj sporo mniejszą porcję wszystkiego a i tak na koniec połowa została.
I tak i nie :) Wczoraj podczas wędkowania zużyłem jakieś pół litra białych, pół małej puszki kukurydzy, ze trzy garście konopi, paręnaście dżdżownic pociętych do koszyka i garść pelletu.
Jednak na odchodne wsypałem resztę kukurydzy, pelletu i trochę konopi do wody. Zanęciłem sobie na dzisiaj :)



Dzisiaj całkiem udana sesja. Było bardzo ciepło. Jako że zbiornik jest osłonięty drzewami i w zagłębieniu, było spokojnie i naprawdę można było wypocząć w wiosennym słońcu.
53 płocie, 6 karpików, 1 ładny okoń, 4 jazie, 2 leszczyki.

Okoń 34 cm wziął z gruntu na dendrobenę na włosie






Płocie takie same, jak wczoraj. Praktycznie wszystko 20-24 cm. Zdarzyło się kilka 25-27 cm i parę < 20 cm. Niestety magicznej 30 póki co nie udało się przekroczyć. Dobrą wiadomością jest to, że o ile wczoraj płoć zdecydowanie preferowała białe i na kukurydzę brała niechętnie, o tyle dziś już zaczęła pięknie brać na kuku, co mnie bardzo cieszy, bo nie lubię łowić na białe. Tak więc pierwszą część sesji łowiłem na białe, ale systematycznie nęciłem kukurydzą i co jakiś czas zakładałem ją na haczyk. Później łowiłem już tylko na kukurydzę. Brań z pewnością nieco mniej niż na białego, ale też jakościowo płocie były lepsze.





5 karpików wzięło na dżdżownice na włosie z gruntu. 1 na kukurydzę na spławik. Karpiki pewnie z jakiegoś jesiennego zarybienia 35-40 cm.








Jazie nieduże, może koło 30 cm.



Dziś użyłem resztę konopi z wczoraj, znowu małą puszkę kukurydzy, ćwiartkę białych, garść pelletów i trochę zanęty do koszyka.
Resztą zanęciłem na odchodne.

Miałem też na haczyku szczupaka. Na dwie dendorbeny na włosie coś mi w pewnym momencie strasznie skubało. Wkurzyło mnie to skubanie się i po wyciągnięciu zestawu założyłem 4 duże sztuki :) Po pewnym czasie silne branie, zacięcie, trochę holu i przypon w połowie ucięty z typowym śladem na końcówce żyłki. Szkoda, bo byłoby jeszcze bardziej różnorodnie.
Linek niestety nie podszedł żaden :(
Pozdrawiam
Mateusz

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #789 dnia: 16.03.2015, 21:53 »
:bravo: :thumbup:
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #790 dnia: 16.03.2015, 21:54 »
Brawo Mateusz :bravo:
Pozdrawiam - Gienek

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #791 dnia: 16.03.2015, 21:55 »
Przyjmiesz zakład kto z nas pierwszy wrzuci tu pierwsze selfie z linem ? :P
Pozdrawiam - Gienek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 290
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #792 dnia: 16.03.2015, 21:56 »
Mateusz co mistrz to mistrz !
Pięknie połowiłeś co u mnie w zbudza jeszcze wiekszą wartość wyniku to fakt że to dzika woda a nie jakaś komercja
Otwarcie sezonu zdecydowanie należy do ciebie jeszcze raz gratuluje !
Maciek

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #793 dnia: 16.03.2015, 22:01 »
Gratulacje, piękna sesja , świetne ryby :bravo:
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 944
  • Reputacja: 415
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #794 dnia: 16.03.2015, 22:01 »
Gratulacje!
Kiedyś tez umiałem łowić większe ilości płoci, może znowu do tego w przyszłości wrócę.
Takiego okonia jeszcze nie złapałem - mimo wieloletnich polowań (w przeszłości).
Mnie się udało dzisiaj przygotować 4 wędki na FeederMethod (dwie rezerwowe), ale wyjazd na ryby w następną sobotę ... lub dopiero 2 kwietnia. Teraz pocieszam się tylko waszymi relacjami. ;)
;)