Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2015  (Przeczytany 1169619 razy)

Offline Maro81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 966
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drennan
  • Lokalizacja: Wroclaw
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1365 dnia: 07.04.2015, 20:42 »
Minie jescze sporo czasu zanim ryby przyzwyczaja sie do zanet sonubaitsa  na bazie maczek rybnych oraz pelletow,na wiekszosci wod PZW ryby sa przyzwyczajone do zanet i zapachow rodzimych producentow jak najtansze trapery  oraz zwyklych przynet typu pszenica,peczak,czerwony robak.Poprostu w polsce tak wiekszosc neci,inaczej neci sie w Angli.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1366 dnia: 07.04.2015, 20:46 »
Na takich łowiskach gdzie tańsza opcja dobrze się sprawdza, zmienianie przyzwyczajeń na droższe a modniejsze ,jest jak strzelanie sobie w stopę!
Arek

grzesiek76

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1367 dnia: 07.04.2015, 20:57 »
Właśnie wróciłem z rybek. Kilka krąpi, bodaj dwie płoteczki, klenik około 30-40dkg, i dwa leszczaki,- jeden pod kilogram.
Myślę że to całkiem dobry wynik na około 2:40 godz łowienia, na relatywnie słabej miejscówce pod domem. Po prostu ryba w odrze żeruje już kapitalnie.
Zaskoczeniem były te leszczaki. Tym bardziej, że to już kolejny mój kontakt z tym gatunkiem w tegorocznym sezonie.
Zupełnie bez ironii, ale już kilka lat wstrzymane są tutaj odłowy PZW i leszcz zwyczajnie zaczął się pojawiać.

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1368 dnia: 07.04.2015, 20:57 »
Wiadomo że to co sie sprawdza jest najważniejsze, ale warto próbować chociażby nowości i testować czy może też akurat będą killerem na naszych wodach :)
Krzysztof

Offline kubator

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 108
  • Reputacja: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kuba
  • Lokalizacja: Toruń
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1369 dnia: 07.04.2015, 20:59 »
Ja myślę, że w takiej sytuacji dobrze jest wykorzystać angielskie techniki łowienia i necenia a polskie przynęty i zanęty (wody nie komercyjne). Komercyje karpie maja w genach wsuwanie pelettu bo są nim karmione od poczecia, albo poprostu są bardziej nowoczesne
Jožin z bažin

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1370 dnia: 07.04.2015, 21:01 »
W Uk mogę zrozumieć,na komercjach mogę zrozumieć ale  Polskich rzekach bezcelowy lans
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1371 dnia: 07.04.2015, 21:02 »
Zanim karp trafi do wód pzw, też gdzies jest karmiony pelletem itp, tak więc zna go od dziecka, tak mi się wydaje
Krzysztof

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1372 dnia: 07.04.2015, 21:04 »
Zanim karp trafi do wód pzw, też gdzies jest karmiony pelletem itp, tak więc zna go od dziecka, tak mi się wydaje
wyssały pellet z mlekiem matki :P
Właśnie wróciłem z rybek. Kilka krąpi, bodaj dwie płoteczki, klenik około 30-40dkg, i dwa leszczaki,- jeden pod kilogram.
Myślę że to całkiem dobry wynik na około 2:40 godz łowienia, na relatywnie słabej miejscówce pod domem. Po prostu ryba w odrze żeruje już kapitalnie.
Zaskoczeniem były te leszczaki. Tym bardziej, że to już kolejny mój kontakt z tym gatunkiem w tegorocznym sezonie.
Zupełnie bez ironii, ale już kilka lat wstrzymane są tutaj odłowy PZW i leszcz zwyczajnie zaczął się pojawiać.
a może zacząłeś inaczej łowić niż dotąd :)
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 745
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1373 dnia: 07.04.2015, 21:07 »
Każda ryba zarybieniowa karmiona jest pelletem panowie, nie zanętą, Kafarszczak słusznie zauważył. Skoro przebywa w ośrodku zarybieniowym dwa lata, to nie rozumiem dlaczego pellet miałby być całkiem dla niej obcy :D
Lucjan

Offline wojtek_10101

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1374 dnia: 07.04.2015, 21:08 »
Tak Luk. Tylko granulat którym karmione są ryby to wielka zagadka - co w nim jest.

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1375 dnia: 07.04.2015, 21:09 »
przeciez wiadomo, jak karpie są małe to nie karmią ich sypkim pokarmem jak rybki w akwarium :P
Krzysztof

Offline wojtek_10101

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1376 dnia: 07.04.2015, 21:11 »
To jest tak jak z McDonaldem. Pies z budą i łańcuchem zmielony

grzesiek76

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1377 dnia: 07.04.2015, 21:17 »
Zanim karp trafi do wód pzw, też gdzies jest karmiony pelletem itp, tak więc zna go od dziecka, tak mi się wydaje
wyssały pellet z mlekiem matki :P
Właśnie wróciłem z rybek. Kilka krąpi, bodaj dwie płoteczki, klenik około 30-40dkg, i dwa leszczaki,- jeden pod kilogram.
Myślę że to całkiem dobry wynik na około 2:40 godz łowienia, na relatywnie słabej miejscówce pod domem. Po prostu ryba w odrze żeruje już kapitalnie.
Zaskoczeniem były te leszczaki. Tym bardziej, że to już kolejny mój kontakt z tym gatunkiem w tegorocznym sezonie.
Zupełnie bez ironii, ale już kilka lat wstrzymane są tutaj odłowy PZW i leszcz zwyczajnie zaczął się pojawiać.
a może zacząłeś inaczej łowić niż dotąd :)

Hehe... Od początku swojej przygody z pickerem łowię tak samo. No, fakt że sprzęt lepszy i wprawa chyba coraz większa..;)
Ale wiesz, właśnie jak zaczynałem, około 10 lat temu, to dość regularnie trafiałem leszcze. Nawet w odwilżone zimowe dni.
Urwało się z leszczami około 7-8 lat temu jak zaczęli intensywnie odławiać. Dosłownie przez kilka lat złowiłem góra 4 szt !
W ubiegłym sezonie było już lepiej, około 5-8 szt za cały sezon.
A w tym już bodaj 5 szt, w tym dwie piękne łopaty..

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 745
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1378 dnia: 07.04.2015, 21:20 »
To musi byc odpowiednio dobrany pellet, który odpowiada za szybki wzrost ryb, z odpowiednim stosunkeim białka, tłuszczu i węglowodanów. Około 8-10% tłuszczu, dwa razy tyle białka i reszta to węglowodany, popiół itp. Daje sie jeszcze jakies rzeczy aby ryby były zdrowe.
A w pelletach są zmielone zboża, śruty, mączki rybne, tłuszcz, popiół.

Tak naprawdę towar bardzo podobny do pelletu wędkarskiego.

Jednak prowadzenie dyskusji jest tutaj bezcelowe, ponieważ trzeba by zrobić jakieś konkretne badania. Anglicy nie bez powodu uzywają takich zanęt na leszcze, liny i brzany. Okazało się, że te gatunki świetnie na nie reagują, nie tylko karpie. W jakis sposób musiało to na ryby zadziałać, podobnie jak pellety wcześniej.
Nie oznacza to, że dana zanęta ma sie nie spisywać w jakieś wodzie. Z opisu Pawła mozna przecież wysnuc inny wniosek również - Bait-tech i Lorpio są do luftu, niekoniecznie Sonubaits lub miks do Metody, z konopiami i zanęta 'bazową' :D

Tu nie chodzi o 'cudze chwalicie, swojego nie znacie', raczej o to co jest skuteczne. Polecam zrobic zbiorowe doświadczenia w jeden dzień lub weekend i porównac wyniki :D To może być podstawą do jakiś późniejszych wniosków.
Lucjan

Offline GrubaRyba

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kielce
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #1379 dnia: 07.04.2015, 21:21 »
Dziś i wczoraj byłem po 2godziny na obserwacji wody wieczorem...Namierzyłem ciekawe ryby spławiające się na kancie pomiędzy wodą 2,5m a 3,5m...spławy grube i kilka zarówno jednego dnia jak i drugiego...oby tylko wiatr i pogoda się nie zmieniły bo zaplanowałem małe polowanko....Pozdrawiam i gratuluje ostatnim łowcom....