Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2015  (Przeczytany 1169827 razy)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2505 dnia: 14.05.2015, 00:26 »
Za te pieniążki jest spoko! Stosuję od zeszłego sezonu 3mm Karpiowy tonący! Cena 5,20pln + wysyłka. Daję przy metodzie i do klasycznego feederowania !

arunio gdzie go moge znaleźć?
Ja kupuję na alledrogo!!
Arek

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2506 dnia: 14.05.2015, 03:43 »
A kto w ogóle wpadł na takie durne określenie łowisk komercyjnych?


Haha ;D Rozbawiłem się do łez Panowie, wcale nie przyszło mi to łatwo, gdyż dopiero co z roboty wróciłem ładnie wykończony ( górnik ).
Jakieś śledztwa tu na forum ? Oczywiście, że to ja pierwszy wspomniałem o tym, że w moim otoczeniu łowiska komercyjne nazywamy potocznie burdelem ;) Jednak przytaczając owe określenie nie miałem złych intencji, jeżeli komuś ubliżyłem to przepraszam ;)
Napisałem wyraznie, że zazdroszczę Wam czasem zabawy z rybą na każdym wypadzie, mam na myśli liczby...10, 15 czy 20 karpi ( jedna sesja ) Dla mnie raczej weekendowego wędkarza, łowiącego na wodach związkowych, ciężko tak połowić przez cały sezon. Fakt, łowię też na bata i spinning ;) Powiem w prost nie wykluczam, iż kiedyś z przymusu sam wyląduję na takim łowisku, jednak póki co omijam te wody szerokim łukiem i staram się cieszyć ostatnimi perełkami w moim regionie. Jeżeli Koledzy uważają, że takie zachowanie nosi znamiona "gówniarstwa", to luz ja się nie obrażam ;) :thumbup:

PS. Ja to w ogóle dziwny człowiek jestem, górnik wypuszczam 99,9% ryb z powrotem do wody i nawet kilku tys. przy moim "dobrostanie" nie umiem w tym kraju odłożyć w skali roku.... ???

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 745
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2507 dnia: 14.05.2015, 08:24 »
Kucuś - jesteś dziwny czy też...  normalny? :thumbup:
Lucjan

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2508 dnia: 14.05.2015, 09:10 »
Wczoraj na komercji od 15:30 do 20 dwa federki a na końcu żyłki podajniki do methody preston large. Wynikiem tej wyprawy były cztery karpie w przedziale od 1 kg do 2,5 kg i trzy karasie jeden godny uwagi 40 cm. Niestety masę brań   spaprałem przez swoją nieuwag! Najskuteczniejszą z przynęt okazała się mielonka "królewska" z JBB a zaraz po niej Dumbelsy crab & krill od drennan. Natomiast kulki tutti frutti które na tym łowisku dawały dobre brania wczoraj nie pasowały rybsztylom.

Offline Maro81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 966
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drennan
  • Lokalizacja: Wroclaw
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2509 dnia: 14.05.2015, 09:14 »
Wynik poniedzialkowej sesji na stawie kolowym to 3 leszcze ok.45cm,kilka ploci 25-27cm,oraz lin 35cm pierwszy od ponad 4 lat ,ktory dal mi niesamowita frajde,poniewaz ostatniego lina zlapalem na zawodach o mistrzostwo kola w 2011 w maju.Rzutem na tasme 5 min przed koncem tury dal mi zwyciestwo sektorowe i w calych zawodach.Metoda waggler,splawik insert crystal 1,5g,zylka gl.0,16 ,przypon 0,10,haczyk bezzadziorowy milo T213.Nie spadla zadna ryba,jako przyneta kaster na ktore zlapalem 2 leszcze,natomiast na pellet expandera 6 mm lorpio skusil sie jeden leszcz i lin.Neecilem luzno kasterem i robakiem z procy,kukurydza oraz  expanderem.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2510 dnia: 14.05.2015, 09:41 »
PS. Ja to w ogóle dziwny człowiek jestem, górnik wypuszczam 99,9% ryb z powrotem do wody i nawet kilku tys. przy moim "dobrostanie" nie umiem w tym kraju odłożyć w skali roku.... ???
Ja myślę, że jesteś wyjątkowy! Jak wszyscy na tym forum :)
W dodatku nie sposób nie zwrócić uwagi na Twoją elokwencję, nienaganną pisownię, stylistykę i interpunkcję.

Wynik poniedzialkowej sesji na stawie kolowym to 3 leszcze ok.45cm,kilka ploci 25-27cm,oraz lin 35cm
No Maro, piękna sesja. Gratulacje!
Pozdrawiam
Mateusz

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2511 dnia: 14.05.2015, 11:54 »
Ja myślę, że jesteś wyjątkowy! Jak wszyscy na tym forum :)
W dodatku nie sposób nie zwrócić uwagi na Twoją elokwencję, nienaganną pisownię, stylistykę i interpunkcję.


Mateusz wez przestań bo się zarumieniłem :P Zwłaszcza z tą nienaganną pisownią i interpunkcją grrrrubo przesadzone ;D

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2512 dnia: 14.05.2015, 15:59 »
Już spora liczba uczestników forum złowiła lina. Ja jeszcze nie >:O Może w sobotę? O:)
Zbyszek

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2513 dnia: 14.05.2015, 18:22 »
Już spora liczba uczestników forum złowiła lina. Ja jeszcze nie >:O Może w sobotę? O:)

Ja też nie :( a najgorsze jest to, że ostatnio nie mam absolutnie kiedy :( >:O :thumbdown:
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline dfq

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 723
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KR
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2514 dnia: 14.05.2015, 18:42 »
a lin Dominiku czeka ... :P
współczucie :)
ja tez w tym sezonie go nie złowiłem , ale na tych łowiskach gdzie bywam, niewiele go :'(
Znów jestem

Offline wojtek_10101

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2515 dnia: 14.05.2015, 22:14 »
Ja już pochwalę się siedmioma linami w tym sezonie najmniejszy 26cm a najwiekszy 32cm. A karpik tylko jeden i to 29cm. Uważam że na moich łowiskach znalazłem sposób na lina i to niezły bo praktycznie co wyjazd łowie conajmniej jednego

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2516 dnia: 14.05.2015, 22:32 »
Bigdom ja mam taki problem z amurem. Od 2 lat ani jednej sztuki na moim zbiorniku a jest ich sporo. W niedzielę spróbuję na włos założyć klacze tataraku i mam nadzieję że się jakiś gagatek skusi :)

Offline fish007

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 508
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Method Feeder Fishing
    • Galeria
    • Method Feeder Fishing
  • Lokalizacja: Bad Jastrzemb
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2517 dnia: 15.05.2015, 09:40 »
......................dwa dni temu zalałem kukurydze adwokatem......................................
Tajny przepis pewnego Czecha to kukurydza CUKK wanilia zadipowana adwokatem, sprawdziłem , działa i to dobrze, szczególnie w chłodnych porach roku, pewno rybki na rozgrzewkę czegoś potrzebują , :P

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2518 dnia: 15.05.2015, 10:49 »
Wczorajszy wypad nad wodę pzw , docelowe było jez.Pławęcino a wylądowałem na pobliskim Kołobrzegu jez.Niekanin. Rano ostry deszcz wyjeżdżałem z nadzieją że zaraz przestanie ( stąd zmiana łowiska). Postanowiłem łowić methodą , miks Luka plus pellet sensas 4mm fishmeal i cubbis sensas luncheon meat 8mm ( testowałem ten pellet jako przynętę i dodatkowo podawałem w koszyku).Pogoda okrutna mocny zachodni wiatr i przelotne opady. Łowiłem jedna wędka feederkiem. Na mathode przez 2h delikatne tylko wskazania i 2 brania spalone ( pękł przypon przy węźle). Postanowiłem zmienić zestaw na free runner ( zestaw jaki używał Steve Ringer podczas mistrzostw ). taka forma testu, zrobiłem sam takie przypony do koszyka i chciałem przetestować :P. Do koszyczka rybny miks i pelletey. Ryby jakie złowiłem rozmiarami nie były powalające ale cieszyły :) ( miks i taktyka sprowadziły ryby jakie oczekiwałem) były to leszcze do 40cm , max i krąpie i żadnych innych gatunków ( mogę stwierdzić że najwyraźniej wszystko to pod pasowało zgodnie z zamiarem). Jedno branie ostro konkretne odjazd wraz z wędka (akurat grzebałem coś w torbie i byłem z dala od wędki) kiedy chwyciłem za kij było już po wszystkim :'( ale nic tak to czasami bywa teraz to tylko zachodzi pytanie cóż to był z byk? ;D , następny wypadzik będzie docelowe jezioro Pławęcino i tam kolejny test methody i miksu na wodzie pzw.
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline mongo2001

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2519 dnia: 15.05.2015, 12:02 »
Karpik 30 cm federka z podpórek zwali bez problemu :P