Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2015  (Przeczytany 1169906 razy)

elvis77

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5355 dnia: 29.09.2015, 21:30 »
Widzę, że posiadasz kosz, uważasz że jest to wygodniejsza opcja od tych krzeseł z możliwością rozbudowy? Napisz co to za łowisko?
Kijek faktycznie ładnie pracuje, a trochę sie obawiałem, bo wszyscy mówią że Korum to słabsza odmiana Prestona. A tu nikt nic nie pisze o wędkach prestona..
Sam takiego patyka nie posiadam,ale prezes mojego koła tak. Ma Prestona mini plus chyba 10 lub 11ft.
Miałem okazję go pomacać,ale tylko chwilę. Fajny kijek. Już pierwszego dnia złapał na niego suma około 1,20 m na metodę. Jest z niego mega zadowolony. Dla mnie to nie ta półka cenowa.
Dzisiaj miał zamówić też jakiś patyk Prestona tylko delikatniejszy,na mniejsze rybki. Sprzedał spinninga i ma tysiaka na zbyciu,więc kupuje jakiegoś pickera. Miał jednak jakieś problemy z siecią telefoniczną lub telefonem i nie mógł się dodzwonić do Go....wy. Ja tam zadzwoniłem w jego imieniu i mają mu jakąś ofertę przygotować. Będzie próbował jutro. Więc pewnie da mi znać co kupił.
Mamy zawody w niedzielę,ale nie wiem czy ewentualnie zdąży dojść,a dodatkowo prezes jest chory i nie ma pewności czy w ogóle będzie,bo też bym z chęcią go obejrzał.

Offline Irek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo Moja Pasja
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5356 dnia: 29.09.2015, 22:51 »
 Kucus22 jeszcze jej nie przekreślę popróbuje na różnych łowiskach może gdzieś się z nią wszczele ;)

Mateo nie zmieniałem mixu zmiennie na podajnikach, na jednej był halibut konopia, a na drugiej kryl tuna. Starałem się posyłać podajniki w to samo miejsce, oczywiście jednym łowiłem dalej od brzegu drugim bliżej dodam że łowisko nie było za głębokie max do 3m. Następnym łowiskiem gdzie wypróbuje ten mix będzie wyrobisko po żwirowe o dużej presji wędkarskiej z dosyć fajną populacją jesiotrów może tam szczęście bardziej dopisze :)

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 587
  • Reputacja: 1985
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5357 dnia: 30.09.2015, 19:39 »
Posiedziałem 3h do zmroku na zalewie. 2 brania, jedno zapięte i karpik wigilijny.
Ale najlepsza to była akcja jakieś 15 m ode mnie. Siedzą dziadki, nagle słyszę: Stefan! Wędka ci odpływa!
:D
I płynie dostojnie równym tempem teleskop w siną dal :D Zanim tam spiningi porozkładali, to już była poza zasięgiem rzutu. Właściciel za bardzo się nie przejął. Przyszedł do mnie, gadaliśmy, śmiał się. Nie wiem, czy było mu wesoło naprawdę, czy tylko udawał. W każdym razie teraz najciekawsze. Jego kumple pojechali po ponton. I mówię: ale wie pan, jak to coś ładnego to pan mam nadzieję wypuści. "No jasne!" Nie wiem, czy jasne, bo tutaj mordują takie karpie ponad 10 kg. Ze dwa tygodnie temu jednego na spining za kapotę wyjęli i zatłukli. "To debile, panie! Ja raz takiego ponad 10 zabiłem, bo stał obok mnie taki jeden i mało mi go z rąk nie wyrwał. To pomyślałem, że już sam wezmę. Potem wyrzuty miałem kilka dni, a do jedzenia to się w ogóle nie nadawał..." Wie pan, mówię, ja to z kolei w drugą stronę przeginam, bo w tym roku ze 150 wypuściłem, a 4 wziąłem. "To ja więcej miałem, a wziąłem 7".

W końcu towarzystwo z pontonem się pojawiło i popłynęli po wędkę. Na końcu był karpik ze 40 cm maks, ale się spiął pod samym pontonem :D

Nie wiem, ile w tym, co ten dziadek mówił było prawdy, ale naprawdę serce rośnie, gdy starszy człowiek mówi takie rzeczy.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5358 dnia: 30.09.2015, 20:54 »
Nie wiem, ile w tym, co ten dziadek mówił było prawdy, ale naprawdę serce rośnie, gdy starszy człowiek mówi takie rzeczy.
To na pewno. Jak tam będziesz miał więcej takich wędkarzy, to ja tam przyjadę na uzdrowiskowe leczenie mojego serca :)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5359 dnia: 30.09.2015, 21:10 »
Witam wszystkich

A żeby się odstresować od dzisiejszego dnia, wybrałem się nad wodę, porzucać trochę spinnigiem, bo żona była załatwiać sprawy u lekarzy, to zabrałem się z nią nad Zalew Kielecki. Przy okazji wstąpiłem do naszego kolegi z forum - GrubaRyba - Łukasza. Pobajerzyliśmy trochę, mówił, że wczoraj był na zbiorniku w Cedzynie i dużo okoni natargał. Taką miał fajną zabawę. Powiedziałem mu, że przyjechałem trochę pospinningować. Prosiłem, by doradził mi na co mogę łowić skutecznie okonie, na Zalewie Kieleckim - co by mi polecił. Zakupiłem dwie gumy, pożegnałem się, powiedziałem mu, że dam znać jak na te jego przynęty będą mi ryby brały a raczej drobne okonie :D Taka zabawa :)

Poszedłem nad zalew, rozłożyłem sprzęt. Pierwszy rzut - na moją sprawdzoną tutaj przynętę - wirujący ogonek. Porzucałem z 40 minut i nic. Ominąłem tarlisko i poszedłem na drugą stronę zalewu, tam gdzie dwukrotnie złapałem szczupaka 52 i 55 cm na tą przynętę. Porzucałem jeszcze trochę i nic. Mówię, to wyciągnę tą gumę którą mi polecił Łukasz. Zobaczę czy jest tak skuteczna jak mówił na niewielkie okonie. Dwa rzuty i siedzi już ogonek.


Później następny:


Następny, mówię - bardzo skuteczna przynęta na te ryby. Nagle uderzenie szczupaka. Prawie mi sciągnął gumę z główki. Oczywiście spiął się przy brzegu. Więc na taką zmęczoną i uszkodzoną gumę nie będę łowił. Muszę się wrócić do Łukasza i dokupić tych gumek w różnych kolorach, żebym miał na następne wyjazdy. Więc poszedłem znów do sklepu i straciłem 30 minut. Powiedziałem mu, że bardzo skuteczna - dużo okoni i nawet szczupak uderzył. Zakupiłem, pożegnałem się i wróciłem z powrotem. Założyłem zieloną gumę i zacząłem dalej wędkować. Przynęta tak skuteczna, że cały czas w jednym miejscu łowiłem ciągle okonie. Złowiłem około 14 sztuk w nie całą godzinę. Szybko musiałem się sprężać, bo niedługo będzie ciemno.
Następny okoń.


Następny trochę walnięty


Kolejny maluszek


I następny.


Część tych okoni, których fajne zdjęcia wyszły. nie robiłem wszystkim, bo mało było czasu na to.

Zdarzyło mi się nawet takiego 26 cm okonia złowić. To już taki fajny grubasek. Zobaczcie jak miał odbarwioną buzię, to nie było pleśniawka, tylko takie ubarwienie jak u albinosa. Super.



Chciałem zrobić taką fajną fotkę, jak walczy.


Nie za bardzo wyszło to co bym chciał. Ale zawsze jakaś fajna fotka do swojego pamiętnika z wędkowania.


Oczywiście wszystkie ryby wróciły do wody w dobrej kondycji jak ten albinosek którego widzicie na zdjęciu.


No i odpłynął.


No i szczupaczka zdołałem złowić, niewielki 40cm. Na tą samą przynętę co okonie. Za mało czasu miałem, ale przynęta co doradził Łukasz jest super.


Na innej wodzie to ją przetestuje przez cały dzień. A tak jak przez te półtorej godziny, to po prostu wynik bardzo dobry.

I szczupak też został wypuszczony do wody :)




Przynajmniej udało mi się zrobić fotkę :)

Ryby nie za wielkie, ale zawsze to jakaś zabawa i odpoczynek. Przepraszam, że tak dużo drobnicy tutaj powstawiałem, ale wiecie - zrobiło się kolorowo na tej stronie :) 

Pozdrawiam, spokojnej nocy
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5360 dnia: 30.09.2015, 21:11 »
Sam widziałem jak tam wielu wypuszczalo karpiki zarybieniowe.
A serce skakało mi do góry.
Więc zapraszamy.

Mario
Mazovia Fishing Team

elvis77

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5361 dnia: 30.09.2015, 21:56 »
Pyza,jeszcze tylko zdjęcie tej gumy bym poprosił i będę spełniony.
Gratki.

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5362 dnia: 30.09.2015, 21:58 »
Pyza, czy ta guma to Keitech Easy Shiner? :D
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5363 dnia: 30.09.2015, 22:14 »
Pyza,jeszcze tylko zdjęcie tej gumy bym poprosił i będę spełniony.
Gratki.

Daniel mówisz i masz :)



Jak dla mnie, super i polecam - dzięki radom naszego kolegi forumowego - Łukasza

Pyza, czy ta guma to Keitech Easy Shiner? :D

Filip w tak młodym wieku jesteś dobry w te klocki :D to nawet ja nie wiedziałem jak się ta przynęta nazywa, a Ty od razu ze zdjęcia odgadłeś. Będziesz bardzo dobrym wędkarzem - jeśli już takim nie jesteś :) Tego Ci życzę. Szybko się uczysz.
 :bravo:
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5364 dnia: 30.09.2015, 22:44 »

Pyza, czy ta guma to Keitech Easy Shiner? :D

Filip w tak młodym wieku jesteś dobry w te klocki :D to nawet ja nie wiedziałem jak się ta przynęta nazywa, a Ty od razu ze zdjęcia odgadłeś. Będziesz bardzo dobrym wędkarzem - jeśli już takim nie jesteś :) Tego Ci życzę. Szybko się uczysz.
 :bravo:
Dzięki, też mam taką nadzieje że kiedyś będę dobrym wędkarzem ;D
A zgadłem bo sam takie posiadam :P Dwie sztuki tylko, bo tam cena mnie odpędziła (u mnie 2,50zll za sztuke) ale w tym miesiącu muszę ich nakupić wiecej i polowić trochę z opadu ;)

Ps. A ta główka jigowa to Dragon X-fine? Jeśli tak to jaki rozmiar haka? Bo chcę kupić większe od tych co posiadam i nie wiem na jaki rozmiar mogę sobie pozwolic :)
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5365 dnia: 30.09.2015, 22:51 »
Główka Jigowa MUSTAD MICRO 1 x 2,5g
GŁÓWKI JIGOWE DRAGON V-POINT X-FINE 1 2.5G
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5366 dnia: 30.09.2015, 22:57 »
Główka Jigowa DRAGON MUSTAD MICRO 1 x 2,5g
Dzięki wielkie ;)
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5367 dnia: 01.10.2015, 15:11 »
Dzisiejszy wypad (od9 -14)na wodę pzw, tę co zwykle na zero :(.Nad ranem przymrozek posrebrzył trawy.Wszyscy spotkani wędkarze na zero.A przygotowany byłem jak nigdy.Nic to, następnym razem dam im popalić :P

Offline dfq

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 723
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KR
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5368 dnia: 01.10.2015, 16:27 »
Ciekawe czy jutro bedzie na zero bo sie tez wybieram :D
Znów jestem

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 290
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #5369 dnia: 01.10.2015, 17:26 »
U mnie też przymroziło nadchodzi trudny czas na ryby karpiowate
Maciek