Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2015  (Przeczytany 1170054 razy)

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #6180 dnia: 08.11.2015, 21:47 »
Zielone śliczności. Gratulacje Luk :bravo: :bravo: :bravo:
Zbyszek

Offline dfq

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 723
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KR
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #6181 dnia: 08.11.2015, 21:52 »
gratki, Luk - pieeekna rybka :D :bravo:
Znów jestem

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #6182 dnia: 08.11.2015, 21:52 »
Piękny lin .
Ja na komercji tylko jeden karpik , dwa cosie większe poszły , pewnie za szybko przyciąłem . Było bardzo ciepło ale strasznie wiało . Mój Kolega trzy karpiki i jeden bączek .

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #6183 dnia: 08.11.2015, 22:00 »
Gratuluję połowów! Karpie, szczupaki... Jak miło :D

Ja wracając z powodziowej rzeki Wye zahaczyłem o nową wodę, jaka objawiła się w moim klubie obok stadiony Madejski w Reading. Miałem zestaw na brzany ale spróbowałem na wodzie stojącej , a co tam :D
Nic nie brało, nic nie brało  - ale w końcu wzięło... Rzutem na taśmę lin - całe 52 cm. Jak na listopad to bomba! ;) Wziął na dumbellsa krylowego, którego wczoraj doprawiłem Goo halibutowym i czosnkowym atraktorem w proszku z Sonu. Zadziałało...






A jednak nie darowałeś 😄 graty, ładny tluscioszek

Offline drakodrako1

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 7
  • Lokalizacja: Płock
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #6184 dnia: 08.11.2015, 22:10 »
Luk napisz coś więcej co tam zastałeś na Wye .... O ile woda trochę opadnie może wybiorę się we wtorek na Wye.... Jak nie będzie to znowu Trent.
Ładny Linek Graty
VEB

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #6185 dnia: 09.11.2015, 00:14 »
To liść czy pleśniawka na tym linie?
Marcin

Offline WojThuz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #6186 dnia: 09.11.2015, 00:21 »
Liść bo widać jego "łodygę". :)
Wojciech

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #6187 dnia: 09.11.2015, 00:51 »
Ja dziś specjalnie pojechałem na leśne jeziorko, licząc, że posiedzę w samotności i może złowię na głębokiej wodzie trochę płoci. Są tam bardzo ciekawe ubarwione płocie z bardzo ciemnym grzbietem.

Jakież było moje zdziwienie, kiedy zobaczyłem ilość aut stojących w lesie :o Nie mieściły się na parkingu zrobionym przez leśniczego. Stały zatem również koło domu leśniczego. Niektórzy (jakoś) otworzyli szlaban i wjeżdżali do lasu. Kiedy dotarłem nad wodę, okazało się, że wszyscy polują na szczupaka. Obszedłem dookoła zbiornik i nie było tam ani jednego wędkarza, który nie polowałby żywcówkami na szczupaka. Jeziorko pełne było unoszących się na wodzie kolorowych spławików szczupakowych. Pomyślałem sobie, że to chyba takie choinkowe świąteczne przybranie. Dowiedziałem się od wędkarzy, że jest tam dużo szczupaka i wszyscy polują na niego na początku maja i jesienią. Na karpia tam nie jeżdżą, bo nim nie zarybiają, więc za karpiem jeżdżą na inne wody. Nie miałem pojęcia. Od lipca do zeszłego tygodnia często bywało tak, że łowiłem na tym zbiorniku sam. Czasem było 2-3 wędkarzy. Wiedziałem, że mimo braku zarybień, populacja szczupaka jest tam niemała. Nawet na feedera zdarzały mi się przyłowy w postaci sztuk 50-65 cm. Zawsze uwalniam drapieżniki. Dumny więc byłem z siebie, że te kilka sztuk, które wypuściłem będzie mogło dalej spełniać swoją rolę w podwodnym świecie.
Kiedy jednak zobaczyłem ilości wyciąganych dziś z wody szczupaków (większość miała żywce głęboko połknięte), to zrobiło mi się przykro :(
Obszedłem zbiornik, popatrzyłem na niektórych, siadłem na jedynym wolnym stanowisku na płyciźnie, gdzie nie było żadnej ryby. Nie miałem nawet dotknięcia.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 748
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #6188 dnia: 09.11.2015, 05:22 »
Luk napisz coś więcej co tam zastałeś na Wye .... O ile woda trochę opadnie może wybiorę się we wtorek na Wye.... Jak nie będzie to znowu Trent.

Woda musi opaść na Wye Drako, nie da się bowiem łowić. Szybki nurt niesie masę zielska, gałęzi, kłód, i nie ma jak utrzymać zestawu w jednym miejscu. Ale jak woda opadnie o pół metra gdzieś, może być git majonez. Trochę ryzyko, Trent to lepsza opcja - bo tam wyższa woda to pewne żerowanie ryb...

To liść czy pleśniawka na tym linie?
No wiesz! :D Lin zdrowy jak koń, liście zabrane podbierakiem - jeden się przykleił...



Mateo - masakra... :o Ręce opadają!
Lucjan

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #6189 dnia: 09.11.2015, 07:24 »
Miałem tutaj już nie zaglądać, ale wiecie nie da się ;) Gratuluję wszystkim co pomogli oraz tym co byli nad wodą. :bravo:

Wysłane z mojego GT-S5830
Robert

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 944
  • Reputacja: 415
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #6190 dnia: 09.11.2015, 08:05 »
Szkoda tych szczupaków. Ładna i ważna dla środowiska ryba.
Kiedyś łowiłem czasem z żywcówką, teraz mi trochę głupio. :(
;)

Offline michał1995

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 378
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #6191 dnia: 09.11.2015, 09:07 »
Szkoda tych szczupaków. Ładna i ważna dla środowiska ryba.
Kiedyś łowiłem czasem z żywcówką, teraz mi trochę głupio. :(
Czemu głupio? Ja łowię do tej pory,zastosowanie odpowiedniej wielkości kotwicy lub pojedynczego haka  i odpowiednio szybkie zacięcie,sprawia że szczupakowi nic nie jest :D Wręcz częściej zdarza mi się,że szczupak odnosi większe obrażenia podczas,gdy łowię je spinning.Często zdarzało się tak,że przynęta była głęboko w pysku,a czasem  że hak wbijał się w skrzela i ryba nie odpływała.Podczas łowienia na żywca taka sytuacja nie miała miejsca ;) Odpowiedniej wielkości żywiec oraz kotwica uniemożliwia rybie łyknięcie tego głęboko,przynajmniej tym małym szczupakom ( 60+).
Sam też chciałem przejść na łowienie szczupaków na trupka,aby nie męczyć żywca,nawet próbowałem lecz bez efektów.
Pozdrawiam
Michał ;)

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #6192 dnia: 09.11.2015, 09:19 »
A ja dla odmiany w weekend byłem na zarybieniu. Przez uzyskane fundusze które zbieraliśmy w sezonie podczas organizowania zawodów wędkarskich kupiliśmy ryby. Piękne zdrowe karpie trafiły do zbiornika 156 sztuk ( 130 kg ryb). Teraz tylko doglądać zbiornik aby krzywda rybą się nie działa. I mam nadzieję że przeżyją. Kolejny sezon chciałbym aby dalej kontynuować takie akcje i zarybiać zbiorniki na których łowimy. Dodatkowo się wam pochwalę że wstąpiłem do stowarzyszenia które opiekuję się od tego roku fajnym jeziorkiem w urokliwym miejscu. Byłem tam w weekend i już się zakochałem nad tą wodą. Ludzie w stowarzyszeniu to prawdziwi sympatycy wędkarstwa i przyrody. Na razie niewielu członków ale wierze że się rozrośnie. Są fajne plany co do zagospodarowania wody i pierwsze kroki już podjęte. Więc będzie się działo 8)
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 748
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #6193 dnia: 09.11.2015, 10:06 »
Ja łowię do tej pory,zastosowanie odpowiedniej wielkości kotwicy lub pojedynczego haka  i odpowiednio szybkie zacięcie,sprawia że szczupakowi nic nie jest :D Wręcz częściej zdarza mi się,że szczupak odnosi większe obrażenia podczas,gdy łowię je spinning.Często zdarzało się tak,że przynęta była głęboko w pysku,a czasem  że hak wbijał się w skrzela i ryba nie odpływała.Podczas łowienia na żywca taka sytuacja nie miała miejsca ;) Odpowiedniej wielkości żywiec oraz kotwica uniemożliwia rybie łyknięcie tego głęboko,przynajmniej tym małym szczupakom ( 60+).
Sam też chciałem przejść na łowienie szczupaków na trupka,aby nie męczyć żywca,nawet próbowałem lecz bez efektów.

Michał, dobrze piszesz :thumbup: Też jestem zdania, że można szczupakom zwracać wolnośc z małym ubytkiem dla zdrowia przy łowieniu na żywca lub trupka.

A ja dla odmiany w weekend byłem na zarybieniu. Przez uzyskane fundusze które zbieraliśmy w sezonie podczas organizowania zawodów wędkarskich kupiliśmy ryby. Piękne zdrowe karpie trafiły do zbiornika 156 sztuk ( 130 kg ryb). Teraz tylko doglądać zbiornik aby krzywda rybą się nie działa. I mam nadzieję że przeżyją. Kolejny sezon chciałbym aby dalej kontynuować takie akcje i zarybiać zbiorniki na których łowimy. Dodatkowo się wam pochwalę że wstąpiłem do stowarzyszenia które opiekuję się od tego roku fajnym jeziorkiem w urokliwym miejscu. Byłem tam w weekend i już się zakochałem nad tą wodą. Ludzie w stowarzyszeniu to prawdziwi sympatycy wędkarstwa i przyrody. Na razie niewielu członków ale wierze że się rozrośnie. Są fajne plany co do zagospodarowania wody i pierwsze kroki już podjęte. Więc będzie się działo 8)

Gregorio, to balsam dla oczu czytać takie rzeczy...! :bravo:
Lucjan

Offline JahJah

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 444
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tilburg
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #6194 dnia: 09.11.2015, 13:28 »
Niedzielny relax
 Ja wczoraj wybrałem się nad rzekę. Coś się działo,i takie sandaczyki się wieszały, niestety nic większego.
Pozdrawiam. Łukasz