Autor Wątek: Ustawianie wędek na pomoście  (Przeczytany 14881 razy)

Offline email

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wlkp. - Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Ustawianie wędek na pomoście
« dnia: 29.04.2016, 13:17 »
Panie i Panowie, drodzy forumowicze mam ciężki orzech do zgryzienia i potrzebuje pomocy, a dokładnie jakiegoś taniego, domowego rozwiązania.  Planowo miałem kupić krzesło  Cuzo z akcesoriami, ale niestety na ostatnim wyjeździe wędkarskim nie tylko złowiłem ładne karasie, ale też sarnę, która dosyć mocno nadwyrężyła stan mojego auta, a dokładnie mojego portfela. Budżet na krzesełko będę musiał przełożyć na naprawę auta.  Auto dosyć mocno oberwało.

Z powodu braku funduszy na krzesło mam teraz problem z rozkładaniem wędki na pomoście. Nie mam bladego pojęcia, jak to zrobić. Jak łowie z brzegu to mam do tego podpórki, które załatwiają problem, co do pomostu nie ma pomysłu. Łowie na drgającą szczytówkę i do teraz blokowałem wędkę pierdołami jakie miałem na pomoście, co powodowało, że miałem problem z naciągnięciem żyłki, a przy braniach cała latała i musiałem wszystko poprawiać, dodatkowo zaciągniecie ryby przy braniu sprawiało problemy, co powoduje puste brania.

Na łowisku ,którym łowie jest tylko jeden pomost wokół, którego jest dosyć płytko i mogę przed nim wbić podpórki, ale niestety jest bardzo często zajęty, a u reszty pomostów wokół  jest głęboko. Wokół pomostów jest trzcina, co uniemożliwia mi łowienie obok pomostów.

Potrzebowa bym jakiegoś rozwiązania na taką sytuacje. Czy możecie mi jakoś pomóc, doradzić co zrobić, co kupić za niewielkie pieniądze czy może coś zbudować?

Z góry dziękuję za pomoc.
Mateusz "Majcher"

Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...
Odp: Ustawianie wędek na pomoście
« Odpowiedź #1 dnia: 29.04.2016, 13:28 »
Nie używałem ale popytaj o takie wynalazki jak
google: podpórka do pomostów


Edit:
tu był wątek
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=743.0

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ustawianie wędek na pomoście
« Odpowiedź #2 dnia: 29.04.2016, 13:33 »
Polecam jakiś tani rod pod, tripod karpiowy. Fajnie jakby miał dłuższe nogi żeby można było osiągnąć większą różnicę poziomów góra-dół, np. http://allegro.pl/aluminiowe-stanowisko-karpiowe-rod-pod-tripod-i5195627922.html

Sam mam jakiś najprostszy z Jaxona i myślałem czy nie wykorzystać go a'la feeder arm (tył przymocować do krzesła) ale dolniki wędki zahaczają o podłokietniki.

Ewentualnie możesz skorzystać z takich stojaków http://max-fish.pl/product-pol-2439-63-01025-CORMORAN-TROJNOG-FEEDER-ALUMINIOWY.html ale taniej powinno wyjść kupić najprostszy tripod :)
Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline Chaotic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Reputacja: 101
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ustawianie wędek na pomoście
« Odpowiedź #3 dnia: 29.04.2016, 13:47 »
Najtańszy trójnóg np tak jaxon-pz-tra003  - do tego przymocować butelkę z wodą na taśmę izolacyjną jako balast - robi robotę

koszt operacji 30zł czyli tyle ile 1 dobra podpórka do wbicia w ziemię
Pozdrawiam
Olo


Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ustawianie wędek na pomoście
« Odpowiedź #4 dnia: 29.04.2016, 13:47 »
Ładnie jej przywaliłeś...

Ja przy pomostach kilka razy użyłem najtańszych ścisków do drewna, do których przymocowuje na taśmę podpórki. Szkopuł w tym, że to może być tylko ta podpórka bliżej szczytówki, a z tą przy kołowrotku trzeba już kombinować. Plan miałem taki, żeby kupić kij od szczotki i na jednym końcu wkręcić V od podpórki, a na drugim śrubę z gwintem na dwie strony. W kiju mocujesz dodatkowo klejem i potem wkręcasz to w pomost. Jak sam widzisz pieprzenia się z tym jest więcej niż to zdrowia warte. Lepiej kupić ramię do fotela. Tak też postanowiłem zrobić rok temu i do tej pory nie mam ani tego kija, ani ramienia :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ustawianie wędek na pomoście
« Odpowiedź #5 dnia: 29.04.2016, 13:57 »
Na niespodziewane wypady,gdzie łowię z murków i pomostów,od kilku lat daje radę taki tani stojaczek Kongera. Ja przy swoim,skróciłem jedynie jeden słupek pod buzzbara,i zwęziłem same buzbary do 22cm. Skróciłem po to, by łatwiej wędziska pod kątem do wody ustawić.
http://allegro.pl/stojak-rod-pod-konger-nr8-stanowisko-karpiowe-i5082228132.html 
Arek

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ustawianie wędek na pomoście
« Odpowiedź #6 dnia: 29.04.2016, 14:00 »
Na zdjęciu na wysokości moich kolan, po prawej i lewej stronie są wbite gwoździe i owinięte izolacją. Dolnik wędki opieram na ławce i kij jest oparty o ten gwóźdź. Nie trzeba nic kupować :)
Zbyszek

Offline alexart

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 615
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ustawianie wędek na pomoście
« Odpowiedź #7 dnia: 29.04.2016, 14:05 »
Na niespodziewane wypady,gdzie łowię z murków i pomostów,od kilku lat daje radę taki tani stojaczek Kongera. Ja przy swoim,skruciłem jedynie jeden słupek pod buzzbara,i zwęziłem same buzbary do 22cm. Skróciłem po to.by łatwiej wędziska pod kątem do wody ustawić.
http://allegro.pl/stojak-rod-pod-konger-nr8-stanowisko-karpiowe-i5082228132.html

No to fajnie, że sie sprawdzi bo kupiłem właśnie taki do łowienia z pomostów ale jeszcze nie testowałem. :)
Artur

Offline email

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wlkp. - Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ustawianie wędek na pomoście
« Odpowiedź #8 dnia: 29.04.2016, 18:23 »
Dziękuje wszystkim za pomoc. Wiem co już zrobić.

Jak dla mnie temat zamknięty i proszę adminów o zamkniecie tematu. Dziękuję bardzo.
Mateusz "Majcher"

glizdziarz

  • Gość
Odp: Ustawianie wędek na pomoście
« Odpowiedź #9 dnia: 29.04.2016, 18:48 »
To Panowie mój patent na ustawianie podpórek na pomoście. Nie potrzeba niczego wiercić i wkręcać. Wykorzystuję szczeliny między deskami.




Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...
Odp: Ustawianie wędek na pomoście
« Odpowiedź #10 dnia: 29.04.2016, 18:53 »
Dla mnie rewelacja :thumbup:

Offline Matysekmm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 978
  • Reputacja: 55
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ustawianie wędek na pomoście
« Odpowiedź #11 dnia: 29.04.2016, 18:54 »
Pomysłowe rozwiązanie :bravo:
Pozdrawiam

Marek

glizdziarz

  • Gość
Odp: Ustawianie wędek na pomoście
« Odpowiedź #12 dnia: 29.04.2016, 19:05 »
Tu przy biurku nie wygląda to stabilnie ale generalnie daje radę. Ostatnio zrobiłem 17 szt. dla rodziny i kolegów. Patent nie jest mój tylko kolega podesłał mi fotkę kogoś kto sprzedawał tak mocowane ale robione w całości z nierdzewki. Cena była spora a o wadze nie wspomnę. Mój patent w tym to użycie oryginalnych podpórek. Teraz muszę zrobić coś takiego do mocowania siatki.

Offline Matysekmm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 978
  • Reputacja: 55
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ustawianie wędek na pomoście
« Odpowiedź #13 dnia: 29.04.2016, 19:07 »
Jak dla mnie świetnie pomyślane. Przypomniała mi się właśnie utopiona w tamtym roku przyzwoita podpórka która siedziała między deskami :'(
 :thumbup: ode mnie za prezentację pomysłu.
Pozdrawiam

Marek

MrProper

  • Gość
Odp: Ustawianie wędek na pomoście
« Odpowiedź #14 dnia: 29.04.2016, 19:08 »
Tu przy biurku nie wygląda to stabilnie ale generalnie daje radę. Ostatnio zrobiłem 17 szt. dla rodziny i kolegów. Patent nie jest mój tylko kolega podesłał mi fotkę kogoś kto sprzedawał tak mocowane ale robione w całości z nierdzewki. Cena była spora a o wadze nie wspomnę. Mój patent w tym to użycie oryginalnych podpórek. Teraz muszę zrobić coś takiego do mocowania siatki.
Powiedz tylko, czy mam rozumieć to, że ta blaszka od dołu wchodzi między deski i obracasz całość o 90 st prostopadle do szczeliny?
 I dopiero dokręcasz motylka?