Autor Wątek: Ustawianie wędek na pomoście  (Przeczytany 14880 razy)

Offline Buba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 772
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Ustawianie wędek na pomoście
« Odpowiedź #45 dnia: 31.03.2023, 10:00 »
Bardzo fajna sprawa. Tylko zakupów w tym sklepie to nie polecam. Kiedyś po ponad pół roku od złożenia zamówienia dostałem informację, że czegoś tam jednak nie mają i zostało ono anulowane :D

Ja tutaj zamawiałem https://tiny.pl/ws6fb
Bez problemów.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ustawianie wędek na pomoście
« Odpowiedź #46 dnia: 31.03.2023, 11:26 »
Kupowałem ostatnio tą podpórkę dedykowaną do pomostów w sklepie Leszcz ale na koncie w portalu allegro.

Przyszła do paczkomatu po 5 dniach, do zamówienia dorzuciłem 5 pół litrowych i 5 litrowych butelek które też posiada na sklepie.

Co do samej podpórki jest wykonana na wysokim poziomie, dodatkowo w sklepie Elektrostatyk zakupiłem zaślepki do nogi D-25 wraz z gwintem pod akcesoria. Wszystko po to by nie dokładać do podpórki fajek, tylko bezpośrednio przykręcić buzz bar wraz z uchwytami pod wędki. Tym samym do łowienia z pomostu rezygnuje całkowicie z feeder arma, zamiast tego dolniki wędek mam na fajce przymocowanej do nogi Cuzo, a przód wędek będę podpierać na w/w podpórce z wkręconym buzz barem.

Jak przy rozwiązaniach technicznych jesteśmy, to fajkę używam przy łowienia np. na płycie betonowej, albo brzegu wysypanym żwirem gdzie standardowe podpórki ziemne odpadają. Rozwiązałem problem nadmiernych drgań poprzez dołożenia nogi D-25 (również z cuzo, również ze sklepu elektrostatyk). Arm jakiego używam to lorpio methed feeder z dwoma punktami mocowania który u szczytu posiada otwór z zaciskiem pod profil D-25. W oryginale w zestawie jest krótki ok 35 cm kołeczek, natomiast ja zastąpiłem go jak napisałem nogą z cuzo wraz z zaślepką z gwintem i bezpośrednio przymocowanym buzz barem.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.