Autor Wątek: Zwrot wędek zakupionych przez internet - 14 dni na zwrot  (Przeczytany 5746 razy)

Offline marcin82

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Świętochłowice
  • Ulubione metody: method feeder
Witam, mam pytanie odnośnie zwrotu towaru zakupionego przez internet. Jak wiadomo prawo konsumenckie daje nam możliwość zwrotu towaru zakupionego przez internet, mamy na to 14 dni od dnia odbioru towaru. Wiadomo, to jest generalnie teoria. Procedurę zwrotu znam i odstąpienia od umowy. Jak natomiast wygląda to w praktyce? W tym wypadku konkretnie chodzi mi o wędki karpiowe które zakupiłem. Niestety okazało się, że uchwyt kołowrotka jest za mały aby stopki moich kołowrotków karpiowych się do nich zmieściły. Wchodzą tylko po 2 mm z każdej strony a nie będę nic na siłę wciskał ani nie mam zamiaru szlifować stopki kołowrotków choć wiem, że to praktyka czasami stosowana. Czy miał ktoś z Was sytuacje gdzie oddawał kije? I czy obyło się bezproblemowo ze sprzedawcą? Odeślę kije, a sprzedawca mi powie, że na kijach jest jakaś ryska bądź kapsel od dołu jest draśnięty i ani kijów ani kasy i znów będę ponosił koszty odesłania kijów do mnie z powrotem?  :(
Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie, będę wdzięczny. Pozdrawiam
Raj jest tam, gdzie nie chodzą wszyscy...

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zwrot wędek zakupionych przez internet - 14 dni na zwrot
« Odpowiedź #1 dnia: 17.10.2017, 12:14 »
Kiji nie zwaracalem, ale inne rzeczy tak. Szczególnie częściej samochodowe.  Masz według prawa 14 dni na zwrot bez podania przyczyny i tak to ma działać.  Wiadomo, że rzecz nie może nosić śladów użytkowania itp. I ten przepis tyczy się, tylko jeżeli zrobimy zakupy przez internet w sklepie, nie u osoby prywatnej. I jeżeli jest to normalny sprzedawca, któremu zależy na dobrej opini, to nie będzie robił problemu. Zwróci ci kasę i tyle. A jeżeli będziesz miał pecha, to wiadomo, będzie chciał to będzie szukał dziury w całym. Tu ryska, tam ryska...
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline daniello2010

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zwrot wędek zakupionych przez internet - 14 dni na zwrot
« Odpowiedź #2 dnia: 17.10.2017, 12:21 »
Zwracałem kije musisz poszukać w necie wzór odstąpienia od umowy na zakup na odległość i to wyslac  z towarem do sklepu gdzie kupowałes.W moim przypadku był to sklep na allegro i co prawda robił mi problemy że niby wszystko było ok jak wysyłał...ale przy konkretnej rozmowie przez tel powiedziałem że odstępuje od zakupu na odległość i łaski mi nie robił kasa zwrócona..

Offline marcin82

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Świętochłowice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zwrot wędek zakupionych przez internet - 14 dni na zwrot
« Odpowiedź #3 dnia: 17.10.2017, 12:26 »
A jeżeli będziesz miał pecha, to wiadomo, będzie chciał to będzie szukał dziury w całym. Tu ryska, tam ryska...
No i tego się najbardziej obawiam... Zanim kupiłem te kije, to rozmawiałem z nim przez telefon i m.in. zapytałem o zwrot towaru w terminie 14 dni gdyby coś mi nie pasowało. Facet zaraz wyskoczył na mnie, że trzeba robić przemyślane zakupy, że to dużo formalności dla niego ze zwrotem itp. wiec już wiem, ze łatwo nie będzie... :(
Raj jest tam, gdzie nie chodzą wszyscy...

Offline marcin82

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Świętochłowice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zwrot wędek zakupionych przez internet - 14 dni na zwrot
« Odpowiedź #4 dnia: 17.10.2017, 12:31 »
Zwracałem kije musisz poszukać w necie wzór odstąpienia od umowy na zakup na odległość i to wyslac  z towarem do sklepu gdzie kupowałes.W moim przypadku był to sklep na allegro i co prawda robił mi problemy że niby wszystko było ok jak wysyłał...ale przy konkretnej rozmowie przez tel powiedziałem że odstępuje od zakupu na odległość i łaski mi nie robił kasa zwrócona..
A jak długo czekałeś na kasę? Nie szukał dziury w całym, że niby jakieś ryski itd. Ja też brałem przez allegro, ale sklep ma również swoją witrynę www, jednak przez allegro wydawało mi się mimo wszystko pewniejsze  ;)
Raj jest tam, gdzie nie chodzą wszyscy...

Offline daniello2010

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zwrot wędek zakupionych przez internet - 14 dni na zwrot
« Odpowiedź #5 dnia: 17.10.2017, 12:47 »
W ciągu 3 tygodniu jakoś mi zwrócił...od momentu jak dostaną zwrot mają ileś czasu..juz nie pamiętam ile dokladnie..

Offline daniello2010

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zwrot wędek zakupionych przez internet - 14 dni na zwrot
« Odpowiedź #6 dnia: 17.10.2017, 12:48 »
Czy to sklep z słowem fishing w nazwie?

Offline Zbigniew

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Reputacja: 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubelskie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zwrot wędek zakupionych przez internet - 14 dni na zwrot
« Odpowiedź #7 dnia: 17.10.2017, 12:53 »
https://uokik.gov.pl/faq_umowy_zawierane_na_odleglosc.php#faq2358

Szczegółowe info w dziale "jak odstąpić od umowy zawartej na odległość?"

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zwrot wędek zakupionych przez internet - 14 dni na zwrot
« Odpowiedź #8 dnia: 17.10.2017, 13:08 »
A jeżeli będziesz miał pecha, to wiadomo, będzie chciał to będzie szukał dziury w całym. Tu ryska, tam ryska...
No i tego się najbardziej obawiam... Zanim kupiłem te kije, to rozmawiałem z nim przez telefon i m.in. zapytałem o zwrot towaru w terminie 14 dni gdyby coś mi nie pasowało. Facet zaraz wyskoczył na mnie, że trzeba robić przemyślane zakupy, że to dużo formalności dla niego ze zwrotem itp. wiec już wiem, ze łatwo nie będzie... :(
To odrazu trzeba było nir kupować od niego i się rozlaczyc.  Po drugie łaski nie robi. Masz prawo zwrócić towar,a on obowiązek zwrócić kasę. Nie pasuje mu to, to niech nie sprzedaje przez internet.  Po drugie na allegro wystawiasz opinie. Będzie robił problemy to wiadomo co mu wystawisz.
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zwrot wędek zakupionych przez internet - 14 dni na zwrot
« Odpowiedź #9 dnia: 17.10.2017, 13:26 »
Witam, mam pytanie odnośnie zwrotu towaru zakupionego przez internet. Jak wiadomo prawo konsumenckie daje nam możliwość zwrotu towaru zakupionego przez internet, mamy na to 14 dni od dnia odbioru towaru. Wiadomo, to jest generalnie teoria. Procedurę zwrotu znam i odstąpienia od umowy. Jak natomiast wygląda to w praktyce? W tym wypadku konkretnie chodzi mi o wędki karpiowe które zakupiłem. Niestety okazało się, że uchwyt kołowrotka jest za mały aby stopki moich kołowrotków karpiowych się do nich zmieściły. Wchodzą tylko po 2 mm z każdej strony a nie będę nic na siłę wciskał ani nie mam zamiaru szlifować stopki kołowrotków choć wiem, że to praktyka czasami stosowana. Czy miał ktoś z Was sytuacje gdzie oddawał kije? I czy obyło się bezproblemowo ze sprzedawcą? Odeślę kije, a sprzedawca mi powie, że na kijach jest jakaś ryska bądź kapsel od dołu jest draśnięty i ani kijów ani kasy i znów będę ponosił koszty odesłania kijów do mnie z powrotem?  :(
Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie, będę wdzięczny. Pozdrawiam

Marcinie ja miałem identyczny problem, z tym że zwracałem kręciołek :-[

Upatrzyłem sobie w sklepie Raven kołowrotek marki RIVE , a że nie mieli go aktualnie na sklepie zamówili go specjalnie dla mnie z Francji ;) Kołowrotek dostałem , zapłaciłem przedpłatę , ale co ... po otrzymaniu kręciołka okazało się że stopki w kręciołku są za grube i nie mieszczą mi się w uchwycie FUJI przy kijaszku . Trzymałem go w domu jeszcze przez 2 - 3 dni bo zastanawiałem się co tu z nim zrobić , czy kupić inny kijaszek , czy go podpiłować ... aż w końcu zadzwoniłem do Ravenu i powiedziałem wprost o co chodzi i że chcę go zwrócić i otrzymać zwrot pieniążków ... nie robili żadnego problemu , mimo to że kręciołek ściągali specjalnie dla mnie . Prosili żeby napisać e-miala , wysyłać go razem z paragonem i czekać 14 dni na zwrot pieniążków . Tylko nie pamiętam czy wypełniałem jakieś papiery ???

Wydaje mi się że wszystko zależy od podejścia sklepu do klienta , a najlepiej kupować u zaufanych i polecanych sprzedawców.
Z poważaniem Marcin

Offline Chaotic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Reputacja: 101
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zwrot wędek zakupionych przez internet - 14 dni na zwrot
« Odpowiedź #10 dnia: 17.10.2017, 14:31 »
Ja zwracałem kilka razy, zawsze drogą mailową przesyłałem treść odstąpienia od umowy zakupu, a towar kurierem. Mimo, że mam prawo (teoretycznie) domagać się również zwrotu kosztów wysyłki, nie robię tego (jeśli zwrot to moje widzimisię albo zakupem powodowała ciekawość czy podapsuje) chyba, że przesłany towar był felerny - wtedy z pełną konsekwencją domagam się również zwrotu przesyłki do mnie, a czasem także i odesłania do sprzedawcy (ale tu już bez straszenia UKOiKiem się nie obejdzie).

Mój dobry kolega z uwagi na totalny brak czasu robi zakupy "hurtowe" - np kilku kijków o różnych cw/długościach, z których wybiera 1-2, resztę zwraca. Nigdy nie wspominał, żeby sprzedawca na to burkał.

PS - sam nie miałem takeigo przypadku - ale jeśli nawet sprzedawca będzie zasłaniał się brakiem opakowania/rysami towaru - to nie może odmówić przyjęcia towaru (w tym przypadku stosuje się obniżenie ceny o powstałe "braki") ale tu polecam zapoznanie się z materiałami na stronie UKOiKu
Pozdrawiam
Olo


Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zwrot wędek zakupionych przez internet - 14 dni na zwrot
« Odpowiedź #11 dnia: 17.10.2017, 14:40 »
A jeżeli będziesz miał pecha, to wiadomo, będzie chciał to będzie szukał dziury w całym. Tu ryska, tam ryska...
No i tego się najbardziej obawiam... Zanim kupiłem te kije, to rozmawiałem z nim przez telefon i m.in. zapytałem o zwrot towaru w terminie 14 dni gdyby coś mi nie pasowało. Facet zaraz wyskoczył na mnie, że trzeba robić przemyślane zakupy, że to dużo formalności dla niego ze zwrotem itp. wiec już wiem, ze łatwo nie będzie... :(

Przestań, tym się nie przejmuj. Skoro dla sprzedawcy cała ta procedura jest zbyt pracochłonna, to niech zaprzestanie sprzedaży internetowej. Tutaj nie ma o czym dyskutować, prawo jest po Twojej stronie.
Jacek

Offline marek25

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 153
  • Reputacja: 9
Odp: Zwrot wędek zakupionych przez internet - 14 dni na zwrot
« Odpowiedź #12 dnia: 17.10.2017, 19:19 »
A może niech bierze na klatę jak by to zrobił stary forumowicz.Oczywiście to żart ale nie mogłem się powstrzymać.

Offline grych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grunwald
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Zwrot wędek zakupionych przez internet - 14 dni na zwrot
« Odpowiedź #13 dnia: 17.10.2017, 19:52 »
Panowie - przeczytałem to, co wstawił kolega @Zbigniew, a nie ma tam (przynajmniej ja nie znalazłem) jednej ważnej kwestii, a mianowicie - z tego co się orientuję, jeśli kupuję coś w internecie, a sprzedawca wyraźnie nie zaznaczy czasu na zwrot to mam na to jeden rok od daty zakupu.  Warto o tym wiedzieć (chyba że przepisy się zmieniły, ale nie wydaje mi się)

Jeśli sprzedającemu zależeć będzie na kliencie, to nie będzie zwlekał z oddaniem kasy. Tym też buduje się zaufanie klienta

To tak na marginesie

Offline majestic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • góru porycia
  • Lokalizacja: Piotrków Tryb.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zwrot wędek zakupionych przez internet - 14 dni na zwrot
« Odpowiedź #14 dnia: 17.10.2017, 19:53 »
A może niech bierze na klatę jak by to zrobił stary forumowicz.Oczywiście to żart ale nie mogłem się powstrzymać.
Sorka  dzisiaj tępy jestem i nie zakumałem chyba. Można łapotologicznie?