Autor Wątek: Reklamacja uszkodzonego Spomba  (Przeczytany 5779 razy)

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Reklamacja uszkodzonego Spomba
« dnia: 17.10.2017, 21:19 »
Byłem w ten weekend na swojskiej gliniance. Zacząłem spodować midi-spombem. Po drugim rzucie zwinąłem spomba bez mechanizmu/zamka (ten czerwony element), który na pewno zatonął. Wysłałem już maila do Drapieżców, zobaczymy jaki będzie odzew. Dziwna sprawa, bo miałem już spomba (największego), którym wykonałem dziesiątki czy setki rzutów i nic podobnego się nie działo. Mieliście już podobne przypadki? Przysługuje tu jakaś gwarancja? Słyszałem, że kumpel znajomego był u pewnego sprzedawcy, w jednym ze sklepów karpiowych i problemów z wymianą nie było. Żal trochę dupę ściska (i portfel >:O), bo wykonałem tym spombem tylko kilkanaście rzutów, od momentu zamówienia w Drapieżniku :facepalm: :'(...





Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Reklamacja uszkodzonego Spomba
« Odpowiedź #1 dnia: 17.10.2017, 22:46 »
Przecież wysyłka nowego spomba będzie droższa niż to warte :facepalm:
Zakup sobie z Aliexpress parę sztuk.
https://www.aliexpress.com/store/product/Very-Special-Link/2785193_32834753235.html

Online Robert 57

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 218
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowy Sącz
  • Ulubione metody: waggler i feeder

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Reklamacja uszkodzonego Spomba
« Odpowiedź #3 dnia: 18.10.2017, 00:07 »
Dzięki Panowie za sugestie, ale co, mam teraz pogodzić się że prawie 6 dych, poszło w pizdu i kupować zamienniki...W Ali nie chce mi się bawić, a podróby mogą podobnie się zj...ć po krótkim czasie.... :'(.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Online Robert 57

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 218
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowy Sącz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Reklamacja uszkodzonego Spomba
« Odpowiedź #4 dnia: 18.10.2017, 00:28 »
Ten oryginał wygląda jak moja podróba za 9 pln. Na każdy towar w PL jest gwarancja i zwrot kosztów przesyłki.

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Reklamacja uszkodzonego Spomba
« Odpowiedź #5 dnia: 18.10.2017, 07:39 »
http://allegro.pl/uzytkownik/kopex-mix?order=m

Może i pokusiłbym się o kupno tej podróbki, ale wersji midi nie ma, a spoda sprzedałem :(.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Reklamacja uszkodzonego Spomba
« Odpowiedź #6 dnia: 18.10.2017, 08:33 »
Sprzedałeś popsutego? Hahaha eskimosom lód by sprzedał... Biznesmen
Koledze się średni spomb popsuł po drugim rzucie. Dostał nowy od ręki z tą różnica że kupił go w sklepie stacjonarnym w którym jesteśmy dość często. Nowo otrzymany potraktował na wszelki wypadek kropelką.

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Reklamacja uszkodzonego Spomba
« Odpowiedź #7 dnia: 18.10.2017, 08:53 »
Sprzedałem spod-roda, a nie spomba! Proszę czytać ze zrozumieniem...
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Reklamacja uszkodzonego Spomba
« Odpowiedź #8 dnia: 18.10.2017, 08:58 »
:P

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Reklamacja uszkodzonego Spomba
« Odpowiedź #9 dnia: 18.10.2017, 09:25 »
Przepraszam ale chyba jestem ślepy lub zdjęcie jest niewyraźne, to jest oryginał? Nie widzę napisów na wewnętrznej stronie . :(
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Reklamacja uszkodzonego Spomba
« Odpowiedź #10 dnia: 18.10.2017, 11:43 »
Przepraszam ale chyba jestem ślepy lub zdjęcie jest niewyraźne, to jest oryginał ? Nie widzę napisów na wewnętrznej stronie . :(

Sprawdzę jak będę w domu, bo tak na prawdę to nawet nie zwróciłem uwagi, czy są na spombie jakieś napisy. Opakowanie (ta doczepiona tekturka) wydawało się oryginalne. No takiego spomba otrzymałem od Drapieżców...
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Reklamacja uszkodzonego Spomba
« Odpowiedź #11 dnia: 18.10.2017, 11:51 »
Sprawdzę jak będę w domu, bo tak na prawdę to nawet nie zwróciłem uwagi, czy są na spombie jakieś napisy. Opakowanie (ta doczepiona tekturka) wydawało się oryginalne. No takiego spomba otrzymałem od Drapieżców...

Dlaczego ludzie nadal w 2017 roku myślą, że jak coś jest droższe to jest lepsze?
Spomb to kawałek plastiku, 2 sprężyny i nic więcej. Naprawdę tutaj nie może być lepszego materiału w postaci plastiku czy sprężyny.
Jak widać to ten oryginał jest gorszy od tych "podróbek" za 10 zł...

To tak jak w sprzęcie komputerowym jak coś ma dopisek "GAMING" to z automatu jest droższe :P

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Reklamacja uszkodzonego Spomba
« Odpowiedź #12 dnia: 18.10.2017, 12:03 »
Sprawdzę jak będę w domu, bo tak na prawdę to nawet nie zwróciłem uwagi, czy są na spombie jakieś napisy. Opakowanie (ta doczepiona tekturka) wydawało się oryginalne. No takiego spomba otrzymałem od Drapieżców...

Dlaczego ludzie nadal w 2017 roku myślą, że jak coś jest droższe to jest lepsze ?
Spomb aka kawałek plastiku, 2 sprężyny i nic więcej. Naprawdę tutaj nie może być lepszego materiału w postaci plastiku czy sprężyny.
Jak widać to ten oryginał jest gorszy od tych "podróbek" za 10 zł...

To tak jak w sprzęcie komputerowym jak coś ma dopisek "GAMING" to z automatu jest droższe :P
Masz sporo racji (choć nawet push-stopy niektóre firmy potrafią z...ebać). Gdy po raz pierwszy wziąłem spomba do rąk, to się za głowę złapałem, jak takie gówno może ponad 50 zł kosztować. Powinno z 5.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Reklamacja uszkodzonego Spomba
« Odpowiedź #13 dnia: 18.10.2017, 12:16 »
Przepraszam ale chyba jestem ślepy lub zdjęcie jest niewyraźne, to jest oryginał ? Nie widzę napisów na wewnętrznej stronie . :(

Sprawdzę jak będę w domu, bo tak na prawdę to nawet nie zwróciłem uwagi, czy są na spombie jakieś napisy. Opakowanie (ta doczepiona tekturka) wydawało się oryginalne. No takiego spomba otrzymałem od Drapieżców...

Ja swojego spomba nabyłem u Drapieżców i z tego, co widzę, to na moim na jednej z otwieranych części na zewnątrz jest napis SPOMB, a w środku jest napis "EUROPEAN PATENT 2 244 564 TRADE MARK 0094057 47".
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Reklamacja uszkodzonego Spomba
« Odpowiedź #14 dnia: 18.10.2017, 14:22 »
Dlaczego ludzie nadal w 2017 roku myślą, że jak coś jest droższe to jest lepsze?

Dlaczego? Bo zaświadcza o tym historia ludzkości. Jeśli uważasz, że jest inaczej, powinieneś otrzymać jakąś zacną nagrodę z kilku dziedzin. Są wyjątki, jasne, jednak jakość kosztuje. To, że ceny pewnych produktów są nieadekwatne do ich jakości, to inna kwestia. Przecież sprzęt wędkarski jest idealnym przykładem zależności ceny i jakości. Jednym z lepszych.

Twoja teoria sprawdza się tylko w dziedzinie sztuki, bo tutaj zasadne jest twierdzenie, że droższe niekoniecznie jest lepsze ;)

Aha, chciałbym, żeby było tak, jak twierdzisz. Całym sercem tego pragnę. Chciałbym, żeby tanie narzędzia były lepsze od tych droższych. Żeby tanie części zamienne do samochodów biły na głowę jakością te droższe. Żeby tani sprzęt elektroniczny deklasował ten droższy. No i żeby sprzęt wędkarski również się wpisywał w tę zasadę :)



Jacek