Autor Wątek: PSR boi się interwencji  (Przeczytany 26231 razy)

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #195 dnia: 21.11.2017, 20:08 »
A ja może wyskoczę gdzieś w sobotę..

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 577
  • Reputacja: 1985
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #196 dnia: 21.11.2017, 20:10 »
A ja może wyskoczę gdzieś w sobotę..

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Daj Boże! Ma być 10 stopni :)
Też mam nadzieję, że mi się uda. Oby przed weekendem, bo przy takiej pogodzie to miejsc nie będzie wolnych...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline siemaheniu

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 3
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #197 dnia: 21.11.2017, 20:24 »
Sprawa jest trudna, a temat ciągnie się jak brazylijska telenowela i niestety zrezygnowałem z czytania mniej więcej na połowie.
Granice działek można sprawdzić tu klikając w zakładkę "kataster".
http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/
Główny nurt płynie po przeciwnym brzegu rzeki toteż przesunięcie lini brzegowej w tym miejscu wg mnie nie następuje w stopniu uniemożliwiającym powołanie się Art. 220. 1. Tylko kto ma to wyegzekwować...nie wiem.

Obecna ustawa:

Art. 220. 1. Linię brzegu dla cieków naturalnych, jezior oraz innych naturalnych zbiorników wodnych stanowi krawędź brzegu lub linia stałego porostu traw albo linia, którą ustala się według średniego stanu wody z okresu co najmniej ostatnich 10 lat.
2. Jeżeli krawędź brzegu jest wyraźna, linia brzegu biegnie tą krawędzią.
3. Jeżeli krawędź brzegu nie jest wyraźna, linia brzegu biegnie granicą stałego porostu traw, a jeżeli granica stałego porostu traw leży powyżej stanu wody, o którym mowa w ust. 1 – linią przecięcia się zwierciadła wody przy tym stanie z gruntem przyległym.

Offline kemper

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #198 dnia: 22.11.2017, 05:04 »
Sławku BABA jest dobrym rozwiązaniem na długie zimowe wieczory :-*. Od dłuższego czasu niestety mamy brak słońca zimą . Pogoda irlandzka - deszcz padający poziomo. Kiedyś były piękna mroźne ,słoneczne zimy ze śniegiem , tera - nima .
Nima pogody ,nima ryb,nima czipsów ani strażników ani innych psów , nic nima :'( . Posłuchajcie Koledzy tekstu piosenki bo śpiewa ziom o naszej dyskusji ;D Alleluja !
Kemper pozdrawia... Połamania!

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #199 dnia: 28.12.2017, 17:46 »
Q......wa mać chwile temu dowiedziałem się od jednego Maliniaka że w byłej stoczni w Modlinie gdzie obowiązuje zakaz wędkowania http://edziennik.mazowieckie.pl/WDU_W/2016/9647/akt.pdf   można wędkować za opłatą z pomostu 8 zł z brzegu 3 zł. :facepalm: Dodam więcej od niego też dowiedziałem się że teren jak i woda należy do osoby prywatnej.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline benyb

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 3
  • Lokalizacja: Legionowo
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #200 dnia: 28.12.2017, 20:49 »
Q......wa mać chwile temu dowiedziałem się od jednego Maliniaka że w byłej stoczni w Modlinie gdzie obowiązuje zakaz wędkowania http://edziennik.mazowieckie.pl/WDU_W/2016/9647/akt.pdf   można wędkować za opłatą z pomostu 8 zł z brzegu 3 zł. :facepalm: Dodam więcej od niego też dowiedziałem się że teren jak i woda należy do osoby prywatnej.
no to oznacza że powstało nowe "łowisko specjalne"
prywatne to nic nam do tego...

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #201 dnia: 29.12.2017, 09:21 »
Co z tego, że prywatne? Prawo to prawo.
Ja tutaj czegoś nie rozumiem. Prawo do niedawna zabraniało wycięcia drzewa na własnej działce, trzeba też uważać, co się wkłada do pieca w domu, bo można dostać mandat, ale kłusownictwo na prywatnym terenie już jest w porządku?
Marcin

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #202 dnia: 29.12.2017, 09:32 »
Swoją drogą ciekawa kwestia, jeśli ktoś wydzierżawił wodę to raczej będzie trzepał kasę na pozwoleniach dla wędkarzy a wędkarze będą łapali. Sprawa utknie w urzędach i tyle będzie. dzierżawca zadowolonym, miejscowi wędkujący zadowoleni, właściciel portu czyli gmina też zadowolona bo ma kasę i nie ma kłopotu. Sielanka dla wszystkich tylko rybek będzie mniej.

Swoja droga jakieś 25 może więcej tam łapałem ukleje :) Jeśli ten układ się utrzyma do wiosny to sobie tam pojadę bo wychodzi na to że można tam wędkować bez haraczu dla pzw tylko najemcy trzeba haracz płacić.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline benyb

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 3
  • Lokalizacja: Legionowo
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #203 dnia: 29.12.2017, 09:56 »
Co z tego, że prywatne? Prawo to prawo.
Ja tutaj czegoś nie rozumiem. Prawo do niedawna zabraniało wycięcia drzewa na własnej działce, trzeba też uważać, co się wkłada do pieca w domu, bo można dostać mandat, ale kłusownictwo na prywatnym terenie już jest w porządku?
nie zgadzam się że to kłusownictwo bo ktoś wydał zgodę
nie rozstrzygam kwestii czy powinni taką zgodę dostać; jedynie stwierdzam fakt ,że skoro ktoś dał zgodę to można tam łowić

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #204 dnia: 29.12.2017, 09:58 »
Panowie tam nie ma żadnego łowiska jest tylko port do przetrzymywania łódek i mniejszych jachtów dla tych "bogatszych od nas" a pozwolenie na wędkowanie wydaje cieć który pobiera opłatę.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #205 dnia: 29.12.2017, 10:20 »
nie zgadzam się że to kłusownictwo bo ktoś wydał zgodę
nie rozstrzygam kwestii czy powinni taką zgodę dostać; jedynie stwierdzam fakt ,że skoro ktoś dał zgodę to można tam łowić

OK, czyli jeśli żubr wejdzie na teren, który jest moją własnością, to mogę dać zgodę na odstrzał jeśli ktoś mi zapłaci i nie będzie to kłusownictwo?
Marcin

Offline benyb

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 3
  • Lokalizacja: Legionowo
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #206 dnia: 29.12.2017, 10:20 »
Panowie tam nie ma żadnego łowiska jest tylko port do przetrzymywania łódek i mniejszych jachtów dla tych "bogatszych od nas" a pozwolenie na wędkowanie wydaje cieć który pobiera opłatę.
to zmienia postać rzeczy PSR i wziąć gościa za "dupę"bez żadnych skrupułów >:(

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #207 dnia: 29.12.2017, 10:28 »
Nie tak do końca bo może w umowie dzierżawy ma coś wpisane na temat wędkarstwa. Ja bym widział to tak:
Jak cieć wydaje paragon to wtedy nasłać US żeby skontrolował czy może prowadzić taką działalność, a jak nie wydaje to wtedy PSR i dodatkowo US :)
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 738
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #208 dnia: 29.12.2017, 11:31 »
Q......wa mać chwile temu dowiedziałem się od jednego Maliniaka że w byłej stoczni w Modlinie gdzie obowiązuje zakaz wędkowania http://edziennik.mazowieckie.pl/WDU_W/2016/9647/akt.pdf   można wędkować za opłatą z pomostu 8 zł z brzegu 3 zł. :facepalm: Dodam więcej od niego też dowiedziałem się że teren jak i woda należy do osoby prywatnej.

Panowie, a nie jest tak, ze właściciel terenu sprzedaje wejście na swój teren? On nie sprzedaje pozwoleń na wędkowanie, ale tylko wstęp. PSR powinna interweniować.
Lucjan

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #209 dnia: 29.12.2017, 11:37 »
No jak ma dwie stawki 3 zł brzeg i 8 zł pomost to raczej sprzedaje pozwolenie na wędkowanie. W każdym razie wydaje mi się ze US możne być skuteczniejszy niż PSR.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP