Autor Wątek: Pierwszy Okręg w kraju wprowadza składkę NO KILL  (Przeczytany 7182 razy)

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pierwszy Okręg w kraju wprowadza składkę NO KILL
« Odpowiedź #15 dnia: 21.11.2017, 23:07 »
Na koniec dodam, że przy dzisiejszym "stanie" Strażników PSR, SSR moim zdaniem większość okazów ryb na komercjach pochodzi z wód PZW, bo zobaczyć Strażnika nad wodą obecnie graniczy z cudem.
Też tak kiedyś myślałem, ale później się zastanawiałem nad różnymi aspektami.
Raczej wątpię, by właściciel komercji wpuścił rybę z niewiadomego pochodzenia ze względu na ryzyko choroby.
Jak taka ryba przeniesie jakąś chorobę to zrobi mu to więcej szkód niż pożytku.

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Pierwszy Okręg w kraju wprowadza składkę NO KILL
« Odpowiedź #16 dnia: 22.11.2017, 08:05 »
Oj ludzie ludzie. Wam coś powiedzieć o no kill i już super hura optymizm.
Jestem wędkarzem z zamojskiego od dwóch lat mamy wprowadzone widełki, limity dobowe jak i roczne.

A za dużo kontroli nie ma choć i tak w tym roku wielki szacun za zwiększony ruch.
Tylko jeśli wedkarze sami nie upilnują swoich wód i bedą przymykać oko na zabieranie okazów czy ogólnie ryb ponad stan to bedzie nadal takie samo dno.

Mi pomysł się podoba i trzymam kciuki aby wypalił.
Dobra, tylko teraz kto takie składki wykupi jak większość osób właśnie zrezygnowała z PZW na rzecz komercji ze względu na rybostan.
Oczywiście cena zachęca, ale nie oszukujmy się. Żeby doczekać się brania karpiowego z marszu (bo rzadko kiedy inna większa ryba bierze nad PZW) to musimy przerobić parę dni.
Znam to z własnego łowiska, gdzie z marszu nie ma szans na karpia - tutaj w większości decyduje szczęście. Co innego regularne nęcenie, ale tutaj mało kto ma czas na to.
Dlatego lepiej wybrać komercję niż niższą składkę.

Pomysł na plus, ale to nadal niczego nie zmienia.
Zróbmy wkońcu limity górne, bo wg mnie to jest najważniejsze.


To ile osób z zamojskie zrezygnowała na rzecz tych komerji i gdzie takie są ??? Nie wliczając wanny z karpiami
Feeder & spinning

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pierwszy Okręg w kraju wprowadza składkę NO KILL
« Odpowiedź #17 dnia: 22.11.2017, 08:08 »
Motov, kto miał odejść z PZW na rzecz komercji, ten już raczej odszedł. Teraz to raczej taka składka no-kill nakłoni te osoby, by powrócić do związku. Niewielkie pieniądze, a możesz sobie pojechać gdzieś nad wodę posiedzieć bez spiny.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pierwszy Okręg w kraju wprowadza składkę NO KILL
« Odpowiedź #18 dnia: 22.11.2017, 08:20 »
Motov, kto miał odejść z PZW na rzecz komercji, ten już raczej odszedł. Teraz to raczej taka składka no-kill nakłoni te osoby, by powrócić do związku. Niewielkie pieniądze, a możesz sobie pojechać gdzieś nad wodę posiedzieć bez spiny.



Dodatkowo, jak inne okręgi wprowadzą to rozwiązanie, to zniknie problem ogólnopolskiej składki. Będziemy mogli łowić bez ograniczeń i gdzie tylko nam się będzie podobało. Straty będą znikome, więc będzie wilk syty o owca cała. Problem będą mieli killowcy, też trzeba to jakoś rozwiązać, ale jak?

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pierwszy Okręg w kraju wprowadza składkę NO KILL
« Odpowiedź #19 dnia: 22.11.2017, 08:21 »
Motov, kto miał odejść z PZW na rzecz komercji, ten już raczej odszedł. Teraz to raczej taka składka no-kill nakłoni te osoby, by powrócić do związku. Niewielkie pieniądze, a możesz sobie pojechać gdzieś nad wodę posiedzieć bez spiny.

Dokładnie jak w mazowieckim tak zrobią to może powrócę do tego syfu.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pierwszy Okręg w kraju wprowadza składkę NO KILL
« Odpowiedź #21 dnia: 22.11.2017, 08:31 »
Motov, kto miał odejść z PZW na rzecz komercji, ten już raczej odszedł. Teraz to raczej taka składka no-kill nakłoni te osoby, by powrócić do związku. Niewielkie pieniądze, a możesz sobie pojechać gdzieś nad wodę posiedzieć bez spiny.

Składka to dobry ruch ale mnie akurat nie nakłoni. Problem jaki mam z PZW to brak ryb niestety. Mając w najlepszym przypadku czas na jeden 6-7 godzinny wypad na 1,5 tygodnia nigdy już nie pojadę nad wodę PZW bo szkoda marnować czasu na bezrybne wody w Warszawie. Jeśli są gdzieś łowiska PZW z rybami to super może tak być ale w Warszawie to powinni zorganizować kilka łowisko no-kill z rybami abym się przekonał do PZW.
Tomek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pierwszy Okręg w kraju wprowadza składkę NO KILL
« Odpowiedź #22 dnia: 22.11.2017, 08:40 »
Tomku, a ja mam przeważnie 3h na łowienie. Pojedziesz na 3h na komercję zapłacić stawkę za cały dzień? ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pierwszy Okręg w kraju wprowadza składkę NO KILL
« Odpowiedź #23 dnia: 22.11.2017, 08:43 »
Ja z chęcią pochodził bym sobie po K. Zerańskim z spinerkiem
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pierwszy Okręg w kraju wprowadza składkę NO KILL
« Odpowiedź #24 dnia: 22.11.2017, 08:59 »
Tomku, a ja mam przeważnie 3h na łowienie. Pojedziesz na 3h na komercję zapłacić stawkę za cały dzień? ;)

No tak, trochę gorzej to u Ciebie wygląda.
Tomek

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Pierwszy Okręg w kraju wprowadza składkę NO KILL
« Odpowiedź #25 dnia: 22.11.2017, 09:25 »
Składki w Zamościu na 2018 - http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/56/wiadomosci/160898/pliki/skladki_2018.pdf

Okręg jest szybki dzisiaj zatwierdził uchwałę z dzisiaj :D :P
Mając takie składki w porównaniu do innych Okręgów wcale mnie takie rozwiązanie No kill nie dziwi ale pomysł dobry powinien przyciągnąć nowych wędkarzy ale jeśli nie będzie odpowiedniej kontroli to może skończyć się tragicznie.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline grzegorz07

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jastrząb
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pierwszy Okręg w kraju wprowadza składkę NO KILL
« Odpowiedź #26 dnia: 22.11.2017, 19:04 »
Myślę że takie zmiany powinny być prowadzone w jakiejś przemyślanej kolejności .I taka z podziałem składek powinna być podparta regulaminem ludźmi którzy to skontrolują nad wodą. Bo w obecnej sytuacji taka zmiana co ma dać zachęcić ludzi do no kil czy być bardziej atrakcyjnym okręgiem wśród sąsiadów . Bo wpływu na lepsze wody nie da żadnego a jedynie furtka do kombinacji by płacić mniej.Oby nie zwiększyło to podziałów między no kil a tymi którzy ryby biorą.  Najlepszym przykładem jest zwiększanie wymiarów ryb dla ich ochrony. Są one jedynie dla wędkarzy etycznych którzy tych zasad przestrzegają . Bo jeśli ktoś bierze nie miarowe przy 30 cm to przy wymiarze 35 cm wypuści 30 nie wierze w to.         

Chub

  • Gość
Odp: Pierwszy Okręg w kraju wprowadza składkę NO KILL
« Odpowiedź #27 dnia: 22.11.2017, 19:57 »
Sprawa jest prosta wszyscy będą NO KILL oczywiście żeby mniej płacić chyba nie tędy droga....

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 813
  • Reputacja: 95
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pierwszy Okręg w kraju wprowadza składkę NO KILL
« Odpowiedź #28 dnia: 22.11.2017, 20:55 »
Dożywotnie wywalenie ze związku. Taką karę można wprowadzić wraz z nową składką. Bo kary finansowe i tak dalej, to już wymagają zmiany w ustawach.

Jestem tego samego zdania.

Dobrze, że wprowadzono taką składkę.  Dowiemy się przynajmniej czy jest to właściwa droga, czy zwycięży kombinatorstwo. Trzymam kciuki by się powiodło.

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 784
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Pierwszy Okręg w kraju wprowadza składkę NO KILL
« Odpowiedź #29 dnia: 23.11.2017, 10:40 »
Pamiętam składkę NO KILL na górską Rabę powyżej Myślenic.
Kupowała ją elita muszkarstwa bo było taniej.
Ale ta elita nie uważała że wszystkie ryby mają wracać do wody.

Polak tak ma niestety.

Ale jak odróżnić   ewentualnego NO KILOWCA od standardu?
Tam trzeba było mieć plakietkę z przodu - wyróżniała się kolorem.
I właściciel często to  kontrolował, ale wiadomo było tam wielu spryciarzy...

W każdym razie  inicjatywa fajna - ale z powyższego przykładu musi być weryfikacja i kontrola.