SPRZĘT i AKCESORIA > Sprzęt

Zestaw pod klasyka i metodę do 1k zł

(1/1)

Salek:
Witam :D

Już od dłuższego czasu poszukuję drugiego zestawu do połowu Klasykiem oraz Metodą. Aktualnie używam Delphina Opium Blacx Feeder 330cm do 80g + Daiwa Nzon LT 5000.
Zestawem tym łowi mi się bardzo dobrze, lecz tylko na krótkich dystansach - wędka kompletnie nie nadaje do celnego rzucania przy dalszych odległościach.

Poszukuję wędki 360cm z kołowrotkiem w rozmiarze 5000. Kołowrotek Daiwa Nzon LT 6000 jest moim faworytem (rozmiary Daiwy w tym modelu akurat tak wypadają), z racji, że wersja 5000 sprawuje mi się fenomenalnie. Co do wędki zastanawiałem się nad Zemexem Hi-Pro oraz Daiwą Super Slim lub Nzon Feeder, lecz temat wędek jest dla mnie nie do ogarnięcia. Im dalej szukam, tym więcej opinii negatywnych dla każdej z wybranych przeze mnie modeli.

Prosiłbym o polecenie czegoś ciekawego. Budżet na cały zestaw myślałem w okolicach 1000zł, ale rozważę każdą propozycję.

Dzięki :)

krzysssiooo:
hej,
wszystko opiera się o to, gdzie łowisz, jakim ciężarem łowisz, jaki dystans chcesz obławiać, czy mierzysz ile rzucasz czy na oko chcesz 80m rzucac :)
dopiero wtedy będzie można coś doradzić.

Salek:

--- Cytat: krzysssiooo w 25.04.2024, 08:43 ---hej,
wszystko opiera się o to, gdzie łowisz, jakim ciężarem łowisz, jaki dystans chcesz obławiać, czy mierzysz ile rzucasz czy na oko chcesz 80m rzucac :)
dopiero wtedy będzie można coś doradzić.

--- Koniec cytatu ---

Hej, Głównie są to większe stawy, gdzie można dalej porzucać (najczęściej łowię na stawie, gdzie od brzegu do brzegu jest około 150m. Często Jezioro Nyskie  - tutaj już ile siły ;D .
Mierzenie odpada, zbadam dno, znajdę coś fajnego i tam rzucam. Ciężar przy klasyku zależnie od miejsca łowienia. Najczęściej są to 30-40gr koszyki. Przy metodzie tak samo.

Modus:
Aero X3 oferuje niezłe komponenty i przyjemną wagę w korzystnej cenie.

https://sklepdrapieznik.pl/92206-wedka-shimano-aero-x3-distance-feeder-366-90g.html

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej