Autor Wątek: Jak łowić na rzece - wasze metody, porady, doświadczenia  (Przeczytany 166464 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 779
  • Reputacja: 1990
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Jak łowić na rzece - wasze metody, porady, doświadczenia
« Odpowiedź #570 dnia: 17.08.2023, 07:55 »
I znów mamy kolejnego dobrego feederowca, jednego z najlepszych w UK, na tym samym stanowisku/stanowiskach na Trencie (Burton Joyce). I znowu nie za bardzo połowił ;D ;D ;D Muszę się wybrać tam na sesję dzienną z brzanówkami aby zobaczyć dlaczego im tak słabo idzie. Myślę, że spodziewał się lepszych wyników. Od lokalsa usłyszałem, że brzana tam bardzo dobrze bierze na mielonkę, sam widziałem, że każdy kto tam brzanował jej używał. Możliwe więc, że jest to skuteczniejsza przynęta tam. Na jednej sesji 4 godzinnej pod koniec czerwca miałem tam kilka kleni, brzanę (około 6 kg) i kilka leszczy ważących około 5 kg, w granicach 65 cm, używając kulek. Na niskiej wodzie. Może pora dnia ma dużo na rzeczy? Najwyraźniej nie jest łatwo za dnia, i na własne oczy widziałem jak się męczą goście z Guru, którzy nie potrafili w ogóle coś złowić. Pamiętam jak na pobliskim Gunthorpe kilka lat temu Dave Harrell miał ponad 10 kilko płoci na feedera, rok temu sporo połowił też Lee Kerry. Może coś jest na rzeczy? Zastanawiam się, czy na takich zawodach nie jest naprawdę lepiej nastawić się na większą rybę, aby celować w klenie, duże leszcze płoć i brzanę. Jedna ryba 5 kilo i już jest dobrze.

Niestety, na tym odcinku non stop są zawody w weekend :( Byłem wczoraj i znowu są tablice informujące o tym. I co ciekawe, jest tam pełno szczurów, niektóre wielkie. U mnie na odcinkach pojawiły się norki, i od tego czasu szczura nie uświadczysz. A tam biegają prawie pod nogami, co jak jest ciemno nie jest szczególnie przyjemne :P
Lucjan

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 686
  • Reputacja: 1135
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Jak łowić na rzece - wasze metody, porady, doświadczenia
« Odpowiedź #571 dnia: 17.08.2023, 15:01 »
Nie za bardzo połowił, ale dzięki temu miał czas, by ładnie wyjaśnić kwestie związane z ustawieniem wędziska, tworzeniem żyłkowego łuku oraz łowieniem z klipsem i bez klipsa :)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 779
  • Reputacja: 1990
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Jak łowić na rzece - wasze metody, porady, doświadczenia
« Odpowiedź #572 dnia: 17.08.2023, 19:04 »
NIe mam zamiaru twierdzić, że Mick Vials nie wie co robi, to guru feedera i spławika, któremu ja do pięt nie sięgam. Bardziej dziwię się dlaczego nie zmieniają taktyki oraz gdzie podziały się te masy ryb? Może dzień był kiepski? On nastawiał się raczej na ostre łowienie. Być może powodem jest to, że w tym roku po raz pierwszy od wielu lat jest deszczowo i woda była podniesiona, przez co drobniejsza ryba spłynęła w jakieś spokojniejsze miejsca. W zeszłym roku miałem masę płoci, w tym może weszło mi z 10 (większych). Kto wie czy to nie jest powód. Woda opadła i ostatnio miałem znów kilka pięknych płoci :) To może jest powód, bo wielu tych wyczynowców przyzwyczaiło się do taktyki na niskiej wodzie. Dzisiaj byłem tam i... miejsca puste :)
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 779
  • Reputacja: 1990
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Jak łowić na rzece - wasze metody, porady, doświadczenia
« Odpowiedź #573 dnia: 18.08.2023, 07:59 »
Pojechałem wczoraj na krótką sesję w tamto miejsce, ale usiadłem na drugim końcu odcinka, bo pogoda była kiepska, silny wiatr ze wschodu, zimny i nieprzyjemny. I rozumiem dlaczego tylu znanych wędkarzy robi tam filmy, na rozpisce umieszczonej przez klub jest info, że w połowie września będą miały miejsce tam wpierw eliminacje do RiverFest, a tydzien czy dwa później finał tej imprezy. Dlatego tam trenują :)

Nie miałem jakichś super wyników wczoraj, weszły mi trzy ładne klenie (dwa w granicach 55 cm) i leszcz spaślak ważący spokojnie 5 kilo jak nie więcej. Badałem jednak nową miejscówkę, nie nęciłem dodatkowo kulami, ryba zeżarła zapewne co sypnąłem. Ciekawie może być tam z taktyką na tych zawodach. Na Stoke Bardolph, na tym odcinku mającym z 3-4 kilometry pomiędzy śluzami jest największy leszcz na Trencie, właśnie taki 60 cm+. To spasione rybska, i nastawianie się na takie może być o wiele lepszą strategią niż budowanie wagi na mniejszej rybie. Jak trafi mi się praca w czasie eliminacji lub samego finału imprezy to podjadę tam obejrzeć to i owo :)
Lucjan

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 686
  • Reputacja: 1135
  • Ulubione metody: trotting

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 686
  • Reputacja: 1135
  • Ulubione metody: trotting

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 686
  • Reputacja: 1135
  • Ulubione metody: trotting

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 686
  • Reputacja: 1135
  • Ulubione metody: trotting

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 686
  • Reputacja: 1135
  • Ulubione metody: trotting

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 686
  • Reputacja: 1135
  • Ulubione metody: trotting

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 686
  • Reputacja: 1135
  • Ulubione metody: trotting

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 686
  • Reputacja: 1135
  • Ulubione metody: trotting

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 686
  • Reputacja: 1135
  • Ulubione metody: trotting

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 779
  • Reputacja: 1990
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Jak łowić na rzece - wasze metody, porady, doświadczenia
« Odpowiedź #583 dnia: 30.09.2023, 09:36 »
Polskie realia - 'wyprawa została okraszona olbrzymim kleniem, ponad 50 cm' :( Tych ryb powinno być mnóstwo w polskich rzekach, bo obecne warunki najbardziej chyba odpowiadają takim kleniom czy jaziom. Jest ich mało bo są zżerane? Sam nie wiem co o tym myśleć, bo Wisła to wielka rzeka, łowiących już wcale nie tak wiele jak jeszcze kilka lat temu.
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 632
  • Reputacja: 1992
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak łowić na rzece - wasze metody, porady, doświadczenia
« Odpowiedź #584 dnia: 30.09.2023, 09:42 »
Siatami dalej jeżdżą...
Krwawy Michał

Purple Life Matters