Autor Wątek: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga  (Przeczytany 95942 razy)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 979
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #660 dnia: 16.11.2021, 20:30 »
Racje w kwesti czego ,ja nie wierze i nie wierzyłem  w awans Polaków na mundial po pierwsze ,po drugie skoro znasz się na futbolu to zapewne znasz trenerów typu Ferguson,Guardiola,Mancini czy A.Wenger za ich kadencji podopieczni osiągali mega sukcesy ,a trenerami byli przez lata tych samych ekip ,to jest droga do sukcesu, a nie awans na MŚ albo ME w jeden sezon a jak nie to jesteś zwolniony :facepalm:

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 748
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #661 dnia: 16.11.2021, 20:33 »
I jak Tam nasz hurra optymista Lucjan po wczorajszym meczu ? Nadal widzisz progres tej kadry za tego trenera ? Wygralismy tylko z najslabszymi druzynami w tej grupe czyli andora sam marino i albania. Teraz zamiast wziac sprawy barazy w swoje rece i byc w uprzywilejowanej sytuacji nasz trener postanowil to koncertowo spierd....! Znow musimy liczyc na to ze potkna sie inny. Gramy zagraniczniakami ktorzy nie graja w klubach bo pilkarz z rodzimej ligi sa podobno za slabi no to pokusze sie o stwierdzenie ze sami ligowcy wykrecili by ten sam wynik punktowy co zagraniczne gwiazdy sousy !

Już nie jestem huraoptymistą, od kilku meczów :) Ale nie do końca winię Sousę, po prostu ciężko nam grać  fajny, ofensywny futbol. I bez jaj, że wygraliśmy tylo ze słabymi, zajmujemy drugie miejsce w grupie, przed nami są wicemistrzowie Europy, Anglia to najsilniejsza liga na świecie. Drugie miejsce nie spadło z księżyca. A sama Albania to bardzo trudny przeciwnik. Do tego inne ekipy tez dają ciała, jak Holandia czy Portugalia.

A co do ligowych gwiazd. NIe wiem kto ci naopowiadał bajek, że wykręciliby taki sam wynik. Chyba że ten wczorajszy :)

Jakby nie było postep jest w porównaniu do tego co pokazał Brzęczek, ale wciąż nasza gra pozostawia wiele do życzenia. Zwłaszcza mamy problem z wahadłowymi i wyprowadzaniem piłki. Kilku naszych zawodników ma tez kryzys formy, na pewno gra Szczęsnego pozostawia wiele do życzenia. Bramkę pierwszą po prostu zawalił, kiepski też jest Piątek, rozczarowuje Puchacz. Natomiast widzę potencjał w Cashu. Brakuje mu oczywiście zgrania, ale to dopiero początek. No i dobrze pokazuje się wciąż Świderski. Moim zdaniem powinien być wystawiany częściej, Piątek i Milik niech będą w rezerwie.

NIestety, bez Lewego nam nie idzie, i to jest fakt. Ale trudno aby grał w każdym meczu, bo przecież ma ligę niemiecką i LM, jest jednym z najbardziej obciążonych piłkarzy w polskiej reprezentacji, często gra pełne 90 minut. Jednak lepiej było go posadzić na ławce w meczu z Andorą a nie z Węgrami. Ale podobno on tak sam chciał, to nie był pomysł Sousy.
Lucjan

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 477
  • Reputacja: 353
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #662 dnia: 16.11.2021, 20:36 »
To prawda, że droga na MŚ jest bardzo trudna, ale kurde, tego postępu jakoś za bardzo nie widać. Grają na przemian: niezły mecz, padaka, niezły mecz, padaka. Teraz z jeszcze bardziej niż my osłabionymi Węgrami zagraliśmy gorzej niż w debiucie Sousy.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 733
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #663 dnia: 16.11.2021, 20:37 »
Tu nie chodzi o -" Ochy czy Achy " tylko o zaangażowanie zawodników, nie widze tego a wypowiedzi zawodników to jakieś fanaberie. Dlaczego zawsze musimy dostać wpiernić żeby potem kilku zawodników zagrało dobry mecz. Nie jesteśmy nie byliśmy i raczej nie będziemy szybko wirtuozami piłkarskimi ale dlaczego nie angażujemy sie na 100% w meczach Reprezentacji Polski jest dla mnie nie zrozumiałe.
Kto kiedykolwiek grał w piłke lub biegał długie dystanse to wie o czym pisze :) 
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 748
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #664 dnia: 16.11.2021, 20:38 »
Racje w kwesti czego ,ja nie wierze i nie wierzyłem  w awans Polaków na mundial po pierwsze ,po drugie skoro znasz się na futbolu to zapewne znasz trenerów typu Ferguson,Guardiola,Mancini czy A.Wenger za ich kadencji podopieczni osiągali mega sukcesy ,a trenerami byli przez lata tych samych ekip ,to jest droga do sukcesu, a nie awans na MŚ albo ME w jeden sezon a jak nie to jesteś zwolniony :facepalm:

Ale pamiętaj, że oni mieli potężne budżety i kupowali tych co im odpowiadali. Tutaj nie da się kupić kogoś, trzeba zlepić drużynę z tego co się ma. Guardiola czy Wenger wcale nie mieli by łatwo z prowadzeniem polskiej drużyny. Zwłaszcza ten pierwszy, chcący grać ofensywny futbol oparty o posiadanie piłki zderzyłby się ze ścianą :)
Lucjan

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 979
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #665 dnia: 16.11.2021, 20:43 »
Lucjan według mnie K. Piątek  powinien z kadrą się pożegnać  ,młodzi Świderski,Buksa to przyszłość plus doświadczenie Lewego i w rezerwie Milik  ,do tego w kadrze U-21 jest J.Kamiński ,K.Kozłowski i N.Zalewski którzy świetnie się rozwijają i powinni już być brani pod ścisłą uwagę portugalczyka Sousy ,M.Cash podobał mi się szybki ,technicznie dobry ,typowy walczak da sporo drużynie w przyszłości, Szczęsny powinien posiedzieć na ławie i przemyśleć pewne sprawy ,Drągalski czy Skorupski z powodzeniem go zastąpią :beer:

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 964
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #666 dnia: 16.11.2021, 20:44 »
Racja w kwestii awansu na mundial. Reprezentacja to nie klubowa drużyna jednak. Sousa ma "materiał ludzi" jaki ma, ale jego decyzje kadrowe są według mnie co najmniej dziwne. Decyzję o zatrudnieniu   trenera, który nie miał bladego pojęcia o polskim futbolu pozostawię bez komentarza. Skoro wypierd.... się Brzęczka, a powołuje kolejnego trenera to chyba nie po to by budował potęgę przez lata.? Dla mnie awans na MŚ czy ME to nie sukces, a absolutne minimum. No ale ja tam się na futbolu nie znam i mam wygórowane wymagania. :beer:
Kończę, bo szkoda klawiatury na nasze gwiazdy futbolu.
Adam

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 979
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #667 dnia: 16.11.2021, 20:49 »
Lucjan Barcelona Guardioli oparta była głównie na wychowankach ze szkółki Barcelony ;),właśnie chodzi o to żeby zlepić coś z tego co się ma ,ale żeby to zrobić potrzeba czasu a nie kilku miesięcy i wypad bo nie awansowałeś do MŚ czy ME ,zobacz jaką kiche makarony grały, a jednak Manciniego nie wyjebali ,a teraz ME zdobył, a więc da się ,Szwajcaria nie ma wielkich nazwisk w kadrze ,ale ma drużynę ,to samo Serbia która ograła Portugalię i awansowali na mundial :beer:

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 979
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #668 dnia: 16.11.2021, 20:55 »
Dodam tylko że na mundial z Europy jedzie 13 ekip ,czyli faworyci ci sami od lat : Włosi,Niemcy,Anglicy ,Francuzi,Hiszpanie ,Belgowie,Duńczycy ,Portugalczycy ,Holendrzy ,Chorwaci i  plus reszta ,która walczy o awans w tym Polacy ,a więc awans w tym burdelu to naprawdę byłby spory sukces ;)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 979
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #669 dnia: 16.11.2021, 21:04 »
Tu nie chodzi o -" Ochy czy Achy " tylko o zaangażowanie zawodników, nie widze tego a wypowiedzi zawodników to jakieś fanaberie. Dlaczego zawsze musimy dostać wpiernić żeby potem kilku zawodników zagrało dobry mecz. Nie jesteśmy nie byliśmy i raczej nie będziemy szybko wirtuozami piłkarskimi ale dlaczego nie angażujemy sie na 100% w meczach Reprezentacji Polski jest dla mnie nie zrozumiałe.
Kto kiedykolwiek grał w piłke lub biegał długie dystanse to wie o czym pisze :) 
Janusz zgadzam się z tobą ,każdy z kadrowiczów powinien dawać z siebie maxa na meczach kadry ,serducho w sporcie to podstawa ,u nas jest sporo gwiazdorzenia i z tym Sousa powinien się rozprawić,stworzyć drużynę z takich którym zależy i chcą grać ,chcą się uczyć i wierzą w to co robią :beer:

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 477
  • Reputacja: 353
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #670 dnia: 16.11.2021, 21:23 »
Czasu nigdy nie będzie wystarczająco dużo, jeśli chodzi o reprezentację. 30 czy 40 lat temu można było sobie rozgrywać eliminacje w grupach 3 czy 4 zespołowych, były mecze towarzyskie i kilka dłuższych zgrupowań w roku. Zimowe wyjazdy na puchar Nehru, Króla Tajlandii, czy coś tam. Teraz masz praktycznie same mecze o stawkę, ewentualnie ta Liga Narodów. Czołowych zawodników kluby nie puszczają na żadne mecze dodatkowe, nawet na eliminacyjne kręcą nosem i negocjują ile minut asy mogą grać. Meczów jest dużo, przepisy o żółtych kartkach takie same, jak wtedy, gdy grało się o połowę mniej. W klubach obciążenia też wielkie, częste kontuzje. Dlatego trzeba jak najmniej kombinować, nie rzucać zawodników z pozycji na pozycję - zwłaszcza, za przeproszeniem, tak inteligentnych piłkarsko jak nasi. Nie rotować składem ponad to, co konieczne. Poza tym, jeśli w grę nie wchodzi kontuzja, to nie rozumiem dlaczego Lewy ma pauzować w meczu o stawkę z Węgrami, a nie w meczu kompletnie o nic z Dynamem Kijów w najbliższej kolejce LM? A jeśli już w kadrze, to mógł wypoczywać w Andorze. Nie widzę też sensu w "dawaniu szansy młodym", jeśli ma to polegać na wystawianiu Piątka - bo wydaje mi się, że karierę reprezentacyjną może on skończyć szybciej niż Lewandowski, mimo że jest sporo młodszy ;)
O zaangażowanie się nie czepiam, bo widzę, że chłopaki się starają i poza jakimiś epizodami raczej nie odpuszczali. Problem w tym, że ciągle wyglądają, jakby nie wiedzieli co robić - biegają bez ładu, przeszkadzają sobie wzajemnie. Fajnie, że ćwiczą pressing, ale w meczu z Węgrami, który wystarczyło zremisować, wcale to nie było tak bardzo potrzebne.
No nic, w marcu znowu przeżyjemy trudne emocje ;) Jedyna pociecha, że z mocniejszymi drużynami grają lepsze mecze.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 871
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #671 dnia: 16.11.2021, 21:26 »
I jak Tam nasz hurra optymista Lucjan po wczorajszym meczu ? Nadal widzisz progres tej kadry za tego trenera ? Wygralismy tylko z najslabszymi druzynami w tej grupe czyli andora sam marino i albania. Teraz zamiast wziac sprawy barazy w swoje rece i byc w uprzywilejowanej sytuacji nasz trener postanowil to koncertowo spierd....! Znow musimy liczyc na to ze potkna sie inny. Gramy zagraniczniakami ktorzy nie graja w klubach bo pilkarz z rodzimej ligi sa podobno za slabi no to pokusze sie o stwierdzenie ze sami ligowcy wykrecili by ten sam wynik punktowy co zagraniczne gwiazdy sousy !

Już nie jestem huraoptymistą, od kilku meczów :) Ale nie do końca winię Sousę, po prostu ciężko nam grać  fajny, ofensywny futbol. I bez jaj, że wygraliśmy tylo ze słabymi, zajmujemy drugie miejsce w grupie, przed nami są wicemistrzowie Europy, Anglia to najsilniejsza liga na świecie. Drugie miejsce nie spadło z księżyca. A sama Albania to bardzo trudny przeciwnik. Do tego inne ekipy tez dają ciała, jak Holandia czy Portugalia.

A co do ligowych gwiazd. NIe wiem kto ci naopowiadał bajek, że wykręciliby taki sam wynik. Chyba że ten wczorajszy :)

Jakby nie było postep jest w porównaniu do tego co pokazał Brzęczek, ale wciąż nasza gra pozostawia wiele do życzenia. Zwłaszcza mamy problem z wahadłowymi i wyprowadzaniem piłki. Kilku naszych zawodników ma tez kryzys formy, na pewno gra Szczęsnego pozostawia wiele do życzenia. Bramkę pierwszą po prostu zawalił, kiepski też jest Piątek, rozczarowuje Puchacz. Natomiast widzę potencjał w Cashu. Brakuje mu oczywiście zgrania, ale to dopiero początek. No i dobrze pokazuje się wciąż Świderski. Moim zdaniem powinien być wystawiany częściej, Piątek i Milik niech będą w rezerwie.

NIestety, bez Lewego nam nie idzie, i to jest fakt. Ale trudno aby grał w każdym meczu, bo przecież ma ligę niemiecką i LM, jest jednym z najbardziej obciążonych piłkarzy w polskiej reprezentacji, często gra pełne 90 minut. Jednak lepiej było go posadzić na ławce w meczu z Andorą a nie z Węgrami. Ale podobno on tak sam chciał, to nie był pomysł Sousy.

Hallo, hallo ! Brzeczka to Ty szanuj. bo on zagral w pierwsze mecze na 3 srodkowych pomocnikow i gdy ta taktyka okazala sie niewypalem, to ja zmieniz na taka ze skrzydowymi, bo nie mial do niej wykonawcow. A co robi siwy bajerant ? W naszej ekipie gra jeden wahadlowy na codzien w klubie i jest to beres. Reszta gra tam z musu jak np rybus, bo on jest skrzydlowym przemianowanym na bocznego obronce, ale nie wahadlowym. Teraz doszedl cash. My nie mamy ludzi do grania wahadlami i uparcie jak osiol bajerant gra taktyka z nimi i wyglada to coraz gorzej. Jak dodasz do tego idiotyczne zmiany personalne, to nic z tego dobrego nie moze wyjsc. Naprawde nie wiem na jakiej podstawie widzisz progres tej kadty jak tak taktyka to slepa uliczka z braku dostaepnych opcji. Kolejna sprawa to trojka srodkowych obroncow i wsadzanie na pol prawych obroncow ludzi ktorzy w klubie graja na bokach obrony jak kedziora czy beres ktory jest wahadlem a tam nie gra... Nie bede Cie na sile przekonywal do swoich racji, ale jak marnujesz jedyny potencjal na pozycji gdzie masz braki to to jest cofanie sie w rozwoju. Za to samo  jechalismy po brzeczku gdy stawial beresia na lewej obronie ale chocian on oslabil jedna pozycje a nie dwie czy nawet 3 grajac tym systemem.
Rafał
Sandacz 52 cm
Jesiotr 115 cm
Karp 75 cm
Leszcz 59 cm
Lin 40 cm
Karaś 43

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 979
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #672 dnia: 16.11.2021, 21:32 »
Panowie w barażu może być różnie ,nie ma co się spinać ,szansa jest zawsze :beer:

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 871
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #673 dnia: 16.11.2021, 21:35 »
Dodam jeszcze ze chwalony byl sousa za zarzadzanie meczem ze potrafi zareagowac zmianami i wyciagnac mecz czego juz nie mozemy powiedziec o jego zarzadzaniu druzyna po wczorajszym meczu skoro swojego asa z rekawa nie wzial nawet na lawke... na co on liczyl ?
Rafał
Sandacz 52 cm
Jesiotr 115 cm
Karp 75 cm
Leszcz 59 cm
Lin 40 cm
Karaś 43

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 748
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #674 dnia: 16.11.2021, 22:34 »
Brzęczka szanować nie będę, bo nie wiem za co :) I nie róbmy jaj, że mamy mu dziękować za to, ze wyskoczył z jakims ustawieniem. Z jakimś musiał. Problemem było to, że nie wykrystalizowała się żadna koncepcja.

CO do Sousy, to nie uważam, że jest beznadziejnie tylko dlatego, że przegraliśmy wczoraj na Narodowym. Jakby nie było, powoli zaczynają nasi grać coś i zaczyna to wyglądać. Wciąż są braki, ale moim zdaniem jest postęp. Niestety, nie mamy wcale wielu zawodników grających na co dzień w klubach w podstawowym składzie, wielu grzeje ławę i nie ma formy. Warto mieć to na uwadze. NIe bez kozery więc Świderski ostatnio strzela a Piątek nie za bardzo. Taki Southgate z Angolami ma do dyspozycji masę zawodników będących fundamentem drużyn z najslniejszej ligii, i może wybierac w nich jak w ulęgałkach, u nas nie wygląda to wcale najlepiej. Zwłaszcza, że nasza liga jest niesamowicie słaba a zawodnicy w niej grający mają wiele braków, zwłaszcza kondycyjnych.

Warto też zerknąć jak gra Albania. Jak dla mnie szokują dobrą grą jak na taki kraj, jednak pomimo tego, że prezentowali równy nam poziom, przerżnęli z nami 0:4. To był bardzo niesprawiedliwy wynik. Wczoraj też powinęła nam się noga, w sumie mógłby być remis. Taki Cash kilka razy dośrodkowywał, ale obrońca go wyblokował. Ogólnie wiele strzałów było zblokowanych. Więc możńa nie tylko ganić Sousę za postawę biało-czerwonych, ale pochwalić Węgrów za dobrą grę. Widac też było brak Lewandowskiego. Kilka razy Moder strzelał będac w dobrej pozycji, ale wyglądało to jakby miał covida i sił mu brakowało :)

Myślę też, że powinniśmy się przyzwyczajać do tego, ze poziom europejskiej piłki rośnie, zwłaszcza wiele mniejszych krajów gra bardzo dobrze. Macedonia, Serbia czy Albania to doskonałe przykłady. To już nie są cienki ebolki łatwe do wyklepania, o czym boleśnie przekonała się chociażby taka Portugalia, a tam przeciez jest masa gwiazd, u nas tylko Lewy.
Lucjan