Ostatnie wiadomości

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Hyde Park / Grill biwakowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kozi dnia Dzisiaj o 12:53 »
Chciałbym kupić solidny grill (palenisko z rusztem) do używania na rybach. Chciałbym coś tego typu https://expedition-gear.com/pl/p/Grill-OFFROAST/70?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwltKxBhDMARIsAG8KnqWRPb2ycVIQIV2Hj6NwkQXlNRQlslfJkz12CHTK7Ji8tNVKvIdtUD8aAglaEALw_wcB tylko w mniejszych pieniądzach. Macie coś godnego polecenia?
12
Sprzęt / Odp: Katran Synapse Neon 0.30
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Martinez dnia Dzisiaj o 11:55 »
Ledi - mam 0,309mm, z tym że to jest kombinacja polegająca na połączeniu 0,309mm + strzałówka z plecionki 0,25mm (około 10m) + ledcore bezrdzeniowy (100cm). Łowię na wyrobiskach pożwirowych, nie narzekam na wytrzymałość.
W zeszłym roku, na Mokate, miałem kilka zaczepów i ciągnięcie na siłę skutkowało zerwaniem na węźle, po drodze nic się nie wydarzyło. Generalnie tylko takiej (0,309mm) używam, a łowię wyłącznie z rzutu.
Końcem czerwca jadę na trzy doby na komercję, gdzie zabronione jest używanie plecionki (czy to linka główna, czy też strzałówka), a jako przypon strzałowy może być używane mono o minimalnej średnicy 0,50mm, ewentualnie przypon koniczny. Wówczas będę miał możliwość, jak się sprawuje taki zestaw.

[EDIT]

Jak kupuję tego Katrana, staram się zwracać uwagę, by nie była to żyłka "na promocji". Może to naiwne z mojej strony, ale mam takie dziwne przeczucie, że ta na promocji to jest jakaś stara, zleżała, a co za tym idzie będzie lipna. Wolę dołożyć 10, 15 zł i mieć przysłowiowy święty spokój. Jeszcze się nie naciąłem stosując taką "taktykę".
13
Sprzęt / Katran Synapse Neon 0.30
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ledi12 dnia Dzisiaj o 11:34 »
Siema.

Muszę trochę odchudzić zestawy, bo żyłka 0.35 + strzałówka 0.45 + kij 3.25lbs + 3/4cm pva, ogranicza moje rzuty do tych 70m i to nadal przy relatywnie dużym nakładzie siły.

Używam głównie ciężarków 113g. Strzałówke chce zjechać do 0.40, co nadal powinno być wystarczające. Natomiast z żyłką chcę zjechać do tych 0.30 - 0.31.

Tak tak, wiem... Kiedyś mocno hejtowałem katrana z czego nawet wyszła sprzeczka z Martinezem i Katystopejem 8) ;D Opierałem wówczas swoją opinie na podstawie żyłki 0.21 która praktycznie strzelala mi w rękach. Być może była to ferelna partia - nie wiem.

Anyway... Jestem skory dać drugą szansą dla katrana, tym razem w grubszej wersji. Miał ktoś do czynienia z 0.309? Jak z wytrzymałością?
14
Przynęty / Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Martinez dnia Dzisiaj o 10:25 »
Kolejna partia, jak to Cobi92 nazywa, "Cojones Martineza".
Myślę, że trzy kilo wystarczy na dwa dni. A w sumie to na półtora dnia. Wczoraj zrobiona lekko ponad półtora kg "szesnastek", dziś będzie miks szesnastek i dwudziestek.
Wzbogacone płynnym CSL i drożdżami, bez jakichkolwiek konserwantów.
15
Grunt / Odp: Sposób na dziką wode
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pan Owoc dnia Dzisiaj o 10:18 »
Ogólnie na tym zbiorniku tylko parę osób przez moment łowiło na metodę, ale słabe wyniki. Tam gdzie łowie to max 15-20m od brzegu tak naprawdę więc dorzucam ziarnem i robie dywanik.
16
Grunt / Odp: Sposób na dziką wode
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Szpadel dnia Dzisiaj o 10:08 »
Jak to jest dziki zbiornik? Łowią na nim na sztuczne qq, metody i inne wynalazki? Czy raczej sporadycznie? Jeśli nie lowi czy raczej ktoś łowi na takie "nowosci" sporadycznie to odpuść.
Nęć qq i łow na to czym nęcisz. Tylko ugotuj dobrze kukurydzę tj tak żeby popękała. Dopraw ją w smaku i zapachu. Odlóz sobie z tego co gotowałes do łowienia i podrasuj ją na kolor tak żeby się wyróżniała.
Przed łowieniem zanęć tylko po dwie garści i tyle.
Pisałeś, że nęciłeś kukurydzą więc nie da się daleko ziarnem nęcić to zamień grunt na spławik. I tak jak weźmie Ci ładny karp to w takich warunkach nie powalczysz.
17
Grunt / Odp: Sposób na dziką wode
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mosteque dnia Dzisiaj o 09:43 »
No tak... to z metodą marnie.

Ja bym najpierw kilka dni niewielką ilością grubego ziarna nęcił, a potem usiadł w tym samym miejscu i strzelał nim tylko po kilka sztuk z procy na zestaw.

Proponuję spróbować na bombkę. Ciężarek typu 10-15 g (chodzi mi o to zapadanie się dnie - jak widzisz karpiowe ciężarki są za ciężkie), przypon poniżej 30 cm. Strzelasz np. ciecierzycą (kup w biedrze w słoiku gotową na szybko, żeby przetestować). Na włosie ta sama ciecierzyca.
18
Sprzęt / Odp: Wiązanie haczyków - co robię nie tak?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ben dnia Dzisiaj o 08:56 »
Od kilku lat używam wiązarki "home-made" sprawdza się idealnie ;)

Wiązarkę kupiłem za kilka zetów w Aliiekspres, łożysko oporowe oraz odpad plexiglasu  w lokalnych sklepach. Troszkę prac praktyczno-technicznych w jedno popołudnie i służy mi od kilku lat. Jak widać po otworach mogę wywiązać przypony dwóch długości do match'a oraz przypony do metody ~ 10cm długości. Jeszcze stopki - odboje do drzwiczek za kilka zetów w Castoramie ;)

Może dodam jeszcze że, zasada wiązania jest identyczna jak w wiązarce Stonfo w/g rysunków powyżej. Wygoda zaś to że wiążemy stabilnie na biurku/stole, w sieci można spotkać sporo podobnych rozwiązań. A że ja jestem "deczko zboczony" na tle estetyki, zmajstrowałem sobie takie cuś, co mi oko cieszy :P
 
19
Sprzęt / Odp: Wiązanie haczyków - co robię nie tak?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Chojnyy dnia Dzisiaj o 08:55 »
Dziękuję za Wasze rady. Idę próbować. :thumbup: :beer:
20
Grunt / Odp: Sposób na dziką wode
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pan Owoc dnia Dzisiaj o 08:53 »
Tyle, że tutaj to bez pelletu i zanęty bo drobnica wchodzi po chwili i chu... a nie robota. Ogólnie opisze wam dokładniej zbiornik by łatwiej szukać rozwiązania. Woda cała obrośnięta roślinnością, jest okienko w którym łowie. Miękkie dno, to nie typowy muł tylko po prostu miękkie dno. Bardzo mętna woda, do 0,5m głębokości już nic nie widać. Pełno drobnej wzdręgi do 10 cm, mówie tu o tysiącach sztuk, jak wrzuci się malutką kulke z zanęty lub pelletu to odrazu widać, robi się czarno od tych rybek. Miejsce w którym zarzucam zestawy to widoczne miejsce żerowania ryb, bo widać tu spławy i jak sie rzucają pod wieczór. Nie łowie na metode tylko karpiuje.
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10