Autor Wątek: Kupiliśmy  (Przeczytany 3888887 razy)

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20520 dnia: 23.03.2022, 15:16 »
Pyza mógłbyś podać link do tych świetlików na szczytówki?
Ciągle szukam optymalnego rozwiązania na nocne łowienie

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka


Cześć,
Dasz linka do tych świetlików i dodatkowych baterii?

Witam, jak to się mówi - mówisz i masz, pierwszy link jest do sklepu ze świetlikami, każdy z nich jest  z baterią w zestawie
https://pl.aliexpress.com/item/1005003266253777.html?gatewayAdapt=glo2pol&spm=a2g0o.order_list.0.0.21ef1c24mhum5o

Zaś w drugim linku dokupiłem większość baterii, bo taniej wyszło - jakieś kupony, zniżki, rabaty.
https://pl.aliexpress.com/item/1005003081506630.html?gatewayAdapt=glo2pol&spm=a2g0o.order_list.0.0.21ef1c24mhum5o


Pozdrawiam
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 903
  • Reputacja: 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20521 dnia: 23.03.2022, 15:33 »
Dzięki wielkie! :thumbup:
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 533
  • Reputacja: 1979
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20522 dnia: 23.03.2022, 15:57 »
Czy jest gdzieś info, ile taka bateria trzyma?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline pinoczet

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: 10
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20523 dnia: 23.03.2022, 16:17 »
Mi dwa dni się palił spalwik jak nie wyciągnąłem baterii. Więc nawet trzyma

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 873
  • Reputacja: 334
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20524 dnia: 23.03.2022, 20:34 »
2kg Skretting Coarse Fish 2.3mm , 2kg Coppens Premium Feed 2mm, 1kg Aller Primo 2mm, 2kg MCkarp method feeder Power Fish, 2kg MCkarp method feeder tutti frutti.

Power fish na próbę, póki co mieszanka z tutti frutti kosi aż miło, a mówią, że zima/wiosna to tylko śmierdziuchy.
Dzierżno uzależnia

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20525 dnia: 23.03.2022, 21:08 »
Pyza mógłbyś podać link do tych świetlików na szczytówki?
Ciągle szukam optymalnego rozwiązania na nocne łowienie

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka


Cześć,
Dasz linka do tych świetlików i dodatkowych baterii?

Witam, jak to się mówi - mówisz i masz, pierwszy link jest do sklepu ze świetlikami, każdy z nich jest  z baterią w zestawie
https://pl.aliexpress.com/item/1005003266253777.html?gatewayAdapt=glo2pol&spm=a2g0o.order_list.0.0.21ef1c24mhum5o

Zaś w drugim linku dokupiłem większość baterii, bo taniej wyszło - jakieś kupony, zniżki, rabaty.
https://pl.aliexpress.com/item/1005003081506630.html?gatewayAdapt=glo2pol&spm=a2g0o.order_list.0.0.21ef1c24mhum5o


Pozdrawiam

Sylwek a jak wygląda sposób zapięcia tego ustrojstwa na szczytówce. Czy sa to jakieś uniwersalne rozmiary pasujące do każdej grubości szczytówek czy w jakiś inny sposób mozna to zamontować. Ja akurat świetlik zawsze staram się umocować jak najbliżej ostatniej przelotki wiec w miejsci najcięńszym i czy to nie będzie się na szczytówce poruszać
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Online cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 680
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20526 dnia: 23.03.2022, 22:03 »
Pyza mógłbyś podać link do tych świetlików na szczytówki?
Ciągle szukam optymalnego rozwiązania na nocne łowienie

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka


Cześć,
Dasz linka do tych świetlików i dodatkowych baterii?

Witam, jak to się mówi - mówisz i masz, pierwszy link jest do sklepu ze świetlikami, każdy z nich jest  z baterią w zestawie
https://pl.aliexpress.com/item/1005003266253777.html?gatewayAdapt=glo2pol&spm=a2g0o.order_list.0.0.21ef1c24mhum5o

Zaś w drugim linku dokupiłem większość baterii, bo taniej wyszło - jakieś kupony, zniżki, rabaty.
https://pl.aliexpress.com/item/1005003081506630.html?gatewayAdapt=glo2pol&spm=a2g0o.order_list.0.0.21ef1c24mhum5o


Pozdrawiam

Sylwek a jak wygląda sposób zapięcia tego ustrojstwa na szczytówce. Czy sa to jakieś uniwersalne rozmiary pasujące do każdej grubości szczytówek czy w jakiś inny sposób mozna to zamontować. Ja akurat świetlik zawsze staram się umocować jak najbliżej ostatniej przelotki wiec w miejsci najcięńszym i czy to nie będzie się na szczytówce poruszać
Podbijam pytanie. Do tej pory największym problemem świetlików było to, że średnica mocowania nie ogarniała najcieńszych szczytówek przy feederze.
Jedynie te izotopowe drennana dobrze się mocuje na każdej szczytówce tylko szkoda, że one są takie malutkie

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20527 dnia: 24.03.2022, 13:19 »
Sylwek a jak wygląda sposób zapięcia tego ustrojstwa na szczytówce. Czy sa to jakieś uniwersalne rozmiary pasujące do każdej grubości szczytówek czy w jakiś inny sposób mozna to zamontować. Ja akurat świetlik zawsze staram się umocować jak najbliżej ostatniej przelotki wiec w miejsci najcięńszym i czy to nie będzie się na szczytówce poruszać

Podbijam pytanie. Do tej pory największym problemem świetlików było to, że średnica mocowania nie ogarniała najcieńszych szczytówek przy feederze.
Jedynie te izotopowe drennana dobrze się mocuje na każdej szczytówce tylko szkoda, że one są takie malutkie


Witam, więc temat jest taki, że w nocy pracuje a w dzień śpię, więc znalazłem chwilę czasu by pokazać co i jak.

A więc wygląda to tak jak na zdjęciu, a więc mały świetlik, mniej więcej trzyma się małej szczytówki jak i duży. Tak jakby różnica była w wielkości świetlika. Niebieskimi strzałkami zaznaczyłem wyjście żyłki z przelotki szczytowej przy dwóch ustawieniach świetlika, czyli lampką do dołu i do góry.


Widać to ładnie, przynajmniej na tym zdjęciu. Zacisk dobrze trzyma, ale najlepiej w tej pozycji co na zdjęciu, czyli przy przelotce szczytowej - gdzie nie powinno się przekręcić. 2 centymetry niżej jakbym chciał zamontować te świetliki w tych pozycjach, lekko się obracają ze względu na to, że w tym miejscu jest najcieńsza szczytówka. Dlatego świetliki te muszą być zamontowane tak jak na zdjęciu, ściskając przelotkę lub poniżej ale w grubszym miejscu. Nie na zielonym polu szczytówki, która jest na zdjęciu.


Jeśli ktoś się zdecyduje zamontować w ten sposób co pokazałem na zdjęciu, to rozwiązanie z żółtym świetlikiem da chyba lepszy efekt przy zarzucaniu, gdyż w razie poluzowania żyłki mogłoby się owinąć o szczytówkę, świetlik jest delikatnie zaokrąglony i żyłka by się zsunęła, nie zahaczając o świetlik. Zaś wyżej na czerwonym świetliku, świetlik i lampka jest wysunięta przed przelotkę co może nam utrudniać zarzucanie a nie daj Boże jeśli by nam się owinęło - stracilibyśmy świetlik.



Więc drodzy koledzy świetliki dobrze trzymają, nawet przy samej szczytówce, tylko kwestia ustawienia do przody lampką lub do tyłu. Myślę, że tak jak na świetliku żółtym lampką do dołu będzie lepsze rozwiązanie przy naszych szczytówkach, ale jak to się sprawdzi ustawienie tych świetlików - woda nam wszystko zweryfikuje. W najbliższych dniach zrobię film poświęcony zakupionym świetlikom i będzie to jaśniej przekazane dla kolegów i koleżanek, którzy wędkują i są zainteresowani tymi świetlikami.

Pozdrawiam
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20528 dnia: 24.03.2022, 13:29 »
Czy jest gdzieś info, ile taka bateria trzyma?

Michał, w linku który podałem do tych baterii jest info, że do 60 godzin święcą w cyklu ciągłym. Tak jak wspomniałem, wkrótce zrobię film o tych świetlikach, włączę mały i duży świetlik, przy nich są 2 różne baterie i zmierzę czas świecenia. Także trzeba czekać na film, który przygotuje :) Ale tak jak mówię, mam teraz nocki, to raczej na weekendzie ten film się pokaże.

Pozdrawiam
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 533
  • Reputacja: 1979
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20529 dnia: 24.03.2022, 13:41 »
Czy jest gdzieś info, ile taka bateria trzyma?

Michał, w linku który podałem do tych baterii jest info, że do 60 godzin święcą w cyklu ciągłym. Tak jak wspomniałem, wkrótce zrobię film o tych świetlikach, włączę mały i duży świetlik, przy nich są 2 różne baterie i zmierzę czas świecenia. Także trzeba czekać na film, który przygotuje :) Ale tak jak mówię, mam teraz nocki, to raczej na weekendzie ten film się pokaże.

Pozdrawiam

Kurde, przegapiłem to info. Bardzo Ci dziękuję!
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20530 dnia: 24.03.2022, 15:07 »
Sylwek z niecierpliwością czekam na filmik w temacie montazu świetlików na szczytówce. Pozdrawiam
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline brendas

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 330
  • Reputacja: 59
  • Lokalizacja: Maków Mazowiecki/Olsztyn
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20531 dnia: 24.03.2022, 18:23 »
Urodzinowa paczka od małżonki, bohatersko przybyłem z pomocą, by oznajmić czego potrzebuję ;D :



A tutaj zakupy z shopee, cenowy zawrót głowy, towary świeże, cukierki w gratisie, odlot!




Kuba

Offline sander

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 413
  • Reputacja: 51
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20532 dnia: 24.03.2022, 20:51 »

A więc wygląda to tak jak na zdjęciu,




O, podświetlany przyrząd do łamania szczytówek ;D

Offline ErykS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jarocin
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20533 dnia: 24.03.2022, 21:43 »
Kompletowanie sprzętu na nowy sezon zakończone :P
Eryk :-)

Online fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 356
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20534 dnia: 24.03.2022, 22:10 »
Trza odpalać sezon z lekkim spławikiem 8)...

Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉