Autor Wątek: Dwa lżejsze feedery + kołowrotki do 800 zł  (Przeczytany 5402 razy)

Offline Ytr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 995
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ryb, ryb Hura!!!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Pabianice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dwa lżejsze feedery + kołowrotki do 800 zł
« Odpowiedź #15 dnia: 16.05.2019, 11:31 »
Bartek

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Dwa lżejsze feedery + kołowrotki do 800 zł
« Odpowiedź #16 dnia: 16.05.2019, 11:47 »
Co do UV ki to ludzie są przyzwyczajeni do serii  i tyle  ,nie wiem może z sentymentu?
Seria UV jest na rynku od lat (nie śledzę ale z 10-15 lat) kiedyś była słaba konkurencja i faktycznie w swojej klasie cenowej to było może nie "mistrzostwo świata" ale wędki bardzo dobre, ale teraz na rynku jest tyle firm że spokojnie znajdziesz lepszą wędkę.

Pojawiła się propozycja Jaxona Genesis pro.Fakt jest to dobra propozycja bo wędki są znakomicie wykonane a nie słyszałem aby komuś wędka  "strzeliła" ,raczej użytkownicy są zadowoleni.
Masz do wyboru
Genesis Pro method feeder http://www.jaxon.pl/Katalog/235_163_wedziska/5025_wedziska/Produkt/55963_genesis-pro-feedery.aspx
cw 15-45 gram  dł od 2,7 (dwu częściowe) 3,00 i 3,30 (trzy częściowe)
oraz cw 20-60 gram dł 2,7(dwu częściowe) 3,00 3,30 3,60 (trzy częściowe)
Nie wiem jakie szczytówki są w wędkach 15-45 g ale w w 20-60g masz 3 węglowe 1,2,3 oz

Natomiast Genesis Pro feeder http://www.jaxon.pl/Katalog/235_163_wedziska/5025_wedziska/Produkt/55962_genesis-pro-feedery.aspx
występują w 3 cw 30-90 ,50-120 ,70-150 gr  dł 3,3- do 3,90 (trzy częściowe)  i również mają 3 węglowe szczytówki  z tym że 2,3,4 oz.

Ja proponuję
1) Jaxon Genesis  pro mf cw do 45g dł 3m
2) Jaxon Genesis  pro mf cw do 60g dł 3,3-3,6
w 400  powinieneś się zmieścić
Kołowrotki bierz coś z wb  okumy np Ceymar
fajnie wygląda Okuma Carbonite V2 Match Baitfeeder 40MBF

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dwa lżejsze feedery + kołowrotki do 800 zł
« Odpowiedź #17 dnia: 16.05.2019, 12:30 »
Komplet z Jaxon Genesis to dobry pomysł, jeśli jednak musi być różnorodność to na szybko 3 fajne propozycje

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/daiwa/30772-daiwa-black-widow-picker-270-25g.html?search_query=Picker&results=89

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/daiwa/30774-daiwa-aqualite-picker-270-25g.html?search_query=Picker&results=89

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/trabucco/22543-trabucco-precision-rpl-picker-plus-27-35g.html?search_query=Picker&results=89

Każda z tych wędek bardzo fajna, ogólnie zobacz sobie asortyment tego sklepu bo od ilości wędek może się zakręcić w głowie.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Emanuel

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starachowice
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dwa lżejsze feedery + kołowrotki do 800 zł
« Odpowiedź #18 dnia: 16.05.2019, 17:22 »
Pytanie, czy duża różnica będzie pomiędzy w/w pickerami a lekkim feederem cw 45, chociażby https://allegro.pl/oferta/wedka-robinson-diplomat-method-feeder-3-00m-up-to-8029067536

Dzięki Jarek za info u UV, czytam właśnie i te mniej przychylne opinie i spróbuję wybadać temat jak to jest z tym UV

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dwa lżejsze feedery + kołowrotki do 800 zł
« Odpowiedź #19 dnia: 16.05.2019, 17:29 »


P. S. Z Mikado uważaj, Black Drafty często mają wady fabryczne, są słabo wykonane, a UV to już w ogóle dość marna wędka jak chodzi o całokształt. Generalnie omijać z daleka, chyba że z jakiegoś sobie tylko znanego powodu musisz ją mieć. Black Drafta przed ewentualnym zakupem obejrzyj 3 razy w sklepie.

Stary,rozumiem że masz uraz do UV,ale uważam ,że przeginasz. Już chyba piąty raz piszesz tą negatywną ocenę. W ogóle miałeś uv ?
Tak,wykonanie jest średnie.
Tak,przelotki są małe.
Tak uchwyt kołowrotka jest arhaiczny.
Tak,jest to sztywna wędka.
Ale
Jest to bardzo uniwersalny kij. Można nim łowić i płocie  300g i karpie 5-10kg. Rzuca się tym 55m spokojnie (uv3.5m),a do tego wędka znosi nawet podajniki 70g +zanęta.  Dobrze łowi się nią na rzece. Kij ładnie pracuje pod rybą 3kg i według mnie,do takich i większych ryb został stworzony.
Nie piszę tego,bo ją sprzedaję akurat (kupiłem ją z myślą o komercjach i na nich spisywała się super),ale piszę ,bo to solidne,uniwersalne wędzisko. Jeżeli autor chce łowić na komercji (do wyjaśnienia,bo nie napisał),to nie polecajcie jaxona 3.3 60g,bo to kij do ryby max 3kg. Wiem,bo mam tą wędkę. Pikery ? Jak najbardziej,ale na płoć ,lub średniego leszcza.
Autorze,napisz jakie ryby chcesz łowić,to wiele wyjaśni.

Offline Emanuel

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starachowice
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dwa lżejsze feedery + kołowrotki do 800 zł
« Odpowiedź #20 dnia: 16.05.2019, 17:36 »
Pisałem pisałem, ale podrzucę jeszcze raz:

Łowię głównie na zbiorniku do którego mam najbliżej, a więc w Brodach Iłżeckich, jest to zbiornik o powierzchni 2km^2 także jest gdzie rzucić. Na komercji nigdy nie byłem i nie zanosi się żebym był.

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dwa lżejsze feedery + kołowrotki do 800 zł
« Odpowiedź #21 dnia: 16.05.2019, 17:37 »
Pisałem pisałem, ale podrzucę jeszcze raz:

Łowię głównie na zbiorniku do którego mam najbliżej, a więc w Brodach Iłżeckich, jest to zbiornik o powierzchni 2km^2 także jest gdzie rzucić. Na komercji nigdy nie byłem i nie zanosi się żebym był.

Jaki rybostan ? Na co się nastawiasz ?

Offline Emanuel

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starachowice
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dwa lżejsze feedery + kołowrotki do 800 zł
« Odpowiedź #22 dnia: 16.05.2019, 17:43 »
Ogólnie 3 lata temu, była jedna wielka trutka i odłowili ponad tonę ryb, jednak mamy zarybienia, jest tarlisko z zakazem łowienia przez dłuższy okres i ryby wracają.
Wiem, że są tu większe karpie, amury,płocie, leszcze, liny.... Ogólnie czego dusza zapragnie. Zdarzy się również, że i ktoś suma złapie. Tak więc jest można powiedzieć że cała pływająca podstawa.

Ja nie miałem szczęścia co do tych "większych" i przeważnie kończyło się na leszczach, karasiach, płociach i linach. Próbuję zapolować na karpia ale bezskutecznie na tę chwilę.
Ogólnie większe okazy z tego co MI wiadomo, zdarzają się u nas dużo rzadziej niż standardowe rybki po 1-2kg.

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dwa lżejsze feedery + kołowrotki do 800 zł
« Odpowiedź #23 dnia: 16.05.2019, 18:19 »
W takim razie bierz pikera do 40g i cos do 60-80g. Giętkiego.

Offline Emanuel

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starachowice
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dwa lżejsze feedery + kołowrotki do 800 zł
« Odpowiedź #24 dnia: 16.05.2019, 18:24 »
Tak też myślę. Z tym że czekam jeszcze na odpowiedź z postu wyżej, odnośnie pikera i takiego lekkiego feedera jak podana przeze mnie Daiwa.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dwa lżejsze feedery + kołowrotki do 800 zł
« Odpowiedź #25 dnia: 16.05.2019, 20:36 »
Robinson diplomat do 60 gr świetny patyk, chwalony na forum od dawna dobry pomysł :thumbup:, do tego picker flagan cast master masz super kijki ,młynki to Okuma pulzar baitfeeder 4000 młynki solidne , całość nie przekracza 800zł, a zestawy konkret ;)

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dwa lżejsze feedery + kołowrotki do 800 zł
« Odpowiedź #26 dnia: 16.05.2019, 20:47 »


P. S. Z Mikado uważaj, Black Drafty często mają wady fabryczne, są słabo wykonane, a UV to już w ogóle dość marna wędka jak chodzi o całokształt. Generalnie omijać z daleka, chyba że z jakiegoś sobie tylko znanego powodu musisz ją mieć. Black Drafta przed ewentualnym zakupem obejrzyj 3 razy w sklepie.

Stary,rozumiem że masz uraz do UV,ale uważam ,że przeginasz. Już chyba piąty raz piszesz tą negatywną ocenę. W ogóle miałeś uv ?
Tak,wykonanie jest średnie.
Tak,przelotki są małe.
Tak uchwyt kołowrotka jest arhaiczny.
Tak,jest to sztywna wędka.
Ale
Jest to bardzo uniwersalny kij. Można nim łowić i płocie  300g i karpie 5-10kg. Rzuca się tym 55m spokojnie (uv3.5m),a do tego wędka znosi nawet podajniki 70g +zanęta.  Dobrze łowi się nią na rzece. Kij ładnie pracuje pod rybą 3kg i według mnie,do takich i większych ryb został stworzony.
Nie piszę tego,bo ją sprzedaję akurat (kupiłem ją z myślą o komercjach i na nich spisywała się super),ale piszę ,bo to solidne,uniwersalne wędzisko. Jeżeli autor chce łowić na komercji (do wyjaśnienia,bo nie napisał),to nie polecajcie jaxona 3.3 60g,bo to kij do ryby max 3kg. Wiem,bo mam tą wędkę. Pikery ? Jak najbardziej,ale na płoć ,lub średniego leszcza.
Autorze,napisz jakie ryby chcesz łowić,to wiele wyjaśni.

Kolego jestem tu bo na sigu zebrała się grupa pasjonatów wędkarstwa. Ja też za takiego się uwazam. Ludzi którym wędkarstwo sprawia przyjemność, a sprzęt na jaki nas stać ma być dobry i przy okazji cieszyć oko i dłoń.

Rady które ty udzielasz mogłem spotkać na początku swej wędkarskiej przygody w pierwszym lepszym sklepie gdzie na potęgę można było usłyszeć że "Panie, jak Feeder to tylko 120 gram i minimum 3,6 metra bo inaczej ryba połamie", a na słowo metoda to już wogole się gotowali próbując mi wcisnąć sprężyne która da "ten sam efekt, albo nawet będzie lepsza" i na koniec oczywiście "nie słuchaj Pan tych głupot w internecie".

Oczywiście później włączyłem sobie Luka i obejrzałem co to znaczy łowić i jak to robić. Dzięki Lukowi i sigowi zaoszczedzilem kupę forsy bo tu oddziela się ziarno od chwastu. I dlatego też chcę teraz i ja doradzić coś koledze by kupił dobrze i uniknął rozczarowań.

Dziś na szczescie mamy otwarte granice, a w Białymstoku pewny sympatyczny sklep który otworzył nam horyzonty. Dziś w cenie UV można znaleźć produkty firm Szkockich, Angielskich, Włoskich czy Francuskich.

Jeden Genesis Pro jest tylko dowodem na to jak bardzo Polska jest w tyle za zachodem jak chodzi o sprzęt wędkarski, a także takimi Węgrami czy Ukraina.

W cenie do 300 złotych Genesis jest jedną z lepszych pozycji na rynku, ale nie jedyna. Szanujmy swoje pieniądze i siebie nawzajem i chodźby dlatego nie polecam koledze UV bo w dobie dzisiejszego dostępu do wędek jest to pieniądz źle zainwestowany,zeby nie powiedzieć kasa wyrzucona w błoto.

Twoja charakterystyka tej wędki jest dokładnie tym co zauważyłem mając ta "przyjemność" obcowania z nią. Tutaj na Sigu nikt nie poleci Ci UV w przeciwienstwie do Facebooka.

Co do pickerow to dobrze że mój życiowy karp o tym nie wiedział że to wędka do małych ryb i średnich leszczy :D

Ale możesz mi na słowo nie wierzyć, odsyłam do filmów Luka czy Dawida z WJNR gdzie możesz się przekonać do czego służą te wędki.

Kolejnym kwiatkiem jest stwierdzenie że Genesis Pro jest wędka do 3 kg. Kolego nie będę się tu kłócić i kopać z Tobą, ja tylko powiem że dotychczas żaden zlowionych przeze mnie na niego karpi, amurow czy Jesiotrow nie sprawił bym w którymkolwiek momencie czuł się niekomfortowo podczas holu, a były to sztuki dużo większe niż 3 kg 8)

Nie prowadzę krucjaty przeciw UV ale autor sam zasugerował to wedzisko więc w kolezenskim obowiązku czułem się, i nie tylko ja, wytłumaczyć mu ze to nie jest godne wedzisko ciężko zarobionych pieniędzy.

Kończąc, uważam że zrobisz kolego autorze jak uważasz. Jak masz ciekawe miejsca na zborniku do 30 metrów to za zasadne uznałbym kupienie pickera, jak planujesz łowić od 40 metrów wzwyż, wtedy jakąś 3,3 i jakiegoś dystansowca.

https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Emanuel

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starachowice
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dwa lżejsze feedery + kołowrotki do 800 zł
« Odpowiedź #27 dnia: 16.05.2019, 20:57 »
Dzięki za odpowiedzi.

Dzięki Waszym postom, doszedłem do wniosku, że kupię Feedera i Pikera. Miałem do tej pory kongery carbomaxx po 150 i 120 c.w i chcę mieć więcej frajdy z łapania ryb, tych które po prostu są dostępne u mnie.

Co do Feedera, najbardziej skłaniam się tu ku Jaxon Genesis 3.30 60c.w
Druga pozycja to Feeder, jeden z trzech pozycji które podrzucił mi kolega Azymut, ten feeder od Tomasza jest słabo dostępny niestety. Jednak tutaj mam pytanie, czy różnica między pikerem w/w a tym feederem od daiwy 3.0 40c.w będzie znacząca?

Chciałbym już wybrać wędziska, aby móc przejść do kręciołów

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dwa lżejsze feedery + kołowrotki do 800 zł
« Odpowiedź #28 dnia: 16.05.2019, 20:59 »
Uv oprócz mocy niczym szczególnym mi się nie rzucił w oko,słabo wykonane kije,   Jaxon genesis dużo lepszy patyk, tak samo jak Diplomat od Robinsona według mnie oczywiście  ;)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dwa lżejsze feedery + kołowrotki do 800 zł
« Odpowiedź #29 dnia: 16.05.2019, 21:02 »
Robinson Diplomat sklep Trotka o ile pamiętam dobrze ;),Picker Flagman cast master sklep Drapieżnik albo Gliny Natura :beer: