Autor Wątek: Odległościówki FIUME  (Przeczytany 7606 razy)

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 93
Odp: Odległościówki FIUME
« Odpowiedź #15 dnia: 10.08.2019, 19:23 »
No to jedyne sensowne rozwiązanie to 2 matchowki - miękka i twarda :)

Offline Lohi

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 473
  • Reputacja: 95
Odp: Odległościówki FIUME
« Odpowiedź #16 dnia: 10.08.2019, 19:39 »
Fiume to żadna tam renomowana firma. Lipa z beznadziejnym serwisem. To opinia kogoś (czyli mnie), kto dal się nabrać na dwie wędki (match i feeder) firmy Fiume. Odradzam z całego serca.

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Odległościówki FIUME
« Odpowiedź #17 dnia: 10.08.2019, 20:20 »
Fiume to zadna tam renomowana firma. Lipa z beznadziejnym serwisem. To opinia kogos (czyli mnie) kto dal sie nabrac na dwie wedki (match i feeder) firmy Fiume. Odradzam z calego serca.
  Aktualnie tak około 2006-2012 naprawdę zacny sprzęt. Tyczki Challenge czy Victorius, baty, bolonki czy odległiośćiówki jak William Zrobiły w tym okresie taką renomę tej firmie. Tym bardziej że to była świetna jakość za rozsądną kasę. Aktualnie ta firma zmieniła się w bazarkowy szajs niestety.

Dziękuję kolego, poczytam o Twoich propozycjach.
Problem w tym, że próbuję kupić coś czego wedle opinii się nie da, czyli wędzisko z zapasem mocy nawet na większego karpia jak się zaczepi na hak ale przy okazji dające też frajdę z małych płotek. Tak by móc zawitać i na komercję i na wody PZW bez obawy że za duża rybka się trafi :-) A już ideałem była by jakaś spełniająca wymóg i z większymi przelotkami.
Ciężko to połączyć. Ogólnie wbrew pozorom te mocniejsze kije mają głębsza prace pod rybą nawet tą mniejszą.

W poprzednim wpisie pisałeś o dużych rybach a płotki jako sporadyczna odskocznie. Więc w takiej sytuacji ja bym postawił na Power Flota. Bo słaby kije tu się nie sprawdzi, a drobiazg zawsze takim kijem tez podłubiesz.

Jak chcesz to zrównoważyć to albo klasyczny float dla dużych przelotek, albo nieco mocniejszą odległościówka:
https://eldoradosklep.pl/pl/p/Mikado-SCR-S-Match-420-10-30g/1419
https://eldoradosklep.pl/pl/p/Mikado-Hirameki-Special-Match-420-10-30g/9170
https://allegro.pl/oferta/wedka-daiwa-procaster-trout-float-3-90m-10-25g-7810124290

Jak głównie małe rybki a tylko ryzyko przyłowu to klasyczna odległościówka będzie dobrym wyborem. Jednak tu się pojawia problem, jak często będą padać te ryby powyżej 2-3kg. Genesis czy którąś z tych, co ci podałem będzie ok.


Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 971
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Odległościówki FIUME
« Odpowiedź #18 dnia: 10.08.2019, 20:41 »
No właśnie że jestem nowicjuszem to nie wiem jakie ryby... jednak blisko domu mam dwie komercje gdzie są np. karpie 2-7kg na które mam zamiar jeździć. Kawałek dalej Zalew Żyrardowski na który się szykuję. W okolicy kilka stawików dzikich , na nich tylko płotki małe po 15cm łapałem.
Apetyt rośnie w miarę jedzenia i przestało mi to wystarczać, nastawiam się że 2-3kg rybka będzie moim celem ale i przyłów większy się zdarzy.
Podoba mi się wspomniany daiwa-procaster-trout-float-3-90m-10-25g , problem w tym że nie znajduję wersji 420cm :-( a na taką długość się nastawiłem bo taką mi polecano jako najbardziej uniwersalną/klasyczną i do nauki.
Druga wędka która połechtała mój gust to MIVARDI EASY MATCH 420 , na razie szukam opinii o niej bo jako laik...nie znam się...ale to nie float. No i długość nie wiedzieć czemu 158cm po złożeniu gdzie inne 420tki mają po 147-9.
Trzecia...i tej szukam i szukam ale nigdzie nie ma dostępnej Cormoran APM 28 Vario Float. Niestety też max 390cm ale przelotki duże i 14 ich jest :-)
Mikado z racji podobno problemów z serwisem i długim czasem czekania wedle opinii na forum troszkę można powiedzieć odpuściłem.
Dziś wpadłem na te Fiume o których pisałem wyżej... no ale jak nie warto to się w to pchał nie będę :-)

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Odległościówki FIUME
« Odpowiedź #19 dnia: 10.08.2019, 20:55 »
Z tą nauka to trochę nie tak. Zastanów się jakie odległości będziesz łowił jak do 20-25 m to 3.9 będzie dobrym wyborem. Komercje to też niezbyt głębokie łowiska z reguły a na zalewie nawet jak na tej odległości będzie głębiej niż te 2,5-3 m zawsze zmontujesz zestaw przelotowy. I 13ft jest wygodniejsze troszkę w operowaniu, szczególnie gdy nie łowisz daleko.

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 971
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Odległościówki FIUME
« Odpowiedź #20 dnia: 10.08.2019, 21:07 »
Szczerze mówiąc nie potrafię powiedzieć na jakie odległości zarzucałem dotąd spławik. Nigdy tego nie próbowałem oszacować.
Z 25m widać spławik 2-4g? :-)
Na moich komercjach i sadzawkach na pewno nie dalej niż te 25m.
Jednak na zalewie to już można się pokusić o więcej, ale tam jeszcze nie łowiłem a tylko obserwowałem wędkarzy z drugiego brzegu pilnując kąpiącego się mojego potomstwa :P
Mam teleskop Robinson 3,80m 10-45g ale to zupełnie inna praca wędki niż 3skład. Na mojej płotka 15cm idzie jak na wyciągarce bo ugina się tylko szczyt bardzo niewiele a nic większego jeszcze na nią nie złowiłem bo raptem byłem z 10 razy na rybach tak z doskoku na 2-4 godziny....dlatego dokupuję nowy sprzęt.

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 971
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Odległościówki FIUME
« Odpowiedź #21 dnia: 10.08.2019, 22:17 »
PS. Czym się różni wędzisko z dopiskiem ML od wskazanej wyżej?
https://allegro.pl/oferta/wedka-daiwa-procaster-trout-ml-3-90m-10-25g-6884279003

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 085
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Odległościówki FIUME
« Odpowiedź #22 dnia: 10.08.2019, 23:38 »
Widzisz ? A nie mówiłem 30 komentarzy wczesniej, że idealnym wyborem dla Ciebie będzie ten Cormoran APM 28 390 cm ?? Kijek ma dużo mocy i to taki float o wyglądzie matcha. Ma 14 dużych przelotek. I kosztuje rozsądnie. Jest jeszcze mocniejsza wersja tej wędki o cw 40, ale myślę, że dla Ciebie lepsza będzie ta o cw 28.
 
https://didofishing.pl/pl/p/WEDKA-CORMORAN-APM-VARIO-FLOAT-3%2C90m-6-28g/2773

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 971
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Odległościówki FIUME
« Odpowiedź #23 dnia: 11.08.2019, 00:19 »
Kolego Stan , miałeś rację :D
Problem tylko w tym, że nigdzie jej nie mogę znaleźć :-( . Wszędzie brak towaru... a na zapytania o dostawę sklepy odpisują, że producent wycofuje i już nie będzie...
We wskazanym linku dostępność 3szt. a nie widzę możliwości dodania do koszyka nie tylko tej wędki ale całego asortymentu...


Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 971
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Odległościówki FIUME
« Odpowiedź #25 dnia: 11.08.2019, 14:28 »
Niestety 3,6m mi nie odpowiada. Minimum to 3,9.
Najbardziej mi zależy na APM28 ... ale tylko APM40 jest dostępne.... ech...