Autor Wątek: kulki Aller 90 od Massive Baits  (Przeczytany 1971 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #15 dnia: 13.02.2024, 17:23 »
Cena istotnie zabija jak za kulki oparte głównie na AA.
Ja myślę, że warto kupić ten AA, zmielić, dodać składników utwardzających jak hemoglobina (i inne, nie znam się, nie kulam) i sobie ukulać. Powinno być gites. Bo 2x cena AA byłaby do przełknięcia. Wyżej to już trochę drogo. I nie mówię, że przegięcie, bo jeśli ludzie robią to normalnie oficjalnie na firmę, to mają na głowie bandyckie podatki, zusy, srusy i pierdusy i żeby wyjść na zero, to w tej cenie muszą najpierw pół miesiąca kręcić kule po 12h...
Tak się promuje małe biznesy w naszym kraju.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #16 dnia: 13.02.2024, 17:32 »
Odnoszę wrażenie jakbyś czytał zupełnie co innego niż ja napisałem. Czy ja gdzieś napisałem że firma massive baits produkuje kiepsko towar? 🤔 Oczywiście, że nie natomiast produkcja kulki z gotowego granulatu paszowego chyba nie jest szczytem osiągnięć tej firmy? Aller aqua zyskał na popularności głównie przez osoby promujące ten towar w internecie. Ciekawe, że 5-6 lat pellet ten kosztował 4-5 zł/kg i wtedy większość ludzi uważało, że jest za tani żeby dobrze działać na ryby. Najzwyczajniej massive wykorzystał moment popularności allera dogadując się z właścicielami firmy i tak powstała kulka. A to co ja myślę o koncepcji tej kulki to moje zdanie i mam do prawo. Wody które wymieniłeś posiadają rybostan pewnie kilkunastokrotnie większy niż standardowa woda PZW co niestety nie wpływa na ilość wytwarzanego przez zbiornik pokarmu naturalnego. Tak więc ryby tam nie mają wielkiego wyboru i muszą jeść to co wędkarze im zaserwują, nie sądzisz? Natomiast gdy ryba ma w bród naturalnego pokarmu sytuacja się odmienia. Słyszałeś kiedyś stwierdzenie, ciężko konkurować z naturalnym pokarmem który znajduje się w danym zbiorniku? Wrzuć trochę na luz bo ewidentnie coś z tobą nie halo. Każdy ma prawo do wyrażania swojego zdania. Wiem, że branży karpiowej przyjęło się żeby każdemu przyklaskiwać, ale nie na tym to polega. Trzeba być obiektywnym a nie ślepo zapatrzonym.

Offline Apacz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #17 dnia: 13.02.2024, 17:40 »


...
Marcin ma renomę na rynku kulą zawodnikom na największe zawody karpiowe w Polsce, Europie . Z wynikami kule się same bronią.
...

To, że ma renomę nie oznacza,  że każde kulki które wymyśli są łowne. Pellet w kulkach nie jest powszechny w ofercie innych firm. To jest biznes, jeśli nawet kulki są słabsze to jest to jakaś nowość która pozwoli się sprzedać. Jeśli za kilka lat nadal te kulki będą w ofercie a inne firmy zaczną też robić kulki z pelletu to będzie można podejrzewać, że się sprawdza. Podejrzane jest to, że z tej serii nie ma kulek hakowych, żadnych pop up czy waftersów. Tak jakby to było sondowanie rynku... i testy na produkcji :) Nie ma paczek mniejszych po 1kg tak jakby się bali że ludzie to kupią tylko raz... więc lepiej  sprzedać choć te 5kg na raz...

Stąd moje pytanie o te kulki, bo mnie bardzo zaintrygowały.

A co do Koziego to wypowiada swoje zdanie i nie widziałem żeby kogoś obrażał. U ciebie  widzę natomiast przekleństwa i wywody o pontonach ;)  Rozumiem, że mogło się coś w końcu ulać... Ale bez przesady :)

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #18 dnia: 13.02.2024, 17:42 »
Cena istotnie zabija jak za kulki oparte głównie na AA.
Ja myślę, że warto kupić ten AA, zmielić, dodać składników utwardzających jak hemoglobina (i inne, nie znam się, nie kulam) i sobie ukulać. Powinno być gites. Bo 2x cena AA byłaby do przełknięcia. Wyżej to już trochę drogo. I nie mówię, że przegięcie, bo jeśli ludzie robią to normalnie oficjalnie na firmę, to mają na głowie bandyckie podatki, zusy, srusy i pierdusy i żeby wyjść na zero, to w tej cenie muszą najpierw pół miesiąca kręcić kule po 12h...
Tak się promuje małe biznesy w naszym kraju.
[/quote  Po taniości dodajesz 5% hemoglobiny i tyle samo np mąki sojowej do tego 8 jajek, glikol jakieś amino i masz 1,5kg gotowych kulek. Kwota pewnie nie przekroczy 20 zł za 1,5kg. Tylko pytanie czy o to w tym chodzi? Jeśli robię mix od podstaw to u mnie każdy składnik ma swoją funkcję i zadanie. Nie ma miejsca na wypełniacze. Gdybym kupował gotowe kulki to właśnie takiego podejścia bym oczekiwał od producenta. Pytanie ile faktycznie jest takich osób? Sądzę, że niestety niewiele patrząc po tym co się dzieje w "internetach".

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #19 dnia: 13.02.2024, 17:45 »
@Apacz, z tego co widziałem są już utwardzane hakówki z allera.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #20 dnia: 13.02.2024, 17:47 »
Maciek po bandzie pojechał, ale Kozi od lat mniej więcej tak właśnie się często wypowiada: "Ja robię tak, więc tak rób". "Ja łowię tak, więc tak jest dobrze". Zupełnie nie zwracając uwagi na fakt, że on ma swoje wody, gdzie może wejść w krzaki i przez tydzień człowieka nie zobaczy, a inni mają nad wodą codziennie parking jak pod Lidlem.
Było pytanie o łódkę zanętową, w której stwierdził "Dołóż X i kup se ponton" ;)

A że na swoich wodach naturalnych karpie kosi jak zły, to jest fakt i nikt Mu tego nie odbierze :bravo:

Kozi, sorki :) Ja tak tylko w ramach sprostowania.

Cena istotnie zabija jak za kulki oparte głównie na AA.
Ja myślę, że warto kupić ten AA, zmielić, dodać składników utwardzających jak hemoglobina (i inne, nie znam się, nie kulam) i sobie ukulać. Powinno być gites. Bo 2x cena AA byłaby do przełknięcia. Wyżej to już trochę drogo. I nie mówię, że przegięcie, bo jeśli ludzie robią to normalnie oficjalnie na firmę, to mają na głowie bandyckie podatki, zusy, srusy i pierdusy i żeby wyjść na zero, to w tej cenie muszą najpierw pół miesiąca kręcić kule po 12h...
Tak się promuje małe biznesy w naszym kraju.
  Po taniości dodajesz 5% hemoglobiny i tyle samo np mąki sojowej do tego 8 jajek, glikol jakieś amino i masz 1,5kg gotowych kulek. Kwota pewnie nie przekroczy 20 zł za 1,5kg. Tylko pytanie czy o to w tym chodzi? Jeśli robię mix od podstaw to u mnie każdy składnik ma swoją funkcję i zadanie. Nie ma miejsca na wypełniacze. Gdybym kupował gotowe kulki to właśnie takiego podejścia bym oczekiwał od producenta. Pytanie ile faktycznie jest takich osób? Sądzę, że niestety niewiele patrząc po tym co się dzieje w "internetach".

AA jako pasza dla ryb też jest zbilansowanym pokarmem, a nie zbitką przypadkowych składników. Tym pelletem nęcili karpiarze (przynajmniej na śląsku) od kiedy pojawił się on na rynku. Czyli kilkadziesiąt lat temu.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #21 dnia: 13.02.2024, 17:50 »
Odnoszę wrażenie jakbyś czytał zupełnie co innego niż ja napisałem. Czy ja gdzieś napisałem że firma massive baits produkuje kiepsko towar? 🤔 Oczywiście, że nie natomiast produkcja kulki z gotowego granulatu paszowego chyba nie jest szczytem osiągnięć tej firmy? Aller aqua zyskał na popularności głównie przez osoby promujące ten towar w internecie. Ciekawe, że 5-6 lat pellet ten kosztował 4-5 zł/kg i wtedy większość ludzi uważało, że jest za tani żeby dobrze działać na ryby. Najzwyczajniej massive wykorzystał moment popularności allera dogadując się z właścicielami firmy i tak powstała kulka. A to co ja myślę o koncepcji tej kulki to moje zdanie i mam do prawo. Wody które wymieniłeś posiadają rybostan pewnie kilkunastokrotnie większy niż standardowa woda PZW co niestety nie wpływa na ilość wytwarzanego przez zbiornik pokarmu naturalnego. Tak więc ryby tam nie mają wielkiego wyboru i muszą jeść to co wędkarze im zaserwują, nie sądzisz? Natomiast gdy ryba ma w bród naturalnego pokarmu sytuacja się odmienia. Słyszałeś kiedyś stwierdzenie, ciężko konkurować z naturalnym pokarmem który znajduje się w danym zbiorniku? Wrzuć trochę na luz bo ewidentnie coś z tobą nie halo. Każdy ma prawo do wyrażania swojego zdania. Wiem, że branży karpiowej przyjęło się żeby każdemu przyklaskiwać, ale nie na tym to polega. Trzeba być obiektywnym a nie ślepo zapatrzonym.

Teoria igły w stogu siana na mnie nie działa. Opowieści konkurencja pokarmowa co do wody pzw sory temat z cyklu opowieści dziwnych treści. Spłycenie wygonina i smosmolna
w temacie brakunaturalnego pokarmunwntych wodach sory bo sikne....masakra. Budowanie jakiejś aury sory śmiechu warte.... są wody są ryby . Opowieść o mistycyźmie w kulce można spłycić do Rybnika.....A sory to w sumie komercja.
Zresztą jak pozostałe wody dla wytrwałych.
W temacie są ryby w wodzie w pierwszej kolejności ważne jest miejsce i tyle. Weśmy Solinę są w niej karpie łowi się ale nie wszędzie bytują....siadacz i sypiesz i wysiedzi człowiek wiedząc gdzie pływają....
Pytałem znasz historie tej kuli..... To że jest oparta o alera nie znaczy że Marcin ni napakował jej topowymi mączkami i pozostałą chemią.
Spłycanie tematu do tylko i wyłącznie alera to niepoważne.

Jest kilka serii na ten rok z masiva dobra kulą musi kosztować.
Ci co kulają na topowych maczkach wiedzą że tanio już było....

Jak coś to ze mną jest wszystko ok , ale negowanie wartości chwalących się tutaj chłopaków i dywersyfikacja pod każdym względem wszystkiego bo... jest be...A komercja śmierdzi to poniżej pasa temat.


Maciek

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #22 dnia: 13.02.2024, 17:58 »
Maciek, ale co Ty chcesz mieć w kulce, gdzie jasno reklamują ją jako 90% zrobiona na bazie pelletu AA co skazuje też sama nazwa.
Składniki: mączka z pelletów Aller BEST (mączka rybna, pszenżyto, mączka z hemoglobiny wieprzowej, olej rzepakowy, pszenica, hydrolizowana mączka z piór, śruta sojowa, fosforan jednoamonowy), mąka sojowa odtłuszczona, plazma krwi, jaja, konserwant, ziarna, aromaty.

To jest zwykły pellet + składniki utwardzające tak jak napisał Kozi i tutaj nie ma co się doszukiwać kombinacji.

Za tą cenę lepiej kupić sk30, gdzie jak sama nazwa kulki wskazuje squid krill 30% i masz pewny towar. Cenowo kupowałem po 40 zł/kg jeszcze w starych opakowaniach 2.5kg - jak poszukasz to znajdziesz.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #23 dnia: 13.02.2024, 17:59 »
Aha, no jeśli konkurencja pokarmowa jest dla ciebie opowieścią dziwnej treści to sory, ale o czym my mamy "rozmawiać"? Proponuję się doinformować co do składu kulki aller90. Jak sama nazwa wskazuje jest w niej 90% pelletu aller aqua bronze + dodatków 10% które musiały zostać dodane aby kulka zachowywała stabilność w wodzie i dobrze się rolowała. Zresztą sam właściciel o tym wspomina. Dziwne, że nie łowię na te kulki a jestem lepiej niż ty zorientowany co do składu 🙄.

Offline Apacz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #24 dnia: 13.02.2024, 17:59 »


Cena istotnie zabija jak za kulki oparte głównie na AA.
Ja myślę, że warto kupić ten AA, zmielić, dodać składników utwardzających jak hemoglobina (i inne, nie znam się, nie kulam) i sobie ukulać. Powinno być gites.
....

Skład jest podany:

Składniki: mączka z pelletów Aller BEST (mączka rybna, pszenżyto, mączka z hemoglobiny wieprzowej, olej rzepakowy, pszenica, hydrolizowana mączka z piór, śruta sojowa, fosforan jednoamonowy), mąka sojowa odtłuszczona, plazma krwi, jaja, konserwant, ziarna, aromaty.

Ziarna to jakiś birdfood lub konopie dla polepszenia pracy. Aromaty? To jakieś amino...?

Kozi, jakie amino-kompleksy polecasz do tanich kulek?

Mnie się podoba ta opcja bo jak chce robić kulki to trzeba to robić w ogromnych ilościach inaczej się nie opłaca. Kupowanie komponentów w małych ilościach to też przepłacanie o astronomiczne marże producentów kulek. A tutaj kupuje kilka skladników do allera na który łowię i mogę sobie coś ukulać. Nie muszę kupować dziesiątek różnych mączek na kilogramy lub worki żeby to się opłacało.

Przyszło mi jeszcze coś do głowy ale to temat na osobny wątek w którym oburzenie Koziego sięgnie zenitu ;)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #25 dnia: 13.02.2024, 18:02 »
Maciek, ale co Ty chcesz mieć w kulce, gdzie jasno reklamują ją jako 90% zrobiona na bazie pelletu AA co skazuje też sama nazwa.
Składniki: mączka z pelletów Aller BEST (mączka rybna, pszenżyto, mączka z hemoglobiny wieprzowej, olej rzepakowy, pszenica, hydrolizowana mączka z piór, śruta sojowa, fosforan jednoamonowy), mąka sojowa odtłuszczona, plazma krwi, jaja, konserwant, ziarna, aromaty.

To jest zwykły pellet + składniki utwardzające tak jak napisał Kozi i tutaj nie ma co się doszukiwać kombinacji.

Za tą cenę lepiej kupić sk30, gdzie jak sama nazwa kulki wskazuje squid krill 30% i masz pewny towar. Cenowo kupowałem po 40 zł/kg jeszcze w starych opakowaniach 2.5kg - jak poszukasz to znajdziesz.

Proponuję rozmowę z hodowcami karpi.
Jak karpiowate reagują przybierają chodowane  na alerze....
To towar zbilansowany ,wytestowany broniący się w praktyce.
Dziwię się że to tak trudno ogarnąć.
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #26 dnia: 13.02.2024, 18:03 »


Cena istotnie zabija jak za kulki oparte głównie na AA.
Ja myślę, że warto kupić ten AA, zmielić, dodać składników utwardzających jak hemoglobina (i inne, nie znam się, nie kulam) i sobie ukulać. Powinno być gites.
....

Skład jest podany:

Składniki: mączka z pelletów Aller BEST (mączka rybna, pszenżyto, mączka z hemoglobiny wieprzowej, olej rzepakowy, pszenica, hydrolizowana mączka z piór, śruta sojowa, fosforan jednoamonowy), mąka sojowa odtłuszczona, plazma krwi, jaja, konserwant, ziarna, aromaty.

Ziarna to jakiś birdfood lub konopie dla polepszenia pracy. Aromaty? To jakieś amino...?

Kozi, jakie amino-kompleksy polecasz do tanich kulek?

Mnie się podoba ta opcja bo jak chce robić kulki to trzeba to robić w ogromnych ilościach inaczej się nie opłaca. Kupowanie komponentów w małych ilościach to też przepłacanie o astronomiczne marże producentów kulek. A tutaj kupuje kilka skladników do allera na który łowię i mogę sobie coś ukulać. Nie muszę kupować dziesiątek różnych mączek na kilogramy lub worki żeby to się opłacało.

Przyszło mi jeszcze coś do głowy ale to temat na osobny wątek w którym oburzenie Koziego sięgnie zenitu ;)

Jestem ciekaw po roku twej produkcji...
Czy będą jeszcze chęci i czy ekonomia będzie się spinać.....
Maciek

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #27 dnia: 13.02.2024, 18:05 »
Proponuję rozmowę z hodowcami karpi.
Jak karpiowate reagują przybierają chodowane  na alerze....
To towar zbilansowany ,wytestowany broniący się w praktyce.
Dziwię się że to tak trudno ogarnąć.
Zgodzę się, pellet w domyśle ma być tani i powodować szybkie przyrosty.
Cena kulki AA 90 jest kosmiczna w takim razie, do tego szybko pracuje, więc na PZW odpada.
Ta "kulka" nie ma racji bytu, do tego w tej cenie. To jest biznes, a w biznesie zarabia się duże pieniądze.
Tak czy siak, szum medialny zrobiony, warty pewnie grube tysiące u agencji reklamowej :)

Najszybsze przyrosty karp będzie miał na proteinie. Gdzieś na youtube oglądałem gościa co ma firmę produkujące kule i sypał tonami na swoim stawie, karpie mu przybierały po 5-7 kg rocznie xd

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #28 dnia: 13.02.2024, 18:07 »
@Apacz, używam tego dawkowanie 20 ml/kg mixu .https://zooclick.pl/pl/produkt/aminosol-1-l.html?gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAw6yuBhDrARIsACf94RUvoIESJUMT_wNjqtaDll2V_K_pJ4wHq4qsZyWuoJwEFJaGJV2zwwAaAtT9EALw_wcB. Masz rację jeśli ktoś chce zrobić tanio kulki to ten aller może być dobrym wyjściem na początek.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: kulki Aller 90 od Massive Baits
« Odpowiedź #29 dnia: 13.02.2024, 18:09 »
Aha, no jeśli konkurencja pokarmowa jest dla ciebie opowieścią dziwnej treści to sory, ale o czym my mamy "rozmawiać"? Proponuję się doinformować co do składu kulki aller90. Jak sama nazwa wskazuje jest w niej 90% pelletu aller aqua bronze + dodatków 10% które musiały zostać dodane aby kulka zachowywała stabilność w wodzie i dobrze się rolowała. Zresztą sam właściciel o tym wspomina. Dziwne, że nie łowię na te kulki a jestem lepiej niż ty zorientowany co do składu 🙄.

Czas ,miejsce ,populacja danej ryby w wodzie to główne punkty.
Karp to świnia nie zależnie czy to woda zamknięta czy otwarta.
Zasada jest prosta co w odzie jest to się mu podstawia wprowadzając ekstra elementy. Praca ,nuty ,skład kuli to podstawy tematu. Jeżeli w dobrym miejscu przyzwyczai się świnki będą żarły . Pojawić się mogą zakłócenia bo ktoś na zbiorniku wjedzie z lepszym lub lepiej podchodzącym towarem.
Kolor - balans następne tematy.... składowych sukcesu jest wiele dlatego jedni łowią inni nie i taka jest historia karpiowania.

Mistycyzm kuli kończę się w momeńcie pojawienia się orzecha....tygrysa.... robi wejście na parkiet i wszystkie świnie pijane :-X
Maciek