Autor Wątek: Feeder Bait  (Przeczytany 324052 razy)

Offline pawel899

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 419
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1155 dnia: 19.04.2017, 09:42 »
Wow, co za roszczeniowy ton wypowiedzi :-D


Bezczelność i propagandę to ja odnajduje u Ciebie, droga kancelario.

No niestety tak to wygląda. Zazwyczaj widzimy wszystko co złe tylko u innych.

A pisał już kolega Paulus do Mercedesa czemu nie ma samochodów klasy premium w cenie dużego Fiata?

Ludzie naprawdę niech każdy pomyśli...
Kto zużywa kulki przynętowe kilogramami ?? :facepalm:

Jeśli ktoś uważa, że coś jest za drogie to się tego nie kupuje i już. A tłumaczenie,że coś jest Polskie powinno być tańsze jest zupełnie niezrozumiałe, przynajmniej dla mnie.

Offline pawel899

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 419
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1156 dnia: 19.04.2017, 09:43 »
Macie rację Koledzy, to drogie i nic nie warte przynęty ;) Wy się tego trzymajcie, a ja będę wyniki sobie na nich robił ;)

 :bravo: :bravo: :bravo: Mogę też :D

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1157 dnia: 19.04.2017, 09:45 »
Nie oszukujmy się. Składniki, produkcja, opakowania, dystrybucja, marketing, marża sprzedawców...
To się nie dzieje samo i kosztuje.
Po drugie trzeba wziąść pod uwagę, że przy produkcji Sonubaits, czy Drennana, gdzie ilości idą w dziesiątki ton produktu koszt jednostkowa jest mały. Feeder Bait nie wyprodukuje/zleci produkcji w takiej ilości. Przez to koszty jednostkowe rosną.
Co do konkretnej ceny nie będę się wypowiadać.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 589
  • Reputacja: 1986
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1158 dnia: 19.04.2017, 09:48 »
15 zł za paczkę kulek to dużo?

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/kulki-proteinowe-dumbells-y/21691-fluro-cork-ball-pop-ups-15mm-complex-t.html
Tu to jest drogo.

Jak napisał Marcin, wszystko kosztuje, Sonu produkuje 100x więcej, a i tak ma drożej.

Dobre piwo kosztuje 8-10 zł za litr. Co w nim takiego drogiego, jak to prawie sama woda? Soki owocowe są przynajmniej dwukrotnie tańsze.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 290
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1159 dnia: 19.04.2017, 09:56 »
15 zł za paczkę kulek to dużo?

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/kulki-proteinowe-dumbells-y/21691-fluro-cork-ball-pop-ups-15mm-complex-t.html
Tu to jest drogo.

Jak napisał Marcin, wszystko kosztuje, Sonu produkuje 100x więcej, a i tak ma drożej.

Dobre piwo kosztuje 8-10 zł za litr. Co w nim takiego drogiego, jak to prawie sama woda? Soki owocowe są przynajmniej dwukrotnie tańsze.

Cyt."Dobre piwo kosztuje 8-10 zł za litr" - a co powiesz o piwku za 50 zł za litr tanio czy drogo .... :P :P :P 8) - jest dobre - to na pewno wiem....
Maciek

Splot

  • Gość
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1160 dnia: 19.04.2017, 09:56 »
15 zł za paczkę kulek to dużo?

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/kulki-proteinowe-dumbells-y/21691-fluro-cork-ball-pop-ups-15mm-complex-t.html
Tu to jest drogo.

Jak napisał Marcin, wszystko kosztuje, Sonu produkuje 100x więcej, a i tak ma drożej.

Dobre piwo kosztuje 8-10 zł za litr. Co w nim takiego drogiego, jak to prawie sama woda? Soki owocowe są przynajmniej dwukrotnie tańsze.

Jakoś nikt nie pisze (przynajmniej się nie chwali) do Sonu lub BT że ich produkty są drogie. A przecież za paczkę zanęty powyższych mamy kilka kilo więcej np. Trapera.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka


Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1161 dnia: 19.04.2017, 10:16 »
15 zł za paczkę kulek to dużo?

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/kulki-proteinowe-dumbells-y/21691-fluro-cork-ball-pop-ups-15mm-complex-t.html
Tu to jest drogo.

Jak napisał Marcin, wszystko kosztuje, Sonu produkuje 100x więcej, a i tak ma drożej.

Dobre piwo kosztuje 8-10 zł za litr. Co w nim takiego drogiego, jak to prawie sama woda? Soki owocowe są przynajmniej dwukrotnie tańsze.

A według mnie w wielu przypadkach ceny kulek czy pelletów "hakowych" to totalne nieporozumienie.
Nie chcę tu wymieniać nazw firm , ale przykładowo firma sprzedaje kulki zanętowe w cenie 25-30 zł?kilo ,a przynętówki w cenie 15 zł za 100 gram ten sam zapach ten sam kolor  ,nie mówię o popkach tylko op kulkach tonących. 15x 10= 150 zł za kilo .
Albo taki pellet zanętowy cena 20 zł/kg a "hakowy" 10 zł za 50 gram czyli kilo produktu 200 zł.
Ja rozumiem że mogą różnic się składem ,ilością aromatu ,opakowanie też kosztuje .Ale 10 krotna przebitka?? dla mnie to dziwne.

Ps Michale dobre piwo w browarze restauracyjnym kosztuje 10 zł 0,4 litra.

Offline Paulus

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Polska, Kielce woj. świetokrzyskie
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1162 dnia: 19.04.2017, 10:17 »
Wow, co za roszczeniowy ton wypowiedzi :-D


Bezczelność i propagandę to ja odnajduje u Ciebie, droga kancelario.

Bracie nie pojąłeś sensu mojej wypowiedzi.
Ułatwię Ci zrozumienie zagadnienia.
Czy kupiłbyś spodnie jeansowe za 600,- zł? Zapewne zadałbyś pytanie sprzedawcy co jest tak unikatowego w oferowanych przez niego portkach, że trzeba za nie zapłacić tak wysoką ceną.
Czy odpowiedź, że tak abstrakcyjna cena wynika z amortyzacji maszyn, nakładu pracy, materiału, kosztów prowadzenia działalności i marketingu, zadowoliła by Ciebie? Jak byś ocenił taką argumentację?
Oczywiście możesz mi odpowiedzieć, że jak według mojej oceny kulki haczykowe feederbait są dla mnie za drogie , to przecież mogę ich nie kupować. Masz rację i nie będę kupował.

Pozdrawiam Paweł
Ryb nie zabijam - wypuszczam i z tym mi dobrze.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 589
  • Reputacja: 1986
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1163 dnia: 19.04.2017, 10:17 »
Nie kłóćmy się teraz o ceny piwa :facepalm: Wiem, ile, jakie i gdzie kosztują. Dałem przykład normalnego piwa do kupienia w sklepie. Nie sikacza, nie super-duper kraftu.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 748
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1164 dnia: 19.04.2017, 10:20 »

Jakoś nikt nie pisze (przynajmniej się nie chwali) do Sonu lub BT że ich produkty są drogie. A przecież za paczkę zanęty powyższych mamy kilka kilo więcej np. Trapera.


Ale to jest niewaściwe porównanie. Sonu i Traper to jak Mercedes i Fiat :D

Co do cen kulek w małych paczkach, warto zwrócić uwagę na cenę pakowania. Jest to wyższy koszt niż zawartości pojemnika zazwyczaj (pakowanie, oklejenie, pakowanie małych pojemników w kartony). Dlatego dodawanie małych opakowań aby uzyskać cenę kilograma gotowego produktu nie jest właściwą droga wyceniania czegoś. Żaden z producentów nie ma tanich kulek w małych paczkach. Lorpio, wypuściło nowe przynęty, które pakowane bodajże po 15 gramów, dają cenę kilograma w granicach 600-800 PLN :D
Lucjan

Offline Paulus

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Polska, Kielce woj. świetokrzyskie
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1165 dnia: 19.04.2017, 10:31 »
Lucjan tylko częściowo Twoja  argumentacja mnie przekonuje.
Mój post miał na celu - nie dajmy się zwariować, nie dajmy się strzyc jak barany.
Czy będziesz kupował owe kulki u Lorpio za cenę w przeliczeniu za1 kg ( 1 kg w tym przypadku to jest odnośnik do porównania) po 600 - 800 zł? To już jest jakiś obłęd cenowy. Ja dziękuje Lorpio, nie skorzystam.

Pozdrawiam Paweł
Ryb nie zabijam - wypuszczam i z tym mi dobrze.

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1166 dnia: 19.04.2017, 10:33 »
Wow, co za roszczeniowy ton wypowiedzi :-D


Bezczelność i propagandę to ja odnajduje u Ciebie, droga kancelario.

Bracie nie pojąłeś sensu mojej wypowiedzi.
Ułatwię Ci zrozumienie zagadnienia.
Czy kupiłbyś spodnie jeansowe za 600,- zł? Zapewne zadałbyś pytanie sprzedawcy co jest tak unikatowego w oferowanych przez niego portkach, że trzeba za nie zapłacić tak wysoką ceną.
Czy odpowiedź, że tak abstrakcyjna cena wynika z amortyzacji maszyn, nakładu pracy, materiału, kosztów prowadzenia działalności i marketingu, zadowoliła by Ciebie? Jak byś ocenił taką argumentację?
Oczywiście możesz mi odpowiedzieć, że jak według mojej oceny kulki haczykowe feederbait są dla mnie za drogie , to przecież mogę ich nie kupować. Masz rację i nie będę kupował.

Pozdrawiam Paweł

Bracie, skoro na tej samej ziemi żyjemy gdzie Polak Polakowi Polakiem się okazuje, Twoja odpowiedź też mnie nie satysfakcjonuje. Podobnie jak odpowiedź Batka do Ciebie.

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1167 dnia: 19.04.2017, 10:34 »
Dlatego lepiej kupić dużą paczkę rozdzielić i posprzedawać na forum, nawet wliczając cenę przesyłki wychodzi taniej. Cześć z was pewnie pamięta moją akcje z Robin Red całą torbe rozdzieliłem na paczuszki 100g i wszystko poszło w niecałe 30 min na forum :)
Dlatego ja następnym razem jak będę coś kupował to już tylko duże opakowanie i będzie działkowanie tego na mniejsze paczki :)
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 290
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1168 dnia: 19.04.2017, 10:34 »
Nie kłóćmy się teraz o ceny piwa :facepalm: Wiem, ile, jakie i gdzie kosztują. Dałem przykład normalnego piwa do kupienia w sklepie. Nie sikacza, nie super-duper kraftu.

 :beer: :beer: :beer:
Maciek

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1169 dnia: 19.04.2017, 10:51 »
A ja ciekaw jestem kto jest na tyle naiwny ze liczy, że producent poda skład a może inne tajniki produkcji.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team