Autor Wątek: Feeder Bait  (Przeczytany 323995 razy)

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1470 dnia: 23.12.2019, 21:35 »
Fajnie, że udało Ci się jeszcze w tym sezonie wstępnie wybadać zanęty :thumbup: dobrze, że chłopaki idą w takim kierunku, mixów z mączkami pod metodę, brakuje polskich konkretnych produktów. Mnie bardzo zaskoczyła sucha i sypka mieszanka, a ściskając kleiło się poprawnie, w pojeminku też wyglądało dobrze. Na sprawdzenie nad wodą muszę poczekać do wiosny. Pozostaje mi tylko pobawić się w doświadczenie domowe z pojemnikiem. Liczę, że filmik zmontujesz z wyjazdu! To obejrzymy🙂 piąteczka!
Ania

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 274
  • Reputacja: 548
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1471 dnia: 23.12.2019, 21:56 »
Hej .
Przyszło pobawić się trochę z nową serią Feeder Bait Prestige - sweet fishmeal.
Test odbył się na bardzo dobrze znanym mi łowisku gdzie nie odważył bym się łowić bez SONU F1 Dark . F1 dał mi w zeszłym roku zwycięstwo na zimowej lidze :D

Prestige wypija sporo wody ale im więcej tej wody tym mocniej klei, standardowo proporcja 1 do 2 jak sonu daje nam fajna mieszankę ale trochę mocno klejącą . Producent zaleca 1 do 3 a zanęta wydaje się suchawa ale w dalszym ciągu fajnie klei .
Dodatkowo w ruch poszedł czinkers MAGGOt i to on złowił wszystkie ryby widoczne na zdjęciu , musiałem o tym napisać bo o tej porze roku na raskelf działa tylko zdechły maggot i chleb . Wszelakie waftersy i inne tego typu przynęty zaskakuja dopiero latem.


https://ibb.co/kct0cjJ zdjęcie

A miałeś w tym czasie porównanie na drugiej wedce z jakąś inną zaneta? Albo zmieniłeś w trakcie łowienia zanete na inną w tej wedce?

Chodzi mi przede wszystkim o ustalenie czy miałeś do czynienia z dniem konia, czy zaneta Feeder bait jest tak dobra jak sugeruje to Twoje zdjęcie, czy po prostu zadecydowała znajomość łowiska i bezbłędnie wytypowanie miejscówki.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Dawid Moska

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 42
    • Jedziemy na ryby
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1472 dnia: 23.12.2019, 22:21 »
Hej .
Przyszło pobawić się trochę z nową serią Feeder Bait Prestige - sweet fishmeal.
Test odbył się na bardzo dobrze znanym mi łowisku gdzie nie odważył bym się łowić bez SONU F1 Dark . F1 dał mi w zeszłym roku zwycięstwo na zimowej lidze :D

Prestige wypija sporo wody ale im więcej tej wody tym mocniej klei, standardowo proporcja 1 do 2 jak sonu daje nam fajna mieszankę ale trochę mocno klejącą . Producent zaleca 1 do 3 a zanęta wydaje się suchawa ale w dalszym ciągu fajnie klei .
Dodatkowo w ruch poszedł czinkers MAGGOt i to on złowił wszystkie ryby widoczne na zdjęciu , musiałem o tym napisać bo o tej porze roku na raskelf działa tylko zdechły maggot i chleb . Wszelakie waftersy i inne tego typu przynęty zaskakuja dopiero latem.


https://ibb.co/kct0cjJ zdjęcie

A miałeś w tym czasie porównanie na drugiej wedce z jakąś inną zaneta? Albo zmieniłeś w trakcie łowienia zanete na inną w tej wedce?

Chodzi mi przede wszystkim o ustalenie czy miałeś do czynienia z dniem konia, czy zaneta Feeder bait jest tak dobra jak sugeruje to Twoje zdjęcie, czy po prostu zadecydowała znajomość łowiska i bezbłędnie wytypowanie miejscówki.

Hej znam te łowisko jak własną kieszeń przez kilka lat łowiłem tam na zawodach i prywatnie ( jest wiele filmów na moim kanale WJNR ). Dlatego uważam test za dobry, ponieważ łowiłem tam zawsze tylko i wyłącznie na SONU !!! 
Presige to mieszanka na bogatej badzie pelletów i nie boje się tutaj powiedzieć że jest to skretting albo coppens ( wygląda bardzo bardzo jak SONU) , rożnicye występują tylko w namoczeniu . Prestige jest klejący i  trzeba tutaj uważać , przeciwnie do sonu który mało skleja.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 274
  • Reputacja: 548
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1473 dnia: 23.12.2019, 22:23 »
Hej .
Przyszło pobawić się trochę z nową serią Feeder Bait Prestige - sweet fishmeal.
Test odbył się na bardzo dobrze znanym mi łowisku gdzie nie odważył bym się łowić bez SONU F1 Dark . F1 dał mi w zeszłym roku zwycięstwo na zimowej lidze :D

Prestige wypija sporo wody ale im więcej tej wody tym mocniej klei, standardowo proporcja 1 do 2 jak sonu daje nam fajna mieszankę ale trochę mocno klejącą . Producent zaleca 1 do 3 a zanęta wydaje się suchawa ale w dalszym ciągu fajnie klei .
Dodatkowo w ruch poszedł czinkers MAGGOt i to on złowił wszystkie ryby widoczne na zdjęciu , musiałem o tym napisać bo o tej porze roku na raskelf działa tylko zdechły maggot i chleb . Wszelakie waftersy i inne tego typu przynęty zaskakuja dopiero latem.


https://ibb.co/kct0cjJ zdjęcie

A miałeś w tym czasie porównanie na drugiej wedce z jakąś inną zaneta? Albo zmieniłeś w trakcie łowienia zanete na inną w tej wedce?

Chodzi mi przede wszystkim o ustalenie czy miałeś do czynienia z dniem konia, czy zaneta Feeder bait jest tak dobra jak sugeruje to Twoje zdjęcie, czy po prostu zadecydowała znajomość łowiska i bezbłędnie wytypowanie miejscówki.

Hej znam te łowisko jak własną kieszeń przez kilka lat łowiłem tam na zawodach i prywatnie ( jest wiele filmów na moim kanale WJNR ). Dlatego uważam test za dobry, ponieważ łowiłem tam zawsze tylko i wyłącznie na SONU !!! 
Presige to mieszanka na bogatej badzie pelletów i nie boje się tutaj powiedzieć że jest to skretting albo coppens ( wygląda bardzo bardzo jak SONU) , rożnicye występują tylko w namoczeniu . Prestige jest klejący i  trzeba tutaj uważać , przeciwnie do sonu który mało skleja.

Dalej nie dało mi to odpowiedzi na moje pytania, ale ok. Pierwsze koty za ploty, ciekaw jestem jak pójdą dalej testy na innej wodzie i o innej porze roku :)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Messer71

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1474 dnia: 14.01.2020, 15:58 »
Witam,

pierwszy efekt "Dawidowego" filmu, to brak Czinkersa Maggot w Drapieżniku :) , ja się nie załapałem >:O.

pozdrawiam

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 964
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1475 dnia: 14.01.2020, 16:09 »
Dobrze, że jeszcze przed filmem zrobiłem zapasy FB :)
Adam

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 274
  • Reputacja: 548
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1476 dnia: 14.01.2020, 21:10 »
Witam,

pierwszy efekt "Dawidowego" filmu, to brak Czinkersa Maggot w Drapieżniku :) , ja się nie załapałem >:O.

pozdrawiam

Na szczęście jest alternatywa, to Dumbelsy stalomax o smaku białego robaka, podobne do Feeder Bait pod tym względem, że w opakowaniu jest mix kolorów, świetna sprawa :)

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/dumbellsy-stalomax-method-8x10mm/32601-dumbellsy-method-stalomax-8x10mm-bialy-robak.html

Jest też opcja pelletowa

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/pellet-haczykowy-z-dziurka-stalomax-8mm/32600-pellet-haczykowy-stalomax-8mm-bialy-robak.html
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1477 dnia: 23.01.2020, 07:49 »
Witam,

pierwszy efekt "Dawidowego" filmu, to brak Czinkersa Maggot w Drapieżniku :) , ja się nie załapałem >:O.

pozdrawiam

Ja wczoraj kupiłem i mocno się zdziwiłem. Miał być wafters a ani QM1 14/12 ani Drennan 14/12 nie dały balansu. Przynęta jest na dnie koło haczyka. Na fejsie pisali mi, że nawet nr 10 QM1 balansuje. Zobaczymy jak ryby zweryfikują to, ale dziwne, bo inne waftersy z mojej kolekcji unosiły się minimalnie. No i trochę mało białych mam w opakowaniu, a ten kolor jest u mnie najlepszy. Poczekam z wnioskami do końca 2020. Dam szansę i Prestige i czinkersom, a jak nie to wrócę do Sonu na 2 wędkach. Jakby się sprawdziło, to Bartek Lelek pisał coś o paczkach 2 kg i obniżce cen po mojej (i nie tylko) małej krytyce vs angielskie i węgierskie odpowiedniki na mączkach, więc może wreszcie powstałaby polska alternatywa, a patrząc na Brexit FB mógłby wygrać na tym.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 979
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1478 dnia: 23.01.2020, 08:08 »
Feeder bait je ma z tego co widzę u siebie po 15zł ;)

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1479 dnia: 23.01.2020, 11:05 »
Niesamowite jaki hype potrafi zrobić 1 film 8) Co woda to inne preferencje ryb. Jak dla mnie przynęty feeder bait  nie dawały ryb, podczas gdy zalewy i zanęte ochotka konopia uważam za bardzo skuteczne.

Offline Dawid Moska

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 42
    • Jedziemy na ryby
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1480 dnia: 23.01.2020, 11:31 »
Powiem wam że sam się zdziwiłem po tym co tu czytam , ja wniosków jeszcze nie mam lecz jestem dobrej myśli. Napewno będzie ciekawie jak teraz będe łowił na FB w wodach gdzie zawsze używałem sonu i tak jak większość uważam kwestia miejsca i wody najważniejsza.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 979
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1481 dnia: 23.01.2020, 11:37 »
Kiedyś napaliłem się tak na pikantną kiełbasę od Sonu ,dawałem jej szanse na kilku wodach i lipa niestety :facepalm:,po przerobieniu przez lata różnorakich wynalazków odpuściłem sobie w końcu ,tamten sezon generalnie na robactwie i efekty były naprawdę fajne ;)

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1482 dnia: 23.01.2020, 11:45 »
Powiem wam że sam się zdziwiłem po tym co tu czytam , ja wniosków jeszcze nie mam lecz jestem dobrej myśli. Napewno będzie ciekawie jak teraz będe łowił na FB w wodach gdzie zawsze używałem sonu i tak jak większość uważam kwestia miejsca i wody najważniejsza.

A propo będzie jakiś jeszcze film z testów Prestige i reszty towaru od FB?
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Dawid Moska

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 42
    • Jedziemy na ryby
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1483 dnia: 23.01.2020, 11:48 »
Teraz będę używał tylko produktów fb więc napewno zobaczycie je na wielu filmach i napewno będę coś mówił, przedewszystkim będę porównywał wyniki. Odcinków testowych jako tako nie będzie być może po czasie pojawi się jakiś odcinek z podsumowaniem.
Sam jestem ciekawy jak to będzie, napewno jest to dla mnie fajna zabawa.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 979
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1484 dnia: 23.01.2020, 12:01 »
Dawid ;D, ciekaw jestem jakby reagowały rybki u ciebie na tradycyjnego helikoptera z białymi podbitymi pianką ;)