Autor Wątek: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego  (Przeczytany 121949 razy)

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #315 dnia: 04.05.2018, 09:47 »
Szczerze mówiąc to ja jestem lekko zdziwiony twoim wpisem o wypasie. Byłem na paru łowiskach w okolicach Warszawy i tam nigdzie nie ma wózków ani jako takiej drogi raczej to są wanny pośród kawałka łąki.
 Prz nich taki Okoń to właśnie wypas, oddzielne stanowiska, pomosty,  trochę drzew i krzaczorów i co najważniejsze brak podziału na łowiska rekreacyjne i karpiowe.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #316 dnia: 04.05.2018, 11:10 »
Szczerze mówiąc to ja jestem lekko zdziwiony twoim wpisem o wypasie. Byłem na paru łowiskach w okolicach Warszawy i tam nigdzie nie ma wózków ani jako takiej drogi raczej to są wanny pośród kawałka łąki.
Prz nich taki Okoń to właśnie wypas, oddzielne stanowiska, pomosty,  trochę drzew i krzaczorów i co najważniejsze brak podziału na łowiska rekreacyjne i karpiowe.
I stanowiska co kilka kroków :P
JKarp

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #317 dnia: 04.05.2018, 11:13 »
Ale oddzielone krzaczorami :)
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline ciernik

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 1
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #318 dnia: 04.05.2018, 11:28 »
Okoń to ładne łowisko w porównaniu do innych komercji na Mazowszu. Jednak brak jest tam silnej ręki i nie wiadomo co można a czego nie. Ryby są przekarmiane co kończy się czasem fatalnie. Życzę właścicielowi żeby skupił się na tworzeniu prawdziwego łowiska karpiowego, ze sporą populacją karpi ponad 10kg. Ograniczył możliwość zanęcania -pva, koszyk i nakazał połów wyłącznie z rzutu.  Do tego zatrudnił jakiegoś ichtiologia który regularnie będzie sprawdzał stan ryb i wody. Teraz sytuacja jest taka że robi się z tego łowisko rodzinno piknikowe. Bo do złowienia wypuszczonych miesiąc wcześniej karpi nie potrzeba wielkich umiejętności.

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #319 dnia: 04.05.2018, 11:40 »
Właśnie wprowadzona zakaz nęcenia kulkami i ziarnami i moim zdaniem to jest OK. Co do PVA to różnie to bywa nie sadze że kiełbaska 30g z miksem drobnego pelletu i zanęty w czymś by szkodziła, ale kiełbasa z 300g grubego pelletu juz na pewno tak :)
Właściciel raczej nie zrobi tam łowiska karpiowego bo umie liczyć $$$. Właśnie dzięki temu ze na tym łowisku można spokojnie połapać sobie lekkim feederem czy też spławikiem lub ciężka karpiówką te łowisko jest tak popularne.
Jeśli zrobił by typowe łowisko karpiowe straciłby dużo klientów, przeciętny zwolennik karpiowania nie lubi jak 2-3m obok niego jest drugi wędkarz wiec zamiast 50 stanowisk trzeba by było zrobić ich 25 a wtedy $$ już by się nie zgadzała.

Dla mnie Okoń to najlepsze "warszawskie" łowisko, jedynie co mnie wkurza to płatna rezerwacja miejsc.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #320 dnia: 04.05.2018, 15:13 »
Właśnie wprowadzona zakaz nęcenia kulkami i ziarnami i moim zdaniem to jest OK. Co do PVA to różnie to bywa nie sadze że kiełbaska 30g z miksem drobnego pelletu i zanęty w czymś by szkodziła, ale kiełbasa z 300g grubego pelletu juz na pewno tak :)
Właściciel raczej nie zrobi tam łowiska karpiowego bo umie liczyć $$$. Właśnie dzięki temu ze na tym łowisku można spokojnie połapać sobie lekkim feederem czy też spławikiem lub ciężka karpiówką te łowisko jest tak popularne.
Jeśli zrobił by typowe łowisko karpiowe straciłby dużo klientów, przeciętny zwolennik karpiowania nie lubi jak 2-3m obok niego jest drugi wędkarz wiec zamiast 50 stanowisk trzeba by było zrobić ich 25 a wtedy $$ już by się nie zgadzała.

Dla mnie Okoń to najlepsze "warszawskie" łowisko, jedynie co mnie wkurza to płatna rezerwacja miejsc.

Tylko dzięki komu ta woda jest tak znana ? Kiedyś tam praktycznie pojawiali się tylko karpiarze.
Chyba ta dwójka z przodu to przez pomyłkę ?

Panowie ryby tam padły właśnie dlatego, że chciał dogodzić wszystkim oprócz karpiarzy i zarybiał bez opamiętania drobnicą wigilijną. Przeszedł upał i woda się zagotowała ... Sam zmarnował duże ryby a teraz szuka winnych w nęceniu, kulkach , srulkach...15 lat temu nie przeszkadzało a teraz nagle kulki i nęcenie na nic ? Ale jak mówiłem, że ta drobnica doprowadzi do tragedii to mnie nie słuchali... Teraz jak wiem, żaden karpiarz tam się nie pojawia ze starego składu.
JKarp

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #321 dnia: 04.05.2018, 15:20 »
Okoń to ładne łowisko w porównaniu do innych komercji na Mazowszu. Jednak brak jest tam silnej ręki i nie wiadomo co można a czego nie. Ryby są przekarmiane co kończy się czasem fatalnie. Życzę właścicielowi żeby skupił się na tworzeniu prawdziwego łowiska karpiowego, ze sporą populacją karpi ponad 10kg. Ograniczył możliwość zanęcania -pva, koszyk i nakazał połów wyłącznie z rzutu.  Do tego zatrudnił jakiegoś ichtiologia który regularnie będzie sprawdzał stan ryb i wody. Teraz sytuacja jest taka że robi się z tego łowisko rodzinno piknikowe. Bo do złowienia wypuszczonych miesiąc wcześniej karpi nie potrzeba wielkich umiejętności.

Są też ładne i urokliwe np Nowodwór i te z tym hotelem ale nie Krzyczki, Eko-Farma znaczy.
Z rzutu to można połowić z 8,9 potem z kilku następnych, potem w okolicach 20 ( wiata ), ostanie ta zatoka, z 53 z rzutu jak ktoś wie gdzie rzucić. Nieporozumieniem są te stanowiska na dużej wodzie choć tam kiedyś można było wymacać ładne duże karpie ale brania tam to była loteria.
Jak masz łódkę to siadasz w okolicach 50 i wozisz na górkę ;-)
JK

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #322 dnia: 04.05.2018, 15:26 »
Nowodwór jest OK ale brakuje mi tam krzaczków i drzew w tym względzie to już wole Rusiec (pisze o tych rekreacyjnych) bo oba łowiska maja wydzielone stawy "karpiowe.
No i niestety Nowodwór to już nie jest tak blisko.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline ciernik

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 1
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #323 dnia: 04.05.2018, 17:08 »
Dla mnie łowienie na komercji ma sens gdy jest sensowna  populacja karpi ponad 10 kg. Ładne  lowisko mam nad Narwia. Szkoda bo były lata kiedy już nie płaciłem na PZW i łowiłem tutaj. Nie rozumiem jak można zakładać że wędkarze niedzielni przyniosą trwały zysk i obłożenie w takich miesiącach jak kwiecień, wrzesień i październik. Przecież opinie w necie będą takie jak te ostatnie. Złowiliśmy parę handlowek i zrobiliśmy grilla. Dziś ponoć handlowki też za bardzo nie brały także niedzielni wędkarze uderzą do Halinowa🚐

Offline Leon773

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 1
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #324 dnia: 04.05.2018, 23:31 »
Perła Mazowsza wyrasta na mocnego konkurenta łowisk komercyjnych na Mazowszu. Łowisko OKOŃ to jedno z lepszych miejsc na tą chwilę jednak pisałem o łowisku typu full wypas... to może napiszę co miałem na myśli.

- obszar zaprojektowany, górki, blaty, stoki, wszystko wymodelowane przed zalaniem wodą.
- przemyślana zasadzona roślinność wodna i podwodna, grążele, trzcina, etc
- pomosty szerokie co 20 m ( ? )
- nad brzegiem bogaty drzewostan, dużo cienia, trawa przycięta po angielsku, miejsca na namioty
- wiaty drewniane dla użytkowników bez namiotów, prąd dostępny
- 10 m od brzegu droga dla wózków - płaska ciekawa kostka ekologiczna
- 30 m od brzegu droga dla samochodów z zatokami - dwa wozy na stanowisko ( trzeba to przemyśleć :D )
- może to całość w lesie świerkowym... fantazja mnie poniosła ;)
- brak hotelu i dyskotek w pobliżu
- monitoring każdego stanowiska
- kołyska obowiązkowa lub wypożyczenie
- ryby.... hmmm Wasza wyobraźnia :D

Generalnie - cicho, przyrodniczo ale nowocześnie.... no i 50 mln na tą inwestycję ;) ... nie słyszałem o takim łowisku na świecie.

Offline ciernik

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 1
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #325 dnia: 05.05.2018, 08:47 »
Może to będzie najlepsze łowisko w okolicy ale będzie ono konkurencją dla Halinowa czy Ossowa. Pytanie czy lepiej tworzyć coś wyjątkowego czy upodabniać się do reszty. Rynek sam oceni.  Okoń ma potencjał żeby stać się czymś więcej niż wanną z karpiami świątecznymi. Moje sugestie. Necenie tylko pva i koszyk. Zakaz wywozu łódka przynęty i zanęty. Ograniczenie liczby osób w zawodach. Zarybić dużym amurem, karpiem. Sandacz , okoń zamiast pstrąga?

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #326 dnia: 05.05.2018, 09:07 »
Może to będzie najlepsze łowisko w okolicy ale będzie ono konkurencją dla Halinowa czy Ossowa.

Ossowa to nie ma już od roku.
A z Halinowa nasz kochany ZO zrobił jeden wielki syf - nawpuszczano masę handlowego karpia...kasa się zgadza.
Uwielbiałem to łowisko ale niestety od zeszłego roku przestałem tam jeździć. Nie dość, że drobne ryby to słyszę, że znowu jakieś parchate z krwawiącymi ranami na ciele...drugi czy trzeci rok z rzędu.
I nikomu z obsługi nie przeszkadza chlanie i wszędobylskie bluzganie.
PZW potrafi...

Offline ciernik

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 1
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #327 dnia: 05.05.2018, 09:21 »
Może to będzie najlepsze łowisko w okolicy ale będzie ono konkurencją dla Halinowa czy Ossowa.

Ossowa to nie ma już od roku.
A z Halinowa nasz kochany ZO zrobił jeden wielki syf - nawpuszczano masę handlowego karpia...kasa się zgadza.
Uwielbiałem to łowisko ale niestety od zeszłego roku przestałem tam jeździć. Nie dość, że drobne ryby to słyszę, że znowu jakieś parchate z krwawiącymi ranami na ciele...drugi czy trzeci rok z rzędu.
I nikomu z obsługi nie przeszkadza chlanie i wszędobylskie bluzganie.
PZW potrafi...
I teraz pytanie czy właściciel  Okonia nie złapał się na ten sam haczyk. Byle każdy coś złowił. Nie ważne co.

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #328 dnia: 05.05.2018, 09:58 »
Jasne.
Na kazdym lowisku ryby powyzej 10kg i lowienie tylko na kij od szczotki.

Nie wiem czy macie jakieś kompleksy że szukacie tylko duzych? 5 ryb na dobe a kazda z 2 minutowym holem. Mega radość.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team

Offline ciernik

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 1
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #329 dnia: 05.05.2018, 10:10 »
Okoń to ładne łowisko w porównaniu do innych komercji na Mazowszu. Jednak brak jest tam silnej ręki i nie wiadomo co można a czego nie. Ryby są przekarmiane co kończy się czasem fatalnie. Życzę właścicielowi żeby skupił się na tworzeniu prawdziwego łowiska karpiowego, ze sporą populacją karpi ponad 10kg. Ograniczył możliwość zanęcania -pva, koszyk i nakazał połów wyłącznie z rzutu.  Do tego zatrudnił jakiegoś ichtiologia który regularnie będzie sprawdzał stan ryb i wody. Teraz sytuacja jest taka że robi się z tego łowisko rodzinno piknikowe. Bo do złowienia wypuszczonych miesiąc wcześniej karpi nie potrzeba wielkich umiejętności.

Są też ładne i urokliwe np Nowodwór i te z tym hotelem ale nie Krzyczki, Eko-Farma znaczy.
Z rzutu to można połowić z 8,9 potem z kilku następnych, potem w okolicach 20 ( wiata ), ostanie ta zatoka, z 53 z rzutu jak ktoś wie gdzie rzucić. Nieporozumieniem są te stanowiska na dużej wodzie choć tam kiedyś można było wymacać ładne duże karpie ale brania tam to była loteria.
Jak masz łódkę to siadasz w okolicach 50 i wozisz na górkę ;-)
JK.
Ja wiem że stanowiska na głębokiej były trudne ale wywożenie łódka przynęty i zrzucanie jej na głowę to chyba ułatwienie zbyt daleko idące. Do tego echosonda żeby być pewnym miejscówki.