Autor Wątek: Co byśmy zmienili, co nas drażni na forum SiG  (Przeczytany 64108 razy)

Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Co byśmy zmienili, co nas drażni na forum SiG
« Odpowiedź #45 dnia: 06.04.2016, 09:25 »
I co mi przeszkadza hmmm.... nie tyle przeszkadza, co martwi mnie spadek aktywności forumowiczów w dziale humor, serio - dostrzegam coraz mniejsze aktywności w działach tego typu.

Ludzie zaczynają ostatnio brać wszystko zbyt do siebie.
Panowie, zima się skończyła, jest wiosna, rybki, słońce, witamina D, trochę radości i humoru.

A właśnie chcę częściej pisać Panie i Panowie ;)

postaram się poprawić statystyki  8)
Również coś pomyślę, co byś Kamilu smutny nie chodził :D
Dawid

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Co byśmy zmienili, co nas drażni na forum SiG
« Odpowiedź #46 dnia: 06.04.2016, 12:07 »
Na pytanie z postu trudno odpowiedzieć jednoznacznie, ale spróbuję.

To na pewno mi nie przeszkadza :

Aplikacja - w porządku - standardowa.
Nadmierna moderacja - to nie mój cyrk.
Ludzkie zachowania - poziom jak wszędzie.
Reklama - jak wszędzie.
Pozytywne myślenie - poziom jak wszędzie.
Dobra wiedza - tego jest tu sporo  :)

Zatem nie ma nic, co naprawdę przeszkadzałoby mi na tym forum ! Gdyby było inaczej - nie wchodziłbym tutaj :)

ps. Zakładanie takiego tematu nic nie wnosi. Temat z hymnami pochwalnymi - może, ale tylko żeby łechtać czyjeś ego - chyba też bez sensu.
Namawianie czy propagowanie wzajemnej cierpliwości, zrozumienia - jak najbardziej popieram !! (akcja z Cuzo dla chłopca=duży plus).


Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Co byśmy zmienili, co nas drażni na forum SiG
« Odpowiedź #47 dnia: 06.04.2016, 12:18 »
Słusznie Czarek wnosi , taki temat nic dobrego na forum nie przyniesie . Dowodem jest reakcja Mateusza , aczkolwiek byłem pewien , że to Luk się odezwie... ;) Ogólnie to forum jest prywatne , stosuję się do regulaminu i nie mam zamiaru się rozpychać .
 Mnie się wszystko się podoba .

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Co byśmy zmienili, co nas drażni na forum SiG
« Odpowiedź #48 dnia: 06.04.2016, 12:35 »
Ja zakładając ten temat nie miałem nic złego na myśli, może źle sprecyzowałem tytuł tematu, ale chodziło mi o to aby by wyrazić jakies swoje opinie sugestie na tematy które nas drażnią itp... Mam nadzieję że Administracja forum nie ma mi tego za złe. Chyba znają mnie na tyle i wiedzą jaką jestem osobą...
Krzysztof

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Co byśmy zmienili, co nas drażni na forum SiG
« Odpowiedź #49 dnia: 06.04.2016, 12:43 »
Uważam, że nie można poznać drugiej osoby na postawie listów - jedynie.
Kafarszczaku - jeśli znają Cię poza forum, to może Cię znają ...
...bo jeśli tylko bazują na postach, to z pewnością, znają tylko Twoją postać forumową ;D
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 858
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Co byśmy zmienili, co nas drażni na forum SiG
« Odpowiedź #50 dnia: 06.04.2016, 12:44 »
Póki co ja tu nie widzę jakiejś drastycznej krytyki lub szczególnego niezadowolenia :) Wątek może i nie potrzebny ale warty monitorowania, bo rządni przemian nie śpią :P

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Co byśmy zmienili, co nas drażni na forum SiG
« Odpowiedź #51 dnia: 06.04.2016, 12:48 »
Uważam, że nie można poznać drugiej osoby na postawie listów - jedynie.
Kafarszczaku - jeśli znają Cię poza forum, to może Cię znają ...
...bo jeśli tylko bazują na postach, to z pewnością, znają tylko Twoją postać forumową ;D

Znają mnie tylko jako postać z forum. Ale i tacy tu byli i nie odnaleźli sie w gronie i juz ich nie ma
Krzysztof

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Co byśmy zmienili, co nas drażni na forum SiG
« Odpowiedź #52 dnia: 07.04.2016, 07:23 »
Ja temat rozumiem jako 'co byś poprawił na SiG' - dlatego może wydźwięk jest niby negatywny, w rzeczywistości jednak pozytywny. Chodzi o pokazanie paru rzeczy, które można poprawić, czasami też takich których nie można lub których się nie da ;D

Sami wiemy jak to jest naprawdę w rzeczywistości. Trudno o coś doskonałego. Ciężko poruszać trudne tematy i mieć dyskusje wielu osób i wszystkich zgadzających się ze sobą. Im więcej osób, tym i problemów więcej. My jako admini, staramy się dopasować do tego i dlatego są takie a nie inne działania. Jak chociażby z pilnowaniem poprawności pisowni. Jeżeli zezwoli się na 'wolność', to później jest po prostu bałagan, i bardzo często nieporozumienia, bo ludzie nie rozumieją co kto napisał, co miał na myśli. Jeżeli piszemy poprawnie zaś, to i wyszukiwarka znajduje odpowiednie tematy, w czym pomagamy innym użytkownikom i samym sobie, dbamy o polski język, nie popadamy w lenistwo i minimalizm, forum jest też dobrze indeksowane. Plusów jest więcej. Z punktu widzenia Mateo jest to jednak niewdzięczne zadanie przypominać wszystkim, poprawiać... Niektórym to przeszkadza. Ale jak się rozumie dlaczego - to sprawa wygląda inaczej, nieprawdaż? :D

Każdy postrzega świat po swojemu. Powinniśmy to akceptować, dopóki przestrzegamy regulaminu i  ktoś komuś nie wchodzi na głowę - jest OK.

Lucjan

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 349
  • Reputacja: 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Co byśmy zmienili, co nas drażni na forum SiG
« Odpowiedź #53 dnia: 20.05.2016, 13:10 »
Jak obserwuje niektórych naszych forumowych kolegów a dokładniej ich historię wiadomości to odnoszę wrażenie, że pomylili forum, założyli sobie konto na SiG, aby podyskutować o polityce, no rozumiem jedna, dwie wiadomości ale cały czas tylko o jednym :o. Czy nie lepiej wykazać się wiedzą wędkarską i coś doradzić mnie doświadczonym użytkownikom forum. :)
Sławek

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Co byśmy zmienili, co nas drażni na forum SiG
« Odpowiedź #54 dnia: 20.05.2016, 13:21 »
Ja jestem zdania, że skoro jest do tego przewidziane miejsce na forum, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby takie dyskusje przeprowadzać. Gorzej, jakby koledzy dyskutowali o polityce w dziale "Metody na drapieżniki" lub innym do tego nie przeznaczonym ;)

Nikt nie zmusza, aby te dyskusje czytać lub w nich uczestniczyć. Swoją drogą uważam, że takie dyskusje prowadzą tylko do spięć i podziałów, bo bardzo trudno jest przekonać drugą stronę do zmiany opcji politycznej. Jednak, skoro niektórzy takie dyskusje lubią, to niech prowadzą :)
Marcin

Offline szumeq

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • tylko PZW
  • Lokalizacja: Złotów
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Co byśmy zmienili, co nas drażni na forum SiG
« Odpowiedź #55 dnia: 20.05.2016, 13:23 »
Mi osobiście brakuje czatu.... pozdrawiam....

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 349
  • Reputacja: 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Co byśmy zmienili, co nas drażni na forum SiG
« Odpowiedź #56 dnia: 20.05.2016, 13:24 »
Ja jestem zdania, że skoro jest do tego przewidziane miejsce na forum, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby takie dyskusje przeprowadzać. Gorzej, jakby koledzy dyskutowali o polityce w dziale "Metody na drapieżniki" lub innym do tego nie przeznaczonym ;)

Nikt nie zmusza, aby te dyskusje czytać lub w nich uczestniczyć. Swoją drogą uważam, że takie dyskusje prowadzą tylko do spięć i podziałów, bo bardzo trudno jest przekonać drugą stronę do zmiany opcji politycznej. Jednak, skoro niektórzy takie dyskusje lubią, to niech prowadzą :)
Też się zgadzam z tym co piszesz, na ale co taki pan X wnosi na forum, jak ostatnia wiadomość dotycząca wędkarstwa miała miejsce 2-3 miesiące temu.
Sławek

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Co byśmy zmienili, co nas drażni na forum SiG
« Odpowiedź #57 dnia: 20.05.2016, 13:44 »
Ja jestem zdania, że skoro jest do tego przewidziane miejsce na forum, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby takie dyskusje przeprowadzać. Gorzej, jakby koledzy dyskutowali o polityce w dziale "Metody na drapieżniki" lub innym do tego nie przeznaczonym ;)

Nikt nie zmusza, aby te dyskusje czytać lub w nich uczestniczyć. Swoją drogą uważam, że takie dyskusje prowadzą tylko do spięć i podziałów, bo bardzo trudno jest przekonać drugą stronę do zmiany opcji politycznej. Jednak, skoro niektórzy takie dyskusje lubią, to niech prowadzą :)
Też się zgadzam z tym co piszesz, na ale co taki pan X wnosi na forum, jak ostatnia wiadomość dotycząca wędkarstwa miała miejsce 2-3 miesiące temu.

Masz rację, nic nie wnosi do tematu wędkarstwa, ale nie ma też powodu, żeby zabronić takiemu panu uczestnictwa w forum.
Marcin

Offline Ostry

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Co byśmy zmienili, co nas drażni na forum SiG
« Odpowiedź #58 dnia: 20.05.2016, 14:21 »
Mi nie podoba się brak szacunku do moderatorów i ich pracy który objawia się bałaganem w galerii zdjęć.

W dziale NASZE ZDOBYCZE co chwilę ktoś dodaje zdjęcia sprzętu, zdjęcia znad wody itd..
a przecież są do tego dedykowane działy gdzie można dodawać takie zdjęcia.
Co chwilę zapewne Mateo sprząta i przerzuca to do odpowiednich działów ale przecież to nic trudnego robić to poprawnie od razu.
Marcin

Offline daniel_lisek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kanał YouTube
  • Lokalizacja: Czarna Białostocka
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Co byśmy zmienili, co nas drażni na forum SiG
« Odpowiedź #59 dnia: 20.05.2016, 15:40 »
Mi brakuje/lub co bym zmienił to silnik forum np na mybb.
NAJLEPSZE OKAZJE NA ALI: https://goo.gl/viY1ZQ
GRUPA NA FB "Sprzęt Wędkarski z AliExpress": https://goo.gl/azfNb5