Autor Wątek: Zanęty do methody od Warmuz Baits  (Przeczytany 4512 razy)

Offline patrykj369

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Zanęty do methody od Warmuz Baits
« dnia: 10.06.2016, 20:41 »
Witajcie, chciałbym się dowiedzieć co myślicie o nowych zanętach Warmuza ? Piszą, że jest to Mix, a zanęta jest tak gruba, że nigdy bym jej do podajnika nie wsadził, no chyba że do hybrydy. Dodatkowo jak im zwrócisz uwagę, naskakują jak na psa. Ogólnie nigdy nie polecałem tej firmy gdyż ich przynęty pachniały nijako, a cena w porównaniu do jakości była kosmiczna. No nic, jest to chyba kolejny "cudowny" producent na Polskim rynku, który niezbyt wie co produkuje, ale na siłę chce się dostosować do obecnego rynku. Moim zdaniem na chwilę obecną jedyną dobrą (bardzo dobrą) firmą produkującą zanęty i pellety do methody jest Feeder Bait, a po testach może dołączy do nich Harison. Troszkę odbiegłem od tematu, ale wybaczcie mi to :) musiałem to zrobić. Co Wy o tym uważacie, czy to coś będzie nadawało się do klasycznych podajników do methody ? Pozdrawiam.
Feeder Team Cyprinus

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty do methody od Warmuz Baits
« Odpowiedź #1 dnia: 10.06.2016, 20:56 »
Mnie tam nie bardzo interesuje czy sprowadzana i pakowana, interesuje mnie jej skuteczność. Po drugie, zapach przynęt mają bardzo ciekawy i mało powtarzalny na rynku. Jeżeli chodzi o ich mix, raczej nie kupię, wygląda to jak tania feederówka, wielkie frakcje - kawałki kukurydzy :thumbdown:
Nie wiem czy Kolega autor ma jakiś cel w założeniu tego wątku? Ja przynajmniej tak to odbieram. No i po koleżeńsku ostrzegam, wbrew pozorom internet jest mały, takimi tematami można sobie narobić niemałych kłopotów.

Offline patrykj369

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęty do methody od Warmuz Baits
« Odpowiedź #2 dnia: 10.06.2016, 21:05 »
Chciałem się tylko dowiedzieć co sądzicie o tej zanęcie, bo jak dla mnie nadaje się do klasycznego koszyczka a nie methody. Co do mojego wywodu, może i nie potrzebny, ale miałem przyjemność (a raczej jej brak) używać przynęt Warmuza i Donald pachniał jak gumy kulki, jedzone w dzieciństwie na potęgę, ale nie jest to zbyt ciekawy zapach wg mnie. To tyle.
Feeder Team Cyprinus

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Zanęty do methody od Warmuz Baits
« Odpowiedź #3 dnia: 10.06.2016, 23:57 »
Myślę, że trzeba ich produkt klasyfikować do ciężkiej metody karpiowej oraz tak jak w opisie gotowiec do stick mixów.

Offline patrykj369

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęty do methody od Warmuz Baits
« Odpowiedź #4 dnia: 11.06.2016, 00:04 »
Robiąc zakupy przez internet ciężko jest zweryfikować zapach :) Jeżeli ma to być stick mix lub ciężka methoda to nie używa się do takiego łowienia feedera tylko karpiówki o ile się nie mylę, a nazwa specyfiku jest jednoznaczna.
Feeder Team Cyprinus

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Zanęty do methody od Warmuz Baits
« Odpowiedź #5 dnia: 11.06.2016, 16:51 »
Robiąc zakupy przez internet ciężko jest zweryfikować zapach :) Jeżeli ma to być stick mix lub ciężka methoda to nie używa się do takiego łowienia feedera tylko karpiówki o ile się nie mylę, a nazwa specyfiku jest jednoznaczna.
No ja widzę w nazwie method feeder i mix pva, więc nie wiem o co tobie chodzi ;)
Do ciężkiej metody można używać karpiowek ale lepiej sprawdzają się kije o krzywej ugięcia od 1,5 lb przez 1,75 do 2,0 lb.
Co do naskakiwania na Ciebie to jeżeli napisałeś to wiem ten sposób jak tutaj to się nie dziwię ;)
I wątpię, że naskoczyl na Ciebie pan Wojciech osobiście a raczej karpiarze którzy po prostu nie zgodzili się z twoją opinią.
Ja osobiście posiadam parę produktów z WB w Polsce łowiły dość dobrze tutaj w Anglii jeszcze nie udało mi się dobrać do karpi.

JK316

  • Gość
Odp: Zanęty do methody od Warmuz Baits
« Odpowiedź #6 dnia: 29.07.2016, 20:33 »
Produkt ten będzie dostępny od 10.08 w sklepie firmowym (internetowym) producenta.
Zanęta gotowy do użycia (jak ta z Trapera zapewne). Będzie pakowna z woreczki strunowe po 0,75 kg. Cena to około 11 zł.

BartMan

  • Gość
Odp: Zanęty do methody od Warmuz Baits
« Odpowiedź #7 dnia: 29.07.2016, 20:38 »
Produkt ten będzie dostępny od 10.08 w sklepie firmowym (internetowym) producenta.
Zanęta gotowy do użycia (jak ta z Trapera zapewne). Będzie pakowna z woreczki strunowe po 0,75 kg. Cena to około 11 zł.
Jak na dzień łowienia trochę mało, ale zawsze się dokupi... :(

Offline Robwolfik

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Odp: Zanęty do methody od Warmuz Baits
« Odpowiedź #8 dnia: 04.08.2016, 01:23 »
Zapachy są na prawde spoko. Polecam truskawkę krem i jako smierdziela punkt g. Jest to głównie producent pakowacz karpiowy. Kulki sa fajne i mam gleboko w nosie ze to produkuja za granica. Wlasciciel jest ostatnio nerwowy bo sie kłóci z adderem o nazwe kulki donald. Nazwa, ze jest to do metod feeder jest nieporozumieniem. Ciezkie karpiowanie bardzo fajny stick mix.

JK316

  • Gość
Odp: Zanęty do methody od Warmuz Baits
« Odpowiedź #9 dnia: 04.08.2016, 12:59 »
Robwolfik, a używałeś tych zanęt? Jakieś wyniki?

Offline Robwolfik

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Odp: Zanęty do methody od Warmuz Baits
« Odpowiedź #10 dnia: 04.08.2016, 15:24 »
Uzywałem kulek i dziś w sklepie nabyłem ten mmethod mix. Ja lowie i karpie ( ale nastawiam się wtedy na ciezkie łowienie) i białoryb. Odkrywam dopiero metode w łowieniu białej ryby - na stick mixy dopiero zaczynam w tym roku - dzis bedzie test - ale z tego co wyczytałem na tym forum jest to zupełnie inna frakcja - sa tam elementy do 3-4mm srednicy w kawałkach. BArdzo ładnie pachnie truskawka ( moj ulubiony zapach równiez w kulkach) dam jutro znac czy cos na to poszlo. Mam Warmuza i sonubaits kielbase i ten podstawowy mix wiec porównanie mysle ze ebdzie dobre - w łowisku karpie od 3 do 15 kg, liny do 4 kg i karasie do 2 kg wiec mysle ze moze sie cos uwiesic zobaczymy. Methode bede lekko probował z boku wiec celowo sie nie nastawiam.

JK316

  • Gość
Odp: Zanęty do methody od Warmuz Baits
« Odpowiedź #11 dnia: 04.08.2016, 15:41 »
OK, koniecznie daj znać.

Offline Robwolfik

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Odp: Zanęty do methody od Warmuz Baits
« Odpowiedź #12 dnia: 05.08.2016, 16:01 »
Niestety, karpie brały, opilismy zdobycz i z porannych planów na methode wyszło slodkie spanie do 10 i powrót do domu. Jak bedzie przetestowane to dam znać. Używałem tego mixu do kiełbasy pva z pokruszonymi kulkami i peletem - dwa brania zrobiło.