Autor Wątek: Dynamite Baits - jakie przynęty polecacie?  (Przeczytany 71518 razy)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dynamite Baits - jakie przynęty polecacie?
« Odpowiedź #60 dnia: 15.03.2015, 09:02 »
pellet kielbase prubowalem go ostatnio za kleniem mialem jakies niedorubki brania i wsumie nic nie dokonczylo a na mielone strzaly ze kijek ruszylo i wisial klenik za kazdym razem
Maciek jakiejś konkretnej mielonki używałeś czy No Name? ;D
Arek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Dynamite Baits - jakie przynęty polecacie?
« Odpowiedź #61 dnia: 16.03.2015, 07:34 »
Mam tą kiełbaskę,ale jak do tej pory na moich łowiskach PZW :thumbdown: Tak samo jak Goo niestety.


Nie wprowadzajmy ludzi lekko w błąd lub nie wysnuwajmy zbyt pochopnych wniosków ;)  Łowiąc głównie na rzekach ocenianie tej perspektywy pewnych przynęt, nie pokazuje wcale, że one nie działają. Pikantna kiełbasa świetnie działa z Metodą i na wodach stojących, zaś na rzekach będzie słabiej. Na pewno dobrze sprawdza się w miksach z mączką rybną i takich w których składzie są pellety. Podobnie Goo - działa dobrze w określonych warunkach...
Ja też na rzekach nie miałem zbyt dobrych wyników z tymi rzeczami. Nie biorą na ten pellet plocie, mniejsze klenie, mniejszy leszcz też tego nie łyknie. W sumie jest to dość selektywna przynęta, głównie pod większą rybę.

Fakt jest taki, że świetnie się sprawdzają na wodach stojących. Na rzeki trzeba znaleźć odpowiednią przynętę. Jak na razie większość moich znajomych używających pikantnej kiełby ma wyniki.

Nie żebym się czepiał - ale określenie 'woda PZW' jest mylące jeżeli masz na myśli Odrę :) To specyficzne łowisko. Nie polecam na rzekę kulek tutti frutti, ktore jednak polecę każdemu do Metody ;D

Z mojego doświadczenia na rzekę warto używać halibutowy pellet - który na wodzie stojącej jest już o wiele słabszy. Goo na rzekę też bym dobrał w smaku halibutowym. Polecam stosowanie pasty i dipowanie przynęty (np. w Goo) a później obtaczanie w paście. Na rzece to się dobrze sprawdza, bo zwykły atraktor może być szybko wymyty.

Mielonka to przynęta którą warto uźywać na rzece jak ta ma kolor. Woń miesa jest dość mocna i ryba odnajduje ją po zapachu. Na wodę bez koloru kukurydza będzie działać lepiej. Na rzece atraktory owocowe mogą mieć słabsze działanie, niż mięsne - takie ja mam przynajmniej doświadczenie.

Podsumowując - warto pokombinować co się sprawdza gdzie, na pewno każda przynęta ma swoje zastosowanie w odpowiednich warunkach. Z tego co widzę, rzeka taka jak Odra to dyktat kukurydzy i robaków :D ludzie sypią dużo kuku do wody i ryba dobrze na to reaguje.
Do miksu rzecznego, polecam użycie pelletu halibutowego 2 mm, który miesza się w proporcjach - im wyższa temperatura wody, tym więcej pelletu (do 20-30%). Ryba wymywane pellety powinna lokalizować i szukać źródła 'stolówki'. Wtedy pellet jako przynęta ma sens. Oczywiście dip powinien mieć mięsny lub 'dziwny' smak. Nie dawałbym tutaj atraktora owocowego (ten jest lepszy do kukurydzy).
Jednak polegałbym bardziej na miksie zanętowym rzecznym z dodatkiem np. mielonych pelletów, ale w oparciu jednak o kukurydzę i siekane rosówki lub dendrobenę, i takowe na haku, ewentualnie w kombinacjach z białymi. Miks mięsny powinien na rzece być uniwersalny, i łowic wszystko. Zamiana z podciętej dendrobeny na połowę rosówki powinna działać selektywnie na większe ryby.

N pewno Sonubaits ma szeroką ofertę przynęt, jednak te nie wszędzie się sprawdzą, zresztą podobnie jest z Dynamite Baits. Pewne smaki i wielkości działają na pewnych wodach i w połączeniu z danymi technikami. Ja na przykład wczoraj poddawałem testom pellet feedera, i okazało się, że pellet pikantna kiełbasa 8mm łowił i dawal wiele brań, pewnie zapiętych. O dziwo pellet haczykowy Swim Stim 6 mm zakladany na gumkę, na której rewelacyjnie się prezentował, dawał brania z ktorych ryby się spinaly, a te łowione były zapięte za końcówkę wargi. Na pewno nie winiłbym tutaj DB i nie wysnuwał wniosku, że SB jest lepsze :D raczej, że twardy pellet daje w dziwny sposob więcej brań.


Lucjan

Offline kamilo5196

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: łódź
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Dynamite Baits - jakie przynęty polecacie?
« Odpowiedź #62 dnia: 21.04.2015, 21:51 »
ja polecam pellet swim stim carp pellets amino orginal,
i mix do metody ringersa.....killery

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dynamite Baits - jakie przynęty polecacie?
« Odpowiedź #63 dnia: 19.05.2015, 20:08 »
A czy ktoś z Was miał już styczność z kulkami Fluro Pop-Ups 10mm od DB? Jak wrażenia?

http://www.zoomixmarket.pl/szukaj.html/szukaj=dynamit%20baits%2010mm/x=0/y=0/opis=tak/nrkat=tak/kodprod=tak
Pozdrawiam
Marcin

Offline Radek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 204
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dzielimy się wiedzą
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dynamite Baits - jakie przynęty polecacie?
« Odpowiedź #64 dnia: 19.05.2015, 20:29 »
Witajcie.
Z DB polecam:
http://www.sklep.egrubaryba.pl/pellet-dynamite-baits-slow-sinking-nuggets-yellow-red-p-136.html
Dobre do methody bo szybko pracuje, bez problemu przebijesz quick stopem. Można ciąć w połowie i zakładać na włos kombinacje dwóch kolorów.
Co do pikantnej kiełby SB to szału u mnie nie było a zarazem tragedii.g

Marcin,
nuggetsy i pikatną kiełbarkę kupisz w Raju Wędkarskim.

R.
Dzielimy się wiedzą

Offline Marcin Cichosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dynamite Baits - jakie przynęty polecacie?
« Odpowiedź #65 dnia: 19.05.2015, 21:00 »
Już wiem  :D Ale dzięki za informacje  :thumbup:

Offline David89

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 275
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kujawy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dynamite Baits - jakie przynęty polecacie?
« Odpowiedź #66 dnia: 19.08.2015, 01:59 »
Stosował z was ktoś te popki www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/dynamite-baits-fluro-washed-out-pop-ups-g4-a236-p1642-k14368.html . Chodzi mi o wersje 10 mm do metody;) Zbliża się jesień i ten slammer mnie  ciekawi ;) Może to być killer :P

Offline Shiemano

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 286
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Dynamite Baits - jakie przynęty polecacie?
« Odpowiedź #67 dnia: 19.08.2015, 03:44 »
Robin Red 15mm, karpie za nim szaleją, ale tylko te małe :D.

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dynamite Baits - jakie przynęty polecacie?
« Odpowiedź #68 dnia: 19.08.2015, 05:57 »
Robin dobry . Mi jesiotry przypony rwały jak go zakladalem. Karpie tez łapały sie
Krzysztof

Offline David89

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 275
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kujawy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dynamite Baits - jakie przynęty polecacie?
« Odpowiedź #69 dnia: 19.08.2015, 06:02 »
Robin red dobry jest właśnie bede zamawiał tego z dziurką tylko nie wiem czy 8 czy 12 mm ;) W tamtym roku miałem zanętowy i kilka karpików i jesiotrów złowiłem tylko do 3 kg ;)

Offline Czarosław

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ząbki
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dynamite Baits - jakie przynęty polecacie?
« Odpowiedź #70 dnia: 19.08.2015, 08:28 »
Rownież używałem tego robic reda i do necenia i na haczyk w rozmiarze 8mm. Miałem na niego efekty, aczkolwiek jakimś cudem to nie było ;) jesli chodzi o ta firmę, to bardziej kupuje od niej rzeczy zanetowe, niż haczykowe ;)
Zapraszam do polubienia mojej strony!
https://m.facebook.com/FeederRadomTeam/
Pozdrawiam, Cezary 😜

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Dynamite Baits - jakie przynęty polecacie?
« Odpowiedź #71 dnia: 20.08.2015, 17:36 »
Stosował z was ktoś te popki www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/dynamite-baits-fluro-washed-out-pop-ups-g4-a236-p1642-k14368.html . Chodzi mi o wersje 10 mm do metody;) Zbliża się jesień i ten slammer mnie  ciekawi ;) Może to być killer :P

Dawid ja ich używałem wczesną wiosną i używam do tej pory, są warte swojej ceny, łowię tylko na wodach PZW i są bardzo skuteczne - na karpie jak i na większego Leszcza. Można używać też na dłuższym przyponie i łowić w toni. Oto kilka zdjęć ryb złowionych na te przynęty, w szczególności łowię na żółte i czerwone, czarne słabo mi się spisują w moim łowisku, zaś pomarańczowych nie posiadam. Oto zdjęcia:


















Zaś co do pelletu Robin Red słabo się spisują na moim łowisku w wodach PZW. Lepiej mi się łowi na pellet Bait Tech.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline David89

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 275
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kujawy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dynamite Baits - jakie przynęty polecacie?
« Odpowiedź #72 dnia: 21.08.2015, 13:48 »
Dzieki kolego wiec nie bede sie zastanawiał i też sobie je zakupie na komercji powinny sie bdb sprawdzać :) Jak zakupie i połowie na nie troche to napisze jak się mi sprawdzały ;)

Offline majestic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • góru porycia
  • Lokalizacja: Piotrków Tryb.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dynamite Baits - jakie przynęty polecacie?
« Odpowiedź #73 dnia: 21.08.2015, 13:53 »
Pyza pls zobacz priwa. :-* :D

Offline dysks

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszków Łomża
Odp: Dynamite Baits - jakie przynęty polecacie?
« Odpowiedź #74 dnia: 27.09.2015, 19:38 »
Napaliłam sie filmem o expanderach i kupiłem sobie paczkę DB smak kryla. Ogólnie wyniki na drobnicy niezłe, ale za długo nie chce sie to trzymać haczyka - można osiwieć. Jak trochę przeschnie po napompowaniu, to zaczyna pływać. Jak przemoczę to spada podczas rzutu. Napompuję dipem to zostaje twardy. Macie podobne doświadczenia czy trafiłem jakąś ferelną partie?