Autor Wątek: Mój wlasny MIX według wskazówek Luka  (Przeczytany 6789 razy)

Offline KrisKaras

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 11
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
  • Ulubione metody: method feeder
Mój wlasny MIX według wskazówek Luka
« dnia: 07.07.2016, 09:04 »
Zrobiłem zakupy w sklepie Drapieżnik niezbędnych towarów do zrobienia mixu, z tym ze wpadłem na pomysł żeby  spróbować dwie alternatywy. Pierwsza zrobię mix na bazie MMM Sonubaits , a druga na bazie MM Lorpio. Zabrałem się do roboty i przygotowałem dwie mieszanki kolor i zapach bardzo podobny , mocno czuć konopie, ale to chyba zaleta tej zanęty do feedera. Do tego MM Lorpio użyłem 200g więcej pelletu halibutowego, z  tego względu że samego mixu było w opakowaniu mniej.

Teraz przyszedł czas na testy dwóch mixów. Pierwszego dnia woda PZW, miałem mało czasu bo 3h i po rozrobieniu mixów w dwóch oddzielnych pojemnikach widzę że ten z MM Lorpio potrzebuje więcej wody, gdy domoczyłem i były już gotowe mixy łowiłem na dwie wędki w tym samym kierunku, ale jedna wędka z 10 metrów bliżej brzegu. Efekt taki że mix z MMM Sonu dał 4 karasie po ok 35cm i 8 leszczy, a drugi jednego leszcza i ani jednego brania więcej.
Trzy dni później to samo miejsce, ale burza mnie przegoniła i byłem nad woda 2h niestety :(, ale znów mix z MMM Sonu dał mi 7 leszczy, a drugi mix jakieś wskazania, ale bez brania. Używałem tych samych podajników z tym że inna przynętę oraz do mixow dodałem pellety 2mm 50/50.

Wniosek podsuwa mi się teraz taki że chyba nie warto oszczędzać na składnikach do dobrego mixu, ale kto nie próbuje ten nie wie i zastanawiam się czy ten mix z Lorpio nie wymieszać z tym 1kilo MMM Sonu, który mi jeszcze został luzem bo chyba szkoda sypać do wody czegoś co nie przynosi rezultatu, a tak to wzbogacę ten słabszy mix czymś lepszym.

Co o tym sądzicie czy dać mu jeszcze szansę może nie trafiłem w gust ryb i spróbować tego gdzieś indziej.

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mój wlasny MIX według wskazówek Luka
« Odpowiedź #1 dnia: 07.07.2016, 09:18 »
Ja nigdy nie robiłem mixu według Luk-a czy kogoś innego . Po dość częstych sesjach nad wodą sam wiem w co wchodzi ryba a w co nie , oczywiście są to również testy . Ale tak na prawdę do dobrej zanęty nie potrzeba żadnych innych wspomagaczy czy dopalaczy ;) Do dobrej zanęt dodaję max jakiś inny składnik i tyle , oczywiście jeśli robię miks 50/50 to lecą tam również pellety ( ale tutaj dodaję według swojego uznania i według tego co rybkom bardziej smakuje ) .

Spróbuj do tego miksu z Lorpio dodać tej dobrej zanęty Sonu . , ale nie mieszaj wszystkiego tylko zrób sobie towar na jedną sesję i wtedy zobaczysz czy są jakieś efekty.

Zauważyłem że sporo osób robi/zrobiło miks według Luk-a ale nie wiem jak z efektywnością nad wodą , co sprawdziło się Lukowi to nie znaczy że sprawdzi się nam , na naszych wodach .
Z poważaniem Marcin

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mój wlasny MIX według wskazówek Luka
« Odpowiedź #2 dnia: 07.07.2016, 09:45 »
łowiłem na dwie wędki w tym samym kierunku, ale jedna wędka z 10 metrów bliżej brzegu.[...] Używałem tych samych podajników z tym że inna przynętę

Nie neguję skuteczności miksu z MMM, sam stosuję, ale w celu przetestowania, który miks się lepiej sprawdza, proponuję użyć tych samych przynęt i podobnych odległości.
Marcin

Offline KrisKaras

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 11
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mój wlasny MIX według wskazówek Luka
« Odpowiedź #3 dnia: 07.07.2016, 09:51 »
Martinus , w momencie kiedy pół podajnika załadowałem tym lepszym zapałem tego jedynego leszczyka, ale masz racje zrobię porcje na jedna sesje i znów sprawdzę. Jutro jak mi się uda pojadę na dłużej na łowisko komercyjne w Mikołowie zawsze Łowiłem tam na sam pellet, ale jutro spr łowić na Mix 50/50 i znów przeprowadzę test.

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mój wlasny MIX według wskazówek Luka
« Odpowiedź #4 dnia: 07.07.2016, 10:08 »
Martinus , w momencie kiedy pół podajnika załadowałem tym lepszym zapałem tego jedynego leszczyka, ale masz racje zrobię porcje na jedna sesje i znów sprawdzę. Jutro jak mi się uda pojadę na dłużej na łowisko komercyjne w Mikołowie zawsze Łowiłem tam na sam pellet, ale jutro spr łowić na Mix 50/50 i znów przeprowadzę test.

Mikołów znane mi miasteczko ale nie znana komercja , kiedyś tam nawet pracowałem 8)

Z drugiej strony trudno ocenić na 100 % czy coś się sprawdza czy nie , trzeba więcej czasu i więcej sesji żeby wyciągnąć jakieś wnioski.

Spróbuj kiedyś również posyłać podajnik z zanętą od Sonu. i kiedy już rybki w to wejdą i będą brania , zapodaj podajnik w to samo miejsce ale z zanętą Lorpio .

Komercja ? Ale to nie znaczy że będziesz miał lepsze brania niż na wodach pzw ;D Wiem to po swoich doświadczeniach i po obserwacji innych wędkarzy na komercji . Jak wszędzie trzeba się wstrzelić z miejscem , zanętą i przynętą .

Ale jak ktoś kiedyś "trawnie" napisał , jeśli ktoś łowi 10 - 15 ryb to na takim łowisku nie trudno o rybę i można na każdą zanęta i przynętę łowić :-X :-X :-X  Guzik prawda :D
Z poważaniem Marcin

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mój wlasny MIX według wskazówek Luka
« Odpowiedź #5 dnia: 07.07.2016, 10:21 »
Mój miks to nie jest jakaś stała receptura. Pokazałem go głównie dlatego, żeby uświadomić, że nie musi to być zanęta za 40 PLN za dwa kilo. Może być to coś lepszego za mniejsze pieniądze. Samemu należy szukać :)

U mnie Lorpio łowi, może bez wielkich 'achów', ale łowi. Warto eksperymentować z pelletami oraz wypełniaczem.

Lucjan

Offline KrisKaras

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 11
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mój wlasny MIX według wskazówek Luka
« Odpowiedź #6 dnia: 07.07.2016, 10:29 »
Martinus dla Ciebie

http://rybolowka.pl/

Offline KrisKaras

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 11
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mój wlasny MIX według wskazówek Luka
« Odpowiedź #7 dnia: 07.07.2016, 10:33 »
Można złapać na metodę ładne jesiotry zabawa przednia przy holu , a mój największy karp w tym roku 14,5kg

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mój wlasny MIX według wskazówek Luka
« Odpowiedź #8 dnia: 07.07.2016, 10:36 »
A na jakie przynęty łapałeś ? Miały chociaż ten sam kolor ?
Być może to było główną przyczyną, aczkolwiek sam fakt wskazuje, że na papierze lepiej wygląda MMM.

Splot

  • Gość
Odp: Mój wlasny MIX według wskazówek Luka
« Odpowiedź #9 dnia: 07.07.2016, 10:41 »
Ja też robiłem mix Luka na bazie Lorpio. Dałem też koledze do testów na wodzie PZW gdzie oblężenie jest bardzo duże i łowił kiedy inni słabo albo wcale nie łowili.
Ja byłem raz wiosną na komercji lało wiało ale na ok 3,5 godziny łowienia miałem kilka karpików. Używam tez na Odrze i kilka leszczyków się skusiło. Mam przekonanie że jest skuteczne więc jest skuteczne.
W sierpniu będę próbował MMM zobaczymy czy ryba podejdzie.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
Edit: mielony pellet umnie to w 80% aller.

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mój wlasny MIX według wskazówek Luka
« Odpowiedź #10 dnia: 07.07.2016, 11:16 »
Nigdy nie stosowałem MMM za to 2 partię miksu zrobiłem w oparciu o Lorpio.
Zanęta jest tylko jedną z części miksu, do tego dochodzą mielone pellety (Aller, Copens), zanęta spożywcza (choć mało), płatki owsiane, bułka tarta, jakieś mielone kulki, których nie używam i sól.

Na skuteczność nie narzekam :)

Miks Luka był dla mnie "drogowskazem" ale sam go modyfikowałem pod moje możliwości, a dokładniej pod to co miałem do mielenia. W ogóle myślę, że Lucjanowi też zawsze wychodzi inny miks bo zależy jakie resztki pelletów mu zostały.

@Luk, dobrze dedukuję? :)
Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mój wlasny MIX według wskazówek Luka
« Odpowiedź #11 dnia: 07.07.2016, 11:19 »
Dokładnie Michał. Wtedy jeszcze nie było Lorpio :)  Aczkolwiek Sonu to trochę wyższa jakość, ale Lorpio się dopiero rozkręca :)
Lucjan

Offline sawe89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 146
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Piekary Ślaskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mój wlasny MIX według wskazówek Luka
« Odpowiedź #12 dnia: 07.07.2016, 11:30 »
Jako że to mój pierwszy sezon z feederem metodą, pelletami itp., powiem tak - zrobiłem sobie mix według Luka i jako pierwszy był testowany niestety nie miałem żadnego brania próbowałem z tym mixem ciągnąć miesiąć i nic.W końcu kupiłem zanętę MMM i pellety 2mm DB robiłem mix na oryginalnej zanęcie z pelletami bezjakich kolwiek domieszek innej zanęty i oczekiwania przerosły mnie na stawie gdzie ciężko o karpia wiadomo dziadki itd. W ciągu tygodnia złowiłem 14 karpi a żaden do okoła nic nigdy mi się nie zdażyło tyle tam złowić do teraz używam tej zanęty i nadal są efekty na innych zbiornikach bardzo dobrze reagowały na nią duże leszcze,płocie .Wiadomo cenowo trochę dużo no ale jak są efekty to nie żałuję :D
Sebastian
Catch & Release - Złów i wypuść

Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 234
  • Reputacja: 80
Odp: Mój wlasny MIX według wskazówek Luka
« Odpowiedź #13 dnia: 07.07.2016, 21:11 »
Jako ,że to mój pierwszy sezon z feederem metodą ,pelletami itp. powiem tak zrobiłem sobie mix według Luka i jako pierwszy był testowany niestety nie miałem żadnego brania próbowałem z tym mixem ciągnąć miesiąć i nic.W końcu kupiłem zanętę MMM i pellety 2mm DB robiłem mix na oryginalnej zanęcie z pelletami bezjakich kolwiek domieszek innej zanęty i oczekiwania przerosły mnie na stawie gdzie ciężko o karpia wiadomo dziadki itd. W ciągu tygodnia złowiłem 14 karpi a żaden do okoła nic nigdy mi się nie zdażyło tyle tam złowić do teraz używam tej zanęty i nadal są efekty na innych zbiornikach bardzo dobrze reagowały na nią duże leszcze,płocie .Wiadomo cenowo trochę dużo no ale jak są efekty to nie żałuję :D

Ile dajesz zanęty MMM, a ile pelletu DB.

Offline KrisKaras

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 11
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mój wlasny MIX według wskazówek Luka
« Odpowiedź #14 dnia: 07.07.2016, 21:34 »
Michał piszesz że kulki jak Ci zostaną też się nadają do zmielenia i dodania do mixu. Mam w piwnicy mnóstwo kulek z zeszłego roku i nie wiedziałem co z nimi robić, a teraz dałeś mi super pomysł. Zmiksuje je i zrobię porcje do małych pojemników i kiedy będę chciał to mogę dodać do mixu.  :thumbup: