Autor Wątek: Mój wlasny MIX według wskazówek Luka  (Przeczytany 6788 razy)

Offline toms2m

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 760
  • Reputacja: 132
Odp: Mój wlasny MIX według wskazówek Luka
« Odpowiedź #15 dnia: 07.07.2016, 21:52 »
Łuhuhu w końcu widzę kogoś z mojego miasta ;D Co do mixu i rybołówki, robiłem na bazie lorpio i MMM. W ciągu jednego dnia testowałem te dwa mix'y na Rybołówce i niestety potwierdzam. Coś ma ten MMM lepszego bo wyniki były w proporcji 1:3 dla MMM.

Offline sawe89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 146
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Piekary Ślaskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mój wlasny MIX według wskazówek Luka
« Odpowiedź #16 dnia: 07.07.2016, 23:11 »
Mirek ja robię tak ,że do pojemnika 1,85 l sypię suchą zanętę MMM i do drugiego takiego samego pojemnika leje wodę z łowiska z dodatkiem liquidu worm od DB i zalewam tą,że zanętę aż się zrobi ciapa i czekam aż zanęta ładnie wpije wodę potem przez sito zanętę przesiewam i dodaję pelletów  najmniejszy pojemnik bodajże 0,25 l.Pellety zalewam taką samą mieszanką wody i worma a to co zostanie z sesji do zamrażalki i na drugi raz jest jak znalazł nic więcej nie kombinuję łowię albo na ten sam pellet z DB tylko,że 6 czy 8 mm zależy jak intensywne są brania albo kuku albo pinka a jak nie to pikantna kiełbasa nie raz już mi tyłek ratowała :)
Sebastian
Catch & Release - Złów i wypuść

Offline kkza

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 793
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Będzin
Odp: Mój wlasny MIX według wskazówek Luka
« Odpowiedź #17 dnia: 07.07.2016, 23:14 »
Dajesz MMM w proporcji objętościowej 1:1 z wodą?
Karol

Method feeder, odległościówka, podlodówka
Tęsknię za przepływanką.

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mój wlasny MIX według wskazówek Luka
« Odpowiedź #18 dnia: 08.07.2016, 10:30 »
Michał piszesz że kulki jak Ci zostaną też się nadają do zmielenia i dodania do mixu. Mam w piwnicy mnóstwo kulek z zeszłego roku i nie wiedziałem co z nimi robić, a teraz dałeś mi super pomysł. Zmiksuje je i zrobię porcje do małych pojemników i kiedy będę chciał to mogę dodać do mixu.  :thumbup:

Mielę wszystko co mam. Jak kupiłem takie wałki (niby pellet karpiowy), które nie nadawały się do łowienia to szły na mielenie, dwuletnie kulki, resztki pelletów, kilka większych Robin Red bo mają fajny zapach. Ogólnie tak jak Luk czyszczę torbę z zanętami i pelletami :)
To jednak jest tylko część miksu, głównym składnikiem u mnie jest zanęta i mielone pellety (Aller i Copens) żebym miał mniej więcej tą samą linię zapachową.

edit. tylko wcześniej sprawdź czy się nie popsuły bo raz chciałem dodać ten pellet karpiowy i okazało się, że pachnie stęchlizną i wyrzuciłem.
Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline borman86

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 3
Odp: Mój wlasny MIX według wskazówek Luka
« Odpowiedź #19 dnia: 08.07.2016, 14:14 »
Ja przepis Luka poddałem dzisiaj próbie. Zrobiłem dwa miksy pod method feeder + pelet 2mm z Lorpio. Jeden na Bream feeder z Sonu drugi na Dynamite ss carp match method mix. Wypróbowałem do nich na włosa dumbellsy z Drennana: Pineapple, Tuti-Fruti, Crab-Cryl, pelety z Sonu: Kryl, Pikantna kiełbasa, Ser czosnek i kulke truskawkową z Lorpio, efekty? Brak....szczytówka ani razu nie drgnęła. Mix był wg mnie dobrze nawilżony bo zrobiłem dwie próby blisko brzegu tak, żeby widzieć jak się rozpada, nie rozbił się przy zderzeniu z tafla i rozpadł się idealnie. Do bream feeder dodałem jeszcze później trochę atraktora melasa-wanilia z Bolanda. Hmm, sam nie wiem gdzie tkwi problem. Gość obok wyciągnął jednego leszcza na białego, jakieś tam branie jeszcze miał więc coś się tam w tej wodzie działo. Może wypróbować sam MMM z peletem (np z Dynamite Amino oryginal 3 mm) bez żadnych dodatków. Na upartego nie zużywa się tego zbyt wiele na jedna sesję

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mój wlasny MIX według wskazówek Luka
« Odpowiedź #20 dnia: 08.07.2016, 14:26 »
U mnie na zalewie na ten Bream Feeder też zerowe efekty.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mój wlasny MIX według wskazówek Luka
« Odpowiedź #21 dnia: 08.07.2016, 15:28 »
U mnie na zalewie na ten Bream Feeder też zerowe efekty.
Nie tylko na zalewie na Breama nie było żadnych efektów :-)

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mój wlasny MIX według wskazówek Luka
« Odpowiedź #22 dnia: 08.07.2016, 15:31 »
Panowie, bo osiwieję do reszty... Jak to, mój miks nie działa? To niemożliwe! :D :D :D

Lucjan

Kadłubek

  • Gość
Odp: Mój wlasny MIX według wskazówek Luka
« Odpowiedź #23 dnia: 08.07.2016, 16:13 »
Luk trzeba zrobić nowy filmik :P
U mnie ostatnio też lipa na stawach -nie jest tak, że teraz jest wysyp naturalnego pokarmu i większość rybek ma za dużo jedzenia bo ten okres jest regularnie co roku? Na rzekach wręcz odwrotnie :D

Offline DarekM

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 546
  • Reputacja: 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź / Burzenin
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Mój wlasny MIX według wskazówek Luka
« Odpowiedź #24 dnia: 08.07.2016, 17:05 »
Toż to już połowa narodu na mix Luka łowi, to i rybka się przejadła ;D

A tak serio, to u mnie działa i to na każdej wodzie :thumbup:
Pozdrawiam Darek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mój wlasny MIX według wskazówek Luka
« Odpowiedź #25 dnia: 08.07.2016, 18:30 »
Dżamukka kiedyś pisał, że są lepsze zanęty od MMM. Bo są - ten to dobra podstawa. Teraz można ładnie pokombinować, w sklepach tez jest dużo fajnego towaru, polskie firmy mają świetne zanęty, które mogą być dobrym wypełniaczem, lub już raczej uzupełnieniem. Pelletów tez jest sporo, w tym rzadki w UK pellet kukurydziany. Tak więc samemu można sporo 'pomieszać'... :)

Miks jednak to tylko część układanki, technika to o wiele ważniejsza rzecz. Nie wierzę w sytuacje, że miks jak mój nie działa w ogóle, a sama zanęta MMM tak. Rozumiem jak ktoś łowi 5 ryb na jedną, a 15 na drugą. Ale bez jaj... :P
Lucjan

Offline borman86

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 3
Odp: Mój wlasny MIX według wskazówek Luka
« Odpowiedź #26 dnia: 08.07.2016, 19:58 »
Ja jako tej lepszej zanęty uzyłem Bream Feeder zamiast Match Method Mix jak miałeś na filmiku ale nie wiem czy to wielka różnica, chociaż kto wie.... Acha i zamiast soli dodałem vegety 8)

Offline Piitubski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Mój wlasny MIX według wskazówek Luka
« Odpowiedź #27 dnia: 09.07.2016, 14:09 »
Czy jest sens zastosowania MMM z gliną rzeczną jako zanęty na rzekę przy połowach na bolonkę?

Offline KrisKaras

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 11
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mój wlasny MIX według wskazówek Luka
« Odpowiedź #28 dnia: 09.07.2016, 20:20 »
Chciałem tylko sprostować że w moim tytule pisze mój Mix według wskazówek Luka , nie nazywam go mixem Luka :). chodź  mocno go zgapiłem i starałem się odtworzyć.

Wynik nad woda bardzo porównywalny dla MMM i Lorpio, nawet te duże karpie, o których pisałem w innym poście skusiły się na Mix z Lorpio jako baza.

Dodam też że na razie się uczę i wole spr czegoś sprawdzonego , teraz jak mam podstawy mogę w przyszłości bardziej pokombinować.

A wszystko do dzięki wam i temu wspaniałymi forum , na którym wy bardziej doświadczeni dzielicie się doświadczeniem z takimi jak ja, czytam codziennie forum i cały czas cos nowego się uczę i wyciągami wnioski.

Metoda Łowię drugi sezon, ale ten 2016 a 2015 to przepaść.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mój wlasny MIX według wskazówek Luka
« Odpowiedź #29 dnia: 14.07.2016, 19:38 »
Czy jest sens zastosowania MMM z gliną rzeczną jako zanęty na rzekę przy połowach na bolonkę?
Jest
Możesz dodać inne grubsze frakcje, robaczki i lepić.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Marcin