Autor Wątek: Zanęta do metody  (Przeczytany 4773 razy)

Offline Wojtek32001

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Zanęta do metody
« dnia: 10.07.2016, 20:23 »
Witam w tym roku zacząłem łowić na metodę i mam kilka pytań jakiej używacie zanęty do metody?
jakie zanęty do metody polecacie? i jakie Wam najlepiej się spisywały?
lepiej stosować zanętę do method feeder czy lepiej stosować pellet? czy może na początku zanętę aby zwabić ryby i zrobić zamieszanie w łowisku a później pellet aby miejscowo donęcić ryby?
 Czekam na Wasze opinie i spostrzeżenia. Pozdrawiam Wojtek
Wojtek

Offline KrisKaras

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 11
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta do metody
« Odpowiedź #1 dnia: 10.07.2016, 20:58 »
W zeszłym roku Łowiłem samym Pelletem, w tym mixem 50/50 i uważam że jest znacznie lepiej.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zanęta do metody
« Odpowiedź #2 dnia: 10.07.2016, 21:13 »
Miks 50/50 łączy w sobie działanie zanęty i pelletu. O ile nie łowisz na rybnych komercjach, taka kombinacja wydaje mi się najtrafniejsza (tam często sam pellet jest lepszy).
Lucjan

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęta do metody
« Odpowiedź #3 dnia: 10.07.2016, 21:18 »
Miks 50/50 łączy w sobie działanie zanęty i pelletu. O ile nie łowisz na rybnych komercjach, taka kombinacja wydaje mi się najtrafniejsza (tam często sam pellet jest lepszy).

Luk, a dlaczego sam pellet jest lepszy? Dostarcza więcej towaru i dłużej utrzymuję rybę w nęconym miejscu? Pytam, bo najczęściej stosuję mix, a być może lepiej ograniczyć ilość zanęty, a skupić się na pelletach.
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zanęta do metody
« Odpowiedź #4 dnia: 10.07.2016, 21:22 »
Pellet jest bardziej konkretny i zatrzymuje ryby na dłużej. Na komercjach często właśnie sam pellet sprawdzi się lepiej. Częste zarzuty sprawiają, że w danym miejscu ryba ma na czym się skupić. Ale dotyczy to głównie komercji karpiowej, gdzie często używa się pelletów.
Lucjan

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęta do metody
« Odpowiedź #5 dnia: 10.07.2016, 21:26 »
Git! Sprawdzę następnym razem :) Dzięki! :thumbup:
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta do metody
« Odpowiedź #6 dnia: 10.07.2016, 22:06 »
Pellet jest bardziej konkretny i zatrzymuje ryby na dłużej. Na komercjach często właśnie sam pellet sprawdzi się lepiej. Częste zarzuty sprawiają, że w danym miejscu ryba ma na czym się skupić. Ale dotyczy to głównie komercji karpiowej, gdzie często używa się pelletów.

Sorry Wojciechu , że troszkę zejdę z tematu który zapodałeś :beer:

Nie wiem jak dokładnie wygląda komercja w UK i czego częściej się tam używa , zanęty czy pelletów . Ale jeśli chodzi o methodę ,w filmikach z Uk które ja oglądałem, wędkarze angielscy którzy łowili na komercji częściej używali właśnie pelletów .

Na moich komercja głównie jest to koszyczek feederowy w którym znajduje się głównie zanęta . Na drugim miejscu nęcenie / strzelanie z procy kulkami / kulami a do wody ląduje zestaw z ciężarkiem + przynęta.

Rzadko spotykam kogoś kto by się bawił methodą . Ja najlepsze wyniki na komercji miałem używając zanętę , plus ok. 30 % pelletów 4 mm prosto z paczki , który dosypywałem do zanęty i siup do wody . Używając samych pelletów ryb było znacznie mniej . Z tego co zauważyłem mało kto używa pelletów .
Z poważaniem Marcin

Offline maniek9926

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 294
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Graviora manent!
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta do metody
« Odpowiedź #7 dnia: 10.07.2016, 22:16 »
Ja łowiąc często stosuje mix 50/50 ale takze pozostawiam nieco samego pelletu aby dorzucić rybkom więcej konkretnego jedzenia żeby zwyczajnie przytrzymać je dluzej w danym miejscu. Po walce większej ryby gdy narobi zamętu w łowisku zawsze leci sam pellet żeby znów zachęcić rybę do powrotu i żerowania w wyznaczonym miejscu :)

Offline grzegorz07

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jastrząb
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęta do metody
« Odpowiedź #8 dnia: 10.07.2016, 22:36 »
Pellet jest bardziej konkretny i zatrzymuje ryby na dłużej. Na komercjach często właśnie sam pellet sprawdzi się lepiej. Częste zarzuty sprawiają, że w danym miejscu ryba ma na czym się skupić. Ale dotyczy to głównie komercji karpiowej, gdzie często używa się pelletów.

Sorry Wojciechu , że troszkę zejdę z tematu który zapodałeś :beer:

Nie wiem jak dokładnie wygląda komercja w UK i czego częściej się tam używa , zanęty czy pelletów . Ale jeśli chodzi o methodę ,w filmikach z Uk które ja oglądałem, wędkarze angielscy którzy łowili na komercji częściej używali właśnie pelletów .

Na moich komercja głównie jest to koszyczek feederowy w którym znajduje się głównie zanęta . Na drugim miejscu nęcenie / strzelanie z procy kulkami / kulami a do wody ląduje zestaw z ciężarkiem + przynęta.

Rzadko spotykam kogoś kto by się bawił methodą . Ja najlepsze wyniki na komercji miałem używając zanętę , plus ok. 30 % pelletów 4 mm prosto z paczki , który dosypywałem do zanęty i siup do wody . Używając samych pelletów ryb było znacznie mniej . Z tego co zauważyłem mało kto używa pelletów .


Pewnie ma znaczenie jakich rozmiarów używałeś. Stosując zanętę to jak pisał luk dawałeś uboższą mieszankę  co ma wpływ przy mniejszej ilości ryb w łowisku. Natomiast przy samym pelecie miałeś mniej ryb i zero sygnalizacji , że coś jest w łowisku. Czy były obcierki a nie było brań.Bo w takiej sytuacji może trzeba zmniejszyć rozmiar koszyka aby dostarczać mniej towaru.

Offline Wojtek32001

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Zanęta do metody
« Odpowiedź #9 dnia: 11.07.2016, 04:58 »
Czyli tak w skrócie mówiąc najlepiej byłoby zastosować mieszankę zanęta a później pellet czy sama zanęta z odrobiną pelletu lub bez ? Jaka miesanka najbardziej Wam się spisywała ;)? Czy na jakim łowisku łowię to ma na to jakiś duży wpływ bo ja zazwyczaj preferuję PZW ale na komercję też czasami jeżdżę :)?
Wojtek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 522
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta do metody
« Odpowiedź #10 dnia: 11.07.2016, 05:35 »
Wojtek, można powiedzieć, że całe to forum jest odpowiedzią na Twoje pytanie. Przejrzyj choćby dział o zanętach.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Wojtek32001

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Zanęta do metody
« Odpowiedź #11 dnia: 11.07.2016, 09:27 »
Cześć Michał bez urazy ale  ja nie mam czasu na przeglądanie całego forum w poszukiwaniu odpowiedzi na moje pytanie :) mam inne sprawy na głowie a poza Tym założyłem chyba poto ten wątek aby uzyskać odpowiedź na moje pytanie:

Czyli tak w skrócie mówiąc najlepiej byłoby zastosować mieszankę zanęta a później pellet czy sama zanęta z odrobiną pelletu lub bez ? Jaka miesanka najbardziej Wam się spisywała ;)? Czy na jakim łowisku łowię to ma na to jakiś duży wpływ bo ja zazwyczaj preferuję PZW ale na komercję też czasami jeżdżę :)?

Wojtek

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Zanęta do metody
« Odpowiedź #12 dnia: 11.07.2016, 22:50 »
Cześć Michał bez urazy ale  ja nie mam czasu na przeglądanie całego forum w poszukiwaniu odpowiedzi na moje pytanie :) mam inne sprawy na głowie a poza Tym założyłem chyba poto ten wątek aby uzyskać odpowiedź na moje pytanie:

Kolego jeśli nie masz czasu czytać to nie wiem co tu robisz, pojawiłeś się jak filip z konopi i w trybie rozkazująco- roszczeniowym wymagasz aby wszyscy Tobie odpowiadali , zakładasz wątki które były już poruszane ale Ty nie masz czasu szukać, masz mieć tu i natychmiast odpowiedź :o ::)
Kolego więcej szacunku dla innych użytkowników i nie zaśmiecaj forum tylko poszukaj odpowiedzi
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta do metody
« Odpowiedź #13 dnia: 12.07.2016, 00:01 »
Cześć Michał bez urazy ale  ja nie mam czasu na przeglądanie całego forum w poszukiwaniu odpowiedzi na moje pytanie :) mam inne sprawy na głowie a poza Tym założyłem chyba poto ten wątek aby uzyskać odpowiedź na moje pytanie:

Kolego jeśli nie masz czasu czytać to nie wiem co tu robisz, pojawiłeś się jak filip z konopi i w trybie rozkazująco- roszczeniowym wymagasz aby wszyscy Tobie odpowiadali , zakładasz wątki które były już poruszane ale Ty nie masz czasu szukać, masz mieć tu i natychmiast odpowiedź :o ::)
Kolego więcej szacunku dla innych użytkowników i nie zaśmiecaj forum tylko poszukaj odpowiedzi
Dobrze ujęte forum służy do wymiany informacji a nie odpowiedzi jak na przesłuchaniu w komisariacie
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

Offline Wojtek32001

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Zanęta do metody
« Odpowiedź #14 dnia: 12.07.2016, 10:16 »
No tak zgadzam się z tym :) ale jak brzmi przysłowie kto pyta nie błądzi, pytanie to też taka forma wymiany informacji :D
Wojtek