Autor Wątek: Spławik - większe ryby  (Przeczytany 3216 razy)

Offline s3pp

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 0
Spławik - większe ryby
« dnia: 16.07.2016, 15:02 »
Witam
Do tej pory jedyną moją metodą było karpiowanie. Chciałbym zacząć łowić na spławik - wiem że w miejscu w którym chce łowić podchodzą wielkie liny oraz karpie, czasami nawet amury. Łowisko jest bez zaczepów. Prosiłbym o porady, jak dobrać sprzęt wędkę, spławiki, żyłkę, haczyki itd. - kompletnie się na tym nie znam. Nie znam taktyk nęcenia. Od czego zacząć? Podejrzewam że mam szukać wędki typu float. Łowisko to jezioro.

Offline promek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 18
Odp: Spławik - większe ryby
« Odpowiedź #1 dnia: 16.07.2016, 18:17 »
Łowienie na spławik daje wielką frajdę. Po zauroczeniu metodą teraz coraz częściej sięgam po spławikówkę ( waggler, bat, oczywiście bat to ryby raczej małe i średnie ). Na waggler method jak najbardziej da się łowić duże ryby a wyholowanie ładnego karpia czy lina na delikatny zestaw daje olbrzymią frajdę. Łowienie tą techniką daje nam możliwość łowienia z opadu co czasem okazuje się strzałem w dziesiątkę i bywa często dużo skuteczniejsze niż techniki gruntowe. Jak połowisz to sam się przekonasz ile fajnych brań następuje zanim
jeszcze przynęta dotrze do dna lub zaraz po dotarciu do dna. Na forum jest bardzo dużo na temat łowienia na spławik. Ja na początek
polecam Ci filmy Luka
pierwsza i kolejne części dostarczą Ci potrzebnej wiedzy aby rozpocząć przygodę ze spławikiem.
Jest jeszcze artykuł w dziale porad.
Początki mogą być trochę trudne ale nie zniechęcaj się, to naprawdę nic trudnego. Potrzeba tylko trochę cierpliwości i praktyki.
Na początek unikaj łowienia przy silnym wietrze, który to może skutecznie utrudnić łowienie zwłaszcza początkującym.
Oczywiście method waggler to nie jedyna technika spławikowa, jest ich sporo więcej. W dziale "spławik" na pewno znajdziesz interesujące Cię sprawy. :)

Offline s3pp

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 0
Odp: Spławik - większe ryby
« Odpowiedź #2 dnia: 16.07.2016, 18:33 »
Dziękuje za odpowiedź. Na pewno znajdę tam wskazówki jeśli chodzi o zestaw.

Jeśli chodzi o spławik, to będę robić krótkie sesję, tak zwanę nocki maksymalnie. Jaką technikę stosować - jak nęcić i jakiej przynęty używać żeby zwabić w szybki sposób liny na łowisko - to będzie główny cel.

Sprzętowo wybrałem coś takiego:

Kołowrotek Spro Passion 740 Match
Mikado Hirameki Special Match 390 10-30g

Co o tym sądzicie?

Offline bartek_wola

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Spławik - większe ryby
« Odpowiedź #3 dnia: 16.07.2016, 18:39 »
W temacie Lina:

http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=791.0

http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=4812.0

http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=446.0

3 wątki, kopalnia wiedzy :)


O Spro na Forum było już wiele napisane, będziesz zadowolony (dobry stosunek ceny do jakości).
Wędki nie znam, dlatego się nie wypowiem.