Autor Wątek: Karpie w płytkiej zarośniętej wodzie  (Przeczytany 4142 razy)

Offline Zibi1961

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: tyczka
Karpie w płytkiej zarośniętej wodzie
« dnia: 17.07.2016, 23:37 »
Witam. Zwracam się z prośbą o porady, jak złowić karpia w zarośniętym płytkim jeziorze. Wody nad bujną roślinnością (moczarka) jest z 20 cm. Karpie wpuszczane są od wielu lat, co roku, są więc już naprawdę spore. W sieci gospodarzom wody nie dają się złapać ;). Pływają pod powierzchnią po kilka sztuk, albo spławiają się pod trzciną na płyciznach. Buszują też w grążelach. Woda jest dzika, bez dostępu z brzegu, jest łódka. Wodą zawiadują myśliwi. Dłuższe nęcenie odpada, raz w tygodniu mogę tam pojechać. Wędkarze też za często nie bywają. Kulek, pelletu ryby nie znają. W maju można było złowić rybę w pobliżu grążeli, nie było dużo roślinności. Teraz się rozpierzchły. Nawet lin i karaś nie bierze, a widać wszędzie jak "bąblują". Jeszcze 2 lata temu jeździło trochę wędkarzy, więc ryba się trzymała dwóch miejscówek. Teraz cena 60 zł za wejście jest dosyć zaporowa. Łowię okonie i szczupaki na spining, a torpedy są poza moim zasięgiem i denerwują :) Są również amury i tołpygi. Może ktoś doradzi, jak z marszu dobrać się do nich, będę wdzięczny i zdam relację. Pozdrawiam.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Karpie w płytkiej zarośniętej wodzie
« Odpowiedź #1 dnia: 18.07.2016, 00:54 »
Jak dla mnie rzecz prosta. Kup sobie spławik do łowienia karpi z powierzchni, lub zwykłą kulę wodną, wazeliną posmaruj odcinek żyłki aby nie tonął, zaopatrz się w pływające przynęty, i tak próbuj podejść karpia. Łowiąc z łódki nie jest to łatwe, trzeba rzucać z kilkadziesiąt metrów, bo karp jest płochliwy. Dlatego trzeba się zachowywać bardzo ostrożnie. Ale wyniki powinny być... :)

Wiele firm ma teraz specjalne przynęty pływające, mogą być smużące, o ostrym zapachu... Nie trzeba tez wydawać fortuny, można próbować łowić na chleb (najlepiej słodki). Ale trzeba uważać, aby nie toczyć podniebnych pojedynków z kaczką lub jakąś rybitwą :)
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Karpie w płytkiej zarośniętej wodzie
« Odpowiedź #2 dnia: 18.07.2016, 10:04 »
GrubaRyba opisywał taki zestaw w Wynikach. Przeszukaj jego posty.

Ale trzeba uważać, aby nie toczyć podniebnych pojedynków z kaczką.

Przeżyłem, nie polecam :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline júlio

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • TU NIE MA RYB
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Karpie w płytkiej zarośniętej wodzie
« Odpowiedź #3 dnia: 18.07.2016, 10:33 »
Siema

Też jestem z Bydgoszczy. Mozesz powiedzieć to za woda? za 60 zl za dobę