Autor Wątek: Propozycje i pomysły na kolejne filmy Luka  (Przeczytany 130916 razy)

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Propozycje i pomysły na kolejne filmy Luka
« Odpowiedź #60 dnia: 16.08.2015, 18:32 »
Witam
Ja proponowałbym koledze Lukowi zrobienie filmu zasiadki na karpia i to z jakiejś dzikiej wody jeśli ma możliwość, coś takiego jak na ten link do filmu pana Marka, bardzo lubię jego filmy, najczęściej je oglądam, są bardzo naturalne.


Może w tych filmach nie ma dużo ryb, ale jest tam bardzo naturalnych zachowań i pan Marek dobrze o tym wie, nie wycina żadnych scen, nawet tych z których ludzie się z niego śmieją. Gość jest po prostu w porządku, pokazuje całego siebie i cały swój proces wędkowania, nie raz wraca jak to się mówi po kiju, ale jego filmy są takie prawdziwe i naturalne, miło się je ogląda. Więc koledze Lukowi proponowałbym jakiś film takiego typu z zasiadką na karpia lub ewentualnie dobry byłby film w centrum Londynu na rzece i go udokumentować, to byłoby dopiero wyzwanie dla kolegi Luka, a dla nas ciekawy, naturalny film, poświęcony wędkowaniu, to jest moja propozycja na film. Nie ważny byłby wynik złowionych ryb, ale poświęcony czas i zachowanie naszego kolegi poświęcony na takim naturalnym wędkowaniu :)
pozdrawiam Sylwek
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

grzesiek76

  • Gość
Odp: Propozycje i pomysły na kolejne filmy Luka
« Odpowiedź #61 dnia: 16.08.2015, 18:57 »
Ale takie filmiki już były. Kilka z kanału Basingstoke, znad Tamizy bodaj dwa, albo i trzy...i pewnie jeszcze coś by się znalazło.

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Propozycje i pomysły na kolejne filmy Luka
« Odpowiedź #62 dnia: 16.08.2015, 19:07 »
Ale takie filmiki już były. Kilka z kanału Basingstoke, znad Tamizy bodaj dwa...i pewnie jeszcze coś by się znalazło.

Dzięki Grzesiek, poszukam :) Jak znajdę to z miłą chęcią obejrzę. W tamtym roku obejrzałem jakieś dwa stare odcinki kolegi Luka, ale wiecie jak podchodzę do takiego wędkowania na wodach komercyjnych i nie u nas w kraju - bardzo mnie nudziło oglądanie takiego filmu. Co do kolegi Luka, żeby się nie obraził, bo szanuję go jako kolegę, wiedzę ma bardzo dużą i jest wyśmienitym wędkarzem, niech się na mnie nie obraża, oglądam inne filmy, każdy w końcu ogląda to co lubi ;) Ale to jest tylko moje zdanie, przepraszam jak coś.
Pozdrawiam
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Propozycje i pomysły na kolejne filmy Luka
« Odpowiedź #63 dnia: 16.08.2015, 20:10 »
Kolego Pyza :D Bedzie film z Tamizy, Trentu, Wye i znowu z Tamizy, znudzi się to jeszcze...:)  Co do zasiadek karpiowych, przyznam szczerze, że zbrzydło mi łowienie karpi. Nie wiem co się stało, może przedawkowałem i muszę odpocząć? Miałem 'zigować', zrobić kilka zasiadek, ale mnie to nie kręci. Wolę jednak podokazywać na rzece, tam też jest karp. Mam jeszcze wodę klubową na Sonning i Twyford, i tam też cos zrobię, ale na jesieni. Teraz priorytetem są rzeki. Marfish film z tym karpiem kręcił na raty, ja nie mam takich miejscowek, wszędzie mam daleko jak diabli, i nęcenie kilkudniowe raczej odpada.

Czyżbym miał rozumieć, że w moich filmach nie ma naturalnych zachowań? :D Ja raczej tak łowię...
Lucjan

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Propozycje i pomysły na kolejne filmy Luka
« Odpowiedź #64 dnia: 16.08.2015, 20:41 »
Właśnie Luk , te Twoje rzeki to normalnie poezja . Na Twoim miejscu przede wszystkim spróbowałbym nastawić się na grubego zwierza poprzez zwiększenie mocno przynęt . Duże pellety i kulasy ,dodatkowo próbowałbym na grubej linie podać pęczek rosówek .
Jak będziesz kręcił to spróbuj proszę , szczególnie te rosówki mnie kręcą  :D

Offline Krzysztof-Chodzież

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Polska - Chodzież
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Propozycje i pomysły na kolejne filmy Luka
« Odpowiedź #65 dnia: 16.08.2015, 20:48 »
Potwierdzam ze w rzekach jest karp.Kiedyś w okolicach Osieka do Noteci uciekło z karpników kilkadziesiąt ton.
A może jakis filmik z łodki,tylko nagrywanie utrudnione.
Krzysztof

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Propozycje i pomysły na kolejne filmy Luka
« Odpowiedź #66 dnia: 16.08.2015, 21:02 »
Mam teraz właśnie rzeki w planie, też będę łowił grubo, jednak brzana jest głównym celem, nie ukrywam... :) Mam też do testowanie małe martwe rybki, zobaczymy, może jakiś ładny węgorzyk się uwiesi?

Jędrula, będzie tak jak mówisz - będą też i większe przynęty...
Lucjan

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Propozycje i pomysły na kolejne filmy Luka
« Odpowiedź #67 dnia: 16.08.2015, 21:03 »
 :beer: super

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Propozycje i pomysły na kolejne filmy Luka
« Odpowiedź #68 dnia: 16.08.2015, 21:06 »
Luk nie to miałem na myśli, Twoje filmy są bardzo dobrym warsztatem dla każdego początkującego i nie tylko wędkarza bez zależności w jakim jest wieku. Masz wielką wiedze, jesteś wspaniałym wędkarzem, wędkowanie sprawia Ci pewnie dużo przyjemności. Pewnie dzielisz się z tym z kolegami, nie ukrywasz żadnej tajemnicy wędkowania, jesteś otwarty dla każdego z kolegów i jesteś bardzo pomocnym. Za to Ci chwała, ale część Twoich filmów, jakoś tak do mnie nie podchodzi, nie przeczę, że tak łowisz, to jest Twoje podejście do wędkowania, zastanawiam się czy kiedyś nakręciłeś materiał, że złowiłeś małą liczbę ryb i tego po prostu nie opublikowałeś :) a nie raz taki materiał byłby dobrą poradą dla wszystkich wędkarzy. Jak sam powiedziałeś, że znudziło Cię łowienie karpi, tak innych nudzą inne rzeczy. Nie dziwie się, że Ci się znudziło łowienie karpi, Ty w czasie jednej sesji złowisz tyle karpi, co ja przez cały rok :) Jak wiadomo, nie zawsze w życiu wszystko nam wychodzi, tam samo jest z łowieniem ryb, raz coś złowisz a raz nie :fish:
Jeszcze raz pozdrawiam i jak coś to przepraszam :)
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

grzesiek76

  • Gość
Odp: Propozycje i pomysły na kolejne filmy Luka
« Odpowiedź #69 dnia: 16.08.2015, 21:31 »
Sporo się dzisiaj udzielam na forum... Ale to tylko dlatego że chwilowo mam dużo wolnego czasu, a na ryby nie mogę pojechać :)

Pyza, moim zdaniem sprawa wygląda tak że Luk po prostu łowi skutecznie.
Obejrzałem bodaj wszystkie jego filmiki i bywa że inni wędkarze łowiący równolegle z nim na wodzie, łowią znacznie mniej ryb, a czasem nawet schodzą o kiju.
Zasobne wody to nie wszystko.
Wiem coś o tym. Kiedyś pod domem miałem także bardzo rybny akwen. Można tam było trafić 5 łopat, albo kilka linów, bądź nawet dwa, trzy ładne karpie za wieczór. Ale zdecydowanie nie każdy tam łowił.

Co do karpi, to także uważam że raczej nie warto robić takich filmików. Karpiowaniem zajmuje się obecnie mnóstwo wędkarzy. Jako przyłów jak najbardziej. Ale typowo karpiowe to raczej nie. Filmików o tej tematyce można w internecie znaleźć tysiące.

grzesiek76

  • Gość
Odp: Propozycje i pomysły na kolejne filmy Luka
« Odpowiedź #70 dnia: 16.08.2015, 21:39 »
"Jak wiadomo, nie zawsze w życiu wszystko nam wychodzi, tam samo jest z łowieniem ryb, raz coś złowisz a raz nie :fish:"

Tutaj jest spokojniejszy filmik :)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Propozycje i pomysły na kolejne filmy Luka
« Odpowiedź #71 dnia: 16.08.2015, 22:13 »
Pyza, no jasne, że mam sesje kiepskie :D Może trudno zblankować, coś się tam uwiesi ale jest ogólnie cienko. W tym roku miałem kilka takich sesji. Na jednej nocce na Tamizie złowiłem tylko jednego leszcza, na drugiej z Danielem mieliśmy totalne echo w nocy, totalne... Dopiero rano były płocie i okonie. Miałem nockę na Walthamstow, ale trafiłem na zawody karpiowe i skończyłem na innym zbiorniku, w nocy miałem tylko węgorze, wcześniej kilka płoci.
Tak więc takich sesji jest parę :D Jak ryba nie bierze nie bierze.

Ogólnie Tamiza jest ciężką wodą. Może wydaje się, że łowi się tam z marszu, ale to złudzenie. Teraz rzeki stoją, brakuje deszczu, woda jest czysta, łowi się gorzej. Chłopaki w PAA narzekają, łowi się o wiele mniej niż rok temu.
Ja mam problem, bo nie mam tyle czasu aby zamieścić wszystkie filmy. Mam ich zaległych z 6 lub 7. Ostatnio zacząłem nagrywać na kilka kamer, i znowu oznacza to 7-10 godzin materiału do obrobienia. Sam na siebie zastawiłem pułapkę :D



Lucjan

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Propozycje i pomysły na kolejne filmy Luka
« Odpowiedź #72 dnia: 16.08.2015, 22:38 »
Ja myślę, że fajnie by było zobaczyć jakiś film z zasiadki na szczupaka. Chodziłem w zeszłym roku na szczupaki na martwą rybkę, ale bez efektów. Na żywca jakoś nie lubię łowić. Ale może żywcówka w wydaniu Luka? (Może bym się przekonał) No, chociaż martwa rybka...
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Propozycje i pomysły na kolejne filmy Luka
« Odpowiedź #73 dnia: 16.08.2015, 22:55 »
Ja myślę, że fajnie by było zobaczyć jakiś film z zasiadki na szczupaka. Chodziłem w zeszłym roku na szczupaki na martwą rybkę, ale bez efektów. Na żywca jakoś nie lubię łowić. Ale może żywcówka w wydaniu Luka? (Może bym się przekonał) No, chociaż martwa rybka...
Również chętnie zobaczył bym jak Luk poluje na drapieżniki :)

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Propozycje i pomysły na kolejne filmy Luka
« Odpowiedź #74 dnia: 16.08.2015, 23:03 »
Również chętnie zobaczył bym jak Luk poluje na drapieżniki :)
Jesienią była relacja z sandaczowania, ale szczupaka, jak dotąd, chyba nie było.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.