Autor Wątek: Diety w PZW  (Przeczytany 6609 razy)

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Diety w PZW
« Odpowiedź #15 dnia: 13.10.2016, 15:54 »
Uwaga uwaga trzymać się krzeseł
ZG ( 4 diety ) ZO ( 8 diet ) pełnomocnik 4 diety, czyli 14 diet a dieta jedna około 350 zł
Mamy 4900 zł / miesięcznie

Do tego koszty przejazdu, paliwo, hotele itd
Można się bawić, można
Prośba do Pana Lisowskiego o weryfikacje co do kwoty diety ( ale podałem raczej zaniżoną kwotę)

Mała weryfikacja, przepraszam :-[

Trzymajcie mnie :o :o :o


Lucjan na pewno nie chcesz wrócić z UK? I w końcu byśmy mieli porządnego kandydata na prezesa ZG
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Diety w PZW
« Odpowiedź #16 dnia: 13.10.2016, 16:47 »
Uwaga uwaga trzymać się krzeseł
ZG ( 4 diety ) ZO ( 8 diet ) pełnomocnik 4 diety, czyli 14 diet a dieta jedna około 350 zł
Mamy 4900 zł / miesięcznie

Do tego koszty przejazdu, paliwo, hotele itd
Można się bawić, można
Prośba do Pana Lisowskiego o weryfikacje co do kwoty diety ( ale podałem raczej zaniżoną kwotę)

Mała weryfikacja, przepraszam :-[

Trzymajcie mnie :o :o :o


Lucjan na pewno nie chcesz wrócić z UK? I w końcu byśmy mieli porządnego kandydata na prezesa ZG





 ;) :-X :thumbup:

Offline alisowski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Diety w PZW
« Odpowiedź #17 dnia: 13.10.2016, 17:12 »
Mam wiedzę jak to jest we Wrocławiu.Dieta wynosi 120 zł.Członek zarządu otrzymuje 1,5 diety na kwartał czyli 180 zł, członek prezydium 3 diety na miesiąc czyli 360 zł.Od tych kwot trzeba jeszcze odliczyć podatek od wynagrodzeń czyli 19 lub 32 %.
Doczytałem na stronie PZW.Uchwałą z 13 grudnia 2013  ustalono dietę dla członka władz w wysokości 360 zł a dla członka organu 300 zł.Prezes PZW otrzymuje 13 diet na miesiąc, V-ce 4 diety,członek prezydium 1,5 diety.Członkowie Zarządu 1,5 diety ale na kwartał.
Andrzej Lisowski

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Diety w PZW
« Odpowiedź #18 dnia: 13.10.2016, 18:16 »
Kolego Andrzeju jest nowa uchwała i tych diet jest więcej mam na myśli ZG.
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline alisowski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Diety w PZW
« Odpowiedź #19 dnia: 13.10.2016, 19:43 »
No to pogrzebałem dalej. Masz rację. Nie zwiększyli ilości diet ale ich wysokość.Teraz jedna dieta dla członków władz wynosi 530 zł czyli podnieśli o 170 zł tj 47% ,dla członków organów 411 czyli podnieśli o 111 zł tj 37%.
Andrzej Lisowski

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 735
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Diety w PZW
« Odpowiedź #20 dnia: 13.10.2016, 19:51 »
Czyli wypłata plus diety (o innych korzyściach nie wspomnę) - żyć nie umierać... :o
Lucjan

Offline alisowski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Diety w PZW
« Odpowiedź #21 dnia: 13.10.2016, 19:58 »
Lucjanie, tylko diety. Nie ma wypłat. Ale tak duże podniesienie wysokości diet znamionuje absolutny brak przyzwoitości.
Andrzej Lisowski

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Diety w PZW
« Odpowiedź #22 dnia: 13.10.2016, 20:01 »
A ja nie mam w sumie nic przeciwko, żeby władze PZW zarabiali dobra kasę. Tylko żeby to przekładalo się na dobre zarządzanie naszymi wodami. Nikt by im nie wypominał, ile to zarabiają, o ile w naszych wodach byłaby ryba i każdy wiedząc, że jak pójdzie na ryby, to coś złapie. To po pierwsze. A po drugie to:
Lucjan wróć z emigracji!!!!:-)
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Diety w PZW
« Odpowiedź #23 dnia: 13.10.2016, 20:24 »
Czyli moje wyliczenia są złe: powinno być 7 x 530, 8 x 411, 4 x 411 = 8642 zł :facepalm:
Jeszcze lepiej i uważacie, że to dobre, takich prezesów w Polsce jest kilkunastu.
A prezes PZW ma 14 diet + 3 za prezydium i zarząd (o innych nie wiem, a pewnie coś jeszcze jest).
17 x 530= 9010 zł, to jest kur... kpina ZG,ZO biorą, ile wlezie, a ludzie w kołach zapierdzielają za darmo lub kawałek kiełbasy, żeby te "świnie" przy korycie miały co żreć >:O
Panowie w Kołach obudźcie się, pora na zmiany, to Wy zbieracie składki,, a potem dostajecie ochłapy z których nie starcza na zarybianie i utrzymanie Koła, o sporcie nie wspomnę, a te "świnie" przejadają wszystko
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline alisowski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Diety w PZW
« Odpowiedź #24 dnia: 13.10.2016, 20:31 »
Mały błąd, diet za funkcje w jednym organie nie sumuje się. :)
Andrzej Lisowski

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Diety w PZW
« Odpowiedź #25 dnia: 13.10.2016, 20:50 »
Kasy jest wystarczająca ilość. Niech zarabiają i po 50 tyś miesięcznie. Tylko niech robią dobrą robotę. Niech w końcu polskie wody będą odpowiednio zarybiane, nie tylko karpiem. Niech nie będą pazerni, niech zrezygnują z części wód oddając je w ręce ludzi, którzy o nie potrafią zadbać lepiej. Niech skupią się na cześci wód, zainwestują pieniądze w odpowiednią ochronę i zarybienia. Niech wprowadzą więcej łowisk no kill, jednocześnie próbując całkowicie wykorzenić mięsiarstwo z wędkarskiej mentalności. Niech skończą z rybaczeniem, bo to nie jest wędkarstwo. Niech wsłuchają się w głos postępu a nie tkwią dalej w PRLowskiej rzeczywistości.

Oni teraz nie zarabiają dużo. Problem jest jeden. Za to co robią, nie powinni dostawać nawet złotówki. Za szkodzenie, za doprowadzenie do zapaści Polskiego wędkarstwa, za ograbienie wód z ryb i za promowanie mięsiarstwa, powinna im być naliczana kara pieniężna. Bo za szkodzenie powinny być kary a nie nagrody.
Grzegorz

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Diety w PZW
« Odpowiedź #26 dnia: 13.10.2016, 21:03 »
Mały błąd, diet za funkcje w jednym organie nie sumuje się. :)
Ale stanowisko wice prezesa, członek prezydium zarządu to inne organy kolego chyba że się mylę ale raczej nie bo jest osobna dieta za taką funkcje
Grzesiu jak kurna mało?! Tak naprawdę cała robota jest robiona w Kołach praktycznie za darmo a oni spijają całą śmietankę
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Diety w PZW
« Odpowiedź #27 dnia: 13.10.2016, 21:15 »
Tutaj macie ciekawe informacje.

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=1C0671A5

Warto przeczytać! Kilka wycinków.

Cytuj
Dla przykładu w 2011 r. w zarządzie głównym, który zatrudnia kilkanaście osób, na wynagrodzenia wydano ponad 4 mln zł. Dużą część z nich na diety. W sumie na ok. 600 etatów w PZW wydano ok. 40 mln zł.

Cytuj
Również zgodnie z ustawą stowarzyszenia powstają po to, aby umożliwić obywatelom uczestniczenie w życiu publicznym i realizację indywidualnych zainteresowań.

 Tym samym w żadnym wypadku stowarzyszenia nie powinno tworzyć się po to, żeby prowadzić komercyjną działalność gospodarczą. Tymczasem odłowy gospodarcze ryb prowadzone przy użyciu różnego rodzaju sieci i prądu oraz sprzedaż pozwoleń na wędkowanie nie są realizacją indywidualnych zainteresowań. Celem samym w sobie stowarzyszenia nie może być prowadzenie działalności gospodarczej.

Cytuj
Zarząd Główny PZW nie dostosował statutu do ustawy o sporcie. Tym samym członkowie nie mają wpływu na istotne problemy związku.

Cytuj
  Działalność PZW pozostaje w sprzeczności z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów...

Cytuj
Ponadto działalność PZW jest niezgodna z ustawą Prawo o stowarzyszeniach. Chętni do uprawiania wędkarstwa na terenach, których użytkowanie wód zmonopolizowało PZW, nie mają wyboru i pod presją ekonomiczną zmuszani są do wstępowania do tego stowarzyszenia.

Cytuj
Podsumowując, PZW wykorzystując skalę swej działalności, zmonopolizowało sprzedaż zezwoleń na rekreacyjne wędkowanie w większości polskich wód publicznych.

Po ostatnich kombinacjach z ordynacją wyborczą, można będzie dołożyć kolejny punkt, kiedy to PZW działa niezgodnie z prawem, ustawą o stowarzyszeniach i swoim statutem.
Grzegorz

Offline alisowski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Diety w PZW
« Odpowiedź #28 dnia: 13.10.2016, 21:20 »
Mały błąd, diet za funkcje w jednym organie nie sumuje się. :)
Ale stanowisko wice prezesa, członek prezydium zarządu to inne organy kolego chyba że się mylę ale raczej nie bo jest osobna dieta za taką funkcje
Grzesiu jak kurna mało?! Tak naprawdę cała robota jest robiona w Kołach praktycznie za darmo a oni spijają całą śmietankę
Tak,mylisz się .Ten organ nazywa się Zarząd Główny i diety pobiera się za jedno stanowisko. :)
Pozdrawiam
Andrzej Lisowski

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Diety w PZW
« Odpowiedź #29 dnia: 13.10.2016, 21:24 »
Interpelacja z 2013 r., a odpowiedzi do dzisiaj pewnie nie ma.
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać