Autor Wątek: Zanęta Traper Method Mix halibut  (Przeczytany 12889 razy)

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zanęta Traper Method Mix halibut
« Odpowiedź #60 dnia: 03.12.2016, 21:08 »
Mówi coś kolegom reguła trzech?

Nie pochodzenie zanęty (Anglia, Polska), nie rodzaj jej produkcji (jednostkowa, masowa), nie polityka producenta, a reguła trzech. Tylko tak ustalamy cenę, reszta to niepotrzebna ideologia :)

Przypomnijmy - oto ta reguła: a = b x c / d

legenda:

a - cena jednego kilograma zanęty

b - 1000 gramów

c - cena danego opakowania zanęty

d - ciężar danej paczki zanęty.


Przykład.

Paczka zanęty Lorpio o masie 700 gramów kosztuje 12,50 zł.
Po podstawieniu do wzoru otrzymujemy:

cena jednego kilograma = 1000 x 12,50 / 700

Wychodzi, że kilkogram zanęty Lorpio kosztuje 17,86 zł.

Suche liczby prawdę powiedzą. Cyganka nie zawsze ;)
Jacek

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęta Traper Method Mix halibut
« Odpowiedź #61 dnia: 03.12.2016, 21:17 »
Problem rozbija się o to, że Traper robi zanęty do metody myśląc przez pryzmat spławika.
Zrobić dobra zanęte do metody to nie są duże koszty. Oczywiście jeśli firmy, czy to wspomniane tu angielskie, czy polskie nie ustalają sobie wysokości zysku na poziomie 200-350% kosztów produkcji. A tak niestety jest.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline wojciu1

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Zanęta Traper Method Mix halibut
« Odpowiedź #62 dnia: 03.12.2016, 21:23 »

PS. A moim zdaniem (pomijając metodę), zbyt wielką wagę przykładamy do samych zanęt, a zbyt małą do dodatków które dodajemy. Sam przez pewien okres wierzyłem w magię zanęty. Teraz zaczynam przykładać wagę co do niej dodam i nie ma już wtedy większego znaczenia czy tą "bazą" z zanęty jest Traper, Lorpio czy inny Dragon. Bardziej zwrócę uwagę na zapach i kolor.
[/b]

Przepraszam, ale jednego nigdy nie zrozumiem. Po co w obecnych czasach kupować jakąś gównianą bazę i kombinować z dodatkami, barwnikami itp. skoro można kupić dobrą i gotową do użycia zanętę w odpowiednim kolorze? A jedynym dodatkiem może być tylko atraktor.
Bardziej zwrócę uwagę na zapach i kolor zanęty, pasujący mi w danej chwili, niż na to czy jest to zanęta za 8 zł Trapera, Lorpio czy innej firmy, bo i tak w zasadzie jest to to samo w takiej cenie (mówię tu o zwykłych zanętach do koszyka, nie metody). Nie wiem w takim razie skąd pomysł na barwniki?
Mówiąc o dodatkach miałem na myśli konopie, kuku, pellet, robaczki etc.
Nie wiem, co było niejasnego w tym poście?


PS. A moim zdaniem (pomijając metodę), zbyt wielką wagę przykładamy do samych zanęt, a zbyt małą do dodatków które dodajemy. Sam przez pewien okres wierzyłem w magię zanęty. Teraz zaczynam przykładać wagę co do niej dodam i nie ma już wtedy większego znaczenia czy tą "bazą" z zanęty jest Traper, Lorpio czy inny Dragon. Bardziej zwrócę uwagę na zapach i kolor.
[/b]

Przepraszam, ale jednego nigdy nie zrozumiem. Po co w obecnych czasach kupować jakąś gównianą bazę i kombinować z dodatkami, barwnikami itp. skoro można kupić dobrą i gotową do użycia zanętę w odpowiednim kolorze? A jedynym dodatkiem może być tylko atraktor.
I właśnie to są sekrety których nikt nie zdradzi .Po co?To lata praktyki

Ale co to ma do tematu, o którym dyskutujemy?
Pozdrawiam,

Wojtek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 782
  • Reputacja: 1990
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zanęta Traper Method Mix halibut
« Odpowiedź #63 dnia: 03.12.2016, 21:44 »
Z całym szacunkiem ,ale wiele razy stawałem z kolegami z polska zanęta ze swoimi dodatkami w konkury z angielskimi i z czystym sumieniem mogę powiedzieć że różnic nie było,a na wodzie Pzw często moje mixy Traperowo Lorpiowe czyli najtańsze i najbardziej popularne biły je na glowę,znam nawet kilka osób z tego forum którzy używając polskich produktów łowią takie okazy że włosy dęba stają.
Poza tym myślę że zbyt wielka wagę przywiązujemy do zanęt a nie do budowy zestawów i dobraniu odpowiednich przynet w danych okolicznościach lowienia

Staszek, to zdecyduj. Albo Trapery koszą, albo Feeder Baitsy na mączkach :D Bronisz dwóch przeciwstawnych rzeczy :D

Prawda jest taka, że zanęty na mączkach na mile odstawiają te cukiernicze, wyjątkiem jest mała ryba, czyli płoć, ukleja, krąp i leszcz, ale to i tak tylko dlatego, że używa się ich jako nośnika robactwa, głównie dżokersa.  Jeżeli tyczkarze nie używali by robactwa, to ich zanęty na niewiele by się zdały. Wiele ludzi nazywa 'zanętą' miks, na który składa się zanęta, gliny plus wspomniane dżokersy czy pinki. W UK piłka jest krótka. Jest więcej ryb i sprzedaje się to co łowi, ludzi rzadko kiedy łykają kit o rzeczach co ściągają ryby z najdalszych zakątków łowiska. Dżokersa lub pinek praktycznie się nie stosuje, za wyjątkiem wyczynowego łowienia na kanałach i rzekach, jest to coraz rzadsza rzecz. To dlatego Sensas tak dostał w tyłek i utracił panowanie. Bo ryby wolą zanęty na mączkach, i to zdecydowanie. Sonubaits wcale nie sprzedaje wiele MMMów, te się sprzedają najlepiej w Polsce z kilku powodów, może i ja coś tam w tym miałem :) W UK idą różne zanęty, sprzedaje się Bait-tech, Dynamite, Sonu ... Wędkarze mają ciut więcej kasy, więc idą różnie. Nie potrzebują podajnika z Prestona do Metody o wadze 15 gram, bo na niego wcale wielu nie łowi. Mająmało czasu na urlop, na nocne sesje, czy dzienne, więc kupuje specjalne rzeczy, które są skuteczne, lub do których mają zaufanie.

Co istotne też, mało która firma w UK odważy się ściemniać tak jak w Polsce. Na zanętach nie trzeba pisać jakim cudem jest dany produkt, czego to nie da się nim zrobić. Opis zazwyczaj jest krótki i rzeczowy, napisane jest CZYM jest dany produkt i tyle. Wędkarze sami wiedzą do czego tego użyć i rzeczywistość oceni to najlepiej. Jest tez ważny punkt jakim jest reklama. Tutaj Sonubaits ładuje sporo, i dlatego też taką mocną ma pozycję.



 
Lucjan

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta Traper Method Mix halibut
« Odpowiedź #64 dnia: 03.12.2016, 21:50 »
Pisałem kilkukrotnie już mieszanki traperowo lorpiowe co tu jest nie zrozumiałego,o zanętach FB nie wspomniałem ani słowem ,oprócz wątku o cenach.To temat Trapera się zrobił a nie FB,Czytać ze zrozumieniem proszę
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta Traper Method Mix halibut
« Odpowiedź #65 dnia: 03.12.2016, 21:54 »
o zanętach FB nie wspomniałem ani słowem

porównywanie firmy która jest na rynku od niecałego roku  i zdobywa coraz większa rzeszę fanów swoja jakością do potęgi sonubaitsa nie ma sensu

Chyba nie doceniasz swoich słuchaczy mój młody Padawanie?
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Zanęta Traper Method Mix halibut
« Odpowiedź #66 dnia: 03.12.2016, 21:56 »
wojciu1,
Komponując swoją zanętę, aby zmienić jej naturalny kolor trzeba użyć barwnika - to chyba jasne.
Ja zamiast się bawić w takie rzeczy wolę mieć na łowisku gotowe zanęty w trzech kolorach: naturalna, czarna i czerwona.
Dla mnie dodatkami do tworzenia zanęty są: pieczywa, biszkopty, suchary, copromelasy, coco belge, pv-1, mączki itp. a nie pellet czy robaki.
Przerabiałem to wszystko, gdy zaczynałem swoje wędkowanie. Teraz szkoda na to czasu i pieniędzy - w sklepach jest wszystko gotowe do użycia.
Wydaje mi się, że powinieneś bardziej precyzyjnie wyrażać swoje myśli w postach :beer:

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta Traper Method Mix halibut
« Odpowiedź #67 dnia: 03.12.2016, 21:59 »
o zanętach FB nie wspomniałem ani słowem

porównywanie firmy która jest na rynku od niecałego roku  i zdobywa coraz większa rzeszę fanów swoja jakością do potęgi sonubaitsa nie ma sensu

Chyba nie doceniasz swoich słuchaczy mój młody Padawanie?
Pisałem kilkukrotnie już mieszanki traperowo lorpiowe co tu jest nie zrozumiałego,o zanętach FB nie wspomniałem ani słowem ,oprócz wątku o cenach.To temat Trapera się zrobił a nie FB,Czytać ze zrozumieniem proszę
CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM PROSZĘ
Staś
Klasyczny Feeder

Offline wojciu1

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Zanęta Traper Method Mix halibut
« Odpowiedź #68 dnia: 03.12.2016, 22:01 »
Komponując swoją zanętę, aby zmienić jej naturalny kolor trzeba użyć barwnika - to chyba jasne.
Ja zamiast się bawić w takie rzeczy wolę mieć na łowisku gotowe zanęty w trzech kolorach: naturalna, czarna i czerwona.
Dla mnie dodatkami do tworzenia zanęty są: pieczywa, biszkopty, suchary, copromelasy, coco belge, pv-1, mączki itp. a nie pellet czy robaki.
Przerabiałem to wszystko, gdy zaczynałem swoje wędkowanie. Teraz szkoda na to czasu i pieniędzy - w sklepach jest wszystko gotowe do użycia.
Wydaje mi się, że powinieneś bardziej precyzyjnie wyrażać swoje myśli w postach :beer:
Tylko po co zmieniać jej kolor, jeśli jak sam powiedziałeś, mamy taki wybór różnych zapachów i kolorów, że wystarczy wziąć ten który potrzebujemy?

Niektórzy mają czas, a nie mają pieniędzy to po pierwsze. A po drugie, jak zrobisz coś "swojego" dodając to czy tamto, to wiesz co tam tak naprawdę jest. A jak kupisz gotowe, to często może być to tylko w teorii.

Każdy używa czego chce i jak chce. Jedni wolą zrobić wszystko sami, inni kupić gotowe, a jeszcze inni pól na pół. Ja np. robiąc zanętę do koszyka, wolę kupić tańszą zanętę, a resztę pieniędzy przeznaczyć na jakieś dodatki i inne wspomagacze, niż kupić droższą zanętę z droższej serii.

o zanętach FB nie wspomniałem ani słowem

porównywanie firmy która jest na rynku od niecałego roku  i zdobywa coraz większa rzeszę fanów swoja jakością do potęgi sonubaitsa nie ma sensu

Chyba nie doceniasz swoich słuchaczy mój młody Padawanie?
Pisałem kilkukrotnie już mieszanki traperowo lorpiowe co tu jest nie zrozumiałego,o zanętach FB nie wspomniałem ani słowem ,oprócz wątku o cenach.To temat Trapera się zrobił a nie FB,Czytać ze zrozumieniem proszę
CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM PROSZĘ

Mówisz, żeby inni czytali ze zrozumieniem, a sam argumentujesz brak zasadności faktycznych wyliczeń ceny zanęty dla 2 kg, tym że małe firmy mają ciężko na starcie.

Odbiegliśmy zupełnie od wątku i chyba nie ma sensu dochodzić się o coś, co nie jest tematem rozważań tego postu :beer:
Pozdrawiam,

Wojtek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta Traper Method Mix halibut
« Odpowiedź #69 dnia: 03.12.2016, 22:03 »
:bravo: :thumbup: Wojciu1
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 782
  • Reputacja: 1990
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zanęta Traper Method Mix halibut
« Odpowiedź #70 dnia: 03.12.2016, 22:08 »

PS. A moim zdaniem (pomijając metodę), zbyt wielką wagę przykładamy do samych zanęt, a zbyt małą do dodatków które dodajemy. Sam przez pewien okres wierzyłem w magię zanęty. Teraz zaczynam przykładać wagę co do niej dodam i nie ma już wtedy większego znaczenia czy tą "bazą" z zanęty jest Traper, Lorpio czy inny Dragon. Bardziej zwrócę uwagę na zapach i kolor.

Wojciu - ale problem w tym, że aromatyzowane pieczywo wzbogacone zapachem nie dorówna takim zmielonym pelletom czy mączkom rybnym. Kolor to całkiem inny faktor.

Ciekawą rzeczą jest jakość i działanie tych najdroższych zanęt cukierniczych. Są drogie jak pies i mają naprawdę dobrą recepturę. Cieakwe jednak co by było gdyby ktoś tak dopracował zanęty na mączkach. To by była rakieta ;D
Lucjan

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta Traper Method Mix halibut
« Odpowiedź #71 dnia: 03.12.2016, 22:12 »
o zanętach FB nie wspomniałem ani słowem

porównywanie firmy która jest na rynku od niecałego roku  i zdobywa coraz większa rzeszę fanów swoja jakością do potęgi sonubaitsa nie ma sensu

Chyba nie doceniasz swoich słuchaczy mój młody Padawanie?
Pisałem kilkukrotnie już mieszanki traperowo lorpiowe co tu jest nie zrozumiałego,o zanętach FB nie wspomniałem ani słowem ,oprócz wątku o cenach.To temat Trapera się zrobił a nie FB,Czytać ze zrozumieniem proszę
CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM PROSZĘ

Czy nie pisałeś o FB?

Jaka mieszanka traperowo-lorpiowa zadebiutowała w ostatnim roku?

Wskaż gdzie się pogubiłem, a przyznam Tobie rację.
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Zanęta Traper Method Mix halibut
« Odpowiedź #72 dnia: 03.12.2016, 22:13 »

PS. A moim zdaniem (pomijając metodę), zbyt wielką wagę przykładamy do samych zanęt, a zbyt małą do dodatków które dodajemy. Sam przez pewien okres wierzyłem w magię zanęty. Teraz zaczynam przykładać wagę co do niej dodam i nie ma już wtedy większego znaczenia czy tą "bazą" z zanęty jest Traper, Lorpio czy inny Dragon. Bardziej zwrócę uwagę na zapach i kolor.

Przecież to Ty napisałeś o komponowaniu zanęty...o kolorze.
Ktoś kogoś nie zrozumiał - poddaję się. Przepraszam, że zabrałem głos w dyskusji.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta Traper Method Mix halibut
« Odpowiedź #73 dnia: 03.12.2016, 22:17 »

Jaka mieszanka traperowo-lorpiowa zadebiutowała w ostatnim roku?


Radek, Stachu napisał "Moje mixy Traperowo Lorpiowe"  A nie że jakieś zadebiutowały.
Arek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta Traper Method Mix halibut
« Odpowiedź #74 dnia: 03.12.2016, 22:20 »
Jedyna nazwa podana w tym temacie to Giant River Trapera,o zanętach FB wspomniał Kol.Katmay porównując ceny.Gdybyś czytał uważnie to nie zarzucałbyś mi wpinanie w ten wątekFB,bo o żadnych debiutach tu nie było mowy.
Staś
Klasyczny Feeder