Autor Wątek: Ciekawe oferty z różnych sklepów stacjonarnych typu Lidl, Biedronka, Tesco  (Przeczytany 186290 razy)

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 562
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Przyglądam się rybom w marketach, Lidl ma ze stawów hodowlanych (Karp, Jesiotr, Amur). Filet z sandacza przyjeżdża zamrożony z Kazachstanu a po rozmrożeniu jest sprzedawany jako świeży (informacja jest na opakowaniu). Co do innych ryb, nie sądzę żeby były z wód sieciowanych przez PZW, leszcze były z tego co kojarzę z morskiej strefy przybrzeżnej. Płotek, okoni, linów nie widziałem. Reszta to ryby "światowe".

Od czasu do czasu kupuję i nie mam wyrzutów sumienia.

Od dawna zwracam na to uwagę. Na szczęście obecnie ryby są z hodowli. O szczupakach z polskich jezior (i to w okresie ochronnym!) informowałem 2 lata temu.
"Ryby z polskich jezior" to chwyt marketingowy. Po porostu nie ma w tych jeziorach już tyle ryb, żeby starczyło dla sieci sklepów. Albo byłaby to jednorazowa akcja...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder


A są zakręcane czy wciskane ?



Wciskane Enzo i to dość solidnie. Wykonanie wg mnie bdb i pomieści po ok. 10-12 kulek w rozmiarze 12 mm. ;)

Tylko czy przez to, że są wciskane nie stracimy na szczelności i odparowaniu zapachów?

Nie wydaje mi się. Jak dla mnie są bardzo dobre, więc podjechałem po kolejne 3 sztuki + naklejki na opis i już podzieliłem obie paczki od Pyzy ;)
Też nie uważam żeby miały być nieszczelne. Aż zrobiłem mały test, przez minutę nic nie wyciekło.



Obawiam się, że test szczelności na tym poziomie jest niewystarczający.
Sam kupiłem pudełeczka zakręcane i robiłem test poprzez wkroplenie kilku kropel spirytusu i obserwacje przez tydzień czy paruje.
No i niestety trzymam teraz organizer z pudełeczkami dodatkowo w woreczku strunowym, a po otarciu czuje zapach kulek.

Z wszystkiego parowało z pudełek na kał i pudełeczek po farbkach plakatowych (podobne do twoich).
Między wypadami na ryby do woreczka strunowego i masz pewność ze nie wysychają praktycznie wcale ;)

Tomek

Online fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 799
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Ciekawa skrzynka z Lidla:

http://www.lidl.pl/pl/oferta.htm?action=showDetail&id=90463



Dziś przypadkowo trafiłem do tego marketu, i od razu przechwyciłem to pudło. Po kilku chwilach przemyślenia ;), wróciłem po drugą....ostatnią :P.

Oferta jest od czwartku, więc jeszcze się załapałem. Jedną na pewno zaadaptuję, jako "ubogą" alternatywę dla wiadra Ridgemonkey Modular Bucket Standard:

https://www.raven-fishing.pl/wiadro-ridgemonkey-modular-bucket-standard/pl/product/34931/

Górna część skrzyni jest zdejmowana, po odpięciu dwóch klamr, posiada dwie zamykane przegrody oraz rączkę do przenoszenia. Dolna część - stanowi główną komorę, w której możemy przechowywać zarówno drobny sprzęt, jak i przynęty/zanęty. Posiada składane rączki, coś na kształt koszyka z marketu, tak więc przenoszenie gotowego miksu zanętowego, czy innych rzeczy nie stanowi problemu.
Jedna ze skrzynek na pewno posłuży mi jako "PVA Bags Factory" :P, czyli pojemnik-baza do produkcji  i magazynowania kiełbasek pva. W dolnej części mix pelletów i gotowe torebki, w górnej tunel PVA, zapasowe siatki, igły, nożyczki, lejek i inne akcesoria.
Wymiary: (szer. x wys. x gł.) 35,5 x 26 x 20cm.
Postaram się jak najszybciej zrobić fotorelację ;).

EDIT: Leci obiecane parę fotek tej skrzyneczki, robiącej za "przetwórnię pelletów"...











Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Będąc dziś na zakupach w Auchan trafiłem na takie oto ciekawe rzeczy:



Organizer (całość składająca się z dwóch części) kosztował całe 5PLN (!), a te mini szczypczyki szwajcarskie ( :P ) 13PLN. Myślę, że było warto :)
Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)

Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Dziś natomiast moja wyprawa do Castoramy po artykuły niezbędne do kuchennego, parapetowego ogródka zakończyła się zakupem takiej oto przydatnej rzeczy:



Cena: dokładnie 3,98PLN :)
Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)

Splot

  • Gość
Dziś natomiast moja wyprawa do Castoramy po artykuły niezbędne do kuchennego, parapetowego ogródka zakończyła się zakupem takiej oto przydatnej rzeczy:



Cena: dokładnie 3,98PLN :)
Mario mam ten atomizer. Nie wiem czy zwróciłeś uwagę ale wężyk jest zakończony sitkiem które można ściągnąć i wyczyścić jak się za brudzi to samo z końcem który jest odkręcany. Dzięki temu mam go już drugi sezon. Dobry zakup

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka


Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Prawie identyczny Atomizer w PEPCO - 2,99 :) - cała złotówka taniej...

Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Dziś natomiast moja wyprawa do Castoramy po artykuły niezbędne do kuchennego, parapetowego ogródka zakończyła się zakupem takiej oto przydatnej rzeczy:



Cena: dokładnie 3,98PLN :)
Mario mam ten atomizer. Nie wiem czy zwróciłeś uwagę ale wężyk jest zakończony sitkiem które można ściągnąć i wyczyścić jak się za brudzi to samo z końcem który jest odkręcany. Dzięki temu mam go już drugi sezon. Dobry zakup

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

:D Wiem, wiem i też jestem zadowolony tym bardziej, że koszt to niecałe 4 złocisze, a i miejsca dużo nie zajmuje - po prostu idealny dla nas :D
Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)

Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Prawie identyczny Atomizer w PEPCO - 2,99 :) - cała złotówka taniej...

Nie byłem w Pepco, ale warto zobaczyć :)
Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)

Online fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 799
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Dorzuciłem do mojego posta, parę fotek skrzyneczki z Lidla...
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Dorzuciłem do mojego posta, parę fotek skrzyneczki z Lidla...

Dobry sprzęcik :)
Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)

Offline Frankestin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 033
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
    • SiG Polska Północ
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: feeder
Właśnie wpadła mi w ręce gazetka Lidla z towarami dostępnymi od następnego poniedziałku 03.04.2017.

Gazetkę można znaleźć pod adresem: http://gazetka.lidl.pl/eed14fa0-07ba-404c-bf24-49cc582882ad/html5.html#/18

Ja osobiście w poniedziałek pędzę zobaczyć torbę, świetliki oraz stojak (Mardead używa podobnego do stawiania wędki na czas zmiany przynęty) :)
Franki

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Dzięki za cynk, ten stojak może być niegłupi.
Aczkolwiek mnie to aż oczy bolą jak widzę jak oni trzymają wędki na tych reklamach wszystkich.. :facepalm:
Uzależniony od wędkarstwa

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Dzięki za cynk, ten stojak może być niegłupi.
Aczkolwiek mnie to aż oczy bolą jak widzę jak oni trzymają wędki na tych reklamach wszystkich.. :facepalm:

Pewnie trzymali dobrze do momentu aż przez megafon odezwał się kierownik produkcji i krzyknął donośnie... "NIE WIDAĆ KOŁOWROTKA" ;)

Offline n0cny

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Reputacja: 50
Torba ciekawa.

Świetliki taniej kupiłem na Ali, także na razie nie potrzebuję...