Autor Wątek: Monster Feeder Chair - problem ze śrubami dociskowymi  (Przeczytany 8731 razy)

Ryba1987

  • Gość
Witam
Niektórym znany temat i irytujący bo w krzesłach za 600+ zł żeby takie wady konstrukcyjne występowały na poziomie gimnazjum.. bezcenne.. no ale wszystko się da :)

Temat - rysowanie nóg przez gwinty dociskające

Pierwotnie wyciąłem na laserze 17 mm krążek z kwasówki o grubości 0.08 mm - taką mieliśmy najcieńszą akurat :)
Chciałem żeby chłopaki mi to pospowali do gwintu i by było po sprawie - "nie da się bo nie ma jak tigiem dojść.. "

Krążki z kwasówki 0.8mm

Kombinacji ciąg dalszy - nakrętka M8.. (ma fazy wewnętrzne po bokach) na tokarkę, stoczenie nakrętki z jednej strony tak, żeby fazki wewnętrznej nie było (ratowanie gwintu :P), podobnie z drugiej strony stoczenie tak, żeby zostało jej 2,5mm - 2/3 zwoje.
 
Spawanie nakrętek.. albo może tego co po nich zostało do krążków z kwasówki, pomalowanie na czarno.

Front

Tył

Pierwsze wkręcenie w gwint w fotelu.. dalej rysuje tym razem"półksiężyce".. podklejanie filców odpada - za mało miejsca.. (noga się blokowała na filcu) podczas wkładania w uchwyt.
Zwykła naklejka rapali mi wpadła pod rękę.. wyciąłem krążek o średnicy jakiś 19mm, tak "na zapas" żeby ranty krążka zabezpieczyć oczywiście wcześniej je oszlifowałem i zatępiłem po laserze).
Działa, noga się nie rysuje :)
Klej do śrób/gwintów czy jak to tam zwał.. smarowanie i czekanie aż wyschnie.. dupa, nie trzyma ten siuwaks :(
Spawanie odpada bo nie ma miejsca i nie ma jak.. ktoś ma jakiś pomysł czym złączyć na stałe nakrętkę z ową blaszką do gwintu w miare na stałe? Poxilina? Coś w ten deseń ogarnie temat? Jak myślicie?

Tutaj filmik poglądowy z działania owej przeróbki.. tak tak to garaż przepraszam za pierdolnik standartowo w garażu :)

YT

Pozdrawiam

elvis77

  • Gość
Odp: Monster Feeder Chair - problem ze śrubami dociskowymi
« Odpowiedź #1 dnia: 04.02.2015, 21:57 »
Tak na szybko żeby połączyć -zgrzewarka,ale mam pomysł tylko muszę go rozwinąć i nie wiem jak opisać

Ryba1987

  • Gość
Odp: Monster Feeder Chair - problem ze śrubami dociskowymi
« Odpowiedź #2 dnia: 04.02.2015, 21:58 »
Problem jest taki że to trzeba połączyć wewnątrz tego uchwytu.. a tam miejsca sporo nie ma

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Monster Feeder Chair - problem ze śrubami dociskowymi
« Odpowiedź #3 dnia: 04.02.2015, 22:07 »
Mam dostęp do krążków z gumy, o różnej średnicy i grubości do 2mm ,może guma byłaby rozwiązaniem tylko jak to połączyć?
Pozdrawiam
Jacek

elvis77

  • Gość
Odp: Monster Feeder Chair - problem ze śrubami dociskowymi
« Odpowiedź #4 dnia: 04.02.2015, 22:18 »
Myślałem,że chcesz połączyć nakretkę z blaszką. Sory nie załapałem
A śruba z tym"talerzykiem"powinna być jakoś zakuta,ale tak żeby ten talerzyk się obracał podobnie jak w ścisku stolarskim,ślusarskim lub maszynce do mielenia mięsa,wtedy by nie kaleczył ten talerzyk nogi. Trzeba zatoczyć końcówkę śruby na np.5,9mm na średnicę otworu w talerzyku(6,0mm) ,wywiercić otwór w śrubie np.5mm następnie wkręcić śrubę w fotel,nałożyć talerzyk na zatoczoną końcówkę i rozkuć(rozepchnąć od środka) np.podkładając kulkę np8mmi jakąś kostkę (profil,pręt) następnie wkręcić śrube w celu rozplaszczenia zatoczonej końcówki śruby,ale tak żeby talerzyk się obracał,ale nie spadał. Jeśli nie zrozumiałe to jutro w pracy narysuję w cad i wrzucę fote.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Monster Feeder Chair - problem ze śrubami dociskowymi
« Odpowiedź #5 dnia: 04.02.2015, 22:22 »
Wielkie podziękowania dla Ryby za opracowanie tematu i nagranie filmiku.
Widać nie tak łatwo się wyspiarskie krzesło poddaje! Ale ja wierzę, że w końcu je ujarzmimy!

Mam nadzieję, że zanim moje dotrze do mnie, to koledzy tu już opatentują niezłe rozwiązanie ;D
Pozdrawiam
Mateusz

Offline kubator

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 108
  • Reputacja: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kuba
  • Lokalizacja: Toruń
Odp: Monster Feeder Chair - problem ze śrubami dociskowymi
« Odpowiedź #6 dnia: 04.02.2015, 22:26 »
Chłopaki żaden ze mnie inżynier ale wydaje mi się że nie tędy droga. Łatwiej chyba będzie zabezpieczyć sama noge docinajac cieki pasek z blachy i nałożyć na nogę od strony gwintu. Druga opcja to zrobienie rurki kwadrat z ciekiej blachy i nałożenie jej na nogę w celu ochrony. Jeśli się mylę możecie dać mi w pysk jestem tylko magistrem
Jožin z bažin

elvis77

  • Gość
Odp: Monster Feeder Chair - problem ze śrubami dociskowymi
« Odpowiedź #7 dnia: 04.02.2015, 22:45 »
Dobrze,że mam tylko technika nie będzie siary jak się mylę lub ktoś wymyśli coś lepszego i prostszego. A tak poważnie też o tym myślałem tylko nawet nie widziałem tego krzesła na oczy i dopiero ten filmik pokazał ile jest miejsca w środku i jakie są możliwości

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Monster Feeder Chair - problem ze śrubami dociskowymi
« Odpowiedź #8 dnia: 04.02.2015, 22:55 »
U mnie w siedzisku problem jest podobny - ale jak stwierdziłem ostatnio , po niecałych 2 latach wszystko działa, pomimo śladów na nóżkach. Nie wiem czy nie robią tego specjalnie, dlatego, że pod większym cięzarem nózka może się przesuwać (raczej fotel w dół). 
Wiem, że jednym z problemów koszy, tych tańszych jest nie trzymanie wysokości. W takim przypadku nic się nie przesunie...
Lucjan

Offline piotr82

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 305
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Powiat Krasnystaw
Odp: Monster Feeder Chair - problem ze śrubami dociskowymi
« Odpowiedź #9 dnia: 05.02.2015, 06:12 »
Ci flegmatycy angielscy mogliby przeprojektować nogi jak w nowych koszach z serii absolute na fi 30 mm. Wstyd żeby krzesło miało tak zrysowane nogi, a nie zaliczyło wyprawy wedkarskiej.

Ryba1987

  • Gość
Odp: Monster Feeder Chair - problem ze śrubami dociskowymi
« Odpowiedź #10 dnia: 05.02.2015, 14:35 »
Panowie dzięki za propozycje rozwiązania problemu ale chyba znalazłem rozwiązanie samemu dziś w pracy.. po prostu wykręcę całą śróbę mocującą wraz z tym moim "talerzykiem" z nakrętką przyspawaną i dam ziomkowi który na nożu wodnym robi. Skręcę to najmocniej jak się tyklo da i w poprzek nakrętki oraz przez cały gwint śróby dociskowej wyżłobi mi otwór 1mm~1.2mm po czym w ten otwór włożę zwykły drut i skręcę tak jak siatki ogrodzeniowe - będzie tak skontrowane że będzie montaż na stałe bez żadnego klejenia itp :)
Jutro jak to ogarniemy to dam fotki jak to wyszło:)

P.S. - nie jestem żadnym inżynierem jak coś tylko samoukiem obsługującym prasy krawędziowe a nie raz inżynierowie ode mnie z roboty do mnie przychodzą jak mają coś trudniejszego do ogarnięcia :P
Szkoda że nie umiem w cadzie rysować bo bym Wam to już przedstawił :P

elvis77

  • Gość
Odp: Monster Feeder Chair - problem ze śrubami dociskowymi
« Odpowiedź #11 dnia: 05.02.2015, 16:34 »
Narysowałem tak,żeby rozjaśnić nasze pomysły
Dwie wersje:
 
Druga wersja z prościejszym talerzykiem (podkladką 2mm)


Czy o takie mocowanie kołeczkiem Ci chodziło?


Nie znam wymiarów więc rysunki są tak na oko (poglądowe)

Ryba1987

  • Gość
Odp: Monster Feeder Chair - problem ze śrubami dociskowymi
« Odpowiedź #12 dnia: 05.02.2015, 16:52 »
Mój pomysł będzie praktycznie jak ten ostatni rzut (z tym że śróba dochodzi do płytki zewnętrznej zespawanej z nakrętką)
Jutro po 15 myślę już będzie "po zabiegu" :P

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Monster Feeder Chair - problem ze śrubami dociskowymi
« Odpowiedź #13 dnia: 05.02.2015, 17:05 »
@elvis77
czy mi się zdaje czy to Catia?

elvis77

  • Gość
Odp: Monster Feeder Chair - problem ze śrubami dociskowymi
« Odpowiedź #14 dnia: 05.02.2015, 17:42 »
@elvis77
czy mi się zdaje czy to Catia?
Nie to TopSolid CadCam