Autor Wątek: Testowanie - siatka PVA z Aliexpress  (Przeczytany 5998 razy)

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Testowanie - siatka PVA z Aliexpress
« Odpowiedź #15 dnia: 28.02.2017, 19:29 »
Super test!
 :thumbup:
Uzależniony od wędkarstwa

Offline pandora

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 2
Odp: Testowanie - siatka PVA z Aliexpress
« Odpowiedź #16 dnia: 01.03.2017, 19:17 »
A co rybki na te gluty , czy  mają coś do powiedzenia? :P

Offline Kulboczek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Testowanie - siatka PVA z Aliexpress
« Odpowiedź #17 dnia: 13.03.2017, 22:13 »
Odgrzebię trochę temat,  bo mnie to trochę i ciekawiło i spokoju nie dawało.





Jeśli ktoś zamawiając PVA z Ali, taką jak na testach myślał, że to ta sama co PVA firmy FOX, to musi wiedzieć, iż nawet w tej samej fabryce nie jest robiona zapewne. Podejrzewam nawet, iż te fabryki są oddalone tak od siebie, iż wymiana „kopiowania” jest możliwa tylko przez telefon, a dokładniej MMSy i to chyba w taryfie darmowych minut.

1) na pierwszy rzut oka są podobne
2) jak widać zdjęcie to niweluje
3) opakowanie siatki PVA z ALI, wygląda jak skan tej z FOX, a nawet nie jak skan, a kiepski MMS robiony gdzieś podczas produkcji siatki FOX i tak wydrukowany (pikseloza)
4) siatka FOX ma 6 m długości, ALI tylko 5 m
5) obie rozciągają się tylko w szerz, przy czym ALI 2x tyle co FOX, co może być plusem
6) sploty są inne: siatka z ALI ma splot prostokątny, FOX prostokątno-krzyżakowy
7) testu na rozpuszczanie nie robiłem, ale zapewne jak w przypadku wcześniejszego, siatka z ALI będzie dłużej pracować w zimniejszej wodzie

Moje podsumowanie,
1) będę dalej zamawiał ALI PVA, bo jest po prostu tańszą alternatywą i to bardzo tańszą, jeśli możemy poczekać 2-3 tygodnie, a to można przecież przewidzieć, to koledzy z Chin lub Tajlandii prześlą nam ją bezpłatnie
2) nie łapie się na głębinach i toniach, więc nawet w cieplejszych wodach (okres wakacyjny) taka siatka spokojnie dotrze z zestawem na dno 3-4 metrowe
3) a w okresie wiosny, jesieni może być idealna, gdy woda jest zimniejsza
4) tak jak pisze Hubert, wiązanie mniej ciasnych węzłów może pomóc w problemie „glutów”, chociaż nie jestem pewien czy mają one znaczenie

To chyba na tyle z mojej strony :)

Łukasz