Autor Wątek: Metoda na marcową rzeczną płoć  (Przeczytany 10509 razy)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Metoda na marcową rzeczną płoć
« Odpowiedź #30 dnia: 02.03.2017, 19:48 »
Pamiętaj o Coco Belge. 

aroo04

  • Gość
Odp: Metoda na marcową rzeczną płoć
« Odpowiedź #31 dnia: 02.03.2017, 19:50 »
Pamiętaj o Coco Belge.
Żebym ja wiedział co to jest ;D

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Metoda na marcową rzeczną płoć
« Odpowiedź #32 dnia: 02.03.2017, 19:51 »
Dodatek do zanęt, wspomaga trawienie, pobudza apetyt, przeczyszcza.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Metoda na marcową rzeczną płoć
« Odpowiedź #33 dnia: 02.03.2017, 19:53 »
Kolega nie ma dostępu do ziemi a Ty mu wyjeżdzasz z Coco, chyba Coco -dzambo :)) i może jeszcze Pigeon shit :P
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Metoda na marcową rzeczną płoć
« Odpowiedź #34 dnia: 02.03.2017, 19:53 »
Kolega nie ma dostępu do ziemi a Ty mu wyjeżdzasz z Coco, chyba Coco -dzambo :)) i może jeszcze Pigeon shit :P
:D :D :D :thumbup: pozamiatał :D
Uzależniony od wędkarstwa

aroo04

  • Gość
Odp: Metoda na marcową rzeczną płoć
« Odpowiedź #35 dnia: 02.03.2017, 19:54 »
Słyszałem kiedyś, że niektórzy dodają do zanęt środek przeczyszczający, ale średnio to przyjemne wyciągać lejące wiadomo, czym ryby...

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Metoda na marcową rzeczną płoć
« Odpowiedź #36 dnia: 02.03.2017, 19:57 »
Kolega nie ma dostępu do ziemi a Ty mu wyjeżdzasz z Coco, chyba Coco -dzambo :)) i może jeszcze Pigeon shit :P

A co ma piernik do wiatraka?

aroo04

  • Gość
Odp: Metoda na marcową rzeczną płoć
« Odpowiedź #37 dnia: 02.03.2017, 19:59 »
Kolega nie ma dostępu do ziemi a Ty mu wyjeżdzasz z Coco, chyba Coco -dzambo :)) i może jeszcze Pigeon shit :P
Kokedze chodziło o to, że generalnie słabo u mnie z takimi różnymi dziwnymi przynętami i zanętami oraz dodatkami, a przez internet nie lubię zamawiać...

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Metoda na marcową rzeczną płoć
« Odpowiedź #38 dnia: 02.03.2017, 20:01 »
Kolega nie ma dostępu do ziemi a Ty mu wyjeżdzasz z Coco, chyba Coco -dzambo :)) i może jeszcze Pigeon shit :P
Kokedze chodziło o to, że generalnie słabo u mnie z takimi różnymi dziwnymi przynętami i zanętami oraz dodatkami, a przez internet nie lubię zamawiać...



Acha,  teraz rozumiem. 

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Metoda na marcową rzeczną płoć
« Odpowiedź #39 dnia: 02.03.2017, 20:01 »
Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać :) Kolego ja pisze ogólnikowo bo Ty sam praktycznie nic nie napisałeś ( rzeka, picker lub przepływanka, przynęta roślina )
Ogólna zasada jest taka w zimnej wodzie: mało, drobno, ciemno. Przynęty roślinne znasz, zabierz kilka i zobacz co w danym dniu zadziała.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Metoda na marcową rzeczną płoć
« Odpowiedź #40 dnia: 02.03.2017, 20:02 »
W necie jest cala paleta towaru do wyboru.  Z jakego miasta jesteś, że masz tak krucho ?

aroo04

  • Gość
Odp: Metoda na marcową rzeczną płoć
« Odpowiedź #41 dnia: 02.03.2017, 20:06 »
Miasta ;D a to dobre :) żartuję ;) do najbliższego miasta jeśli można tak nazwać Nowy Targ mam 15km ;)

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Metoda na marcową rzeczną płoć
« Odpowiedź #42 dnia: 02.03.2017, 20:11 »
90% sukcesu na wiosnę to miejsce i tu ciężko cokolwiek doradzić - łowiłem płocie w silnym nurcie na 3 metrowym gruncie, na Bobrze za tamą w Pilichowicach; łapałem na rozlewiskach prawie stojących za tamą w Otmuchowie na 40 cm wodzie, jak i w wolno płynącym kanale przy Wiśle - nie wiem od czego to zależy ale miejsca mogą być kompletnie różne - zazwyczaj wskazówką są tłumy wędkarzy.
Co mogę stwierdzić - jeśli to rzeka to w nurcie zazwyczaj biorą większe sztuki, na płyciznę i wolniejszy nurt wychodzą wieczorem. Jeśli masz możliwość częstego nęcenia to nr 1 jest pszenica - po tygodniu nęcenia na nic innego brać nie będą. Zawsze płotki późną jesienią, zimą i latem łowiłem delikatnie na spławik.

Na wiosnę zapomnij o konopii, pelecie, odchodach pająków i tym podobnych cudownych środkach - na rzece znajdź miejsce - połowisz.

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Metoda na marcową rzeczną płoć
« Odpowiedź #43 dnia: 02.03.2017, 20:12 »
Miasta ;D a to dobre :) żartuję ;) do najbliższego miasta jeśli można tak nazwać Nowy Targ mam 15km ;)


No to w Nowym Targu pewnie kupisz wszystko.  Powinieneś robić zapasy. Ziemi nakop przy wodzie,  potem potraktu ją sitem,  w odwodzie powinieneś mieć bentonit aby w razie czego skleić temat.  Pomyśl też o glinach,  ale to już dodatkowy koszt.

Cholera,  pisze z telefonu i nie ogarnąłem,  bedziesz łowił pickerem . To ziemia nie jest tak bardzo potrzebna.

aroo04

  • Gość
Odp: Metoda na marcową rzeczną płoć
« Odpowiedź #44 dnia: 02.03.2017, 20:13 »
Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać :) Kolego ja pisze ogólnikowo bo Ty sam praktycznie nic nie napisałeś ( rzeka, picker lub przepływanka, przynęta roślina )
Ogólna zasada jest taka w zimnej wodzie: mało, drobno, ciemno. Przynęty roślinne znasz, zabierz kilka i zobacz co w danym dniu zadziała.
Woda górska-Dunajec, obszerna spokojna płań zaczynająca się bystrzem, kończąca płytkim rozległym przelewem. Głębokość przy opasce na końcu płani ok 2-2,5m, dno początkowo kamieniste, na końcu muliste. Metoda-ds przy użyciu pickera, koszyk 20 g wystarcza (słaby uciąg). Zestaw końcowy-nie wiem. Ryby tam występujące to kleń, świnka, pstrąg, głowacica, okoń, okresowo płoć, leszcz, szczupak. Dozwolone przynęty tylko roślinne, nęcenie tylko przy użyciu koszyczka zanętowego. Łowię na końcu płani z opaski na zew zakrętu. Miejsce świetne, ale w pełni sezonu nie dostępne-barszcz sosnowskiego.