Autor Wątek: Metoda na marcową rzeczną płoć  (Przeczytany 10510 razy)

aroo04

  • Gość
Odp: Metoda na marcową rzeczną płoć
« Odpowiedź #45 dnia: 02.03.2017, 20:16 »
Miasta ;D a to dobre :) żartuję ;) do najbliższego miasta jeśli można tak nazwać Nowy Targ mam 15km ;)


No to w Nowym Targu pewnie kupisz wszystko.  Powinieneś robić zapasy. Ziemi nakop przy wodzie,  potem potraktu ją sitem,  w odwodzie powinieneś mieć bentonit aby w razie czego skleić temat.  Pomyśl też o glinach,  ale to już dodatkowy koszt.

Cholera,  pisze z telefonu i nie ogarnąłem,  bedziesz łowił pickerem . To ziemia nie jest tak bardzo potrzebna.
Jak mówisz, zapasy w moim przypadku wskazane, będzie trzeba nabyć... Co do tej ziemi-koszyk mały, uciąg słaby dlatego myślałem o zwykłej spożywce z przynętą zanętową (gniecione kuku)... Ale każdy pisze o ziemi i glinie, więc myślałem, że to konieczne...

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Metoda na marcową rzeczną płoć
« Odpowiedź #46 dnia: 02.03.2017, 20:28 »
Czyli w raju Świnek :) na pewno pęczak a może spróbuj na płatki jęczmienne, dawno już tak nie łowiłem ale ja bym szukał rybek na dnie kamienistym lub granicy z dnem mulistym najlepiej w jakimś dołku.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Metoda na marcową rzeczną płoć
« Odpowiedź #47 dnia: 02.03.2017, 20:31 »
Teraz, na wiosnę wykoś barszcz ale tylko ścieżkę - będziesz miał miejscówkę z marzeń..., jeśli możesz to jeszcze przygotuj tabliczki - uwaga barszcz trujący, uwaga kleszcze lub coś takiego...

 

aroo04

  • Gość
Odp: Metoda na marcową rzeczną płoć
« Odpowiedź #48 dnia: 02.03.2017, 20:46 »
Wykoszenie nic nie da. Rok, czy dwa lata temu chodziła ekipa, kosiła to na jesieni, do korzeni wstrzykiwali jakiś środek, a tego z roku na rok więcej i więcej...  Co do tego raju łowię tam klenie i świnki powyżej 40cm, podobnej wielkości pstrągi i płocie przeszło 30cm, ale...na przepływankę, a teraz uparłem się na ds :)

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 016
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Metoda na marcową rzeczną płoć
« Odpowiedź #49 dnia: 02.03.2017, 21:28 »

aroo04

  • Gość

aroo04

  • Gość
Odp: Metoda na marcową rzeczną płoć
« Odpowiedź #51 dnia: 03.03.2017, 10:36 »
Panowie, myliłem się, mój wiejski sklepik motoryzacyjno-rowerowo-wędkarski przygotował się na sezon :) kupiłem 4 kg ziemi, 3 x zanęta płoć w tym jedna zimowa, suszona krew, prażone konopie i 2 x melasa :) coś z tego wyczaruje ;D