Autor Wątek: Dywagacje pieniężno-sprzętowe  (Przeczytany 8211 razy)

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dywagacje pieniężno-sprzętowe
« Odpowiedź #30 dnia: 23.12.2020, 07:28 »
Na podstawie ewolucji zazdrości polaka wędkarza, możnaby dużo książek napisać. W ostatnim czasie widzę sporów ewolucję, jak jeszcze 15-20 lat temu zazdrościli czarnuchów od Shimano to tylko było że na pewno ukradł, teraz trzeba umniejszyć ale pokazać, że ja jestem lepszy albo że i tak wszystko z Chin to samo. Argumentacja idzie do przodu.

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Dywagacje pieniężno-sprzętowe
« Odpowiedź #31 dnia: 23.12.2020, 08:17 »
No tak to już jest - są w społeczeństwie osoby zazdrosne, są nadmiernie chwalące się i są prowokujące i nie chodzi tu o wędkarstwo lecz o ka żdą sferę naszego życia... Ja osobiście nie widzę powodu, aby chwalić się, ile wydaję w wędkarskim, na co mnie stać a na co nie. Zresztą tych rachunków nie widzi nawet moja żona. Tak więc tym bardziej nie mam potrzeby pisać o tym publicznie. Wystarczy mi efekt końcowy, czyli fotka z fajną rybką. Choć to też potrafi niektórych uwierać. No ale łowić po prostu trzeba umieć :P
Pozdrawiam Seba

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dywagacje pieniężno-sprzętowe
« Odpowiedź #32 dnia: 23.12.2020, 08:53 »
No tak to już jest - są w społeczeństwie osoby zazdrosne, są nadmiernie chwalące się i są prowokujące i nie chodzi tu o wędkarstwo lecz o ka żdą sferę naszego życia... Ja osobiście nie widzę powodu, aby chwalić się, ile wydaję w wędkarskim, na co mnie stać a na co nie. Zresztą tych rachunków nie widzi nawet moja żona. Tak więc tym bardziej nie mam potrzeby pisać o tym publicznie. Wystarczy mi efekt końcowy, czyli fotka z fajną rybką. Choć to też potrafi niektórych uwierać :P

W punkt :beer:.
Maciek

Offline Piotr Bogdanowicz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ruda Śląska
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Dywagacje pieniężno-sprzętowe
« Odpowiedź #33 dnia: 23.12.2020, 09:14 »
Tak mnie jakoś naszło...
Pozdrawiam Piotr

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Dywagacje pieniężno-sprzętowe
« Odpowiedź #34 dnia: 23.12.2020, 13:18 »
Carl , dyskutować z toba nie mam zamiaru. Wisi mi i powiewa kto ile wydaje na sprzęt i czym łowi. Nie będę się rozwodził w przeciwieństwie do ciebie. Koniec z mojej wymiany zdań z toba.
Adam

Offline ZiZ

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 169
  • Reputacja: 21
Odp: Dywagacje pieniężno-sprzętowe
« Odpowiedź #35 dnia: 23.12.2020, 13:31 »
..... "Zresztą tych rachunków nie widzi nawet moja żona. ...."
Wymień! ;) :D

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Dywagacje pieniężno-sprzętowe
« Odpowiedź #36 dnia: 23.12.2020, 14:15 »
Dobra Panowie, temat wraca jak bumerang co jakiś czas. :)
Za chwilę święta, nie ma o co bić piany. Niech każdy łowi czym chce i  za ile. Jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam.
 :beer:
Adam

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 533
  • Reputacja: 1110
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Dywagacje pieniężno-sprzętowe
« Odpowiedź #37 dnia: 23.12.2020, 14:47 »
Na podstawie ewolucji zazdrości polaka wędkarza, możnaby dużo książek napisać. W ostatnim czasie widzę sporów ewolucję, jak jeszcze 15-20 lat temu zazdrościli czarnuchów od Shimano to tylko było że na pewno ukradł, teraz trzeba umniejszyć ale pokazać, że ja jestem lepszy albo że i tak wszystko z Chin to samo. Argumentacja idzie do przodu.

Podstawowe wersje narracji/argumentacji są dwie, reszta to wariacje na ich kanwie:

(1) Sprzęt tani z reguły nie ustępuje jakością sprzętowi droższemu, bo i tak wszystko powstaje w Chinach czy inszej Malezji, a płaci się więcej za markowy napis/naklejkę

(2) Sprzęt tani z zasady nie ustępuje skutecznością sprzętowi droższemu, a płaci się więcej jedynie za większą wygodę lub lepsze wykończenie, na które prawdziwy łowca nie zwraca uwagi

Odnośnie (1) należy uprzejmie wyjaśnić, że to bzdura, a odnośnie (2) należy odpowiedzieć, że sprzęt tani bywa wyraźnie mniej skuteczny od droższych odpowiedników, zaś większa wygoda przekłada się na większa frajdę, o którą ostatecznie licznym wędkarzom chodzi :)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dywagacje pieniężno-sprzętowe
« Odpowiedź #38 dnia: 23.12.2020, 16:30 »
Moda Panowie.... moda...
A ubrania wędkarskie
A gadżety wędkarskie.....
A marka......

To wszystko kosztuje.

Modus
Cyt."należy odpowiedzieć, że sprzęt tani bywa wyraźnie mniej skuteczny od droższych odpowiedników, zaś większa wygoda przekłada się na większa frajdę"

Z tą skutecznością przy umiejetnosciach był bym ostrożny...
Bo nawet na tani sprzęt chłopaki łowią i sobie chwalą - ja szanuje wybory i jechanie że tanie.... to sranie .....

Tanie drogie kijki pomiarowe kordy.... ileż kontrowersji w necie... podobne z fila bez gwintu i oczek . Pomierzysz na ba....
A cena.....
Ale jak ktoś chce to czemu nie.....
Maciek

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dywagacje pieniężno-sprzętowe
« Odpowiedź #39 dnia: 23.12.2020, 16:48 »
I się zacznie... ten wydaje tyle, a tamten tyle. Tyn mo sprzyntu na tysionc, a tamtyn za milijon. Sprzynt przecie nie łowi... :facepalm:

Mateo, proszę o zmiany nicka na Wróżbita Maciej :)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 533
  • Reputacja: 1110
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Dywagacje pieniężno-sprzętowe
« Odpowiedź #40 dnia: 23.12.2020, 17:27 »
Bo nawet na tani sprzęt chłopaki łowią i sobie chwalą...

Nie chodzi o to, że tanim sprzętem z zasady nie da się skutecznie łowić. Nie chodzi również o to, że droższym sprzętem można nadrobić brak doświadczenia/umiejętności. Chodzi o to, że tani sprzęt bywa wyraźnie mniej skutecznym narzędziem od droższych odpowiedników :)

Przykład: tanie wędki spławikowe często mają okropnie dupiaste blanki, które mocno utrudniają skuteczne zacinanie oraz precyzyjne łowienie na większym dystansie, a także zwiększają odsetek tzw. spadów w porówanianiu do wędek lepiej zaprojektowanych i wykonanych z lepszych materiałów.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dywagacje pieniężno-sprzętowe
« Odpowiedź #41 dnia: 23.12.2020, 17:31 »
Bo nawet na tani sprzęt chłopaki łowią i sobie chwalą...

Nie chodzi o to, że tanim sprzętem z zasady nie da się skutecznie łowić. Nie chodzi również o to, że droższym sprzętem można nadrobić brak doświadczenia/umiejętności. Chodzi o to, że tani sprzęt bywa wyraźnie mniej skutecznym narzędziem od droższych odpowiedników :)

Przykład: tanie wędki spławikowe często mają okropnie dupiaste blanki, które mocno utrudniają skuteczne zacinanie oraz precyzyjne łowienie na większym dystansie, a także zwiększają odsetek tzw. spadów w porówanianiu do wędek lepiej zaprojektowanych i wykonanych z lepszych materiałów.

Mówisz przez pryzmat zawodnika...
Czy przez pryzmat wędkarstwa rekreacyjnego.....
Maciek

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dywagacje pieniężno-sprzętowe
« Odpowiedź #42 dnia: 23.12.2020, 17:42 »
Z drogiego sprzętu jako amator to pewnie bym zainwestował w baty, bo tutaj jednak jest ogromna różnica w komforcie łowienia, a co najważniejsze dla naszego kręgosłupa.
Ja jestem przezorny i się nauczyłem przez 15 lat łowienia, że chytry 2x traci i wolę odłożyć przez rok kasę i kupić coś droższego. Coś co będzie miał na dłuuugie lata, a i coś co nie straci na wartości tak szybko jak tani sprzęt, a patrząc na inflację to sprzęt będzie zyskiwał na wartości. Jak popatrzę ile 10 lat temu kosztowały niektóre wędki, a dzisiaj to mamy cenę 2x.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dywagacje pieniężno-sprzętowe
« Odpowiedź #43 dnia: 23.12.2020, 17:45 »
Z drogiego sprzętu jako amator to pewnie bym zainwestował w baty, bo tutaj jednak jest ogromna różnica w komforcie łowienia, a co najważniejsze dla naszego kręgosłupa.
Ja jestem przezorny i się nauczyłem przez 15 lat łowienia, że chytry 2x traci i wolę odłożyć przez rok kasę i kupić coś droższego. Coś co będzie miał na dłuuugie lata, a i coś co nie straci na wartości tak szybko jak tani sprzęt, a patrząc na inflację to sprzęt będzie zyskiwał na wartości. Jak popatrzę ile 10 lat temu kosztowały niektóre wędki, a dzisiaj to mamy cenę 2x.

Z tobą się zgadzam.
Dobre podejście co ważne rozsądne .
Maciek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Dywagacje pieniężno-sprzętowe
« Odpowiedź #44 dnia: 23.12.2020, 17:47 »
Mateo, proszę o zmiany nicka na Wróżbita Maciej :)

Maćku musisz się lepiej postarać i zdjąć urok jajem, aby oczyścić forum i przywrócić prawidłowy rozwój cienkich ciał – aury ;)

https://ezoteryk.eu/zdejmowanie-urokow/