Autor Wątek: Finezyjna wędka do klasycznego feedera 3.6 do 500 zł  (Przeczytany 953 razy)

Offline Maniek22

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Szukam finezyjnego kija tak żeby dawał przyjemność z łowienia mniejszych ryb koniecznie w 3 składzie dystans około 50/60 m fajnie by było gdyby szczytówka miała 2.2 mm i posiadał w miarę duże przelotki tak aby węzeł z przyponu strzałowego nie blokował się na nich. Jeśli naprawdę warto jestem w stanie dołożyć 200 zł

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 003
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Finezyjna wędka do klasycznego feedera 3.6 do 500 zł
« Odpowiedź #1 dnia: 05.04.2024, 23:17 »
Albo duże przelotki albo finezja. Duże przelotki ładuje się do kijów bardziej dystansowych i mocniejszych.

Offline Nathaniel

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 090
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Finezyjna wędka do klasycznego feedera 3.6 do 500 zł
« Odpowiedź #2 dnia: 05.04.2024, 23:19 »
Szukam finezyjnego kija tak żeby dawał przyjemność z łowienia mniejszych ryb koniecznie w 3 składzie dystans około 50/60 m fajnie by było gdyby szczytówka miała 2.2 mm i posiadał w miarę duże przelotki tak aby węzeł z przyponu strzałowego nie blokował się na nich. Jeśli naprawdę warto jestem w stanie dołożyć 200 zł

Mam Browninga Black Viper MK12 80 gr, jak chcesz pogadać zapraszam na priv.

Offline Maciek K

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: WPI
Odp: Finezyjna wędka do klasycznego feedera 3.6 do 500 zł
« Odpowiedź #3 dnia: 05.04.2024, 23:35 »
Browning Argon 2.0 3.6m 10-50 gramów wyrzutu ma spore przelotki ....
Nie zabieram ryb do domu .....

Offline Maniek22

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Finezyjna wędka do klasycznego feedera 3.6 do 500 zł
« Odpowiedź #4 dnia: 06.04.2024, 05:58 »
Albo duże przelotki albo finezja. Duże przelotki ładuje się do kijów bardziej dystansowych i mocniejszych.
Nie muszą być nie wiadomo jak duże ale trochę większe niż w tx3 bo tam są naprawdę malutkie

Offline lajon38

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 316
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Finezyjna wędka do klasycznego feedera 3.6 do 500 zł
« Odpowiedź #5 dnia: 06.04.2024, 09:15 »
Może flagman new generation 360 do 70g , szczytówki ma chyba 2.2mm

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 836
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Finezyjna wędka do klasycznego feedera 3.6 do 500 zł
« Odpowiedź #6 dnia: 06.04.2024, 10:56 »
Szukam finezyjnego kija tak żeby dawał przyjemność z łowienia mniejszych ryb koniecznie w 3 składzie dystans około 50/60 m fajnie by było gdyby szczytówka miała 2.2 mm i posiadał w miarę duże przelotki tak aby węzeł z przyponu strzałowego nie blokował się na nich. Jeśli naprawdę warto jestem w stanie dołożyć 200 zł

Kolego odnoszę wrażenie, że nie bardzo dodają się Twoje oczekiwania.
Duże przelotki i przypon strzałowy na finezyjnym łowieniu. Wędką 3.3m z c.w. 75gr. jest w stanie zapewnić Ci rzuty (powtarzalne) w rejon 50-60m. Jeśli założysz plecionkę 0,10 - 0,12mm i przypon strzałowy z żyłki 0,25mm spokojnie poradzą sobie przelotki. Osobnym pytaniem jest jaki węzeł zastosujesz na łączenie strzałówki? Używam plecionki 8-splotowej 0,12mm i nie używam na takich odległościach przyponu strzałowego. Dla jasności - łowię klasykiem ze skrętką dowiązaną bezpośrednio do wspomnianej plecionki.

A jak chcesz miękką wędkę: Guru Medium Feeder. Z tym, że szczytówki to 2,35mm. Wędka co prawda 3,60m ale to tylko in-plus, bo mniejszą siłę wkładasz w rzut na taką odległość.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Marcinn

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 223
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • test
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Finezyjna wędka do klasycznego feedera 3.6 do 500 zł
« Odpowiedź #7 dnia: 06.04.2024, 14:38 »
Browning Xenos ma większe przelotki na szczytówkach niż standardowe.

Offline Maniek22

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Finezyjna wędka do klasycznego feedera 3.6 do 500 zł
« Odpowiedź #8 dnia: 06.04.2024, 17:54 »
Szukam finezyjnego kija tak żeby dawał przyjemność z łowienia mniejszych ryb koniecznie w 3 składzie dystans około 50/60 m fajnie by było gdyby szczytówka miała 2.2 mm i posiadał w miarę duże przelotki tak aby węzeł z przyponu strzałowego nie blokował się na nich. Jeśli naprawdę warto jestem w stanie dołożyć 200 zł

Kolego odnoszę wrażenie, że nie bardzo dodają się Twoje oczekiwania.
Duże przelotki i przypon strzałowy na finezyjnym łowieniu. Wędką 3.3m z c.w. 75gr. jest w stanie zapewnić Ci rzuty (powtarzalne) w rejon 50-60m. Jeśli założysz plecionkę 0,10 - 0,12mm i przypon strzałowy z żyłki 0,25mm spokojnie poradzą sobie przelotki. Osobnym pytaniem jest jaki węzeł zastosujesz na łączenie strzałówki? Używam plecionki 8-splotowej 0,12mm i nie używam na takich odległościach przyponu strzałowego. Dla jasności - łowię klasykiem ze skrętką dowiązaną bezpośrednio do wspomnianej plecionki.

A jak chcesz miękką wędkę: Guru Medium Feeder. Z tym, że szczytówki to 2,35mm. Wędka co prawda 3,60m ale to tylko in-plus, bo mniejszą siłę wkładasz w rzut na taką odległość.
Przeważnie łowię na plecionkę 0.08 mm 8 splotową a przypon strzałowy to żyłka 0.24 z niej też robię skrętkę wydaje mi się że w razie zacięcia większej ryby daje to dodatkową amortyzację i mniej zużywam stoperów i łączników do koszyczka ( w łączniku często przeciera się plastik i nie raz się zdarzy że się zablokuje zamiast jeździć po lince) kiedy łowię na feedergume nie ma takiego problemu lecz ona nie nadaje się do łowienia na dalsze odległości

Offline Maniek22

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Finezyjna wędka do klasycznego feedera 3.6 do 500 zł
« Odpowiedź #9 dnia: 06.04.2024, 18:02 »
Może flagman new generation 360 do 70g , szczytówki ma chyba 2.2mm
z opisów które czytałem szczytówka ma średnicę 3 mm i w zestawie zaczynają się od 1.5 oz zależało by mi jednak na 0.75 oz.

Offline Maniek22

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Finezyjna wędka do klasycznego feedera 3.6 do 500 zł
« Odpowiedź #10 dnia: 06.04.2024, 18:03 »
Przeglądając sklepy natrafiłem na sensas black Arrow 400 3.6 do 60 g w 3 składzie posiada szczytówki średnicy 2.2 mm 0.75/1/1.5 oz ktoś może się wypowiedzieć na jej temat czy nie ma z nią problemów

Offline Maniek22

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Finezyjna wędka do klasycznego feedera 3.6 do 500 zł
« Odpowiedź #11 dnia: 06.04.2024, 18:04 »
Browning Argon 2.0 3.6m 10-50 gramów wyrzutu ma spore przelotki ....
Posiadałem wersję do 90 g szczytówki strzelały jak szalone a teraz jest problem z dostępnością oryginalnych szczytowek kupiłem kiedyś jakiś zamiennik gdzie przelotki były już praktycznie o połowę mniejsze

Offline Maciek K

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: WPI
Odp: Finezyjna wędka do klasycznego feedera 3.6 do 500 zł
« Odpowiedź #12 dnia: 06.04.2024, 19:42 »
Browning Argon 2.0 3.6m 10-50 gramów wyrzutu ma spore przelotki ....
Posiadałem wersję do 90 g szczytówki strzelały jak szalone a teraz jest problem z dostępnością oryginalnych szczytowek kupiłem kiedyś jakiś zamiennik gdzie przelotki były już praktycznie o połowę mniejsze
Co było przyczyną pękania tych szczytówek ?
Mam takiego i nic się nie dzieje złego.
Nie zabieram ryb do domu .....

Offline Maniek22

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Finezyjna wędka do klasycznego feedera 3.6 do 500 zł
« Odpowiedź #13 dnia: 06.04.2024, 20:04 »
Browning Argon 2.0 3.6m 10-50 gramów wyrzutu ma spore przelotki ....
Posiadałem wersję do 90 g szczytówki strzelały jak szalone a teraz jest problem z dostępnością oryginalnych szczytowek kupiłem kiedyś jakiś zamiennik gdzie przelotki były już praktycznie o połowę mniejsze
Co było przyczyną pękania tych szczytówek ?
Mam takiego i nic się nie dzieje złego.
Nie mam pojęcia ale rozwarstwiały się najczęściej pomiędzy 2 a 3 przelotką od końca. Nie miałem nigdy problemu z oplatająca się żyłka bądź plecionką zawsze sprawdzałem przed zarzutem czy linka przechodzi luźno przez przelotki koszyki jakich używałem to albo z Mikado 4 k do 20 g albo windowy do 30 g więc nie powinno być problemu z przekroczeniem cw a wszystkie  0.75/1/1.5 oz łamały się po jakimś czasie 2 oz nie zdążyło mi się połamać dodam też że dbam wydaje mi się dosyć dobrze o sprzęt nie rzucam nim po brzegu wędki zawsze w pokrowcu zestaw rozbrojony i dosyć często dobrze myję nie wiem w czym leżał problem tych szczytówek być może trafiłem na jakąś usterkę fabryczną albo po prostu jakiś słaby materiał

Offline Maciek K

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: WPI
Odp: Finezyjna wędka do klasycznego feedera 3.6 do 500 zł
« Odpowiedź #14 dnia: 06.04.2024, 20:15 »
To nie trafiłem w Twoje gusta z moją propozycją Argona ;)
Dzięki za informację i odpowiedź.
Nie zabieram ryb do domu .....