Autor Wątek: Gotowe kulki czy robione samemu??  (Przeczytany 1165 razy)

Offline Arturf01

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 182
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wadowice
Gotowe kulki czy robione samemu??
« dnia: 10.11.2016, 00:14 »
Witam, jeśli chodzi o kulki proteinowe i ich skutecznosc, to polecacie kupic gotowe czy lepiej kupic mix i przed zasiadką ukulać potrzebną ilosc... Słyszałem że te właśnie ukulane przed wędkowaniem są dużo lepsze, ale nie wiem czy to prawda?
Pozdrawiam
Artur

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Gotowe kulki czy robione samemu??
« Odpowiedź #1 dnia: 10.11.2016, 00:32 »
Jeśli nie masz kogoś kto robi samemu kulki to marne szanse żebyś na początku swojej kariery z kulkami zrobił dobry towar,( konsystencja, kolor, zapach ) musisz jak wszystko czego się uczymy wypraktykować.
Jeśli będziesz nęcił i łowił dużo na zbiornikach o dużej presji karpiowej- to tak możesz produkować własne kulki.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline marcin82

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Świętochłowice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Gotowe kulki czy robione samemu??
« Odpowiedź #2 dnia: 10.11.2016, 10:43 »
Jeśli wiesz jak skomponować odpowiedni miks i bazę płynną i masz jakieś pojęcie o robieniu kulek i zaplecze sprzętowe to możesz sam zrobić. Ja jednak radziłbym Ci kupić kulki. Pamiętaj nie ma "złotej" kulki, która zawsze i wszędzie będzie łowiła. Ja po 7 latach karpiowania wziąłem się za kulanie kulek i po roku znowu wróciłem do sklepowych, na które z powodzeniem łowię. Jest tylu "producentów" kulek, że na pewno coś znajdziesz co Ci będzie odpowiadało i cenowo :money: i zapachowo  :flowers:
Raj jest tam, gdzie nie chodzą wszyscy...

Offline vanplesniak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Gotowe kulki czy robione samemu??
« Odpowiedź #3 dnia: 10.11.2016, 11:37 »
Ja jak mam czas to samemu kulam, ale nie z gotowych miksów tylko sam mieszam różne komponenty. Plus jest taki, że dokładnie sam możesz sprawdzić %białka, tłuszczy etc na odpowiednią ilość na dana porę roku. Sam kolor sobie dobierzesz, sam smak dobierzesz.. Nie będą kształty niezbyt regularne ale to może i lepiej? W naturze (wodzie) nie ma (chyba) tak okrągłych rzeczy.. No i satysfakcja złowienia na własną kulkę jest nieporównywalnie większa. Potwierdzone info :thumbup: