Autor Wątek: Dlaczego allegro.pl?  (Przeczytany 20332 razy)

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #45 dnia: 31.01.2015, 21:32 »
Zauważ że przesyłki za pobraniem są droższe niż przy płaceniu z góry
Ja osobiście jako sprzedawca nie mam opcji za pobraniem - bo wtedy o wiele większy procent paczek wraca jako nieodebrane przez kupującego . Dlaczego tak sie dzieje ? Bo bywa że zakup w necie to taki impuls chwili a potem ten co kupił przemyśli , zastanowi się i .....nie odbierze przesyłki. No i wolno mu bo takie są przepisy - a ja jeszcze wtedy płacę kurierowi drugi raz za to że mi tą paczke dostarczy spowrotem. Nie podoba mi sie to , uważam że to niesprawiedliwe
Gdy nie odbierze to dochodza Ci dodatkowe koszty wysylki towaru z powrotem a gdy odbierze to jesli sprzedajesz jako firma na Allegro to klient tez ma prawo zwrotu tylko koszty on wtedy pokrywa, o ile oczywiscie wyslales mu towar zgodny z opisem.
Nie wiem jak jest przy licytacjach ale ponoc prawo zwrotu obejmuje jedynie opcje KUP TERAZ?
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline KrzysztofR

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
    • Naturalne leki
  • Lokalizacja: Odolanów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #46 dnia: 31.01.2015, 21:41 »
Wystarczy robić zakupy u sprawdzonych sprzedawców na Allegro  i nie ma żadnego problemu ,ostatnio kupiłem spławiki i koszyczki dwa dni i towar był u mnie. Kupuje też  w chinach na aliexpress i również nie ma problemu ,ale przed zakupem sprawdzam opinie o raz w jakim czasie ma dojść przesyłka .W tym chińskim serwisie sprzedawca nie dostanie kasy szybciej jak ja nie potwierdzę ze produkt dotarł do mnie i zgadza się z opisem .

Offline Karolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Choszczno (zach.-pom.)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #47 dnia: 01.02.2015, 00:24 »
Osobiście kupuję na allegro od kilku lat.. czasem kilka razy w miesiącu. Nie tylko artykuły wędkarskie. Co najważniejsze nigdy nie miałem większych problemów.. a jak był to tylko z czasem realizacji zamówienia.. lecz nigdy nie przekraczal on 2 tygodni. przewaznie sa to 2-4 dni robocze. Więc tak, cenie sobie allegro i co najwazniejsze szybko sie rozwija jeśli chodzi o sprzet wędkarski którego nie mozna u nas latwo dostać.. jeszcze trochę i zbędne będą nam sklepy internetowe :)

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #48 dnia: 01.03.2015, 13:20 »
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #49 dnia: 01.03.2015, 13:29 »
Paweł Chyba cały sprzęt z Shimano ma co ? :P, jak tam Bacik Tubertini ? :P

Ja z Allegro korzystam dobrych 10 lat, może 2 razy się zawiodłem ale to tylko na nie uczciwych sprzedawcach, pozatym chwale sobie :)
Krzysztof

Offline DarekJ71

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tomice koło Wadowic
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #50 dnia: 11.03.2015, 20:13 »
Ja kupuję na Allegro choć zdarza mi w sklepach, głównie Match Pro oraz SklepTrabucco i nie miąłem większych problemów. Kiedyś kupowałem wszystko na Allegro bo w sklepach wędkarskich w mojej okolicy nie było akcesoriów, które mnie interesowały. Teraz się to zmieniło. Pełny asortyment Drennana mam na miejscu a ceny nawet leprze. 

Offline tomek-kun

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 601
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Racibórz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #51 dnia: 01.02.2016, 11:50 »
To ja trochę odświeżę temat. Zastanawiałem się czy nie założyć nowego, ale skoro już istnieje o tematyce zakupów na allegro to nie chciałbym zaśmiecać forum i sprawiać kłopotów.

Kilka dni temu w wątku o Sklepie Drapieżnik pisaliśmy gdzie lepiej robić zakupy. Czy wybrać miejsce gdzie jest taniej, czy lepiej trochę przepłacić w innym sklepie i kupić np więcej rzeczy w jednym miejscu. Przyznaje iż zawsze jeśli można trochę większą kwotę zaoszczędzić, to sam decyduje się na zakup w takim tańszym sklepie. Zawsze szukałem tańszych rozwiązań, kombinowałem jak koń pod górkę przeliczając koszty przesyłki i kupując tam gdzie się bardziej opłaca.

Wczoraj zostałem trochę wyprowadzony z równowagi przez jednego sprzedającego na allegro. Po moim zakupie napisał mi coś w stylu: "przypomina mi iż przesyłka została wysłana jakąś tam firmą i na listonosza należy czekać. Możliwy czas dostarczenia przesyłki do 14 dni."
Oczywiście grzecznie ustosunkowałem się do takiego maila. Może to pierdoła, może się czepiam.Tylko że następnym razem jeśli będę miał kupić coś od kogoś, kto wymaga żeby przez 14 dni czekać w domu na listonosza. To wybiorę droższą opcję i u kogoś takiego więcej zakupów nie zrobię.
Ktoś z was miał z was podobne przypadki ?
Tomek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #52 dnia: 01.02.2016, 12:19 »
A jaka wysyłkę wybrałeś?. Jakie są warunki wyboru tej wysyłki? Ile trzeba czekać. Może sprzedający wybrał inna możliwość wysłania ci tej rzeczy którą kupiłeś heh
Krzysztof

Offline tomek-kun

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 601
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Racibórz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #53 dnia: 01.02.2016, 12:29 »
List ekonomiczny. Nawet jeśli boli ich opcja wysyłki za złotówkę, to wypadałoby w pierwszym mailu trochę inaczej podejść do klienta. Nie sądzisz?
Tomek

Online zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #54 dnia: 01.02.2016, 12:34 »
Towar dostaniesz szybciej. Sprzedawcy w ten sposób się  zabezpieczają, żeby kupujący nie pisali w opiniach, że miał być dostarczony w ciągu 5 dni, a nie był.
Zbyszek

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #55 dnia: 01.02.2016, 12:46 »
Ja na allegro sporo kupowałem,z racji prowadzenia działalności i jednak niższych cen ,teraz już trochę mniej,ale nadal korzystam.
Nie obyło się też bez wpadek.
Mam wrażenie ,że sprzedawcy na allegro są coraz bardziej bezczelni i wyrachowani.
Oczywiście może ja (i żona) mieliśmy takiego pecha,ale w ostatnich 2-3latach więcej takich przypadków się pojawiło. Pudełko klocków zapakowane dosłownie w worek na śmieci , niedziałające sprzęty, niekompletne zestawy.I straszne problemy ze zwrotami,spory,negatywy,czekanie...
Jak jest dobrze,to jest dobrze,gorzej jak się trafi na jakiegoś miglanca,który na dodatek stanie "okoniem" .

Też sporym minusem jest opłacanie kosztów przesyłki przez kupujących,w przypadku zwrotu (bo towar niezgodny z opisem) płacisz za przesyłkę 2 razy.Cóż z tego,że prawo gwarantuje Ci zwrot wszelkich kosztów (w tym kosztów transportu) w przypadku ewidentnej winy sprzedawcy? Wyegzekwujesz to jakoś? 30 zł przykładowo? (2x 15)Do sądu pójdziesz,na policję?
Kończy się tak,że kupujesz rzecz za 100 ,płacisz przesyłkę 15 i okazuje się,że dostajesz coś innego. Odsyłasz towar płacąc kolejną przesyłkę,odzyskujesz 100 (czasem musisz i m-c poczekać na kase-a jak!). Efekt taki,że towaru nie masz i nie masz 30zł. Transakcja życia,heh.

Program Ochrony Kupujących to jedna kpina.Jakkolwiek działa może w niektórych przypadkach,to nie do końca jest to gwarancja jakiegokolwiek bezpieczeństwa.
Najlepiej ma się sytuacja ,gdy nie dostaniesz nic ,mimo zapłaty - po jakimś tam czasie allegro zrobi Ci zwrot,o ile sprzedawca podał jakiekolwiek prawdziwe dane.

W przypadku gdy dostaniesz cokolwiek,nie wiem- kupujesz tv za 1000zł a dostajesz rubina. Allegro przyzna Ci zwrot 50% wartości. Fajnie. Nie masz 500 i jeszcze musisz zapłacić i odesłać rubina do allegro - jako dowód.

To jeszcze pikuś,gorzej jeśli zawarte transakcje nie przekraczają kwoty 300-400zł (nie pamietam dokładnie). By zdobyć jakikolwiek zwrot od allegro musisz sprawę zgłosić na policji - zgłoszenie popełnienia przestępstwa. Przy takiej kwocie Policja nie nada sprawie nawet numeru (nie chodzi mi o umorzenie). Nie ma numeru ,nie ma zwrotu z Allegro.

By był przykład jakiś.Hmm...taki wędkarski....
Kupujesz sobie kołowrotek Shimano,niech jest używka,za 200zł.Oglądasz zdjęcia-wygląda ok.Czytasz opis:jak nowy,mało używany,chodzi idealnie,zero luzów.Kupujesz,dostajesz paczke,szok!Poobijane to,brudne,wy*ebane łożyska,piski,stuki,tragedia.Zdjęcia nie pokazały uszkodzeń,opis był nieadekwatny.I co?  Otwierasz spór,piszesz że to,że tamto.Sprzedawca Ci odpowie,że towar jest wg niego taki jak napisał,zdjęcia widziałeś,poza tym zaznaczył,że to używane,a Ty chcesz by był jak z półki.Zamykasz spór,dostajesz info z allegro,by zgłosić na policji,zgłaszasz,po m-cu list,że sprawa się nie kwalifikuje,nr nie został nadany,zwrotu z allegro nie ma. Ładnie?
Przerabiałem te historie,więc nic nie ściemniam i nie zmyślam.
Radzę wyciągnąć wnioski i być ostrożnym.

Mam kilku sprawdzonych sprzedawców na allegro,niekoniecznie są to Ci z wyższymi cenami.Nadal więc będę od nich kupował.
Nie każdy z najniższą ceną to zaraz oszust i złodziej.
Ceny z allegro są nieraz korzystne,bo sprzedawca może całkiem spory biznes ukręcić przy małych kosztach,w porównaniu do sklepu stacjonarnego. Garaż lub szopa za domem na magazyn,firma na ojca emeryta=mały zus,siedzisz przy kompie i wzywasz tylko kurierów,ceny możesz dać niskie,zarobek przyjemny.

Najpewniejsi sprzedawcy to wg mnie tacy,którzy mają może nie same pozytywne komentarze,co ogromną liczbę zawartych transakcji. 1000,2tys, 5tys ,10 nawet zawartych transakcji,nawet jeśli ma kilka negatywów to raczej jest to już ktoś z ugruntowaną pozycją.
Czesiek

Offline Karolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Choszczno (zach.-pom.)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #56 dnia: 01.02.2016, 12:48 »
Allegro pokrywa 90% moich zakupów internetowych. Czy ja czy moja Pani nigdy nie mielismy problemów. Raz tylko przesyłka zaginęła po drodze. Ale bardzo szybko problem został rozwiązany na moja korzyść ;)

Offline tomek-kun

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 601
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Racibórz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #57 dnia: 01.02.2016, 13:03 »
Towar dostaniesz szybciej. Sprzedawcy w ten sposób się  zabezpieczają, żeby kupujący nie pisali w opiniach, że miał być dostarczony w ciągu 5 dni, a nie był.

Wiem że szybciej. Chodzi mi o to że gościu wymaga od klienta żeby przez "14 dni" czekał na paczkę. Samo podejście mnie odpycha. Na pewno więcej nic u tego pana nie kupie.
Tomek

Offline rococo1234

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: pomorskie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #58 dnia: 12.02.2016, 21:10 »
To teraz ja pojadę wątkiem handlowym. A co :D
Dlaczego kupuję prawie wyłącznie na allegro? Z internetowych sklepów prawie nie korzystam.

Dlatego, żeby unikać takich sytuacji, jakie obserwujemy na tym forum. Brak jakiegokolwiek bata na kręcących sprzedawców, którzy zaczynają szczekać, jak wściekłe psy.
W allegro mam możliwość wystawienia komentarza. Negatywnych komentarzy sprzedawcy boją się okrutnie. Wiadomo, zawsze jakiś negatyw wpadnie, ale jeśli ktoś ma "tylko" 95% pozytywów, to już staje się mało wiarygodny. Słusznie, czy nie, ale tak jest.
Zauważcie, że paradoksalnie stosunkowo mało sklepów stricte internetowych ma swoje strony na allegro. BOJĄ SIĘ! Boją się, że nawet lekka obsuwa może skutkować negatywem. Może "uśmiercić" ich dotychczasową pracę. Dlatego z tego rezygnują. Doprowadzają do znanych Wam z dziś sytuacji.
Poza tym za nami stoi jeszcze samo allegro. Wielka korporacja obwarowana prawnikami, do których przeciętny obywatel nie ma dostępu. Oni tez w pewnym sensie nas bronią. Zdarzało mi się prosić o interwencję raz, czy dwa i po tej interwencji ze strony allegro sprzedawca łagodniał, jak baranek. Zaczynał odpowiadać na maile, odbierać telefony.

I nie jest to reklama allegro, bo jak sie domyślacie zbyt Cienkim Bolkiem jestem, by móc wywrzeć wpływ na ich strategię marketingową.

Po prostu uważam, że sprzedawcy na allegro są życzliwsi i rzetelniejsi.
Uczciwość może nie koniecznie ale życzliwość owszem. Jak pisałem kiedyś ,znany sklep, dobre opinie a wędzisko zapakowane że tylko płakać. Oczywiście uszkodzony był blank- wróciła z kurierem. Na drugi dzień telefon od sprzedającego  , wyjaśniłem co i gdzie jest uszkodzone stwierdził że to wada fabryczna a nie uszkodzenie.Jak powiedział wędkę i tak sprzeda ,bo jest w dobrej cenie, że ma nadzieję na dalszą współpracę.Owszem sprzeda komuś ,a podczas wyrzutu czy holu ryby trzaśnie.Kupiłem identyczną za 5 pln drożej w innym końcu polski zapakowaną pancernie , za niższą opłatę kurierską i jeszcze dostałem gratisów że mi się micha rozjarzyła , bo i tak wyszło tanio.Allegro to loteria moim zdaniem. Ogólnie z 6 chyba przesyłek w krótkim czasie 2 były beznadziejnie zapakowane(myślę że specjalnie) i uszkodzone.

Offline Arcadius

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 152
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #59 dnia: 17.10.2016, 19:21 »