TECHNIKI WĘDKARSKIE > Grunt

Metodą w rzece Warcie?

(1/10) > >>

Petrosbike:
No to w takim razie ja zapytam skoro zapraszasz. Nie łowiłem jeszcze "metodą" a mam zamiar łowić na rzece Warcie. Rzeka ta jest szybka - uciąg gdzieś 100-120 gram jak sprawdzałem tyczką. Jaki użyć do tej rzeki koszyk/podajnik do metody aby rzeka nie zabrała mi go w sobie tylko znanym kierunku?
Ponadto kij- jaka on powinien mieć moc/ugięcie/cw ?

s7:
Kolego powiedz gdzie jest napisane że, Metodą wędkujemy w głównym nurcie rzeki? Metoda jest skuteczna najbardziej na łowiskach komercyjnych. Rzeka, to według mojej opini tylko w zakolach, gdzie uciąg wody jest znacznie mniejszy. Poczytaj artykuły i pooglądaj filmy Luka na ten temat, tam jest prawie wszystko co powinieneś wiedzieć aby zacząć łowić tą metodą. Ja uważam tą metodę jako nr.1, czyli do tej pory dla mnie osobiście najbardziej skuteczną.   

elvis77:
Methoda niestety nie nadaję się na rzeki podobnie jak do łapania w nocy i na dużych głębokościach,można,ale efekty słabe.Methoda feeder służy do aktywnego łapania w wodach stojących lub wolno płynących. Łapanie w nurcie wymaga zastosowania dużych ciężarków,a te stosowane w methodzie są za lekkie nawet te karpiowe. Koledzy z pewnością Ci to bardziej szczegółowo wytłumaczą.

Arcymisiek:
Ideą połowu na metodę jest: skupienie zanęty i przynęty na jak najmniejszym obszarze - praktycznie w jednym punkcie... Kierując się prostą logiką, oczywistym jest, że wodzie bieżącej ten system traci na swojej skuteczności, ponieważ tam zanęta zostaje szybko rozmyta z otwartego podajnika. Można próbować w stojących klatkach miedzy główkami, ale i tam nie ma 100 % pewności, czy jakieś prądy podwodne szybko nie wymiotą nam zanęty.

Petrosbike:
OK to w takim razie podajcie mi skuteczna metode gruntową na moją Wartę. Koszyk? Sprężyba przedpotopowa?, goły robak? ciężarek ? kule zanętowe ze żwirem i próba trafienia robakiem w smugę?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej