Autor Wątek: Ekologicznie czy toksycznie - chemikalia wędkarskie  (Przeczytany 10872 razy)

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Ekologicznie czy toksycznie - chemikalia wędkarskie
« Odpowiedź #45 dnia: 21.02.2021, 18:28 »
W mrożonych napewno nie ma konserwantu, bo to wyszłoby na jaw gdyby ktoś np zostawił kulki na miesiąc bez zamrażalnika i nic by się z nimi nie stało...Jak ktoś lubi sobie utrudniać życie i używać mrożonek to proszę bardzo 🙂 spektakularnego wzrostu wyników bym się nie spodziewał.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ekologicznie czy toksycznie - chemikalia wędkarskie
« Odpowiedź #46 dnia: 21.02.2021, 19:08 »
Na pewno to jutro będzie poniedziałek ;)

Miesiąc to mnóstwo czasu. Dwa może 3 dni w temperaturze pokojowej powinny dać odpowiedź.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Ekologicznie czy toksycznie - chemikalia wędkarskie
« Odpowiedź #47 dnia: 21.02.2021, 19:11 »
Ten miesiąc to tak palnąłem na szybko...Ogólnie pewnie z tydzień wytrzymają takie kule po rozmrożeniu bo w przeciwnym razie to nie wiem jak je przechowywać na zasiadce.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ekologicznie czy toksycznie - chemikalia wędkarskie
« Odpowiedź #48 dnia: 21.02.2021, 19:37 »
Ten miesiąc to tak palnąłem na szybko...Ogólnie pewnie z tydzień wytrzymają takie kule po rozmrożeniu bo w przeciwnym razie to nie wiem jak je przechowywać na zasiadce.

Popisz z angielskimi karpiarzami na fejsie może zrozumiesz różnice...
Maciek

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Ekologicznie czy toksycznie - chemikalia wędkarskie
« Odpowiedź #49 dnia: 21.02.2021, 19:47 »
Nie interesuje mnie temat kulek bez konserwantów/mrożonych bo nie mam zamiaru iść w tą stronę. Zainteresowało mnie tylko to co napisałeś o aromatach i braku obróbki termicznej bo sory, ale to jest totalna bzdura i nie wiem skąd masz takie informacje. Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę jaka strukturę i miękkość ma kulka przed parowaniem lub gotowaniem. Gdyby zrobić tak jak pisze czyli po zrolowaniu wrzucić do worków i je zamrozić to po rozmrożeniu miałbyś wszystkie kulki odkształcone lub też zlepione w jedną bryłe.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ekologicznie czy toksycznie - chemikalia wędkarskie
« Odpowiedź #50 dnia: 21.02.2021, 20:19 »
Nie interesuje mnie temat kulek bez konserwantów/mrożonych bo nie mam zamiaru iść w tą stronę. Zainteresowało mnie tylko to co napisałeś o aromatach i braku obróbki termicznej bo sory, ale to jest totalna bzdura i nie wiem skąd masz takie informacje. Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę jaka strukturę i miękkość ma kulka przed parowaniem lub gotowaniem. Gdyby zrobić tak jak pisze czyli po zrolowaniu wrzucić do worków i je zamrozić to po rozmrożeniu miałbyś wszystkie kulki odkształcone lub też zlepione w jedną bryłe.

Tu masz mainlaina... tak samo sprawa tyczy się nasha czy ccmorra

Poczytaj sobie.

Mainline's exclusive fresh frozen range of ready made boilies are a selection of our finest dedicated base mixes and ingredients. We have combined top quality enhancers and attractors with liquid food sources to offer exceptional performance for the discerning angler all year round.To ensure vital active ingredients remain at their most effective these baits are delivered freezer fresh withing hours of rolling. The Hook bait Enhancement System provides dedicated dips for the full freezer range of boilies to help boost attraction in your baited area.

Important Frozen Bait Information

All frozen baits will be packed securely in bubble wrap or newspaper.WARNING: If you are not in to sign for your order we will not be held responsible for the products freshness.All Deliveries are next day, only if you order before 8.30am, we do not deliver over weekends.Please read the delivery section for more information on deliveries. It is the customers responsibility to make sure they place there order on the correct day so they can make sure they are in to sign for the delivery as we do not keep any back orders.Your order should be with you in approx 24-36 hours from the time the order has been packed. We cant guarantee the bait will be frozen because of the time frame but the bait will be fine to re freeze as soon as you receive the order.
Maciek

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Ekologicznie czy toksycznie - chemikalia wędkarskie
« Odpowiedź #51 dnia: 21.02.2021, 20:40 »
Przeczytałem, ale nie wiem w jakim celu to wkleiles. Nie ma tutaj żadnej wzmianki o tym, że kulki nie są poddawane obróbce termicznej. Z ciekawości napisze do nich wiadomość 🙂.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ekologicznie czy toksycznie - chemikalia wędkarskie
« Odpowiedź #52 dnia: 21.02.2021, 22:15 »
Przeczytałem, ale nie wiem w jakim celu to wkleiles. Nie ma tutaj żadnej wzmianki o tym, że kulki nie są poddawane obróbce termicznej. Z ciekawości napisze do nich wiadomość 🙂.

Poraz kolejny...
Cytat: Kozi w Dzisiaj o 11:57

Cytat: mjmaciek w Dzisiaj o 11:40

Cytat: Świtek w Dzisiaj o 11:23

Czyli wszyscy twierdzicie, że obecnie używane w przynętach konserwanty i barwniki, nie mają znaczącego wpływu na zdrowie i kondycję ryb.

Czyli te całe kulki eko które trzeba mrozić to tylko chwyt marketingowy a już dopalaczem do zanęt który nie zamarza przy -15 to wogole sie nie przejmować.


Nie dokońca...
Kulki mrożone lepiej zachowują nute - podczas parowania nuty idą z parą lub jak są gotowane to pozostają w wodzie.
Kulka mrożona owiele lepiej i szybciej pracuje.
Jest miększa i tyle.

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale twierdzisz, że kulki mrożone nie poddaje się obróbce termicznej?


Gdzie tak napisałem
Kulki mrożone sprzedawane przez producentów są gotowe do działania.
Bez żadnych obróbek ....

Dobrze że napisałeś jak odpiszą będzie napisane że mrożonki nie są poddawane obróbce tak długo jak klasyczne rozwiązanie z chemią konserwującą...
Maciek

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Ekologicznie czy toksycznie - chemikalia wędkarskie
« Odpowiedź #53 dnia: 21.02.2021, 22:32 »
Mogą być krócej parowane lub gotowane tak żeby środek był surowy. Tylko, że to samo można zrobić używając konserwantu (tylko wtedy automatycznie termin ważności będzie krótszy) i praca kulki też będzie szybsza. Tak więc taki zabieg nie jest typowy dla kulek mrożonych bo można to zrobić z każdym typem aby przyspieszyć ich pracę. Napisałeś "Kulki mrożone lepiej zachowują nute - podczas parowania nuty idą z parą lub jak są gotowane to pozostają w wodzie" tym się sugerowałem.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ekologicznie czy toksycznie - chemikalia wędkarskie
« Odpowiedź #54 dnia: 21.02.2021, 22:46 »
Mogą być krócej parowane lub gotowane tak żeby środek był surowy. Tylko, że to samo można zrobić używając konserwantu (tylko wtedy automatycznie termin ważności będzie krótszy) i praca kulki też będzie szybsza. Tak więc taki zabieg nie jest typowy dla kulek mrożonych bo można to zrobić z każdym typem aby przyspieszyć ich pracę. Napisałeś "Kulki mrożone lepiej zachowują nute - podczas parowania nuty idą z parą lub jak są gotowane to pozostają w wodzie" tym się sugerowałem.

Luzik
Daj znać jak ci odpiszą ciekawi mnie odpowiedź.
Maciek

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Ekologicznie czy toksycznie - chemikalia wędkarskie
« Odpowiedź #55 dnia: 24.02.2021, 10:33 »
A więc tak: Hello I have questions. Are your boilies heat-treated(boiled or steamed) before freezing? Exactly the same like shelf life boilies?         

Yes, Michal. Yes.                   

Offline sigis

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 3
Odp: Ekologicznie czy toksycznie - chemikalia wędkarskie
« Odpowiedź #56 dnia: 24.02.2021, 10:42 »
Jest taki wpis :(cyt. z pamięci),,Nigdy nie kulam bez dodatku soli (1 łyżka na kg miksu) jako konserwantu. Karpiarze dawno zauważyli że sól a SÓL.... Sól ta powszechna warzona zawiera dodatek antyzbrylacza E536 którego to karpie wyrażnie nie lubią. E536-żelazocyjanek potasu niby jest substancją nieszkodliwą (w USA-w resorcie żywieniowym zakazana; u nas : czytajcie etykiety!) W chemicznych właściwościach tego związku jest:,,może upośledzać oddychanie i uszkadzać nerki."  Wszystkim pod rozwagę. Na zdrowie.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ekologicznie czy toksycznie - chemikalia wędkarskie
« Odpowiedź #57 dnia: 24.02.2021, 10:43 »
I po temacie.
Maciek

Offline majestic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 951
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • góru porycia
  • Lokalizacja: Piotrków Tryb.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ekologicznie czy toksycznie - chemikalia wędkarskie
« Odpowiedź #58 dnia: 24.02.2021, 10:47 »
Jest taki wpis :(cyt. z pamięci),,Nigdy nie kulam bez dodatku soli (1 łyżka na kg miksu) jako konserwantu. Karpiarze dawno zauważyli że sól a SÓL.... Sól ta powszechna warzona zawiera dodatek antyzbrylacza E536 którego to karpie wyrażnie nie lubią. E536-żelazocyjanek potasu niby jest substancją nieszkodliwą (w USA-w resorcie żywieniowym zakazana; u nas : czytajcie etykiety!) W chemicznych właściwościach tego związku jest:,,może upośledzać oddychanie i uszkadzać nerki."  Wszystkim pod rozwagę. Na zdrowie.
To jaka sól najlepsza.?
Generalnie sól jest na nie ale jeśli to jaka?

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Ekologicznie czy toksycznie - chemikalia wędkarskie
« Odpowiedź #59 dnia: 24.02.2021, 11:00 »
Sól sama w sobie nie jest wystarczającym konserwantem do kulek. Podkręca ona smak i karpie ją bardzo lubią, najlepsza jest kamienia niejodowana ona nie posiada antyzbrylacza.