Autor Wątek: Kupiliśmy  (Przeczytany 3889920 razy)

Wiolek

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18705 dnia: 31.12.2020, 22:59 »
Jak kto woli, ja tam dla przykładu jak jadę nad wodę to żeby ulowic się na maxa po tygodniu pracy.
Klip to podstawa jak dla mnie no ale jak wolisz..
Żeby nie było, łowię głównie rekreacyjnie :)
Mowiac szczerze to się dziwię, po co Ci 6000 w wersji morskiej i to w wersji PG czyli najmocniejszej i to do kiji 11ft..
I to nie chodzi że zazdroszczę bo sam mam Stelle i resztę topowych modeli ktore się ponoc nie nadają do feederow ale nie wiem 😁
Tak czy inaczej, wiesz ze używając tej wielkości mlynka do tych kiji będziesz na własne życzenie skracał sobie zasięg rzutu nie? :)
Chodzi o średnicę szpuli i średnicę pierwszej przelotki..  W takich zestawieniach będzie się zapychało na startowej przelotce
To tak jakbyś podpiął ultegre 5500 pod 10/11 ft gdzie te wielkości to raczej pod kije 12/13ft/14ft

Offline Badzar

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 270
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18706 dnia: 31.12.2020, 23:30 »
@Badzar klips gumowy flagman czy z Ali?
Ali, gdybyś potrzebował podsyłam link:
https://tiny.pl/7v81z
Klipsy dotarły po 14 dniach

Chcę zamówić 3 i 3,5mm i za każdy mi liczy przesyłkę 13zł. Też tak miałeś?
3,5 mm będzie najlepszym wyborem, przy dwóch opakowaniach tego samego rozmiaru cena wysyłki wzrośnie nieznacznie.
Pozdrawiam
Michał

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 003
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18707 dnia: 01.01.2021, 13:14 »

Mowiac szczerze to się dziwię, po co Ci 6000 w wersji morskiej i to w wersji PG czyli najmocniejszej i to do kiji 11ft..
I to nie chodzi że zazdroszczę bo sam mam Stelle i resztę topowych modeli ktore się ponoc nie nadają do feederow ale nie wiem 😁

Wyluzuj trochę chłopie. Co Cię boli że ktoś używa sprzętu tak czy inaczej ? Kto Ci głupot naopowiadał że się nie nadaje ? Ty też uważasz, że por roku pod feederem Stella padnie ?
Z drugiej strony co kogo obchodzi że zmniejsza mu się zasięg z 80 do 60 metrów jak maksymalnie łowi na 40 ?

Wiolek

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18708 dnia: 01.01.2021, 13:50 »

Mowiac szczerze to się dziwię, po co Ci 6000 w wersji morskiej i to w wersji PG czyli najmocniejszej i to do kiji 11ft..
I to nie chodzi że zazdroszczę bo sam mam Stelle i resztę topowych modeli ktore się ponoc nie nadają do feederow ale nie wiem 😁

Wyluzuj trochę chłopie. Co Cię boli że ktoś używa sprzętu tak czy inaczej ? Kto Ci głupot naopowiadał że się nie nadaje ? Ty też uważasz, że por roku pod feederem Stella padnie ?
Z drugiej strony co kogo obchodzi że zmniejsza mu się zasięg z 80 do 60 metrów jak maksymalnie łowi na 40 ?

Ja na luzie napisałem że właśnie głupoty są tu propagowane ze stellka się nie nadaje pod feedera bo się nadaje. Jedyne co mnie mega dziwi to kupno morskiego modelu o wielkości porównywanej do ultegr karpiowych pod krótkie kije.
Z wielkościa szpuli i średnica pierwszej przelotki chodzi o to, że jak masz płynny "tunel" bez żadnych oporów linki na przelotkach to wkładasz mniej siły w zarzut a co za tym idzie poprawiasz precyzję rzutu bo skupiasz się na celności majac zapas odległości. I to nie jest pomocne tylko przy feederze, na klasycznego wagglera klip też pomaga ;)

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18709 dnia: 01.01.2021, 15:10 »
Porównanie czegoś podobnego wielkościowo do Ultegry z morską Stellą

Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 003
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18710 dnia: 01.01.2021, 15:16 »
Porównanie czegoś podobnego wielkościowo do Ultegry z morską Stellą


Nie znasz się, i tak będzie źle. Zepsuje się od słodkiej wody ...

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18711 dnia: 01.01.2021, 15:21 »
Tak czy inaczej kołowrotek z tej półki cenowej jest zbędny przy takim łowieniu jak tu opisane. Ale jak kogoś stać i chce używać takiego a nie innego sprzętu to jego sprawa 🙂.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18712 dnia: 01.01.2021, 15:24 »
A to nie jest tak, że te morskie Stelle 4000, 5000 i 6000 mają takie same korpusy i mechanizmy, a różnią się jedynie szpulami (5000 ma większą szpulę od 4000, 6000 ma szpulę o takiej samej średnicy jak 5000, ale głębszą - rotory w 5000 i 6000 takie same, ale większe niż w modelu 4000)?
Jacek

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 003
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18713 dnia: 01.01.2021, 15:32 »
Tak czy inaczej kołowrotek z tej półki cenowej jest zbędny

A przy jakiej metodzie jest niezbędny? Odpowiem- przy żadnej, więc nie wiem po co takie głupoty pisać. Nie wiem co Was tak boli, że musicie zawsze napisać, że to fanaberia kupującego. Oczywiście, że jest tak samo jak Range Rover czy Mercedes. Nie można po prostu pogratulować fajnego zakupu ?

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18714 dnia: 01.01.2021, 15:42 »
A to nie jest tak, że te morskie Stelle 4000, 5000 i 6000 mają takie same korpusy i mechanizmy, a różnią się jedynie szpulami (5000 ma większą szpulę od 4000, 6000 ma szpulę o takiej samej średnicy jak 5000, ale głębszą - rotory w 5000 i 6000 takie same, ale większe niż w modelu 4000)?

Jedyne jak mogę pomóc to porównać do TP FD 4000



Moją ekscytacje zakupami opisałem gdzieś wcześniej.

Tak lubię kupować drogie rzeczy, są mi niezbędne do prawidłowego funkcjonowania.
Taka ułomność :-)
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18715 dnia: 01.01.2021, 15:46 »
Czemu twierdzisz, że mnie coś boli? Wyrażam swoją opinię, jak kolega Radar jest zadowolony to fajnie i tylko pogratulować. Dla mnie to przerost formy nad treścią. Tego typu kołowrotek napewno sprawdzi się przy ciaganiu większych woblerów w nurcie np przy glowacicach lub trociach wtedy można docenić jego zalety.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18716 dnia: 01.01.2021, 15:47 »
Radek, pytając, zwracałem uwagę na pewne fakty ;) Ze zdjęcia wynika, że Twin Power jest ciutkę mniejszy.
Jacek

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18717 dnia: 01.01.2021, 16:32 »
Kurde Panowie co taka agresja w wypowiedziach ? Wiolek napisał post z sarkazmem. pr0 źle to zrozumiał i się już zaczyna burza o nic.
Po raz kolejny trzeba powtórzyć, że każdy łowi czym chce i jak chce. Nie każdy nastawia się na wyniki, nie każdy klipuje. Z drugiej strony są osoby które staraja się łowić jak najbardziej profesjonalnie. Ale wszystko sprowadza się nadal do wędkarstwa i czerpania z tego przyjemności. Proponuję zakończyć bezsensowną dyskusję.
Poza tym fajnie Radar, że wrzuciłeś zdjęcia porównawcze. Spodziewałem się, że ten młynek będzie większy. Jak na 6000 wydaje się dosyć kompaktowy. I nie ma co rozważać czy się nadaje czy nie. Jak widać jest to kwestia indywidualna.

Wiolek

  • Gość
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18718 dnia: 01.01.2021, 16:51 »
Kurde Panowie co taka agresja w wypowiedziach ? Wiolek napisał post z sarkazmem. pr0 źle to zrozumiał i się już zaczyna burza o nic.
Po raz kolejny trzeba powtórzyć, że każdy łowi czym chce i jak chce. Nie każdy nastawia się na wyniki, nie każdy klipuje. Z drugiej strony są osoby które staraja się łowić jak najbardziej profesjonalnie. Ale wszystko sprowadza się nadal do wędkarstwa i czerpania z tego przyjemności. Proponuję zakończyć bezsensowną dyskusję.
Poza tym fajnie Radar, że wrzuciłeś zdjęcia porównawcze. Spodziewałem się, że ten młynek będzie większy. Jak na 6000 wydaje się dosyć kompaktowy. I nie ma co rozważać czy się nadaje czy nie. Jak widać jest to kwestia indywidualna.

W końcu ktoś przeczytał ze zrozumieniem 😊
Radzio fajny młynek, też w sumie o nim myślałem ale o wersji 4000xg tyle że brak klipa go dla mnie wyklucza :)

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 003
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #18719 dnia: 01.01.2021, 17:18 »
Wiolek napisał post z sarkazmem. pr0 źle to zrozumiał i się już zaczyna burza o nic.


Fakt, jeśli to był sarkazm to totalnie nie zrozumiałem, ale mamy dzisiaj dzień po :beer: