Autor Wątek: Rod Pod na rzekę - przeróbka stojaka karpiowego  (Przeczytany 3048 razy)

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Siemanko! Chciałbym pokazać jak można "przystosować" standardowy rod pod karpiowy, do łowienia z wędkami wysoko ustawionymi, co szczególnie jest przydatne na rzekach. Już zastanawiałem się nad kupnem River Pod'a z Koruma, ale przypomniałem sobie, że mam od paru lat stojak Anaconda Dynamic Pod, który nie był więcej niż 10 razy nad wodą :(. Jest to lekki pod, bez większej możliwości regulacji wysokości ustawienia wędek. Tak wygląda w oryginale:

http://www.sklepy.abc24.pl/default.asp?kat=69713&pro=548948#top_sklepu



Podstawą tuningu mojego rod poda było dokupienie odpowiednio długich podpórek (w moim przypadku to TB o dł. do 2m ze świdrami) oraz adapterów do podpórek:

http://max-fish.pl/product-pol-5372-25332-YORK-ADAPTER-DO-SIATKI-PODPORKI.html



Dzięki w/w adapterom, można ramiona podtrzymujące buzzbary ustawić w pozycji poziomej i tym samym wydłużyć całkowity rozmiar rod poda. Ustawiłem wszystko w pozycji, w której wędki są na wyciągnięcie dłoni, ale jednocześnie są wysoko i stabilnie ustawione.



Dolne ramiona od buzzbarów zastąpiłem oryginalnymi nóżkami, tak aby wystawały w dolnej części poprzeczki i były punktem zaparcia stojaka o ziemię.



Na zdjęciach widać, że poprzeczki w których są umieszczone podpórki do buzzbarów wzmocniłem wkręcając wkręty "pchełki" po 4szt z obu stron. Buzzbary przerobiłem pod dwie wędki, ale mam dokupione też na 3 kije.











Tak wygląda z kijkami:











Jak widać przez przerobienie tylnych ramion, rod pod nie mieści się po złożeniu do pokrowca. Musiałbym za każdym razem rozkręcać te ramiona od reszty, ale moje lenistwo "zmusiło' mnie do pozostawienia całości tak jak jest - nie przeszkadza mi to za bardzo :P.





Podsumowując - jak widzicie, można ze zwykłego rod poda zrobić river poda, a więc jeśli posiadacie stojaki o podobnej budowie, to już wiecie, że można mieć rod poda 2 w 1! W razie pytań służę pomocą. Pozdrówki!
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rod Pod na rzekę - przeróbka stojaka karpiowego
« Odpowiedź #1 dnia: 21.11.2016, 10:36 »
Brawo Ty :bravo: :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters