Autor Wątek: Koszyk zanętowy zamiast spomba na 100m  (Przeczytany 1494 razy)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 733
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Koszyk zanętowy zamiast spomba na 100m
« Odpowiedź #15 dnia: 14.05.2024, 12:10 »
Po pierwsze aby rzucić 100m trzeba dysponowac dobrze dobranym zestawem
Po drugie można rzucić szklanką ale nie żadną firmową tylko robione za zamówienie
Po trzecie z dostepnych koszyków to oczywiście że window, matrix miał fajne koszyki ale je wycofał ze sprzedaży :( ołów w szpic , ewentualnie jakiś koszyk typu ring.
A po czwarte nawet jak dorzucisz bez wypracowanych rzutów to rozsiejesz towar po łowisku i łowienie nie ma sensu
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Ashaki Takado

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Koszyk zanętowy zamiast spomba na 100m
« Odpowiedź #16 dnia: 14.05.2024, 15:45 »
Dzięki za dyskusję Panowie. Większość z tych rzeczy wiem i praktykuję. Dlatego zapytałem o samą szklankę bo nigdy tego jeszcze nie robiłem na dystansie.
Woda jest nowa i duża. Ryba gromadzi się daleko i jeżeli, jak mówicie, necenie szklanką itd nie ma sensu, będę standardowo nęcił metodą.

Chciałem po prostu trochę grubej podsypać ale jak widzę bez spomba to bezsens.

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 047
  • Reputacja: 426
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Koszyk zanętowy zamiast spomba na 100m
« Odpowiedź #17 dnia: 14.05.2024, 21:33 »
Nie próbowałem tego patentu. Ale na twoim miejscu spróbował bym podpiąć do spoda ,te duże sprężyny z haldorado (65 g ) z lotką. Biorą mase towaru i latają na pewno lepiej niż szklanka. Ale to czysto intuicyjne przypuszczenie nie poparte praktyką.

Offline furmek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Reputacja: 25
Odp: Koszyk zanętowy zamiast spomba na 100m
« Odpowiedź #18 dnia: 16.05.2024, 07:57 »
Timar mix podajnik żeberkowy pellet feder 45gr i100m leci.

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 047
  • Reputacja: 426
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Koszyk zanętowy zamiast spomba na 100m
« Odpowiedź #19 dnia: 16.05.2024, 08:27 »
Nie problem rzucić 100m bo prawie wszystko tyle poleci. Problemem jest jak obejść przepisy i bez użycia spomba podać tam w miarę precyzyjnie dużo towaru/grubszej frakcji.

Offline furmek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Reputacja: 25
Odp: Koszyk zanętowy zamiast spomba na 100m
« Odpowiedź #20 dnia: 16.05.2024, 11:07 »
Tym grubej frakcji samej nie podasz ale w miksie z zanetą lub gliną już tak .Ja na zawodach ,gdzie nie wolno używać spomba tak robię.To taki kompromis😉

Offline Ashaki Takado

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Koszyk zanętowy zamiast spomba na 100m
« Odpowiedź #21 dnia: 17.05.2024, 10:14 »
Jeszcze raz dzięki za porady. Będę próbował różnych opcji i dam znać co z tego wyszło.

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 047
  • Reputacja: 426
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Koszyk zanętowy zamiast spomba na 100m
« Odpowiedź #22 dnia: 17.05.2024, 10:29 »
Tym grubej frakcji samej nie podasz ale w miksie z zanetą lub gliną już tak .Ja na zawodach ,gdzie nie wolno używać spomba tak robię.To taki kompromis😉
Teraz patrzę jak wygląda podajnik żeberkowy z timara. I to praktycznie to samo co sprężyna z haldorado. Więc praktycznie myśleliśmy o tym samym 💪

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 046
  • Reputacja: 671
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Koszyk zanętowy zamiast spomba na 100m
« Odpowiedź #23 dnia: 17.05.2024, 18:31 »
Kiedyś Genlog miał takie bullety w ofercie. 50 i 70g. Miotałem tym na 90m.

https://zapodaj.net/plik-1r7qyqSuvV

Offline Tomek M.

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 298
  • Reputacja: 54
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Koszyk zanętowy zamiast spomba na 100m
« Odpowiedź #24 dnia: 19.05.2024, 18:20 »
Dzisiaj próbowałem różnego rodzaju koszyków. Cel to 100 metrów. Między innymi korzystałem z koszyków zanętowych Guru i Sensasa. Feederem, którym normalnymi koszykami do łowienia osiągałem bez większego problemu 100 metrów, nie byłem w stanie rzucić tymi koszykami zanętowymi więcej niż 65-70 metrów. Wędka 4,32 metra do 160 gramów (dawna seria Prestona- Dutch Master). Na te cięższe koszyki nie miał mocy. Miałem wędkę do spoda, ale nie wystarczyło czasu aby porzucać koszykami, natomiast spider spodem problemu nie było. Chyba trochę siłownia pomaga w zasięgach, bo jakiś czas temu tylko  raz na kilka prób dawałem radę dorzucić na 100 metrów. Teraz był wyraźny zapas :) Teraz muszę jeszcze sprawdzić jakie zestawy będę w stanie bez splątania ściągać. Sam rzut wydaje się, że zestawy praktycznie wszystkie przetrwały, ale ściągnie już nie. Przypon w zestawie ze skrętką po drugim rzucie do wyrzucenia. Drugi test, to rzucanie wędką do spoda odpowiednio dużymi koszykami do nęcenie wstępnego. Na pewno te z obciążeniem na dole i z zaczepem do agrafki wychodzącym z naprzeciwległych ścianek koszyka są bardziej rzutne.

Offline adamczyk6509

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pozdrawiam Michał C&R
  • Lokalizacja: Kłodzko
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Koszyk zanętowy zamiast spomba na 100m
« Odpowiedź #25 dnia: 19.05.2024, 18:30 »
Próbuj helikoptera bo ze skrętką raczej nie ma szans…
Pozdrawiam Michał
C&R

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 865
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Koszyk zanętowy zamiast spomba na 100m
« Odpowiedź #26 dnia: 19.05.2024, 18:47 »
Dzisiaj próbowałem różnego rodzaju koszyków. Cel to 100 metrów. Między innymi korzystałem z koszyków zanętowych Guru i Sensasa. Feederem, którym normalnymi koszykami do łowienia osiągałem bez większego problemu 100 metrów, nie byłem w stanie rzucić tymi koszykami zanętowymi więcej niż 65-70 metrów. Wędka 4,32 metra do 160 gramów (dawna seria Prestona- Dutch Master). Na te cięższe koszyki nie miał mocy. Miałem wędkę do spoda, ale nie wystarczyło czasu aby porzucać koszykami, natomiast spider spodem problemu nie było. Chyba trochę siłownia pomaga w zasięgach, bo jakiś czas temu tylko  raz na kilka prób dawałem radę dorzucić na 100 metrów. Teraz był wyraźny zapas :) Teraz muszę jeszcze sprawdzić jakie zestawy będę w stanie bez splątania ściągać. Sam rzut wydaje się, że zestawy praktycznie wszystkie przetrwały, ale ściągnie już nie. Przypon w zestawie ze skrętką po drugim rzucie do wyrzucenia. Drugi test, to rzucanie wędką do spoda odpowiednio dużymi koszykami do nęcenie wstępnego. Na pewno te z obciążeniem na dole i z zaczepem do agrafki wychodzącym z naprzeciwległych ścianek koszyka są bardziej rzutne.

Dwie kwestie:
Wędka typu SPOD (13ft., 5.0LB) i szklanka zanętowa z prestona (ta mniejsza) - 75m.
Siła siłą przy rzucie, ale przede wszystkim technika rzutu. Można rzucać i "żócać". Sam po sobie widzę, ile dała mi praca nad techniką rzutu. Owszem - sprzęt pomaga, ale nad siłą nie pracuję, bo po prostu nie mam czasu na "przerzucanie ciężarków".
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Tomek M.

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 298
  • Reputacja: 54
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Koszyk zanętowy zamiast spomba na 100m
« Odpowiedź #27 dnia: 19.05.2024, 23:02 »
Dzisiaj próbowałem różnego rodzaju koszyków. Cel to 100 metrów. Między innymi korzystałem z koszyków zanętowych Guru i Sensasa. Feederem, którym normalnymi koszykami do łowienia osiągałem bez większego problemu 100 metrów, nie byłem w stanie rzucić tymi koszykami zanętowymi więcej niż 65-70 metrów. Wędka 4,32 metra do 160 gramów (dawna seria Prestona- Dutch Master). Na te cięższe koszyki nie miał mocy. Miałem wędkę do spoda, ale nie wystarczyło czasu aby porzucać koszykami, natomiast spider spodem problemu nie było. Chyba trochę siłownia pomaga w zasięgach, bo jakiś czas temu tylko  raz na kilka prób dawałem radę dorzucić na 100 metrów. Teraz był wyraźny zapas :) Teraz muszę jeszcze sprawdzić jakie zestawy będę w stanie bez splątania ściągać. Sam rzut wydaje się, że zestawy praktycznie wszystkie przetrwały, ale ściągnie już nie. Przypon w zestawie ze skrętką po drugim rzucie do wyrzucenia. Drugi test, to rzucanie wędką do spoda odpowiednio dużymi koszykami do nęcenie wstępnego. Na pewno te z obciążeniem na dole i z zaczepem do agrafki wychodzącym z naprzeciwległych ścianek koszyka są bardziej rzutne.

Zapewne masz rację. Do tej pory nie musiałem rzucać dużymi koszykami daleko, załatwiałem sprawę spombem lub jego pochodnymi. Ciekawość mnie jednak zjada i zapewne spróbuję z różnej maści koszykami. Siłownię z pewnych względów już muszę uskuteczniać regularnie, czemu więc nie popracować nad siłą i dynamiką przy rzucie ;)
Dwie kwestie:
Wędka typu SPOD (13ft., 5.0LB) i szklanka zanętowa z prestona (ta mniejsza) - 75m.
Siła siłą przy rzucie, ale przede wszystkim technika rzutu. Można rzucać i "żócać". Sam po sobie widzę, ile dała mi praca nad techniką rzutu. Owszem - sprzęt pomaga, ale nad siłą nie pracuję, bo po prostu nie mam czasu na "przerzucanie ciężarków".

Offline Tomek M.

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 298
  • Reputacja: 54
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Koszyk zanętowy zamiast spomba na 100m
« Odpowiedź #28 dnia: 19.05.2024, 23:04 »
Ale namieszałem w odpowiedzi :(. Mam nadzieję, że doczytacie się o co mi chodziło.